Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zdenkapo
30. nov 2009

VlaĎko teĎ mám taky slzy v očích je to super- hrozně se těšim toho 8.12. do Německa na ten 4D,tam by tom měl už skvěle vidět- budu 21tt a jsem fakt zvědavá, manža by si přál holčičku,tak bych za to byla ráda,ale hlavně aŤ je mimčo zdravé

aaadus
30. nov 2009

zdenka aby mě přímo rodila a to je tam pak jen ona a manžel, to by se mi líbilo kdyby mi to takhle vyšlo

blanka.k
30. nov 2009

Andel a Vlaďko - gratuluji 😉
Zdeni - naštěstí zatím mám tlak nízký, ale ty otoky....trochu se bojím. Já jsem totiž zjistila, že moje máma měla na 99% právě obávanou preklampsii, protože mi říkala, že jí odvezli ve vázžném stavu do nemocnice, že jí selhávali orgány, měla vysoký tlak,atd. a já se narodila císařem o 2 měsíce dřív. A muž mi zorvn před týdnem říkal, že buď jsem přibrala na krku, nebo ho mám "oteklý", že mám 3 brady... nemyslel to zle, pak mi říkal, že jeho mamka to měl taky, když se jí zhoršila štítná žláza, tak mi hned říkal, ať si hlídám kontroly na endokrinologii, že fakt z ničeho nic jsem prý nějaká opuchlá 😅 Tak já doufám, že to vše je třeba těma novýma lékama na št.zlázu. A díky nim taky rozhodně nemám problém s nepravidelným chozením na WC 😅 Rozhodně by se dobře prodávali jako projímadla, teda aspoň po mé zkušenosti 😀

aaadus
30. nov 2009

vladka já bulela jak želva když řekli že budeme mít zdravého chlapečka. my jdeme na 4D za 1,5 hodiny tak snad budeme mít vánoce už dneska a prcek se ukáže tak jak má

aaadus
30. nov 2009

blanka to bych teď potřebovala nějaké projímadlo 😀 nemáte nějaký babský recept, nebo nepohámá nějaké ovoce co by mě prohnalo? mám břicho jak balon

zdenkapo
30. nov 2009

adus tak to bys měla dobré

Blani já být tebou radši skočim do poradny co nejdřív,není to legrace a vem s sebou moč,kvůli bílkovině,ale snad to bude ok

blanka.k
30. nov 2009

Adus - tak to držím palce, a´t to všechno vyjde 😉

vladkaz1
30. nov 2009

aaadus drzkam palce aj vsetkym vam drzkam palce nech co najskor viete co budete mat a hlavne vediet ze je vsetko ok . 🙂 😵

zdenkapo
30. nov 2009

adus tak hodně štěstí a dej hned vědět,zda je to ten klučina 😉 dej si jogurt nebo třeba jablka,ty jsou regulační

blanka.k
30. nov 2009

Adus - já teď nějak vůbe nesnesu mango, to lítám 😀 Ale jinak takový přírodní je nějaká zavařenina (hlavně ta "šťáva" z toho) nebo třeba koupenou konzervu broskví. 😉
Zdeni - ještě uvidím za den dva, jak to bude... a pak si tm brnknu, co s tím, proč furt musím mít něco "extra" 😒

blanka.k
30. nov 2009

Vlastně ve středu jsem byla na poradně a moč ok, v pátek jsem natekla poprvé... ☹

aaadus
30. nov 2009

holky díky, jak přijedeme dám vědět jak jsme dopadli 🙂
blanka tak kompotů mám doma hromadu, večer teda nějaký zblajznu. a když nepomůže kompot, zkusím ten jogurt. asi zase začnu jíst activii či co, ta mi na to pomáhá

aaadus
30. nov 2009

blanka to asi můžeš natéct z ničeho nic ne? raději si tam zavolej už zítra ať pak není pozdě a za včasu ti to podchytí kdyby to ta preeklampsie

blanka.k
30. nov 2009

Ona je dobrá i zelenina, ale často tě třeba dost nadme (nebo jak se tomu procesu nadýmání říká správně 😀 ) a to by asi nebylo to pravé 😅 Já právě už od září nejím ovoce ani zeleninu, tak občas sním aspoň nějaký kompot. A jako správná těhule jsem teď dostala od rodičů zavařené okurky 😀

andelka
30. nov 2009

blanka: díky 🙂
Ty se o těch otocích určitě v poradně zmiň, nemusí to nic být, ale není to žádná sranda. Dávej si nohy nahoru a cvič s nima. Mně se na to taky pokaždé ptají a dneska mě doktorka i zkontrolovala. Četla jsem ve svojí chytré knížce, že štítná žláza funguje jinak (více), takže hodně těhulek může zjistit, že jsou jim najednou třeba halenky u krku malé. Taky to může být zadržováním vody. Našla jsem tu, že proti otokům pomáhá čaj z kopřivy nebo smetanky lékařské (pampeliška)

vladka: Páni, závidím 😉 Super, že už to víte. Gratuluju k chlapečkovi 😵

Holky, do kdy se dá dělat ten 3d/4d UTZ? Já uvažuju, že pokud doktor před Vánocema neuvidí pohlaví, tak bych se na něj objednala.

andelka
30. nov 2009

adus: Jelikož víte, že čekáte chlapečka, tak v otázce pohlaví dneska tápat nebudete. Takže přeju, ať se klučík ukáže v celé své kráse 🙂 Na zažívání mám osvědčené Psyllium, dám si ho do jogurtu a sním. A pak frčím na wc. Někdy cítím, že je mi těžko, bolí mě břicho, tak to vždycky zabere.

aaadus
30. nov 2009

blanka já ovoce ani zeleninu teď moc nejím, nechutná mi to
andelka no já bych právě chtěla vidět že to fakt bude chlapeček 😀 a to psyllium je co a kde se to kupuje?

blanka.k
30. nov 2009

Andel . díky za rady... 😉 Mě právě předepsala prášky na zvýšení výkonu št.žlázy, tak asi bude ten krk tím 😉 Za týden jdu k ní na krev, tak uvidím, jak dopadnu, prý budeme postupně zvyšovat dávky, tak abych neměla krk jak Růžičková 😀 nebo nebyla tak celá 😀 tady v Prenatalu píšou 4D ve 22-26.tt 😉

aaadus
30. nov 2009

andelka a tam kde jdu já píšou že nejlepší je to do 23tt, pak už je horší kvalita

blanka.k
30. nov 2009

Dnes jsem byla v práci s "papírem na peníze" a šéf se měl ptal, kdy rodím, už nevím na kdy mě tipoval, ale byl to únor nebo březen.... a to je zkušený 4.násobný taťka, prý mám pupík 6.měsíce. a to mi ráno nebylo moc dobře a nebyla jsem najezená ani napitá, takže takové mini bříško oproti tomu co mám večer 😀 Já myslím, že chudák bublina se někde tísní dole v podbřišku a zbytek je voda a špek 😀 Aby byl na UZ vůbec vidět 😀 Ale zase se uklidňuju že tykila navíc jsou jen a jen bříško a prsa (a kilo na krku na ty nové dvě brady navíc 😀 ) Naštěstí nosím jen sukně, takže větší prd... zadek nebo stehna mi oblečení neovlivní, na rozdíl od kalhot 😀

aaadus
30. nov 2009

když jsem byla v práci minulý týden tak mi tipovala šéfka porod na leden 😠 a to nemám nijak extra velké břicho a měla jsem i volnější halenku. však se tam zase dlouho neukážu, jedině až s papírem na mateřskou 😀

michalag
autor
30. nov 2009

vladka, blahozelaaaaam k chlapcekovi 😵 😵 😵 .... a pekne mena ste vybrali, mne sa tiez paci Boris, ale kedze mam svagra Borisa, tak nechcem aby boli dvaja

blanka.k
30. nov 2009

já dnes volala paní účetní, jeslti má všechny papíry, že mi ještě nedošla nemocenská , tak prý začátky jim trvají, ale pak to chodí víceméně pravidelně... tak snad má pravdu. A jelikož jsme měli tento týden odjíždět na dovču a já si na to nechala letošní dovolenou, tak mi říkala, že mi ji převedou a vyberu si ji společně s dovčou za 2010 po mateřské...a někde tady na MK jsem četla, že mám nárok na dovču za ty měsíce než nastoupím na MD, prý ne, mám nárok na celý rok, akorát dostanu o cca 2 dny méně kvůli tomu, že se to nějak musí krátit o tu neschopenku, na které budu ze začátku roku. Tak to je fajn, to je skoro měsíc a půl na dovči, teda lépe řečeno doma za klasický plat. 😉

antynka1
30. nov 2009

Na celý rok asi ne, ale počítá se ti nárok na dovolenou za období když jsi na mateřské a to si pak vybereš mezi mateřskou a rodičákem. Takže na mateřský budme 28 týdnů a za to období podle mě máme nárok na dovolenou 🙂

bondy1
30. nov 2009

to Vladka - gratulujeme k skvelej správe 🙂 my ideme opäť na kuk 10.12 - snáď sa to naše hanboško konečne predvedie v plnej kráse 😀
to Blanka - ak by bola dovolenka za celý rok 2010 - bolo by super 🙂 zajtra sa tiež skúsim spýtať v práci, k tym otokom - tiež beriem lieky na štitku - večer mi trošku puchnú lýtka, ale je to lepšie ako v cca treťom mesiaci - vtedy mi vyšli pozitívne bielkoviny v moči - tiež som sa bála preklampsie, gestózy (informovaná tehuľka z MK 😀 ) doktor vravel, že to je ešte priskoro - vraj ladviny - môže a nemusí to súvisieť s tehu. Pomáha chôdza - snažím sa večer aspoň trochu prejsť - neodteká lymfa alebo čo. Ešte sa vyjadril, že najhoršie pacientky sú pedagogičky - ešte aj pri pôrode mu kibicujú do toho ako ho viesť 😀 😕 ďalšia poradňa už bola našťastie negatívna...

vladkaz1
30. nov 2009

Michalag moj manzel je Boris ,je to pekne meno len pre chlaceka ako mimisko mi to pripada take tvrde neviem a zas Oliverko neviem sa rozhodnut uvidime ,pri malej som mala Kiaru a nakoniec je Lucia ..to je podla mna nadherne meno 🙂
Body dakujeme ,myslim si ze sa predvedie jasne budem drzkat palceky ,ja to mam druhy kart zadarmo to potvrdenie .. inak ma tam napisane ze ked sa sekne tak vracaju prasule 😅 ale povedal ze bez pochyb je to chlapec pipika neodrezes.. 🙂

zdenkapo
30. nov 2009

Blani,ale za rok 2010 nebudeš mít nárok na dovolenou,první jsem rodila v červnu a od listopadu předchozího roku jsem byla doma a neměla jsem nárok,protože musíš skutečně odpracovat určitý počet dní,abys v daném roce měla nárok,takže ti proplatí,nebo si vybereš jen za rok předchozí po skončení mateřské-ale bacha,hned po skončení mateřské si zažádej o rodičák a zároveŇ můžeš čerpat dovolenou,takže ti půjdou dvoje prašule

blanka.k
30. nov 2009

Bondy - dík za uklidnění, jáj právě mc nechodím, v půlce případů je během procházek hnusně a třeba prší nebo mi je špatně... ☹ Tak spíš tak polehávám, posedávám, třeba jdu umýt nádobí,ale třeba abych vysála nebo žehlila, u toho se mi točí hlava... 😅 tak se budu snažit ještě víc chodit a pít, to abych si pak pořídila pemprsky 😀 😀 😀
Všem bezproblémovou noc a krásné sny 😉

zdenkapo
30. nov 2009

anty,není to tak bohužel,přečti si co jsem psala Blance

blanka.k
30. nov 2009

Zdeni - to je divný, mě se účetní ptala na datum porodu a pak mi to zhlavy řibližně počítala, že mi odečte z 20 dnů dovči na celý rok cca 2 dny kvůli té neschopence. 😅 A ani ne výši mateřské nebude mít PN vliv, bude se mi počítat z průměru z části roku 2008 a 2009. Tak užjsem z toho nějaká zmatená 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre