Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

simlenka
18. sep 2009

Ja si taky myslim,ze nastrih je spis pro pohodli lekaru a k urychleni porodu - ja ho podruhe taky odmitnu,cetla jsem,ze je to naopak,ze nastrih se hoji hur nez pripadne natrzeni... No a verim,ze u me byl uplne zbytecnej,Terka byla tak malicka,ze bych ji porodila nosni dirkou!

andelka
18. sep 2009

a když jsme u těch intimních záležitostí - budete se holit doma nebo necháte až je na místě? Nebo kdo už máte děti, jak jste to měly?

aktaka
18. sep 2009

http://www.rodina.cz/clanek2957.htm
tady je zajímavý článek. vypadá to, že před 100 lety se na péči o hrázi, aby se nenatrhla, dbalo daleko víc ☹

aktaka
18. sep 2009

jeslti bude nutné, abych se holila, tak doma. na té laparce a hysteroskopii jsem ale vůbec nemusela, což mě překvapilo, tak možná jim to nevadí ani u porodu....

babara
18. sep 2009

Ja se oholila, teda mm doma, klystyr bych neodmitla, ale stejne jsem jim tam mezitim zarostla, nez jsem tam 4.den konecne porodila 😀 . Ale bylo to pak akutni, tak uz mi nikdo nic nedelal..

ivanka612
18. sep 2009

Baby tak my sme este len na zaciatku a uz sa tu rozobera nastrihavanie.....Ved teraz by sme mali riesit ine veci a na toto ani nemysliet,ten cas este pride,teraz je hlavne aby sme boli ako v bavlnke,ale co sa chlapov tyka tak pre nich by mala byt zvlast knizka a malo by to byt ako povinna literatura,lebo oni niektore veci naozaj nedokazu pochopit kym to nezaziju no a toto nezaziju nikdy....

andelka
18. sep 2009

ivanka: No tak jestli řešíme zvracení nebo nástřih, to vyjde nastejno 😀
Můj muž dostal tohle: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... a zajímají ho i ostatní knížky o těhu, které doma mám.

Klystýr neřeším, ten by mi nevadil, zvlášť když existuje YAL, když někdo nemusí ten klasický postup. Ale toho šití se bojím, mně nikdy nic nešili, nikdy jsem neměla stehy, tak se toho bojím.

aktaka
18. sep 2009

no podle mě je nutné těm chlapům rvát do hlavy dnes a denně, co je čeká a nemine 😀 všechny nálady, problémy a tak. jim to trochu pomaleji dochází 😀

yal je úplně v pohodě, to taky neřeším

simlenka
18. sep 2009

Klistyr jednoznacne ANO! Holeni uz dneska neni povinny,ale ja se holila se zrcatkem doma 😀 Holim se uplne uz nekolik let a chloupky se mi nelibi,takze jsem je ani u porodu mit nechtela a doufam,ze se stihnu oholit i tentokrat.

bramburka
18. sep 2009

klistyr byl uplne v poho i holení, udelala smik sem smik tam, protoze jsem se asi oholila blbe, fakt to holi az tam vzadu, enbylo to vubec trapne a klistyr : no asi 10 sek jsem to udrzela a pak jsem sla...hm...ale jak se telo pripravovalo, tak jsem pred tim byla sama asi 3x...

jo plavaci kruh, vtipna historka, MM mi prinesl takovej ten malej, detskej, to tak tam se mi pr..el jaksi teda nevesla 😀 😀 😀 takze prý kupovat special k porodu nebo nejakej vetsi, ja jsem takhle sedela misto v dire primo na zadku a tam to teda pnulo, že...snad mi ho tentokrat pujci kamoska...

bramburka
18. sep 2009

jako ja se stihla oholit, ale ne ten den a hlavne jsem to jeste necekala, pac jsem rodila 3 tydny drive, takze asi to nebylo uplne spravne, ale asi lepsi nez sit pres to...že...

simlenka
18. sep 2009

Baru,tvuj porod me desi,4 dny je sila!Ja vim,ze jsem pak na ty 2 minuty mezi kontrakcema natvrdo usinala,jak jsi to mohla vydrzet? A mne (stydlivce),klistyr taky nevadil.Naopak,radsi 5x klistyr,nez si pak kaknout - to bych neprezila a utekla z porodnice ☹ jo a nejhezci byl porod placenty,byla takova tepla hladka - a ty rozbolavely rany pekne "pohladila"

aktaka
18. sep 2009

já doufám, že kdyby se přihodila nějaká hovínková nehoda u porodu, že mi to v tu chvíli bude jedno 😅

aktaka
18. sep 2009

holky nemáte tu některé zkušenosti s EB virem?

babara
18. sep 2009

Bram, promin, ale to s tim kruhem me rozesmalo 😀 ale aspon je hezky, ze te Jirka vidi stihlejsi, ze jo 😉

Leni, ten prvni den, to byla jen priprava, zatezovy test (oxytocin), kterej nezabral, s tabletama zacali az 2.den, pokracovali 3. a 4. den odpo sem uz porodila. Dlouho jsem i pres kontrakce byla otevrena minimalne.
Ale hruza to bylo az druhy den vecer, to sem si uz tajne prala toho cisare a kdyz rekli ze to nechame na zitra, myslela sem, ze nedoziju rana, ze uz ten 3.den proste dalsi den kontrakde nepreziju, ale v noci sem si odpocala, dali mi neco zase na utlum ☹ Ale hlavne me deprimovalao, ze ty bolesti mam takovy zbytecny, ze se nic nedeje, neotviram se vubec.
Ale neboj, vetsinou je porod rychlejsi 😉 Ja se ted jen bojim, aby me vubec nechali rodit normalne, moje doktorka tomu moc neveri, nevim proc. Bojim, aby mi nedelali automaticky cisare, to bych asi rodila uz v tom dubnu... Taky byl Hynecek dlouho oteceny hlavickou nahoru, az na posledni chvili se otocil a ja byla taky koncem panevnim rozena, bojim ze je to dedicny..

simlenka
18. sep 2009

Takze ty jsi prenasela? Mne ten zatezak totiz nedelali,jeden den cekali a druhy hned kapacku s oxytocinem,kdyz se nic nedelo... Je fakt,ze kdo ma jednou cisar,ten ho ma i podruhy... Ja mela u porodu nevim proc 2 doktory,jeden uzasnej,ten chvalil jak se sice pomalu ale porad otviram,druhej zas,ze neporodim ani zitra... Pak v ty posledni hodince pred tlacenim jsem o cisare skemrala jak diva,ale nedali se ukecat!

ciknori
18. sep 2009

Téda holky 😅 Já jen zírám... Ještě nejsme všechny po prvním ultrazvuku a tady se už řeší šití a poporodní deprese. Co trochu optimističtější téma?

bramburka
18. sep 2009

jako jaký? 😀

bramburka
18. sep 2009

ne to vis, myslim, ze jsou to problemy tech, co jiz maji 1. dítě, protoze automaticky ted vyvstanou tyto otázky...a vzpominky na to, jaký to bylo.

Holky kdy se bere nejaka krev nebo tak? na dalsi prohlidku jdu az 10+3...nic mi nebrali ani tlak nemerili nic.

ciknori
18. sep 2009

Bramburko: jo, to chápu, jen že mi přijde, že každý den má dost vlastního trápení 😀
Jinak tady je přehled vyšetření: http://www.babyweb.cz/Tehotensky-kalendar.aspx s tím, že každý doktor to asi nějak specializuje.
Třeba já jsem zavolala své doktorce pro výsledky cytolky a jestli se můžu stavit, že jsem těhotná. No a sestřička že má paní doktorka plno a nabídla mi 8.10. Že když je to chtěné, stačí když si dojdu pro průkazku - doktorka měla týden obsazeno, týden dovolenou a další týden stěhuje orrdinaci 🙂
Ale neberu to tragicky, stejně bych byla vystrašená i kdybych tam hned šla, potvrdila mi srdíčko a objednala na další kontrolu. Prostě pořád je proč se bát.

simlenka
18. sep 2009

Bram,ja myslim ze je to mozna o doktorech,nekteri do toho 12tt nic moc neresi,jen zkontroluji na sonu treba jestli nejde o mimodelozni tehu. Pokud si dobre vzpominam,tak v prvnim tehu mi brali krev 2x - jednou na ty protilatky a nemoci a podruhy na tripple testy v 16tt - a vlastne jeste uplne na zacatku,zda jsem vubec tehotna.Ale kdy mi brali krev na ten AIDS a tak,to si nepamatuju,mozna kolem toho 10tt, pokud si dobre pamatuju,tak z nas tady ma tyto odbery hotove jen Dezyre. Ciknori,ja si taky myslim,ze je to normalni,ze se o tom bavime.Logicky,kdyz uz dite mas,tak je z tehotenstvi pro tebe nejpodstatnejsi porod a mozna konec tehu,kdy prcek kopal do mocaku a zeber atd... To,co se delo takhle zezacatku mi docela splyva... Poprve to clovek proziva jinak no... Ale vim,ze me treba porod zajimal i pri prvnim tehu od zacatku - cetla jsem porad tema Jaky byl porod a nejak me to uklidnovalo

ciknori
18. sep 2009

😀
Však já to beru, že to je normální, jen jsem si z toho dělala trochu legraci. Mám zdravku, ve zdravotnictní ale nepracuju. V rámci praxe jsem ale byla také na gynekologické ambulanci, porodním sále i na šestinědělí, měli jsme z toho v osmnácti hlavu v kopru. Vypadalo to strašidelně, ale ty miminka pak... 😵

bramburka
18. sep 2009

no presne ty miminka pak a ted je to uplne nejlepsi vek...jsou tak sladký!

dezyre
18. sep 2009

Jo jo.. je to tak, já mám prozatím tyto krevní testy za sebou.. povídal, že na to, abych dostala průkazku potřebuje výsledky.. takže příští týden, když bude vše v pořádku.. ťuk.. ťuk.., ji asi dostanu 😉
Jinak jsem teď přijela z práce a z obchoďáku a jela jsem po hlavní a z vedlejší silničky se přiřítilo auto a málem bylo bum.. teda byla jsem fakt v šoku.. brzdila jsem i očima.. ale ubrzdila.. ufff.. aji sprostý slova ze mě vypadli.. ale pán s paní byli slušní, zastavili a omlouvali se.. ale v tu chvíli jsem myslela, že je po mě.. a to jsem před chvílí psala o tom, jak se snažím jezdit opatrně 😀 😀 😀
Teda dnes mi bylo celé dopoledne špatně... odpo celkem v pohodě.. a už mi zase plave žaludek :(.. asi si jdu lehnout...

babara
18. sep 2009

teda, dez, hlavne, zes to ubrzdila! Ja jsem teprv zacinajici ridic, nerada ridim, ale co jsme se prestehovali, musim porad ☹ jsem takovej nesika, myslim, ze se budu vzdycky bat a to parkovani! To sou nervy! Pritom v autoskole mi to slo!
Jinak mne delali odbery v utery, ale prukazku uz mi dali.

andy21
18. sep 2009

Ahoj holy, už asi týden vás trochu šmíruju 😀
můžu se přidat?
už chodím na prosinec 2008,mám doma 9M holčičku Málinku a další mimčo jsme chtěli rychle, ale že se to povede až tak rychle, to jsme nečekali 😝 🙂 🙂
ani jsem neměla MS, takže vlastně nevím přesný termín, ale 12.9.byly čárky na tt už pěkně silné,byla jsem 14.9.na gynde a mudr viděl dutinku a odhadlk to tak na 5-6tt a další KO 30.9.
Málinka je hodně živý mimčo, tak jsem zvědavá, jak to budu zvládat 😉

koukám, že už tady jedou porody, klystýry, nástřihy a tak 😀 holky nevystrašte ty prvorodičky 😀
plavací kruh jsem měla a byl k nezaplacení a při samotném nástřihu jsem ani necítila bolest, soustředíte s ena něco jiného, až pak při šití a asi týden po porodu se to hojilo, to bylo nepříjemný, pak už pohoda a ted o tom už ani nevim

😉 já třeba na porod vzpomínám strašně ráda, až bude víc času a jestli budete chtít, tak vám ho popíšu a pro ty, co se rozhodují přítel k porodu ano nebo ne, já jsem strašně ráda, že tam byl 😉

andy21
18. sep 2009

dezyre teda kouká, žes měla dnes pěkný šok, hlavně, že se nic nestalo 😔
mě dá průkazku prý toho 30.9. jestli bude vše OK...

jinak teda nevolnosti se trochu víc rozjely poslední 3 dny, že bych zvracela to ne, ale takový to, mám hlad, nemám hlad, kafe fuj atd.... 😝

dezyre
18. sep 2009

Babar.. já mám tu výhodu, že mám auto s automatickou převodovkou, takže neřeším řazení.. a to doooost ulehčí řízení.. soustředím se jen a jen na cestu.. dokonce se nebojím ani zacouvat do řady aut :D :D.. a dneska si nějakej pacient zaparkoval na cenťáky ode mě.. to bylo něco vycouvat... ale zvládla jsem.. a pak toto .. 😉 .. jsem taky ráda, že to dopadlo jak to dopadlo.. ufffff..... No řídím už dýl... každodenně přes dva roky.. do práce a zpět a mám to asi 25 km.. a nejdál jsem byla sama autem na Slovensku v Podhajske (jsem si troufla.. ani nevím kde se ta odvaha ve mě vzala 🙂
Vítám tě Andy 🙂 ... já jsem zvracela teda akorát jednou.. 🙂 to bylo z ničeho nic.. prostě jen žaludeční šťávy.. jinak žaludek mě bolí a navaluje se mi celodenně :(... dnes to zase stálo za to... Včera třeba OK, ale předevčírem masakr...

bondy1
18. sep 2009

Ahojte babulky, pozerám, že sa tu preberajú samé vážne témy - popôrodné blues, pôrody - 🙂 našla som peknú stránku, ak chcete na kuk http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=7.

dezyre
18. sep 2009

Holky... tak já jsem zase začala špinit.. tentokrát z ničeho nic :(... no vychází mě, že bych zítra měla dostat MS ... budu přesně 8plus0 tt... chjo... docela mě to trápí .. asi do čtvrtka k doktorovi nevydržím a raději tam naklusnu hned v pondělí.. pokud teda o víkendu nebude hůř :(... Co myslíte vy?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre