Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
5. jan 2010

Tak to já radši budu pít až na místě, hodinu MHD bych to nemusela přežít 😝 Já nosím do města ten těhu pás s ťapičkama, aby bylo jasno, proč nepouštím důchodce 😀 A kolik se toho má vypít? 4litry?

lienka1076__2
5. jan 2010

No snáď to prežijem. Len neviem, ako budem piť ten sirup o 5 ráno, keď som objednaná o 7. To bude zážitok. 🙂 . Som na to ani nepomyslela, keď ma objednávala tak skoro. Ale aspom to budem mať skôr za sebou.

blanka.k
5. jan 2010

Lienka - taktřeba si pak ještě schrupneš, jak to vypiješ a ani to nebudeš vnímat 😉

michalag
autor
5. jan 2010

lienka, ja som tiez objednana na 7:00

blanka no neviem ci to nie je 0,5l ale nie som si ista

michalag
autor
5. jan 2010

lienka ... IP 😉

blanka.k
5. jan 2010

Micha - já právě vím, že jsem někde pila 4 l nějakého sajrajtu, ale možná si to pletu s vyšetřením střev, tam 100% to byly 4litry, ale ten cukr.test si moc nepamatuju, ale vím, že to byly 2 velký skleničky sladkého, ale už nevím, jak moc velký , mě přišly aspoň litrový 😅

michalag
autor
5. jan 2010

blanka moze byt, ja si to tiez moc nepamatam kolko toho bolo, len som sa modlila aby som to vypila a nevypustila naspat na sestricku 😝 😅

blanka.k
5. jan 2010

jakou máte holky peřinku do postýlky...našla jsem 2 varianty veliskotí 120x90cm nebo 135x100cm 😉 postýlku chci asi tu menší 60x120 😉

doli1
5. jan 2010

ted by to mělo byt ejn 3dcl. blanka kam na to pojedeš?vim že to v brně dělají ve dvouch pracovištích

michalag
autor
5. jan 2010

my mame detsku perinku 140x70

blanka.k
5. jan 2010

Doli - Jo? Já na tom minule byla v Řečkovicích, a odtud to prý přesunuli na Obilňák. A kde je to druhé místo? Kam mi pojede líp MHD... 3dcl by byly v pohodě, já určo pila aspoń litr, to vím jistě... 😉 no uvidíme, poptám se na to pořádně gyn. Ty ses na to už někam objednala?

doli1
5. jan 2010

nee já ještě žádanku nemám a doufám že ani nedostanu.obilnák a bohunice to dělají.nevim kam to máš blíž.já pujdu na obilnák

blanka.k
5. jan 2010

Na Obilňák hodinu, a ten mám po cestě do Bohunic, takže tam tak hoďku a čvrt, takže Obilňák 😉

blanka.k
5. jan 2010

Jo a co jsem četla, kdo by měl jít na ty testy, tak jednak ty rizik.skupiny (cukrovka v rodině, při min.těhu, narození dítěte nad 4kg....) a těhule starší 25 let 😅

lienka1076__2
5. jan 2010

No neviem ako som sa zatiaľ rozprávala s mamičkami, tak každá bola na tom teste. Že vraj je to povinné. 😉

zdenkapo
5. jan 2010

no je toho asi 3/4 kávového hrnku- jestli za ty roky není zase změna,ale je to fakt hnus,ale to zvládnu,bojim se ale výsledku no ☹

to chození přitom bych teda nedoporučovala- sesta říkala,že to může zkresli výsledek- je to logické,při pohybu se rychleji spaluje a odbourává cukr,tak aby to nebylo falešně negativní a to je pak nebezpečné ,když se to nehlídá

blanka.k
5. jan 2010

Lienka - v ČR to není povinné, pokdu jsi mladší 25let, nemáš cukr. v rodině, neměla jsi ji už v pedchozím těhu, neporodila jsi dítko větší 4kg,... a víc už si nepamamtuju, mám to v knize napsané, ale nemusí na to každá 😉
Zdeni - snad už se pije jen tak málo. Já si tam kdyžtak zdřímnu. jak sednu, tak spím 😀 Ještě, e jezdím na konečnou, v MHD mě to hrozně uspává 😀

zdenkapo
5. jan 2010

Blanka,tak si četla dobře 😉 ale dle mého názoru by na to měli posílat všechny-je to dost nebezpečné

blanka.k
5. jan 2010

Já jsem ráda, že na to jdu, jakjsem psala, už kdysi měla moje gyn. podezření na cukrovku a poslala mě tam (myslím to byl červenec 2007), a všichni mi furt říkají, že si tím sladkým co konzumuju ve velkým přivodím cukrovku (vím, že to je nesmysl), ale tak v rodině ji máme, tak ať mám klid v duši 😉 A znám mnohem horší vyšetření 😅

lienka1076__2
5. jan 2010

No aj keď je to hnusné, tak je to určite na niečo dobré a mali by to určite absolvovať všetky tehotné. To je myslím posledné také vyšetrenie do pôrodu, alebo nás ešte niečo také čaká? Ja som si to zatiaľ nepozerala 😒

blanka.k
5. jan 2010

Už jen další podrobný UZ v 30tt a pak ještě jednou krevní testy, a ještě se někdy dělá nějaký test na streptokoka v pochvě, ale to nevím kdy, protože mě ho dělat nebudou 😅

lienka1076__2
5. jan 2010

Tak to je super. Aj vy sa tak tešíte, kedy to už konečne bude? Kedy ma už konečne prestanú bolieť kríže a budem zas mať malé brucho? Ja sa toho neviem dočkať, aj keď ma už chytá depka z pôrodu. ☹ Ale už nech je to konečne za mnou. Ako som strašne to bábo nechcela, tak sa strašne naň teším. To je paradox 🙂

adelka89
5. jan 2010

nazdarek holky, tak jsem se konecne vyfotila, to bricho je jakesi krive 😀 maly si asi zrovna prelehaval 🙂

blanka.k
5. jan 2010

Tak já zas mimčo hrozně chtěla, každý měsíc dělala testy a čekala, ž ekonečně, nehorší zklamání bylo hne dprvní měsíc, ale pak jsem nějak otupěla (nikdy jsme nezkoumala teploty, hleny, jeslti mám ovulaci, atd.), ms chodila po 3 týdnech, po 6, 9,... 😅 tak sjem různě testovala, většinou si cykly moc nehlídala a když sjem to nejmíň čekala, tak najendou buch a //. A můžu upříměn říct, že žádná extra radost se nekonala, spíš jsem z toho byla v šoku, že se najendou podařilo, že jsem těhule, co budu dělat,....takový divný pocit, jsem si představovala, jak budu nadšené lítat po baráku 😅 Ale radost byla ,a le fakt jsem byla spíš tak nějak mimo... 😅 A teď si to hrozně užívám, havně jsem psychicky tak v pohodě, jak už asi od základky ne, žádné starosti se školou, prací, atd... no paráda, tak to je fajn, vím, že budu jednou vzpomínat, jaké to bylo s bříškem, ale už se taky hrozně těším až bříško nebude a bude bobek s náma 😀

adelka89
5. jan 2010

blani, souhlasim s tebou, u me to bylo podone 🙂 dokonce jsem se rozbracela, kdyz jsem ty dve // videla 😅 a ted jsem tak klidna jako nikdy, nic me nerozhodi, vsechno pocka 🙂

blanka.k
5. jan 2010

Já jsem to říkala mudr., že ta neschopenka je super, že teda stavy občas nic moc /obkímání WC, omdlévání,...), ale že psychicky jsem tak v pohoděěě....a ona se smála, že od 4.měsíce prý hrozně naroste nějaký hormmon, a prý si to mám užívat, že ještě i při kojení to tak pak působí 😉 I když si říkám, že u mě rozhodně mělo vliv jen to, že nemusím řešit práci a jsem v klidu. Ale ty hormony jsou super. 😀 teda teď, ze začátku se mi furt chtělo brečet a bylajsem hrozná citlivka, koukat na mimčo v TV a hned jsem bulela 😀 😀 😀

zdenkapo
5. jan 2010

jj za 3 měsíce už budu mít holčičku doma,moc se těšíme....

Blani proč si myslíš,že ti nebudou dělat stěry na streptokoka B? je to povinné ne? mě to psaly i do průkazky, bohužel jsem ho měla a když jsem se gyndr. ptala jak je to možné že nechápu jak to že ho mám a ona se smála,že za netěhu o tom ženy neví a má to i více jak polovina žen a nikdy na to nepřijdou,nic to neznamená a je to prý v přirozeném poševním prostředí,ale v těhu to hodně vadí,protože se může mimi při průchodu porodními cestami nakazit a dostat infekce a to není legrace- proto po 8 hodinách při porodu dávaj kapačkou antibiotika

lucik...
5. jan 2010

blani přesně 😀 Já taky když viděla // tak jsem byla spíš v šoku než abych byla šťastná 😀 A řikala sem si že kdokoliv mě ten den uvidí tak to pozná jak sem byla mimo 😀 😀 😀 Ale teď se moooc těším.. Jen porodu se bojím bojím 😔 😔 😔

blanka.k
5. jan 2010

Zdeni - protože já ho už mám, už mi ten test dělala před těhu, a že to léčit nemá smysl, že je to hned zpět, že jen při porodu dostanu infuzi s ATB a bude to 😉 Takže tak, já vím, že ho mám 😅 Ale jak píšeš, je to povinné,protže to pak má těžké následky rpo mimčo, něcojako zánět mozk.blan a pod. Akorát mi není jasné, že to při tom porodu tak rychle účinkuje, ale budu jim věřit. jen prý kdyby byl porod hodně rychlý, tak se musí rodit císařem, aby se mimčo nenakazilo. jestš se na to musím mudr. zeptat, asi by to měla napsal do průkazky,že?

blanka.k
5. jan 2010

Lucik - já to napslaa kamrádce smskou a muž se mě ptal, proč se tam potutelně usmívám, ale já vydržela, i když jsem viděla, jak řeší do noci věci na dovču, o které mi byo hned jasné, že ji musíme zrušit, další den kouopila další testík, oznámení a večer měl překvápko... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre