Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

mishutka
4. jan 2010

Mě malý taky kope, ale naštěstí jenom u televize, ve vaně a v autě. Určitě mě nebudí a ani mě nějak neomezuje při spaní 🙂

michalag
autor
4. jan 2010

kika, ved na nas zarabaju!!! a vedia hoci nemame z materskej boh vie co tak ceny su .... a ja som vzdy vravela tento stat dava hlavne tym co peniaze maju a nie naopak 😠 😠 😠 ... a aky sa ti paci?

vladkaz1
4. jan 2010

Dobre ranko .. Kika ja by som uz tolko do kocika nedala ..
Pri malej stala zostava x landeru 24 tisic .. sice sme ju mali spod ruky za 12 nast ,sa nam zadarilo ,ale kocky, predala som ho po roku a pol uzivania za 6tisic ☹ nemienim investovat zas tolko do kocika urcite nie ..
Kupim zas s pod ruky aj so zarukou ale ..aby bol plne funkcny .. teraz kocky predavaju skoro nove kociky .. alebo na E bay .. su super ceny.

mishutka
4. jan 2010

Holky, to já radši ani neřeším 😠
Když jsem byla v poradně tak tam byly 3 romky tak kolem 18 let tak aspoň víme koho furt živíme 🤐

My se staráme aby jsme měly aspoň nějaké peníze na dítě a vesměs jsme si na to i vydělali a oni v životě nebudou dělat a i přesto mají nárok na vše jako my akorát v jiné výši 😠

xxx.klarka
4. jan 2010

mishut, něco proti, mě je ještě 19 a sem na pracáku :-/ ☹

michalag
autor
4. jan 2010

mishut, ja som tiez nerobila, lebo male sa nam podarilo v podstate po maturite a to sa mi uz neoplatilo hladat pracu a to iste aj teraz ... hmmm ... ja nevravim ked sa neda najst praca, alebo sa podari napriklad ako nam, ale oni maju vsetko zadarmo a doplacame nato my ktore by sme chceli robit ...

mishutka
4. jan 2010

klarka.to záleží jestli máš v úmyslu někdy pracovat a splatit svůj "dluh" vůči společnosti 😀
A věřím, že tvůj přítel pracuje 😉

vladkaz1
4. jan 2010

Ja som pracovala kocky ,mesiac mi chyba na to aby som poberala matersku nemala som narok kedze som nemala v kuse odpracovene urcite obdobie .. jeto nespravodlive podla mna a takze nemam ani narok na to vacsie RP .. oni alebo by budete po nastupe z materskej dostavat minimalnu mzdu a ja za cele obdobie 3 rokov budem dostavat tych 179Eur ☹ na obe deti teraz ,lebo ked sa maly narodi automat. zanika narok na malu to sa dostavaju len rodinne pridavky v hodnote tusim okolo 20Eur ..
Takze ja si fakt neviem predstavit kedby nezarobil moj manzel ,s coho dam malu do skolky to je asi 33E a vsetko ostatne je kde?Fuuha som sa ale rozculila....
Michalag takze aj ty nemas narok na nove RP a budes poberat len to minimalne ze?
Aspon ze dostaneme to porodne .. no aspon nieco .. 😝

mishutka
4. jan 2010

michalag:ale tak to přesně myslím, u nich už to začíná u rodičů kteří nepracují takže nikdy nic neodvedli státu a furt mají to co my 😖 Nikdy neodvedou ani kačku ale stejně je ošetří a mají stejnou péči!!!!

vladkaz1
4. jan 2010

baby a ked studuju ?Tak isto nic neodvadzaju ..

mishutka
4. jan 2010

Kolik máte porodné v SR?

vladkaz1
4. jan 2010

Michalag akurat pozeram ze mas mena pripadne, Andrea a Lucia????? 😉 😵

antynka1
4. jan 2010

Ahojky,
já taky blbě spím, večer se mi nechce, pak se převaluju a ráno to bych zase spala... No ale musím pracovat, takže dlouhé vyspávání nehrozí.......

vladkaz1
4. jan 2010

no my mame teraz 25 tisic ,ale dieta sa ti musi dozit 28 dni ,az potom po prehliadke si on mozes poziadat
vy mate tusim 13 nast ze????
pri malej som dostala 10 sat plus skoro 5 este nieco ...k tomu kocikove tusim neviem ani no a s toho sme kupili kocik

michalag
autor
4. jan 2010

vladka, zatial sme sa zhodli na tychto, aj ked viac sa mi paci Lucia a tatinovi zase Andrea, takze to bude este boj ... len neviem ak to bude chlapcek ako sa bude volat, lebo to sa nevieme vobec zhodnut

mishutka
4. jan 2010

vladka: tak to máte dost, my máme těch 13 😅

vladkaz1
4. jan 2010

antynka1
aj ja zle spim fakt, hlavne je este mala v noci asi 4X hore a cetuje po posteli a stavam k malej len ja ,moj ma strasne tvrdy spanok ,alebo idem curat rano sa zobudim na taky blby pocit ze mi praskne mechur a mala uz mi neda spat je hore ☹
inak som velmi nervozna baby ☹ uz mi to povedal aj muz .. ze mam ubrat ☹

michalag
autor
4. jan 2010

vladka, ale co z toho ked to rychlo minies 😒 ... inak podla mna to vobec nie je v tom ze ked mas druhe ze je to lahsie a mas kopec veci, lebo kludne moze byt vacsie a potom ti to uz nemusi sediet a bude ti dobrych len par veci

vladkaz1
4. jan 2010

Michalag nadherne Lucia 😀 😉 mame doma ,ale to su velmi temperamentne dievcatka ,na nasu to aj pasuje ..
No to mas pravdu ved hovorim ,co to je almuzna ten nas RP ,preto chcem latkovat sice dam za plienky na zaciatku ale potom nemusim chodit po akciach a zhanat plienky a nebude ma to stat nic uz cele prebalovacie obdobie ..
Ja si to fakt neviem predstavit s toho nasho RP ako vyzije slobodna mamicka .. sorac ale je to tak ked nekoji ,ja som nekojila teraba kupit mlieko my sme museli pit HA mlieko .. no a kde su plienky a kde je oblecenie a ma po prispevku a cely mesiac si pozera cez prsty ...
A mne malu asi do skolky nezoberu aj ked je bez plienok a sama sa naje ,lebo ze je vela predskolakov ☹

mishutka
4. jan 2010

Já jsem zatím furt stejný pohodář 😅

michalag
autor
4. jan 2010

racsej mohli zvysit RD na cele 3 roky a to by bolo lepsie 😉 , ale jasne ved oni daju jednorazovy vyssi a tym padom usetria

vladkaz1
4. jan 2010

a ten prispevok otrieskam na veci potebne a bude po peniazoch 😝

michalag
autor
4. jan 2010

ideme my do obchodu a potom ked dam maleho do postele tak nakuknem ... zatial 😉

vladkaz1
4. jan 2010

mishutka
ja som samonasieraci stroj vazne 😅 ☹

michalag
autor
4. jan 2010

vladka ved o tom hovorim

vladkaz1
4. jan 2010

no .. idem aj ja off ,mala mi tu lieta a moj isiel do obchodu musim ist nieco porobit pa 🙂 este nakuknem ak bude cas

mishutka
4. jan 2010

Je to těžké ale furt si mmyslím že v mém případě máme rezervy co se týče fin. výdajů. Když bude nejhůř tak se uzkromním 😉
U nás je to s těmi příspěvky nahorů-dolů 😒

Vladka:Taky jsem chtěla látkovat, ale to bych se musela zbláznit 😅 Investice je velká a pak bych to vyhodila z okna protože bych nestíhala prát a sušit. Nakonec by jsme skončili doslova ve sračkách 😀

lucik...
4. jan 2010

mishu 😀
já mám info od kamarádky, která má známé přímo na OSSZ a říkala že tu mateřskou možná zvednou už hnedka od února 😀

antynka1
4. jan 2010

Látkové pleny - tak to bych asi fakt nestíhala.....
Vladka - buď v klidu, já taky občas vybuchnu a nemám k tomu důvod, uklidňuju se tím, že jsou to poblázněný hormony. A taky mě všechno hned rozbrečí - klidně i večerníček 😀
Ještě se vrtáím k tomu sterilizátoru od Aventu - blbý dotaz - ale fakt se v tom nevyznám - tam jdou strčit jakékoli velikosti lahviček od Aventu?

vladkaz1
4. jan 2010

Misutka ja som plienkovala normalne s hnuskami teda pamperskami do roka a pol ,mala mala hrozne kozne prob. tak som sa dala na latkovky nebola to nejaka estra robota ,dala som do toho asi 5 tisic a mala som vybavu teda slusnu nemyslim tym klasicke stvorcove plienky ,ale normalne nohavickove a este ked sme sa odplienkovali tak som ich vsetky predala ani jedna mi nezostala doma a bola som na tom stratova 200sk 😉
takze do latkoviek idem urcite ...uz mam aj posite nieco doma ,ale s tych pravych materialov a nieco pokupim s prispevku ,nebojim sa ze to nevyuzijem, alebo budem mat pracu na viacej niesom nejaka extra ECO ,ale ked som videla kolko lepu ide do klasika plienok papierovych ,tak radsej budem mat moje dieta v latke ,pracka mi dezinfikuje uz na 60 ke .. neviem aka robota by to bola ,ze vyvesim plienky?
jasne ked je pokadene musis preplachat ,baby davaju rovo do kybla zaprate ja som preplachala vzdy ..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre