Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

ciknori
8. dec 2009

Ahoj 🙂
Nikkky, může tě taky poprosit o ten seznam?
Jinak já jsem udělala první kup a koupila si s dcerou pro radost bodyčko, 56 a manžel na to taky koukal, že takhle malé to určitě nebude 😀
Holky, jak to u vás vypadá s cvičením nebo nějakým kurzem? Já dnes mluvila s kamarádkou a ona chodila na cvičení i přípravu k dule, nakonec si ji vzala i k porodu a nemohla si to vynachválit. Bylo ji strašně líto, že při prvním dítěti chodila jinam a věděla toho tak málo (i když absolvovala přípravu jinde), že teď už by si to víc ohlídala a tak.

nara
8. dec 2009

Teda holky, já jsem s těma nákupama nějak mimo. Já nekoupila ještě vůbec nic, a vůbec nic mi nenapadá, co bych měla kupovat. Máme úplně všechno po Františkovi. A i na něj jsem měla jenom pár věcí, kupovali jsme všechno až když se narodil, podle potřeby, teda mimo kočárku, ten jsme měli 😉 Oblečků jsem měla pár po synovci, něco málo koupeno dopředu a pak to všechno bylo až podle aktuálního stavu. I když musím přiznat, že nám toho hodně nanosili návštěvy a ťuk ťuk ještě je to nepřešlo a zrovna dneska přišla jedna manželovo teta s čokoládama od Mikuláše a k tomu dvoje tepláky 🙂 Takový návštěvy by mohli chodit častěji 😀

nara
8. dec 2009

Já jsem chodila na předporodní kurz do porodnice s manželem a bylo to přínosný pro oba. Hlavně třeba info o poporodní depce by měl slyšet každej chlap.

antynka1
8. dec 2009

Nikky prosím také o zaslání.
O těhu kurzech přemýšlím, ale nevím podle čeho vybírat....

ciknori
8. dec 2009

Já si právě říkala, že dám asi na osobní zkušenost kamarádek... jinak taky nevím podle čeho bych to mělo hodnotit. Každímu sice určitě vyhovuje něco jiného, ale bude mi stačit, když to bude někdo kdo tomu rozumí a bude ještě ke všemu milý. Tahle kombinace je někdy problém 🙂

ciknori
8. dec 2009

Ježkovy, brutál překlep 😀 Pardon.

michalag
autor
8. dec 2009

nara, ani mna nic nenapadlo, ale pri Samkovi sme mali na zaciatku kosielky a az neskor sme presli na body a podla mna boli kosielky dost neprakticke 😒 😠 .... preto chcem mat bodynka ... inak aku velkost kupujete? Lebo ja som sa dnes pytala predavacky (inak velmi mila osobka) ci to malickemu nebude velke a ona mi povedala ze ked dam do toho plienku, latkovu plienku a ortopedicke nohavicky ze mu to urcite velke nebude, aspon co sa tyka telicka iba ak rukaviky trosku, ale ze si mam aspon 2-je 56 kupit

skretik
8. dec 2009

Nikkky ja to chci takyyyyyyyyy 😀 😅 . Ja nemam jeste vubec nic, akorat ted nekde na ceste monitor dechu, ktery jsem koupila ...

nara
8. dec 2009

No, já jsem používala látkové kalhotové plenky a ty se do těch nejmenších bodýček nevešly, takže jsme naopak nakupovali košilky a využili i ty staré ještě po nás 😀. Ale musím přiznat, že ty nejmenší velikosti třeba dupaček mi chyběly, všichni mi říkali, ať to nekupujeme, že je to zbytečný, jenže pak ve všem visel a nebylo to moc hezký. Určitě si myslím, že je dobrý ty nejmenší kousky alespoň ve 2 ks koupit, minimálně na to, když se jde k doktoru.

antynka1
8. dec 2009

No holky já nemám ještě ani jednu věc. Jen zamluvený kočárek a fusak od ségry 🙂 Pořád se toho bojím, že je ještě brzo..... Ale už asi začnu 😉

nikkka
8. dec 2009

tak kto chcel zoznam ma ho v poste...

moja kamaratka rodila teraz v novembri a vraj uz nie je "moderne" davat detom dve plienky, ale az ked to povie ortoped a vraj uz nie je tiez "moderne" pouzivat vlhcene obrusky na utieranie zadocku, ze sa to ma umyvat v umyvadle...

xxx.klarka
8. dec 2009

nikka: heh, to já mám už zásobu vlhčených ubrousků, vidím se jak pokaždé letím umejt prdku, to jo teda. 😕 😀

zzuzullka
8. dec 2009

nikkky, pošleš prosím aj mne ten zoznam 🙂

ja doma nemám ešte ani jednu jedinú vec pre maličkého. si hovorím stále, že času dosť. myslíte,že by ma doki mohol chcieť poslať hneď po utorkovej poradni do nemocnice? ja som si stále myslela, že tam by ma poslal až keby som schudla nejakých 10kg 😅

zzuzullka
8. dec 2009

baby mne sa normálne túto noc sníval úplne nezmyselný sen, že som už mala bábo pri sebe, ale že dokiaľ nebude termín pôrodu 16.5. tak bolo len akbyo na baterky. že bolo živé a všetko, ale ešte vôbec neplakalo ani nič, takže som musela vždy strážiť hodinky aby som išla nakŕmiť a tak, že som sa nad tým rozčulovala že neviem kedy sa má krmiť keď to nedáva najavo. a že plakať začne až po tom termíne pôrodu 😀 😀 😀

zzuzullka
8. dec 2009

nikkky,ďakujem 🙂

antynka1
8. dec 2009

A zzuzulka - moč máš v pořádku? Mě právě v moči našly, že moje tělo hladový - tak jsem musela začít jíst (manža to do mě cpal násilím 🙂) a za pár dní znovu na kontrolu - naštestí to bylo už v pořádku, kdyby nebylo vyšetřovaly by mi krev. A to já zhubla jen 3 kila...... Naštěstí teď už s jídlem problém nemám... Nechceš zkusit nějaký Nutridrink - prodávají ho v lékárně - něco do sebe dostat musíš......

michalag
autor
8. dec 2009

nikkka, podla mna co je moderne a co nie sa netreba riadit, treba sa riadit co povie Dr. 😉 ... ja som pouzivala obrusky pri samkovi a pouzivam ich doteraz a budem aj pri druhom ... neviem si predstavit ked sa ti babo pokaka ze budes hladat na ulici umyvadlo 😅 😝 😀

nikkka
8. dec 2009

no ved to je to smiesne, ze aj v tomto vymyslaju trendy...

bibi13
8. dec 2009

nikkka prosíím, pošli ten zoznam aj mneee.. dakujeem

zzuzullka
8. dec 2009

antynka, moč mi vyšetrujú vždy v poradni, ale asi len na tie bielkoviny a nieviem či ešte na niečo 😅 ja by som tak rada jedla, keby sa dalo ale napríklad zjem polku suchého rohlíku a zbytok musím vyhodiť lebo sa mi už začne zdvíhať žalúdok a už do seba nič nedostanem. už sa to prestáva aj mne páčiť, že to trvá tak strašne dlho 😠

zzuzullka
8. dec 2009

tak zdenka je o tomto čase už na ultrazvuku alebo ešte čakajú v čakárni a presviedčajú drobca aby sa ukázal

bibi13
8. dec 2009

zzuzullka, moja segra vracala do piateho mesiaca.. bolo jej hrozne..

antynka1
8. dec 2009

zzuzulka - tak to jsem měla také - ale jen ty první tři měsíce. I když mi bylo zle - tak jsem se snažila něco do sebe nacpat... Piškoty, dětské vyživy, termixy..... Ale chápu tě, je to hrozný a člověk se musí do toho nutit a je mu z toho zle.... Uvidíš co ti řekne doktor.

zzuzullka
8. dec 2009

bibi, ja síce nevraciam, za celú dobu som vracala len 2 krát ale sa mi stále dvíha žalúdok a nič do seba proste nedostanem a už som aj celkovo vyčerpaná asi z toho hladu, veď som už nejakých 12 týždňov stále hladná ☹ a ešte ma trápi aj tie moje závrate. každý deň sa mi tak točí hlava, že sa mi zatmie pred očami, začne mi hučať v hlave a musím si ľahnúť aby som sebou nesekla a trvá to aj pol hodiny a niekedy aj viac čo vôbec nemôžem vstať z postele 😠

bibi13
8. dec 2009

nikkka dakujem..

zzuzullka, ja to píšem len preto, že niekomu to zle bývanie 🙂 trvá dlhšie.. segra vracala, ale ked sa najedla a ona zase jedla stále, lebo to nevydržala.. takže, ked sa najedla bolo jej zle, ked nejedla bolo jej zle.. takže tak.. šak uvidíš čo ti povie lekar.. hlavne sa ho na to spýtaj..

zzuzullka
8. dec 2009

ja sa tak teším na Vianoce, že som si musela pustiť vianočné pesničky 😀

https://www.youtube.com/watch?v=pA8UHeoYHQM

😀 😀 😀

michalag
autor
8. dec 2009

Bibi, nemala si dnes 4D?
zzuzulka 😀 , ale ved uz su za chvilku tu 🙂

aaadus
8. dec 2009

Ahoj holky,
jsem tu dneska měla mamku, umývaly jsme okna a pak jsme jely ke švadleně na zkoušku kabátu co jsem si na zimu nechala ušít - je fakt super, už se těším až v něm poprvé vyrazím
vítám nové těhulky 🙂
klarka gratuluju k výsledky a ještě více k holčičce 🙂
ciknori já chodím cvičit a plavat, od lednu začínám chodit na předporodní kurz

bibi13
8. dec 2009

michalag na 4D idem zajtra.. dnes šla zdenka, nie?

aaadus
8. dec 2009

bibi budu držet palce ať se prďolka ukáže 😉 jj, dneska šla zdenka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre