Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
7. dec 2009

Já teda smažené nemůžu ani vidět, ani před těhu, manžel pořád říká, že na vánoce musí být smažený řízek (blééé), a co jsem se zamilovala, tak ryby s bramborama v parním hrnci, ty vaříme vždycky o víkendu 😀 A co miluju nejvíc, jsou těstoviny na 100 způsobů, al nejsradši se zeleninou a krabím masem, to bych mohla pořád 😅

skretik
7. dec 2009

Ahoj holky, teda vy jste tak rozjety, to je hruza vas docitat 😅 .
Medan a to slo taky o tripple testy? Ja mam totiz taky cekat na telefon od sestricky, ktera by mi zavolala pouze v pripade,ze by bylo neco spatne, jinak se dozvim vysledky az na kontrole 21.12., no zatim jsem v pohode,sice trosku znervoznim,kdyz mi zazvoni telefon,ale rikam si,ze kdyz NT vyslo vyborne, ze tripply budou taky ok 😅 .

Jinak me delal taky jeste v 17tt vnitrni UTZ, prvni pres brisko bude ve 20tt. Vzdycky me taky nejdriv prohmata, pta se jestli to boli a pak mi dela UTZ, a pak takovety klasicke veci u sestricky, tlak, vaha, moc...

Koracek neresime, ten mame po neteri, krasny Jane 😎... a dak uz nevim co jste se bavily 😀

antynka1
7. dec 2009

Já teď skoro vůbec nemám chuť na maso a na řízky už vůbec.... bohužel mám ale chuť na uzeniny a to hodně.... a taky na sladký...

blanka.k
7. dec 2009

a ze zdravého jídl ami hrozně zachutnala mozarella, na to oliv.olej s "příchutí citronu a bazalky" (jinak olivy nesnáším, fuj), a k tomu křupavá čertsvá bagetka a hromada rajčat. Jako prevence těhu zácpy doporučuju 😀

lucik...
7. dec 2009

anty přesně.. já jen nemám chut ani na ty uzeniny ale jen na sladký 😀 Magor 😀

lucik...
7. dec 2009

blani jo to taky můžu, mnam mnam mnam 😵

antynka1
7. dec 2009

Skretik - tak to jsme na tom stejně, také se na kontrole 21.12. dozvím výsledky triplů 🙂

skretik
7. dec 2009

Tak snad budou ty zpravy pred vanoci priznive 😅 , urcite budou ... 😵. Vydrzis to nebo tam zavolas? Me brali krev 30.11, tak je asi stejne jeste brzy,nevim, ale pokusim se to vydrzet...Kdyz nebude volat, tak je to dobre znameni 😀

Ja jsem ted uplne ujeta na cokoladu, to je des...
Maso taky moc nemusim

antynka1
7. dec 2009

Já to asi vydržím - já ten triplům moc nevěřím a spíš spolehám na ten screening v 1. trimestru který jsem měla negativní. Takže nad tím nebudu přemýšlet - tedy doufám 🙂 a taky si myslím, že kdyby to bylo blbý, tak zavolají - ale ono to bude určitě dobrý - budou to přeci jen vánoční zprávy 🙂 Mě tu krev brali dneska - takže výsledky budou stejně až toho 21. - takže mi to termínově vychází dobře. No ale kdybych měla čekat 3 týdny jako ty, tak to asi nevydržím a po těch 14 dnech tam zavolám - znám se 🙂

skretik
7. dec 2009

no ja si za tech 14dni reknu, ze kdyby to bylo spatne, ze uz by volali, takze to snad vydrzim 😀 . Ona ta sestericka ma pamatovaka,takze si me proste pamatuje a dala by mi to asi pekne sezrat 😅

doli1
7. dec 2009

holky já teda smažený úplně miluji za to salámi vůbec nemusim.popravdě moc zdravě nejim
dr mě vždy prohlídne jak to tam drží,jestli se placenta zvětšila a to je vše ani ultrazvuk mi nedělá 😒to mě trochu štve.myslim že každý dr by měl aspon poslechnout ozvy na každé kontrole.
dělat zas ultrazvuk je taky na prd to potom člověk neví jak to tam dole drží.

bramburka
7. dec 2009

ahoj holky,

Medan no to je teda kr... ja to nesnasim, kvuli takovejm vzdycky zdrhám k někomu jinýmu.

UZ mi delali naposledy uz pres bricho

no a jim jako prasátko, ted zrovna housku s tavenakem a poličanem? ehm ehm...no male jsem dala aspon jablko, tak ho asi pak dojím 😀

bramburka
7. dec 2009

jinak u mě byly vysledky hotove presne za tyden

zdenkapo
7. dec 2009

zuzu že nemám starosti- no akorát ne s kočárkem a postýlkama a tak,ale stejnak budu od ledna nakupovat potřebné věci- už mám dlooooouhý seznam- A TO MANŽA MYSLEL JAK MÁME VŠE PO PRVNÍM DÍTĚTI 😀 a obvzlášť,když to bude holka,tak se budou konat i oblečky 😉

doli jj,jen jak jsem tak brouzdala po aukru tak jsem si řikala,ža by se ti mohl líbit a odpružení jsem si teda nevšimla, tobě by fakt vyhovoval ten jak mám jak si chtěla- Baby merc,taky jezdim po vesnici

VYŠETŘENÍ - tak já kupuju jednoráz. zrcátko za 40Kč-tim mne vyšetří-kontrola čípku a tak, pak pohmatá břicho jak roste děloha a pak si lehnu na postel a dělá utz přes břicho a mám u hlavy svojí obrazovku...pak se jdu obléct a jdu si k ní sednout ke stolu a tam mě říká,zda je vše ok,dá foto za 50Kč když chci a říká,kdy mám přijít a tak a pak se jdu objednat k sestře

zdenkapo
7. dec 2009

holky stalo se vám někdy,že jste objednali věci přes net a když vám přišel balík nebyla v tom žádná účtenka nebo faktura? psala jsem tam mail a tak jsem zvědavá,co mi napíšou

blanka.k
7. dec 2009

Zdeni - už se mi to stalo několikrát u jednoho polského prodejce z Aukra, ale to jsou věci k foťáku, co se moc nedají rozbít nebo pokazit, tak to neřeším. Já jsem si aktualizovala tabulku výdajů... ani nevím, jeslti tu sumu sem mám psát, a to pořádně nic moc koupeného nemám, jen pár oblečků, přes polovinu je teda kočár+autesedačka, a hodně peněz doktoři a těhu oblečení.... 😀

zdenkapo
7. dec 2009

Blani,no tak jsem zvědavá co mi odepíšou,ani mi nepotvrdili záruční list,tak snad napíšou,už od nich nic neobjednám... místo 1-3 dny jsem čekala pomalu 2 týdny- takže nee

ciknori
7. dec 2009

Blani, děkuji za vyčerpávající odpověď. 🙂 Já právě když někde byla, tak jsem viděla tak asi 10 kočárků vždycky, tak se těším, že zajdem někam kde je jich víc pohromadě.
Moje doktorka je perfektní, fotky mám zadarmo, teď jsem dostala 3, protože Krišpín nespolupracoval a místo zadečku se zabořoval do placenty. Akorát mi oznámila, že v únoru odchází na půlroční stáž do Francie, tak mě to mrzí, je moc příjemná. Přebere mě stejně stará kolegyně, vypadá taky sympaticky, tak uvidím. Jinak sestry na recepci jsou podobné jako u medan. Přijde mi to strašně neprofesionální, chápu, že otupí a vše jim připadá jak na běžícím páse. Ale pracují s lidmi, tak o to víc se musí snažit být, člověk tam přijde buď nervózní nebo natěšený a ony jsou jak kyselé okurky.
23.12. jdu na ultrazvuk, manžel chce jít taky, tak jsem zvědavá a těším se na nějaký vánoční dáreček.
Jinak se tu řešil rozdíl mezi stetoskopem a fonendoskopem. Pokud mě paměť neklame, ve zdravotnické hantýrce je fonedoskop to, co doktoři běžně používají - sluchátka do obou uší, gymový šlauch... a stetoskop je takový ten celokovový oboustraný trychtýř, co se používal na poslech hlavně dřív. Ale možná, že na slovensku je zas jiný úzus a prodejci na netu rozdíl taky neřeší.

blanka.k
7. dec 2009

Zdeni - určitě jim napiš, jak je to nějaká dražší věc 😉
Ciknori - a kam jdete na UZ? K vaší mudr. nebo na Veveří?

blanka.k
7. dec 2009

Nemáte nějaký dobrý tip, jak objednat věci z Nextu z Anglie? 😉

ciknori
7. dec 2009

K mojí do nemocnine, UZ není nějak světoborný, ale stačí.

zzuzullka
7. dec 2009

medan gratulujem k výsledkom 🙂

mne dnes volala sestrička, že výsledky dopadli dobre, minule som mala Dawna 1:310 a teraz 1:810 takže super, len že doporučujú kontrolný ultrazvuk a mala som ísť teraz vo štvrtok do poradne a preložili mi to na utorok 15.12, že aby bol už 18tt ukončený, tak si myslím, že mi bude robiť ten klasický veľký utz. inak sa kvôli tomu nestresujem keď mi testy vyšli už tak krásne a hlavne utz mi robil pred týždňom kvôli tým zlým výsledkom a všetky rozmery boli v norme 🙂

vyšetrovanie- sestrička mi zmerá tlak, odvážim sa, skontrolujú moč a potom lekár sa ma popýta ako sa cítim a tak a skontroluje rukou čípok, prehmatá brucho a urobí utz cez brucho pričom drobca vždy poriadne premeria

zzuzullka
7. dec 2009

brise, vitaj medzi nami, až teraz som si všimla že si sa k nám pridala 🙂 ako sa ti tehulkuje?

aaadus
7. dec 2009
xxx.klarka
7. dec 2009

brise: Ahoj, vítám Tě.

madan: Mooooc gratuluju:o))

Holky já teď už můžu jíst tak nějak všechno, ale první 3 měsíce jsem jedla jen chleba nebo rohlík buď s nugetou nebo paštikou. Nic jiného jsem nejedla. Teď zase hodně jím ovoce a kukuřičné lupínky😀

Jinak zítra na 9 jdu do té poradny, tak moc doufám, že budou výsledky už tam a že budou dobré, nerada bych měla zkažené Vánoce na které se tak moc těším. 🙂

Dneska jsem zatím ještě necítila mrně, tak doufám že brzo ucítím. Abych si byla jistá že to bylo fakt mimí.

zzuzullka
7. dec 2009

klarka, to máš super, že už môžeš všetko jesť. ja ešte stále nie ☹ a neboj výsledky dopadú určite dobre, budem na vás myslieť 🙂 už aby nás tie miminká poriadne kopali aby sme nemuseli premýšlať či to boli oni alebo nie, že 😀

xxx.klarka
7. dec 2009

zzuzullka: doufám, jsem asi jedna z mála která jestě ty výsledky nemá. Hlavně aby bylo mimí v pořádku a hezky rostlo. 🙂 Přesně, už aby to byli kopance aby jsme si byli jistý. 😀

bramburka
7. dec 2009

ja si zase pamatuju, ze me to kopani stresovalo, resp. me stresovalo, kdzy hodinu nekopalo...no tak jsem delala takovy veci, jakoez jsem jedla sladkosti, davala si horkou sprchua to Xendu spolehlivě nakoplo.

doli1
7. dec 2009

holky tak jsem si udělala taky topinky se sýrem a plno zeleninky aby to bylo aspon trochu zdravé.
vypadá to že zas onemocníme celá rodinka 😒

xxx.klarka
7. dec 2009

Tý jo, já se divím že si můžete dát na večer takhle topinku, mě by bylo po ní asi blbě. Já si teď dávám samotný kukuřičný lupínky 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre