Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

terkajesterka
4. dec 2009

no, my vyřizujeme stavební povolení, snad ho za pár dní dostaneme, po vánocích tam začínají topenáři a instalatéři 😉 , no ale rychlost nic moc, nebudeme se stěhovat dřív jak začátkem léta

tak ať je ti brzo líp - máš nějakou chřipku? Já jsem stonala před 14 dny.....nic moc, bez léků to šlo hrozně pomalu.

terkajesterka
4. dec 2009

samozřejmě, že se musíme potkat 😀 tak si pak napíšeme, až budeš v pořádku, ju?

xxx.klarka
4. dec 2009

mishutka a terkajesterka : No když tak koukám kolik se bude rodit kluků, tak se pomalu začínám loučit s holčičkou. 😕 😀 Tak uvidíme.

doli1: Jsem stejného názoru co Ty. Já zátím žádné spoření nemám, ale chystám se ho udělat "kdyby náhodou" znáš to. Taky se budu snažit co nejvíce našetřit pro svoje dítě popřípadě děti, vím že je důležité když do začátku jsou zajištěné. Já od mámy ani táty nedostala ani korunu a na vše jsem si musela vydělat sama při škole. Nejvíce mi pomohl děda, nemít jeho tak jsem v prčičích. Taky vím že to nebude jednoduché řešit bydlení a popřípadě stěhování s dítkem, ale nejsme jediný co to tak mají a určitě se to v kludi zvládne.

nara: U mě šlo hlavně o to, že jsem se celý dětstvá starala o ty sourozence a ve svých 12 letech by jsem byla schopná sama se postarat o novorozeně i jsem uměla uvařit na co by si člověk vzpoměl. 😀 Přesně, kdyby každej koukal tolik do předu tak lidi vymřou .... teď by jim vadila krize, potom že nejsou pořádně zajištěný a všechno možný. A pak by chtěli plínovat rodinu a už by to nemuselo jít. Co třeba fakt nepochopím, jak může jít třeba 45 letá žena nedej bože starší třeba na umělé oplodnění. A pak chtít třeba vidět vnoučata, co kdyby se její dítě zachovalo jak ona, tak by babičku nemuselo ani poznat.

zdenkapo: závidím, uvidím co mi řekne moje dr a pak se hnedka objednám na 4D. Už jsem se domluvila s mámou, že mi ho zaplatí jako dárek k narozeninám 🙂 takže pohoda.

nara
4. dec 2009

Tak mě nasadili ATB a ještě vyhrožovali nemocnicí, ale nakonec jsme to ustáli doma. Františka si vzala babička na chalupu a Ondra mě následoval třetí den.
Klárko, tak hlavně, že máš průpravu a víš do čeho jdeš. Já jsem nevěděla do čeho jdu a dodnes jsem ještě pořád překvapená 😀

terkajesterka
4. dec 2009

☹ brrr, tak to držím palečky, ať se z toho vyležíte. Hlavně že nemusíte do nemocnice....

xxx.klarka
4. dec 2009

nara: Jistě. Nejdříve jsem to máme vyčítala, že jsem nemoha být s mýma vrstevníkama venku a tak. Ale když se na to podívám z druhé stránky, tak bych zase neuměla to co umím. 😀 Tak nevím co je lepší.

terkajesterka
4. dec 2009

klárko, tak to jsi z nás nejzkušenější máma 😀

doli1
4. dec 2009

dům to je záležitost fakt na dlouho.my už stavíme skoro 3 roky ale snad to už bude hotoví.zateplný to nebude ještě dlouho ale neva.vztahy jsou s rodinou jsou fajn ale fajt několik km od nás 😀 tchýně bydlí hned vedla ale ty jsou tak zeměstnaný že nemají čas na nás tak pohoda.naši bydlí 10 min cesty tak když je potřeba hlídat je to bezva.

ještě mě přijde trochu složitější že když někdo má první tak ve 35letech a druhý v 38 a pak se vracet do práce.zpátky se začlenit do pracujícího lidu.v tomto to máme taky lehčí my mladí

zuzana39
4. dec 2009

Ahojte,dakujem za gratulácie k našej babule,len aby to ozaj bola baba,čakám na ten 4d,som ako na ihlách či mi to potvrdia 😉 pri prvom mi povedal doktor v 18tom týždni,že je to baba a až v 27 som sa dozvedela,že to bude chlap 😀

xxx.klarka
4. dec 2009

Tak moje tchýně bydlí přes silnici, takže asi 150m od nás, ale nebadí mi to. K nám chodí zatím minimálně ( nevím jak až bude dítko) ale jsem si 100% jistá, že když nebudu chtít poradit tak že mi sama radit nebude. Jednou to zkoušela, ale viděla že jí neposlouchám a dělám si to podle sebe, tak mám klid. Ona je jinak dobrá. Chodíme tak skoro každý den na čaj. Moje máma bydlí vedle ve vesnici a s tou se vidím tak 3x do měsíce, ona ke mě nejezdí. Takže jen když jedu já tam.

terkajesterka
4. dec 2009

doli, tak to asi bude skoro můj případ 😀 já jsem šla rodit hned ze školy 😀 😀 😀 takže jsem neměla moc praxi a vracet se budu asi po druhý mateřský a to mi bude cca 33. To jsem zvědavá, jak se začlením do kolektivu dvacítek 😀

lucik...
4. dec 2009

jeee holky teď právě jedna kamarádka rodí... 😵 😵
A dozvěděla sem se že kolegyně z práce čeká na začátku června 😉

medan29
4. dec 2009

mám dotaz, jak dlouho trvají genetické testy než ví výsledek?

terkajesterka
4. dec 2009

medan, já jsem tam volala cca za 10 dní

doli1
4. dec 2009

já stoho mám taky strach.mám nějakou praxi a pak dítě.těd jsem na úp protože o měsíc mi nenavazovala mateřská a jak tu někdo psal nikdo mě nechce zaměstnat a pak se budu muset začlenit do mladučkých kolegin.

xxx.klarka
4. dec 2009

medan : mě řekla že mám zavolat za týden, a jiná kamarádka zase měla výsledky za 3 dny. Je to inviduální.

terkajesterka
4. dec 2009

doli, a co děláš, jestli to není tajný? 😉 teda já vedu v otázkách na tělo 😀 😀 😀 😀 ale jsem prostě zvědavá 😀

lucik...
4. dec 2009

medan mě řekla do 14ti dnů.. že až budou tak zavolá, že nemam volat já.. ale vzhledem k NT to neřeším

terkajesterka
4. dec 2009

medan, jak je? Už je líp?

doli1
4. dec 2009

mám udělaný kuchař čísník.na mateřské mi docvaklo že tohle už dělat nebudu moc tak po dobu mateřské se snažim vzdělávat jiným směrem. udělala jsem si zdravotníka a znakovku tu jsem ted na rok přerušila a snad se mi povede příští rok navázat a dodělat ji

terkajesterka
4. dec 2009

doli, tak to je super 😀 to obdivuju, dodělávat si kurzy a školu během mateřský. A jsem si jistá, že až skončíš mateřskou, tak v tomhle oboru najdeš práci. Neznám nikoho, kdo umí znakovku 😉

nara
4. dec 2009

Já se teda musím přiznat, že už mi doma trochu hrabalo a od října chodím do práce na 2 dny v týdnu a malej do jeslí. Já se spíš děsím pracovní morálky s dětma, už jsem měla jednu ošetřovačku, teď sebe a to si návštěvy gyndy apod. nechávám na dny, kdy jsem doma. Když to teď vidím, tak se bojím, že ještě další 10 let nebudu schopná pracovat na plný úvazek. Naštěstí to v práci moc neřešej, ale mít tam někoho drsnější, tak nevím nevím.

babara
4. dec 2009

nara, brzo se uzdravte. Velkeho Hynka vcera bolelo v krku, bojim se, ze nas nakazi. Doted jsme odolavali.

Terko, tys psala, ze si odnasela nejake veci na charitu? Kam? Taky bych se nejakych hadru a bot potrebovala zbavit.

nara
4. dec 2009

Doli, gratuluji. Vždycky každý únor zvažuji, že si podám přihlášku na VŠ a dodělám mgr., ale pak mi to zase pustí. Já jsem původní profesí sociální pracovnice, takže si myslím, že v tomhle oboru se určitě chytneš a věk tam rozhodně není překážkou!

nara
4. dec 2009

Babara, díky! Už jenom chrchláme 😉

antynka1
4. dec 2009

Doli a jak se vzdělávána mateřský? Já teď v únoru budu dělat státnice na Bc. a pak přemýšlím jestli půjdu dál na magisterský - no ale přijímáčky mi vychází na šestinedělí, tak to asi neklapne... Pořád přemýšlím, jestli o mateřský bude alespoň tolik času při tom zápřahu v práci....

doli1
4. dec 2009

ted je o to velký zájem.v brně museli otevřít další dny.bylo moc zájemců.
je to na 4roky a ted přidali další rok+zkoušky na překladatele.no je to na delší dobu.ještě si musim udělat socku nebo pedák aby mohla dělat s lidmi.socku jsem ted chtěla dosta s úp aby mi ten kurz zaplatili ale čekačka byla až na prosinec tak jsem to vzdala že si to netroufnu v zimě v 5měsíci dojíždět do Brna každý den.no plány mám jen je dodělat

doli1
4. dec 2009

antynka no nejde🙂) pokud neni hlídání nejde nic a taky záleží na kojení.pokud se kojí od dítěte se nejde hnout.chodit na zkoušky či přednášky jednou do týdne jde ale víckrát to nee.v září bych měla zas nastoupit ale nevim nevim.trochu se toho bojim ale pokud přerušim o víc tak už to zapomenu.skripta mám ale tam jsou jen slova věti co máme umět znakovat ale znak tam neni.většina knih je špatně a znaky se dost mění i během roku nám nějaké měnili tak se neni sčeho učit.jen to z hodiny co si člověk zapamatuje.
ted mi učitelka posílala nějaké video abych se procvičovala ale už to jde dost těžko 😒

lucik...
4. dec 2009

tý jo doli, obdivuju tě.. já bych si ráda taky udělala nějakou školu při mateřský, ale moc to nevidim 😀 Si to moc maluju 😀

antynka1
4. dec 2009

No já naštěstí studuji dálkově, chodí se je jeden víkend za měsíc a pak na zkoušky... no pořád váhám... Hlavně teď to musím v únoru zvládnout, protože opravný termíny budou koncem května to mám zrovna TP 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre