Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

lucik...
27. nov 2009

Holky to už máte fakt všechny pohyby?? Já ne... 😔 Kdy se u prvorodiček objevují?

luciik
27. nov 2009

Lucik, já taky nemám žádné pohyby, myslím, že je to ještě brzy 😉

blanka.k
27. nov 2009

Co jsem četla knížky, články a atd., tak píšou prvorodičky 20tt a vícerodičky je cítí o cca 2 týdny dřív. Ale že záleží na množství tuku, plodové vody 😉 Já necítím ani tˇuk a myslím, že i ze začátku si budu myslet, že jsou to střeva, tyhle pohyby cítím skoro pořád 😀 😀 😀

kapka
27. nov 2009

Taky nic necítím....tipuju že budou první kopanečky na vánoce.. 🙂

blanka.k
27. nov 2009

Já se tipuju na týden před 😀 😀

aaadus
27. nov 2009

Dobré ráno,
všem děkuju za gratulace 🙂
ještě k té odsávačce - ta se pořizuje i když třeba je mlíka až moc a je třeba ho odtříkat aby se nechytl zánět. se omlouvám za hloupé dotazy, ale nic o tom nevím
očkování proti pras. chřipce rozhodně neee
pohyby cítím - takové slabučké a mám to potvrzené i od dr. 😉
helka pěkný kočár, já musím vydržet po vánocích, ale před vánocemi se na kočárky jdeme aspoň podívat a odzkoušet, to pro mě bude nejhezčí vánoční dárek 😀

nikkka
27. nov 2009

ahojte...
mna posledne dni pycha niekedy pri vajecnikoch, myslite ze to moze byt, ze malinke sa tam pohybuje?

aaadus
27. nov 2009

lucik... to máš teda skvělé šéfy, u nás by nic takového nehrozilo. aspoň si pěkně na vánoce odpočineš

zdenkapo
27. nov 2009

ahoj holky
mě teda mlezivo u Tomáška nevytékalo během těhu- a gyndr, říkala,že se ani nemá ženská to pokoušet vymačkávat,že se to pak právě spustí

Adus,to ne,nemusíš po kojení odsávat "do sucha", to vychytáš,prostě se ti bude tvořit tolik mléka,kolik bude mimi potřebovat-dle toho jak často budeš přikládat,ale určo přijdou krizovky,kdy se ti bude tvořit méně mlíčka a to se musí často přikládat a během jednpoho kojení k obou prsům,ale to ti snad řeknou sestřečky z novoroz.oddělení v porodnici

OČKOVÁNÍ NE- můj taťka jezdí sanitou a měl jít na to očkování a až na pár vyjímek s v nemocnici nenechali očkovat ani lékaři ani sestry ani saniťáci- ani moje obvodní dr. se nenechala- prý je to fakt nebezpečný,protože opravdu na to nejsou žádné pořádné studie ohledně vedlejších účinků- což je logické- normálně se testují nové vakcíny a léky i roky a tot byla rychlovka,takže to ani vědět nemůžou... takže ani syna bych nedala očkovat...

za chvíli-po 10.hodině zkusim volat na výsledky včerejších odběrů,tak doufám že už budou a hlavně v pořádku 😒

aaadus
27. nov 2009

zdenka díky a držím palce 😉

michalag
autor
27. nov 2009

tak uz som doma z mesta 🙂 ... bola som sa objednat na morfologicky uzv, teda ak ma Dr. objedna neskor, stihla som nakupit na zajtrajsi obed a uz nieco aj na Mikulasa 😝 😀

inak davno tu nebola dezyre, shaarka .... neviete nieco o nich???

zuzana39
27. nov 2009

Ahojte....
musím sa Vám posťažovať ☹ idem akurát od doktora a vypísal ma na rizikové tehotenstvo,včera som behala po vyšetreniach a ked som mu dnes doniesla výsledky,povedal,že sa mu to nepáči.Mala som pobolievanie v podbrušku,tak ma poslal na ultrazvuk a do rizikovej poradne a tam zistil doktor,že sa mu nepáči moj krčok.Dostala som liek duphaston a mám oddychovať a ležať.Do roboty už nenastúpim,ostávam už doma.Mám STRACH!!!! takéto problémy som mala aj predošlé tehotenstvo a polku tehotenstva som preležala v nemocnici ☹ Dúfam,že teraz sa tomu vyhnem.

vladkaz1
27. nov 2009

zuzana39 , to ma fakt mrzi , dufam ze bude naozaj vsetko v poriadku drzkam palceky ,ja som lezala pri malej na rizikovom ale len 3 tyzdne ku koncu ,tak si viem predstavit co prezivas.
neboj vsetko bud ok.

mishutka
27. nov 2009

Ahoj, tak konečně dobrá zpráva-přišla mi nemocenská 😀 ani nevíte jak jsem ráda protože jsem nebyla nikdy zvykla říkat manželovy o peníze a do teďka když jsem chtěla utrácet tak jsem se cítila blbě 😅

lucik...
27. nov 2009

zuzi to mě moc mrzí, ale určitě bude vše v pořádku, neboj 😉

zdeni a co to je za výsledky? Triply už máš ne?

lucik...
27. nov 2009

zuzi a já myslela že pobolívání v podbříšku je normální 😕 Mě taky občas pobolívá

zuzana39
27. nov 2009

vladka dakujem pekne.Akurát študujem popis toho lieku,nemáte náhodou niektorá skúsenosť s tým DUPHASTONOM? No čo už,budem musieť ležať a oddychovať.Len škoda,že ja som ten typ,čo neobsedí ani chvílku,ale pre mimino to budem musieť vydržať.

blanka.k
27. nov 2009

Zuzi - držím palce, ať je to brzy lepší 😉
Mishut - mě od září nedošla ani koruna 😢 😢

michalag
autor
27. nov 2009

zuzi, to ma mrzi ☹ , ale snad bude vsetko v poriadku 😉 , ja som prelezala tiez na rizikovom 2tt, prvykrat 5 dni kvoli tvrdnutiu bruska a o´tvaraniu krcka a druhy krat 9 dni koli zlym pecenovym testom a dost mi to vadilo, kedze ja som taky neposedo 😅 , ale co neurobime kvoli nasim drobcekom 🙂

vladkaz1
27. nov 2009

mishutka super hura na nakup 😀 😀 😀 😀 😀
zuzana39 nemas za co prosimta ,od toho sme tu aby sme podrzali a poradili jedna druhej 😉
Michalag tak si si tak isto pri malom uzila ... ☹

yanika
27. nov 2009

Ahojte, krasny dnik prajem...

ja ockovanie taktiez nie, dokonca mi to povedala aj gynekologycka - vraj ona by sa tiez nedala zaockovat, ale ku obvodnej sa mam kvoli tomu hlasit buduci tyzden, kazdopadne odmietnem...

Ano, tiez sa mi zda ze dlhsie chybaju shaarka, mayocka aj dezyre.... tak su hadam v poriadku...

zuzana39: tak sa drzte, urcite je lepsie byt doma v klude...

A pohyby taktiez asi necitim: aj ked sem-tam citim take klopkanie na prednu stenu maternice 😅 ale to mozu byt fakt tie crievka, vsak este mam cas (nejake 2 tyzdne) ale som uz nedockavaaaaaa

aaadus
27. nov 2009

zuzi budu držet palce, všechno bude určitě v pořádku 😉
mishu to se bude utrácet 😀

mishutka
27. nov 2009

blanka-já jsem se modlila ať mi něco příjde.Chceme dělat tu komoru na schodišti a máme to vypočítane zatím na 8tis. a chci to mít hotový do Vánoc a po Novém roce už malovat a vybavovat pokojíček.
Věci od prcka mám zatím narvané u mě v komodě a chci aby to mělo řád 😉

aaadus
27. nov 2009

yanika a jak jsi dopadla s tím zánět močového měchýře? je to lepší?

michalag
autor
27. nov 2009

vladi, no to hej, ale hlavne ze mi Dr. na rizikovej poradni vravela ze ak vydrzim do 36tt bude dobre a maly sa mi narodil 5 dni pred terminom 🙂

zuzana39
27. nov 2009

Dakujem Vám pekne,snád to všetko prejde,idem si teda radšej lahnúť,rúti sa domov moj manžel,aj ked som mu hovorila.že netreba,že sa cítim fajn.Určite tu bude pobehovať a stresovať,čo mi moc nepomože.Tak ahojte.

michalag
autor
27. nov 2009

zuzi ahoj a setri sa 🙂

vladkaz1
27. nov 2009

Michal no teda super , ja som pri malej prenasala az az mala som termin 4 teho okt. a narodila sa 13 teho novembra !!!!!!.. tak si vies predstavit, jak som bola nervozna a nic somnou nerobili v nemocnici 😠 😝

blanka.k
27. nov 2009

Mishut - já teď řeším u zaměstnavatele, že mi poslal za září výplatu, na které je nějak moc, na to, že jsem byla od půlky doma, tak aspoň to no 😀 😀 😀 Jak kdyby to ta sociálka tušila 😀 😀 😀 😀

michalag
autor
27. nov 2009

vladka coooo, tak dlho 😕 😕 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre