Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

lucik...
30. nov 2009

já v tom mam občas bordel, hlavně když napíšete něco dlouhého 😀 A takovýhle zapeklitý slova 😀

michalag
autor
30. nov 2009

lucik 😀

mishutka
30. nov 2009

Holky, jaké mate dneska počasí?? U nás je jaro 😀 teploměr ukazuje 16 stupňů 😉

xxx.klarka
30. nov 2009

😒

zzuzullka
30. nov 2009

lucik ja som mala problém keď som začala chodiť do čiech do školy, niektoré slová som fakt netušila čo znamenajú tak som sa musela pýtať 🙂

andelka
30. nov 2009

Je to sranda s tou češtinou, slovenštinou 😀

Holky, chci se zeptat, je tu někdo kdo na tripllech nebyl nebo jste všechny byly nebo půjdete?

yanika
30. nov 2009

Ja som dnes v praci uplne mimo, zda sa mi ze som nejaka precitlivela posledne dni.... 😒

Ale zase co je pozitivne - myslim ze drobcek sa uz ozyva - aj ked to neviem s istotou, ale uz mi tuka na maternicu dobrych 15 minut a sem-tam riadna supa🙂))) moze to byt ono? take tukanie akoby..... kazdy hovori o motylikoch v bruchu... tie som citila pred par tyzdnami a potom to ustalo... Ale dnes mi to prislo take ine, az mi slzy vyhrkli a rozplakala som sa, az sa kolegyna zlakla ze co sa deje🙂)))

mishutka
30. nov 2009

lucik:ty chceš Matyáše??mě se to taky líbí, ale mám pocit, že když jdu po ulici tak se tak jmenuje každé druhé dítě 😉

vladkaz1
30. nov 2009

andelka ja som ti uz pred tym pisala ze som nebola idem 16 teho dec. 🙂

yanika
30. nov 2009

andelka: mna moja mudr ani neposlala... a som bez stresu 😉 iba NT+ a vysledky boli v pohode..
Som rozhodnuta donosit babatko za kazdychokolnosti.... ved je moje🙂

michalag
autor
30. nov 2009

yanika, ja si myslim ze ano, uvidis za par dni, ak sa to bude opakovat, tak je to urcite ono 😉 🙂

vladkaz1
30. nov 2009

Yanika to je krasne ano moze to byt ono 🙂 , ja citim len ked sa kupem ,aj to este jemnucko 😵

antynka1
30. nov 2009

Andelka - já jdu až 7.12.

lucik...
30. nov 2009

mishu já vím... 😀 Ale podle mě to neni pořád takový jako Tadeáš nebo Tobiáš - aspon u nás

yanika
30. nov 2009

huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😅 😅 😅
potešili ste ma baby.... moc moc...

andelka
30. nov 2009

vladka: aha, ale jdeš na ně. Tak budu držet palečky, ať vyjdou na 1* 🙂

yanika: Mně právě taky gyndr neposlal. Jediné testy z krve co mi dělali bylo to základní vyšetření. A teď jdu až ve 20tt na velký UTZ. Jako já je nepotřebuju, stejně bych je odmítla, kdyby to šlo, na další vyšetření bych též nešla, ale jak tak postupně sleduju, tak skoro všechny na nich byly. Na NT jsem byla a dobrý.

lucik...
30. nov 2009

já na triplech byla a čekám až do 9.12. na výsledky ale moc je stejna řešit nebudu.. Pokud tam vyjde riziko downa tak to věřim víc NT a rozštěp není nic tak šíleného a ten další syndrom si podle NT nemyslím že budeme mít, to je ten jak miminko moc neroste a my už máme 16cm takže rosteme až moc 😀

zzuzullka
30. nov 2009

včera mi známa hovorila, že odoberá nejaký časopis pre maminy a hodne sa tam teraz píše o tom, že zasa začínajú používať látkové plienky. nie také klasické aké boli kedysi že sa na to ešte museli dávať nohavičky, že tieto majú byť nejaké novšie už a tak a že ten balík stojí tušim 5000Sk ale tie plienky čo tam sú vydržia až do 3 rokov. že to v prepočte ušetrí hodne peňazí, lebo tie jednorazové sú strašne drahé a minie sa ich strašne moc a tieto by mali byť aj ekologickejšie. počuli ste o tom?

yanika
30. nov 2009

andelka: ja som na tom rovnako, na poradni som bola minuly tyzden a doktorka ziadne vysetrenie nespominala, dalsia poradna 22.12. a na velke sono idem ten buduci tyzden...
Ja mam 30 rokov a toto bude prve babenko, Ty kolko? Ako sama vidis aj od inych dievcat, kazdy lekar ma inu prax... Pre mňa sú tiež dôležitejšie tie výsledky na downov syndróm... a tie vyšli dobre. Neviem si predstaviť, keby teraz niečo zistili a ja by som bola postavená pred nejaké rozhodnutie, to by som určite nezvládla pri zdravom rozume... 😢

xxx.klarka
30. nov 2009

andelka: Já jdu na tripple zítra. CO je to NT?? Jsem asi trouba, ale nevím.

vladkaz1
30. nov 2009

Andelka ,ano idem ja som nevedela ze mam aj na vyber si ich nedat spravit ... mne to nakazal a hotovo doktor

andelka
30. nov 2009

zzuzulka: Tak o kompletním balíku jsem moc neslyšela, většinou si maminky nakoupí takové plenky, kalhotky a pod., které jim vyhovují. Začnou na zkoušku s málem a pak dokoupí, co miminku sedne a s čím jsou spokojené.
Já plánuju látkovat (zpočátku střídat s papírovkama), mám hodně kamarádek co látkují, takže o info nemám nouzi a tady je taky spousta témat o látkových plenkách.
A látkových plen a systémů je strašně moc, začíná se to hodně používat.

antynka1
30. nov 2009

Holky a co mysíte těmi motýli v břichu - já občas cítím takové lechtání jako kdybych měla v břichu bubliky 🙂 Na pohyby mám ještě čas, ale i toto je zvláštní pocit 🙂

andelka
30. nov 2009

yanika: Jé, já jdu 22.12. na velký UTZ 🙂 Právě že jsem byla minulý čtvrtek v poradně a řešily se akorát výsledky toho základního krevního vyšetření. Jinak nic, tak jsem i ráda, že na to nemusím. Já mám 26 a je to taky první miminko. Taky už si neumím představit, že by teď bylo něco špatně, vzhledem k dobrému výsledku NT věřím, že není a že i na velkém UTZ bude všechno ok. Věřím, že velké postižení už by se zjistilo dřív, stejně si neumím představit to mrně v bříšku nemít.

vladkaz1
30. nov 2009

zzuzullka
ja som latkovala uz pri malej ,ale nie klasicke stvorce ale normalne plienocky pozri si stranku napr www.plienka.sk
alebo www.latkoveplienky.sk aj ceske stranky maju www. branakdetem.cz
ak by si nieco potrebovala poradi ,ale nieje dobre mat vsetky plienky rovnake ,treba mat po 2 -3ks z druhu lebo nemusia sediet dietatku a zbytocne vyhodene prasule

andelka
30. nov 2009

klarka: NT screening se dělá na konci 1. trimestru, kolem 12tt, je to na vývojové vady, poslouchá se srdce, sleduje se, jestli má malé všechno co má mít a podle šíjového projasnění se určuje pravděpodobnost třeba downa aj. Dělá se UTZ + krevní testy. Dneska se prý ustuouje od Triplů ve prospěch tohoto screeningu. ale jak koukám, většina chodí na oboje.

vladka: Asi to má fakt každý doktor jinak.

vladkaz1
30. nov 2009

andelka urcite ano mas pravdu .. ja idem za chvilku na to sono idem sa sprsit a pockam na muza mala spi ao 15 tej vyrazam

xxx.klarka
30. nov 2009

andelka: aha to je toto. Tak na tom jsem nebyla. Asi v 10tt mi brali krev na vrozene vady prvni odber a zítra jdu na druhý, říkala že se to nějak porovnává.

antynka1
30. nov 2009

Ještě k těm tripple testům, podle mě, když se ten screening v 1. trimestru dělá na certifikovaným pracovišti, tak se pak už nemusí na triple testy.

andelka
30. nov 2009

vladka: Já jdu zas za hodinu k praktické doktorce, na EKG, tak se taky musím chystat. Tak ať jde všechno dobře 🙂

klarka: to je zvláštní. v 10tt se na krev chodí na ten NT screening, za 14 dní pak následuje UTZ a kombinuje se právě toto, výsledky z obou. Triply jsou kolem 16tt jen krev. Ale že srovnání dvou odběrů - to slyším prvně 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre