Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
11. dec 2009

Zdeni - nemáš odkaz jaký konkrétní jste koupili?
Doli - já si říkám, že třeba chůvičky využiju, když bude mrně spát třeba venku na terase nebo u babiček na zahradě, nebo i třeba když budu uklízet v jiné části bytu nebo půjdu na pokec k sousedům 😀 Taky mám 160cm, ale M. má 180, ale hlavně hodně kg 😅 Tak doufám, že v těhu bude po mě, a po tatínkovi až po porodu 🙂 A koukám, že máš novu fotečku 😉

doli1
11. dec 2009

uf konečně jsem ho probudila.po hodině konečně kope.musim si na ty pohyby dávat větší bacha.až paknejančín jak dnes.

bramburka
11. dec 2009

holky chůvičky 100pro, zvlast kdyz jezdíte jako my po chalupách a po dovolených, no taky jsou mamči, co píšou, že když dítě spí, v životě by neodešly z místnosti, nebo z hotelového pokoje, my to neřešily a vesele se cachtali v moři a u sebe chůvičku, že....

monitor chci tentokrát taky

kojící polstar vyuzivame i ted, ma to ted jako zabranu aby nespadla z velke postele, jinak jsem na nem spala, kdyz bylo velke bricho, kojila pul roku, obkladala mimco jako Terka kdyz lezelo na gauci, porad!

doli1
11. dec 2009

v pondělí musim k zubaři au au au kolik mohu paralenu?

terkajesterka
11. dec 2009

doli, myslím, že 2 tablety denně - tak mi to říkali v lékárně.

vladkaz1
11. dec 2009

baby to rafaelo mi zhltlo cele salko .. inak s polky by to bolo suche ,... no co uz .. 😀 ale mlela som to na takom elektrickom ,tak mozno preto to tak viecej zhltlo ze to bolo jak prach ta oplatka inak su rafaelka super ...

monika.c
11. dec 2009

no baby,vy toho popisete.ja nejako nic nestiham,som stale len v praci,ked pridem domov,treba sa trochu Lukymu povenovat,navarit a ani neviem ako a je 7.30 a ideme pomaly spat.poriadene nie je nic a o peceni ani nehovorim.zajtra sa ale chystam umyt okna a pripravit cesto na perniky.ozaj a k tomu stromceku,my sme doma tiez zdobili stromcek 23.12.,ale Luky mi uz par dni hovori,ako vsetci maju stromcek a my nie,tak ho asi urobime skor,nech sa potesi,len este neviem,co na to povie moj muzicek 😝 tu v uk ho uz maju skoro vsetci mesiac pred vianocami.monitor dychu si aj ja planujem zaobstarat,lebo ak bude spavat ako Luky,ktory bol kazde 3 hod. hore a od 4.mes.spaval na bruchu,tak by som sa asi vela nevyspala 😒 jeho som kontrolovala kazdu chvilku a potom som chodila ako matoha ☹ no ozaj a v pondelok idem na utz,tak dufam,ze aj ja sa dozviem,co je v brusku 😉

blanka.k
11. dec 2009

Monika - mě kamarádka (lékařka) varovala před umýváním oken v těhotenství. Prý bych se měla vyvaroavt rychlejších pohybů rukama nahoru (co si pamatuju, tak jeden důvod je omotání pup.šňůry kolem mimča). Já jsem jí totiž fotila a jako pozadí jsem hodila černou látku přes dveře a sprdla mě za to 😅 A prý ještě špatné je právě třeba umývání oken... 😅

monika.c
11. dec 2009

blanka,dakujem za upozornenie,vidis,tak toto som nevedela a to som druhorodicka,tak uz nijake rychle pohyby rukami nahor ani nic podobne 😉

andelka
11. dec 2009

blanka: No, a jiní doktoři tvrdí, že je to blbost, s tou šňůrou. 😕 Tak si vyber. Nicméně jako důvod proč nemýt okna a nevěšet záclony to určitě použiju 😀

blanka.k
11. dec 2009

Holky - přesně tak, jako důvod super 😀 Já si teď taky dávám bacha, když třeba dávám nádobí do vrchních skříněk, ono i když to človek dělá pomalu, tak mě to napínání břicha moc dobře nedělá, takže to většinou nechám na m. A okna.... ty bych v té zimě nemyla ani netěhule 😀 Teď ještě nějaký důvod proč neuklízet ... 😅
Za 10 min. mi končí na Aukru aukce nových lacláčků Next za 120,-, tak mám radost 😀

aaadus
11. dec 2009

dopekla jsem své první cukroví a je mňam. já jsem malej, ale šikovnej 😀

vladka tak mi stačila půlka, musela, abych mohla tu druhou sníst jen tak 😀

bramburka
11. dec 2009

ahoj holky
no ja nevim, ja tady macham rukama furt, hlavně drhnu co se dá...

bramburka
11. dec 2009

ty mýty to je super, pobavila jsem se, sedí to a některé to říkají vážně!

aaadus
11. dec 2009

podobné mýty byly teď i v mamince. to o tom kočárku zrovna včera tchýně volala manželovi, ať ho koupíme až po porodu 😅 no, už vidím jak manžel lítá po obchodech

bramburka
11. dec 2009

Aaadus, no ze se to jako zamluvi a pak vyzvedne, ale ja myslim, ze v nejhorsim prostě, se pak odveze, no...co mam jako dělat já? ja mam ten kočárek po Xenušce ted dát jako někam stranou?

doli1
11. dec 2009

mamka ted taky šílela že chci koupit kočárek po vánocích uklidnila jsem ju že ho nechám u nich a doma ho mít nebudu.pověry pověry pověry co se má stát stane se.

monika.c
11. dec 2009

no teda,na niektorych som sa aj ja dobre zasmiala 😀 no ale co uz,ja si myslim,pokial si budem davat pozor,tak sa nic nestane a hadam aj tie okna pomaly umyjem,ved sa zase nebudem nejako extra namahat.a viete,co je tu v anglicku dobre na oknach?umyjete ich len z jednej strany,lebo na vonkajsiu sa dostanete len tak z rebrika a to necham na nasho zlateho suseda,ktory sa tym zivi 😉 takze tak.no nic ja idem pozriet nejake recepty na perniky a vanilkove rozteky 🙂

blanka.k
11. dec 2009

Tak to my na pověry nedáme, to už jsme si vyzkoušeli na svatbě, a kočárek hned M. doma složil a jezdil s ním po obýváku a teď tak stojí a čeká 😀 Jak píše Doli, co se má stát, to se stane... 😉

vladkaz1
11. dec 2009

cafte tak zarobila som 2 cesta linecke vanilkove a linecke cokoladove ,zajtra medovniky ,dnes mam hotove uz grilazky s toho salka kocky, keby ste to mali riedke tu hmotu odstavte to a na sporaku nechajte tak 15 minut sem tam premiesajte ,jak to chladne samozrejme tuhne a lepsie sa to natiera take troska stuhnutejsie, nebude to tak vytekat ..a radim aj sem tam hodit taky iba nakrajany orech .. nemusi byt uplne pomlete 😉
Inak chutovo su mnamko ... na paradicku uz by som ich zjedla len musia tuhnut hahaha
NO a mam hotove to rafaelo robila som take akurat gulicky a mam ich 32 😀
Adus ty 40ks???? 😀
Este tie medovniky vanilkove rozky ,a mam hotovo serem uz na to som unavena inak jak pes ,a za 2 dni posledne mam dost velke brucho .. fuha do teraz som chudla a teraz uz normalne rastieme do bruska 😀

doli1
11. dec 2009

blanko copak měli jste svatbu v květnu?

doli1
11. dec 2009

ještě k tomu stromečku.nám ho donese ježíšek přes noc s 23 na 24 😀 minulí rok jsme to tak udělali a šimon si to zapamatoval takže to tak už musí byt furt.kdyby jsme ho udělali dřív myslel by si že ten den dostane dárky a byl by sklamaný.
mě to přijde hezký že si myslí že stromek donesl ježíšek

aaadus
11. dec 2009

vladka já jsem dělala takové pidi kuličky. a budu dělat ještě jedny, pro bráchu na svátek místo čokolády. a ty grilazky budu zkoušet zítra
některé pověry jsou otřesné. tchýně zná snad úplně všechny a některýma se i řídí 😅

blanka.k
11. dec 2009

Doli - to sice ne (já bych totiž asi zmrzla 😀 ), ale jak jsou ty různé "pověry a tradice", tak jsem je zrušili, někteří teda remcali, ale co, na tom manželství nestojí 😅 Ale svatba v květnu je nádherná, když vyjde počasí, všechno kvete, já se bála i v tom našem červnu, chtěli jsem srpen, ale už víc než rok dopředu to bylo vše obsazeno, tak jsem riskla červen a my měli cca 28st. ve stínu a ten den v sprnu bylo 13st. a hnusně. 😅 já už se tak těším na jaro... příští týden má prý pěkně mrznout ☹

lucik...
11. dec 2009

Holky a není na to rafaelo ještě brzo? Vím že třeba kokosové kuličky a vosí úly se dělají až těsně před vánoci, tohle se nemusí?

doli1
11. dec 2009

http://www.porodnice.cz/dobry-den-pane-doktore-...
holky 6 paralenů deně.to jsem nevěděla.takovou dávku nikdy nevemu ale je dobré to vědět.

terkajesterka
11. dec 2009

doli, tak vidíš 😉 to jsem teda nebrala ani jako netěhotná 😀

terkajesterka
11. dec 2009

před chvilkou jsem dopekla mandlové sušenky - teď nevím, komu poděkovat za recept 😀 každopádně díky 😀 aspoň takhle anonymně, jsou výborné 😉

babara
11. dec 2009

My o vikendu malujem, teda jeden pan nam maluje a my vyklizime obyvak, loznici a chodbu ☹ peknej vopruz, ale hlavne, ze to nemusime malovat 😉

Tak jsme byli dnes na velkem UZ v Podoli, bylo to super, vse v poradku, moc mila pani doktorka (Stefanikova), tu bych brala i u porodu, prdola se rejpal v nose a nechtel ukazat pusinku, zda nema rozstep rtu. Mam fotecku, naskenuju o vikendu, muzete tipovat holku ci kluka. Ja mam dojem ( a asi chci), ze jsem videla pindika, ale mym neodbornym okem bez dioptrii to mohlo byt cokoliv, zejo, treba ta snura.. Termin mi sedi jako dle menzu na 25.4. a vaha 364g ve 20+5.

Rada bych pokracovala v peceni, letos me to nejak bere, snad bude dost casu, okna taky planuju po tom malovani, ale bojim, myslim, ze s tim pupecnikem by to mohla byt pravda ☹

Jinak monitor nechci, staci mi chuvicka, Terko vy mate tu znacku (vysilacku) co jsi psala (na R H)?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre