Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

aaadus
6. jan 2010

maryann mám to v pase v kterém jsem tt, u jména. a stránky z nám protože jsem předtím chodila na beremese když jsme chystali svatbu

michalag
autor
6. jan 2010

a ked das mysku na foto tak sa ti ukazu udaje o dotycnej osobe ...

maryann.b
6. jan 2010

Riziko na DS mi vyslo 1:221, ostatne vysledky mam OK, aj tie z 13. tyzdna, ktrore boli kombinovane so sonom (sijove prejasnenie, nosova kosticka). Dievcata, vsetky uz kazdy den citite pohyby? Ste niektora tiez v 19.tt?

michalag
autor
6. jan 2010

maryann, myslim ze tebe tu vychadza asi ako poslednej TP ... a ty uz citis pohyby ked si druhorodicka?

michalag
autor
6. jan 2010

a lekar ti odporucil amnio? podla mna vsetko zalezi od veku a tieto vysledky nebyvaju dost casto presne

aaadus
6. jan 2010

maryann já jsem měla riziko DS 1:61 a je všechno OK. v kterém tt máš jak je fotka, pak je tučným tvoje přezdívka a vedle toho který jsme tt

antynka1
6. jan 2010

Maraynn - já jsem též řešila amnio pro špatné výsledky triplů. První mi vyšli blbě, 1:80 na Downův s. Nechala jsem si je opakovat (chybně udané stáří mimíska) a pak mi vyšlo riziko 1:390. Amnio jsem odmítla.

xxx.klarka
6. jan 2010

maryann, vítám Tě mezi námi.

Tak jsem umyla okno, utřela prach, vysála, umyla nádobí odklidila výzdobu vánoční a končím, žehlení nechám asi na jindy. Jsem nějáká unavená😀 a začalo mě píchat v břuchu.

antynka1
6. jan 2010

Klárko, to bude tím, že jsi se moc namáhala. CHce to nepřepínat se.

michalag
autor
6. jan 2010

klarko, zase to neprehanaj 😉

xxx.klarka
6. jan 2010

anty, vím vím, ale nikdo to za mě neudělá. A když už jsem musela sundat výzdobu tak přeci nenechám okna špinkavé. A to ostatní tak nějak k tomu a bylo to😀

doli1
6. jan 2010

mě dnes žehlení čeká nebo to nechám na zítra 😀 k žehlení se dokopat to je děsný
holky hodně přemýšlím o změně jména naší holčičky 😅

michalag
autor
6. jan 2010

doli a preco?

xxx.klarka
6. jan 2010

doli, taky si vždy do žehlení dokopávám i několik dní. Tak moc nesnáším žehlení.
a proč chceš měnit jméno, na jaké?? Adélka je krásné🙂

nara
6. jan 2010

Ahoj holky, tak máme za sebou druhý velký UTZ, pohlaví jsme vědět nechtěli, ale vidět prý bylo dobře 😀
My nábytek do pokojíčku kupujeme až teď a vždycky jenom, co je potřeba, do teď byl spíš prázdný, všechno v takové výšce, aby k tomu malej mohl. Počítám, že až za takových 5 - 6 let se bude dělat komplet nový pokojík pro školáky. Teď akorát koupíme jeden vyšší regál, aby si mohl eventuelně nějaký věci schovat před miminkem.
Přebálovák jsme používali ten pevný, co je na postýlky, ale měla jsme ho na úzkém stole v ložnici a vedle v košíčku všechny ty sarapatičky. Byla to záležitost asi na půl roku, pak s sebou začal tak házet, že jsme museli přebalovat na velký posteli a později na zemi na matracích. Naše dítko totiž asi od 9 měsíců nespalo v postýlce, ale na zemi na na dvou velkých matracích. Byl to jediný způsob, jak ho dostat z naší postele. Takže místo, aby chodil on k nám, chodili my jsme my k němu.
Jinak nafukovací kruh se dá koupit celoročně v hračkárnách asi za 50 Kč, v porodnici se používaly taky tyhle dětský.
Jinak se hlásím k látkovým plenám. Vyhovovalo mi to zejména u malýho miminka, pak jsme postupně zhruba v roce přešli na jednorázovky, protože z látkovek vyrostl a už jsem nechtěla znovu investovat. Ale náročnější než s jednorázovkama to nebylo. Když nepočítám, že se musely hodit do pračky a pak pověsit. Žehlit a skládat se ty kalhotkový nemusí. Pro mě by byl větší vopruz sledovat akce. V 15 měsících jsme začali chodit na nočník a teď už máme pleny jenom na noc a cestování. V létě jsme i cestovali bez nich, ale to se daly gatě eventuelně převlíknout venku🙂

nara
6. jan 2010

Počkej klarka, za pár let už třeba žehlit nebudeš, protože se ti to prádlo bude zdát dobrý i tak 😀 😀 😀 , já už teď žehlím jenom trička a košile a dělám si srandu, že mám stále rezervy, protože se ještě může stát, že to prádlo přestanu skládat a budem si ho brát rovnou z košíku 😀

doli1
6. jan 2010

právě že adélka je pěkný ale já nevim proč ji říkám adélo.třeba dnes říkám tátovi nezapomen na adélu bavili jsme se o připojištění.trápí mě že ji neřikám adélka ale adéla jako nadávku.třeba eliška se neda sprznit
jsem stoho taková přešlá

michalag
autor
6. jan 2010

nara, som rada ze je vsetko v poriadku 🙂 ... inak presne ja zehlim len nevyhnutne veci 😅 😝 co potrebuje maly do skolky a tatino si zehli veci sam rano ked ide do roboty, mozno to vyznie sprosto, ale su aj dolezitejsie veci ako len upratovat a zehlit, ale jasne ze doma nemame bordel ako v tanku ... inak na doma nezehlim a lepsie je mozno aj to ze to tak povystieram pred skladanim ze potom uz ani netreba 😝

doli1
6. jan 2010

nara u nás se někdy stává že se prádlo bere rovnou za šnůry 😀 😀 ani do koše se nedostane a už taky vybírám co žehlit a co ne

xxx.klarka
6. jan 2010

nara, hele když mi to prádlo dobře uschne (nejlépe na slunku) tak přeberu jen to co je zmuchlané a zbytek skládám do skříne, není vůbec vidět že to není vyžehlené😀 akorát přes zimu to je horší,jelikož to suším ve sklepě v sušárně. Jinak co není potřeba tak fakt nežehlím😀

xxx.klarka
6. jan 2010

doli, já zase přemýšlím jak bych řekla kdyby to byla holka "Natálce" kdyby zlobila a jak se jí bude říkat když bude starší. Taky mi to nedá .... a furt nad tím uvažuju. Třeba nakonec budu mít chlapce a řešit to nebudeme muset, ale i tak. I když Natálka se mi moc libí.

xxx.klarka
6. jan 2010

doli, jinak Eliška se mi taky mooc líbí. Ale když si na ní vzpomenu, tak si vybavím Slavici z ordinace a mám dost😀

bara.c
6. jan 2010

Ahoj holky, můžu se také připojit??? 😉 Koukám, že tu máte veselo. Mě čeká taky kopec prádla a nechce se mi ho žehlit....ale nikdo jiný ho nevyžehlí. Jinak doli1 jméno Eliška se mi také moc líbí. 🙂 Manža by chtěl Šárku, protože má svátek hned den po něm - je Pavel. Tak bude asi trochu boj. 😵 13.1. se dozvíme pohlaví miminka, už se moc těšíme. Podle toho se rozhodne. Když to bude holčička budu bojovat za Elišku. 🙂 🙂 😀

xxx.klarka
6. jan 2010

Holky koukám že nás je více a více, to bude miminek v květnu🙂

michalag
autor
6. jan 2010

bara.c jasne ze mozes 😉 🙂 , vitaj!!!

antynka1
6. jan 2010

Vítej Báro 🙂

maryann.b
6. jan 2010

Michala.G a AAAdus, asi na tu amnio pojdem. Len tak pre istotu. Vraj je to len rutina. Bolesti sa nebojim. Skor sa bojim vysledku. Teraz v piatok 08/01 idem na morfologicky UZV.
Pohyby som poriadne citila tak pred 5 dnami. Teraz je klud. Dufam, ze je vsetko v poriadku. Mozno len mimi zmenilo polohu. Zatial som pribrala necele kilo.

antynka1
6. jan 2010

Maryann - necchi tě strašit, ale jen rutina to rozhodně není. Bohužel v 0,5 - 1% díky této "rutině" jak ty říkáš způsobí tento zákrok potrat......... Takže udělej jak myslíš.

bara.c
6. jan 2010

Děkuji za uvítání. Jak se máte??? Vím o Vás od Lucíka. 😉 Co jsem četla zpátky, tak je nějaký nedostatek holčiček. Já bych si taky přála chlapečka, ale.... uvidíme. 😨 Antynko1 koukám, že máme stejný termín porodu. To je sranda. Odkud jsi?

nara
6. jan 2010

Holky, my zase řešíme jméno pro kluka - asi to bude Vojta, ale má svátek koncem dubna, což se mi moc nelíbí. Manžovi se zase nelíbí Tonda, ten se líbí mně a pak nám zbyl Vašík, u něj se mi nelíbí ten Václav, leda, že mu do rodnýho listu napsali rovnou Vašík 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre