Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
30. nov 2009

já se v tom nevyznám, jen co jsem četla, tak prý epidural se musí dát včas, okud někdo dojede a už je hodně otevřený a má to "za pár", tak prý ho dát nemůžou 😅 Ale nějak víc o tom nevím, jen to, že když to bude hodně bolet, chci ho 😀 Doufám, že půjdu na nějaké kurzy k porodu do porodnice a tam mi hezky řeknou, co vše nabízejí 😉

zdenkapo
30. nov 2009

holky,pokud jste vdané,tak na co rodný list? oddací je nahrazuje- všude,kde jsem dávala oddací list už nikdo nechtěl rodné-ani na porodopis

hlavně,které nejste vdané,tak si co nejdřív skočte na matriku k sepsání prohlášení o otcovství,jinak budete mít po porodu problémy s vdání rodného listu a zapsáním otce, to vim,že si vyběhávala švagrová se švagrem- tenkrát ještě nebyli oddaní

xxx.klarka
30. nov 2009

zdenkapo: dobré info, díky, alespoň vím, taky nejsme oddáni. Takže první matrika.

zdenkapo
30. nov 2009

Blani,přesně tak,je jen určitá doba,kdy se může epidurál zavést,ale být tebou,tak si přečti všechny nežádoucí účinky a taky se zeptej někoho,kdo v té nemocnici,kde budeš rodit má s tímto zkušenost,protože já třeba v Děčíně bych to neriskovala...po zkušenosti s prvním porodem,bych to brala,ale jsem na tyto látky citlivá,takže určitě bych měla bolesti hlavy,zvracela bych atd.ještě jakou dobu po porodu,takže to ne díky

aaadus
30. nov 2009

já jsem rozhodnutá rodit bez epi, doufám že mé odhodlání vydrží i po první kontrakci 😀

zdenkapo
30. nov 2009

Klarko to si fakt zařiďte co nejdřív,protože ty starosti s tim pak za to nestojí 😉 pak to musí vzít tvůj druh s sebou na matriku až půjde vyřídit rodný list,když ty budeš v porodnici,taky s sebou bude potřebovat tvůj OP a samozřejmě rodné listy obou,plus od obou podepsané papíry z porodnice-nebo někde to posílají rovnou na matriku

blanka.k
30. nov 2009

Zdeni - díky, pokud ten steril. se dá pořídit třeba za 500,-, tak není co řešit 😉 A rodný list jsem našla, že chtějí jak v těhu průkazce (tam je i co chtějí po svobodných, rozvedených, atd... 😉 ) a pak v mojí chytré knize 😉
A řpředpokládám, že ve fakultní nemocnici problůém s epidurálem nebude, kamarádka tam rodila a popisovala jak jí ho dávali, že ok, akorát manžel se u toho složil, jak to viděl 😀 😀 😀

zdenkapo
30. nov 2009

jo a ještě- musíš žádat o rodný list na místně příslušném pověřeném obecním úřadě-tzn.jen tam,kde budeš rodit- švagrová rodila první v ústí nad labem-v děčíně malovali,takže švagr musel jet do ústí i kvůli RL

blanka.k
30. nov 2009

Dnešní MF Dnes:
Během těhu partnerky přibere muž průměrně 6kg a 5cm v pase:
20% proto, že začali dostávat větší porce
41% tvrdila, že partnerka začala kupovat víc dobrot
25% mužů začne víc jíst ze solidarity, aby ženě nebylo líto, že přibírá jen ona
Po porodu se snaží snížit váhu jen třetina mužů 😀
... docela zajímavé výmluvy chlapů na ty jejich špeky. 😀 😀 😀 😀

antynka1
30. nov 2009

Holky cituji přímo z pokynů, co mi dali v porodnici v Neratovicích:
svobodné maminky - rodný list. Pokud uvádí otce, i přizání otcovství potvrzené matrikou a i rodný list otce
jinak ostatní oddací list (originál či ověřenou kopii). A pak tu jsou ještě pokyny pro rozvedené.

antynka1
30. nov 2009

Jo a ještě doplňuji - kopie OP obou rodičů, těhotenský průkaz, průkaz pojištěnce a jméno a adresu dětského lékaře u něhož bude miminko registrováno

zdenkapo
30. nov 2009

Blani,to slyšim poprvé,že někdo chce RL,když jsi oddaná- po mě ho nikdo nechěl a na úřadě jsme ho taky nevyžadovali,když občan předložil OL,takže spíš to tam píšou pro sichr,no uvidíš

zdenkapo
30. nov 2009

kdo chce epidurál,čtěte,hlavně ty nežádoucí účinky jsou děsivé http://www.jinyporod.cz/clanky/porod/epiduralni...

aaadus
30. nov 2009

zdenka to ani raději neotvírám, mám z epi strach jako tak celkově, už jenom proto že se to píchá kolem páteře. ta bolest myslím za to co nastane potom stojí 😉

zdenkapo
30. nov 2009

adus,no právě proto píšu pro ty,co to chtějí 😉

aaadus
30. nov 2009

blanka v tescu mají stelirizátor za 259,-, ale kolik a jaké flaše se do něj vejde nevím, jenom jsem ho tam zahlídla

aaadus
30. nov 2009

zdeni a nevíš jak je to s léky co tu bolest aspoň trošku utiší, jestli to třeba potom nemůže mít vliv třeba na kojení? kámošky co rodily s epi kojily jen pár týdnu, ale jestli to mělo souvislost netuším

antynka1
30. nov 2009

A holky, kdyby došlo na císaře, necháte si dát epidurál nebo celkovou narkózu?

blanka.k
30. nov 2009

Adus - díky 😉 Já pořád čekám na ten pás do auta a nikde nic ☹
Holky, nemáte některá už problém s otoky? Mě to začalo min. týden, užjsem dost narvaná kozačkách, a přiznám se většinou celý den ležím nebo sedím. A jak jsem fotila tu moje kamarádku (cca 2 hod.), tak pak jsem měla nohy (hlavně chodidla a prstyjak balon a trocuh i lýtka 😅 ) a včera a dnes už mi jdou i hůř sundávat prstýnky, takže už to mám i na prstech ruky 😅

zdenkapo
30. nov 2009

adus,to by ti nedali nic co by ublížilo mimi nebo tobě a ty léky na to vliv nemají a na délku kojení už vůbec ne,na bolest mi ani po prosbách nic nedali a epi byl jen na objednávku při plánovaném porodu,takže já si to opět nemaluju

anty já bych na výběr stejně neměla a nevim zda bych chtěla- ono ikdyž ti to znecitlivý,tak to stejně cítíš jak tě řešou a šahaj do tebe,to asi ne,ikdyž by mi bylo líto,že neuvidím jako jedna z prvních své dítě

blanka.k
30. nov 2009

Anty - já určo celkovou, já nesnesu, když se ve mě někdo "rýpe", musím chodit pravidelně na kamery do střev a žaludku a je to pro mě hnus, takový divný pocit (když pominu jak to bolí) ... 😅 Ale třeba zubař a trhání všech osmiček mi nevadilo 😀 Já jsem na to asi velký srab... 😅

andelka
30. nov 2009

Tak už jsem zpět a mám vyplněnou další kolonku 🙂 Dělali mi EKG (to byla chvilinka), pak mi doktorka změřila tlak, omrkla nožky (kvůli otokům), poptala se jak se mám a šla jsem dom 🙂

vladkaz1
30. nov 2009

cafte abby som doma so sona a vieeeem ze budeme mat chlapca pipik trcal jak na vystave 😀 😀 😀 kuk na foto 😀 😀 😀 😀 😀 😀
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage... co to tam trci?????? juuj som spokojna, nemame rastep ani nic vsetko v poridaku kocky 🙂

zdenkapo
30. nov 2009

Blani ty jo,tak to hlavně řekni v poradně,mě se taky vždy ptá a píše do průkajdy nulu tady si to přečti http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/problemove...

aaadus
30. nov 2009

anti jedině celkovou, už jenom to pomyšlení že se ve mně někdo hrabe 😝
blanka tož to je divné že ti to ještě nepřišlo, já už bezpečně trajdám. v kice jsem ten pás viděla za 1.300,- a natíkat mi zatím nic nenatíká, spíš mi připadá že jsem přes prsty zhodila, prstýnek mám úplně volný. ale s chozením na záchod už to není takové pravidelné jako to bývalo...
zdenka já pokud to bude možné chci mít u porodu svojí gyndařku, tak snad se s ní na tomhle půjde domluvit

aaadus
30. nov 2009

vladka gratulujuuuuuuuuuu 😀

antynka1
30. nov 2009

Ufff, to jsem ráda, že nejsem jediný srab, který by to as při vědomí nezvládl 🙂
Blanko - doktorce to určitě řekni, mě se na to vždy v poradně ptají.
Vladka: tak to je krásný, že už víš pohlaví - no je to jasný - má ho tam 🙂

zdenkapo
30. nov 2009

čauky
ty jo Vlaďko velká závist,že už to víš a moc blahopřeju k chlapečkovi... to ti to řekli teda brzo,mě to ještě říct nechtěla,ale snad ve středu-to jdu na echo,tak jsem napjatá

vladkaz1
30. nov 2009

😀 baby on ma najlepsie sono na celom slovensku a v EU som sa o tom rozpravala ten zazitok je neskutocny na stene velka plazma alebo LCD neviem co to bolo a vsetko som videla 5 prstekov nosicek vsetko ja mam taky zazitok az no .. a ten pipik tam trcal jak antenka aosm plakala jak decko 😀 😀
Dakujem vam 🙂 😵

zdenkapo
30. nov 2009

adus,tak jestli to půjde tak to máš dobré,já si k porodu můžu vzít jednu osobu a to bude manža... ale nebyla bych si tak jistá,že bude mít tvoje gyn. slovo v porodnici- nebo to myslíš tak,že chceš aby tě přímo rodila?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre