Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

vladkaz1
11. jan 2010

ahojte prave som prisla z EKG bola som na stitnej zlaze a u obvodnej mi robila obraz krvy ... do tehu knizky ..
idem sa najest od rana od pol 6 tej mam toho dost vam poviem ale hlavne ze mam vsetko v poho a mam tehu selest nejaky na srci ..a zevraj som chudokrvna takze brat zelezo

zzuzullka
11. jan 2010

Ahojte babulky 🙂

mirda, vitaj medzi nami 🙂

michalag, držím palce na 3D nech ste OK a nech sa drobec ukáže, čo skrýva medzi nôžkami 🙂

nikkka, ja mám v bruchu asi takého malého čertíka, je hodne divoký a už poriadne kope, niekedy to je aj nepríjemné-ale aj tak sa z toho vždy teším keď ho cítim 🙂 - ale niekedy má taký kľudnejší deň, že cez deň ani nekope, len sa prevracia a kope len večer. no a niekedy kope každú chvíľu a celý deň, občas by ma strašne zaujímalo čo tam robí 😀

pralinka, mne sa trojkolky celkovo nepáčia, ale z tých ktoré si udala sa mi najviac páči ten prvý ale tá cena je strašne vysoká, tak preto by som ho ja určite nebrala a asi by som si vybrala ten tretí.

janulka, aj ja čakám či dnes bibi príde bexa, tiež som sa do nej zamilovala na prvý pohľad a pozerala som ti album a my sme si vybrali tiež tú farbu ako máte vy. len my budeme mať bexa B4, trojkolku nechcem.

zzuzullka
11. jan 2010

babulky, prosím poraďte mi: aj pred tehu aj počas tehu mávam výtok ale posledný týždeň alebo dva sa mi stáva hlave doobeda, že zo mňa niečo vyteká ale výtok to nie je. a je toho dosť, som si prvý krát normálne myslela, že som si cvrkla, ale moč to nie je, a musím si hneď vymeniť slipovku a o chvíľu to zasa vytečie a zasa ju musím meniť. je to normálne dosť tekuté a má to takú mliečnu farbu- aj keď môže to byť zmiešané s tým výtokom a preto taká mliečna farba. a neviem či mi môže takto odtekať plodová voda, alebo čo to je? chcela som si niečo o tom prečítat na internete, ale po pár príspevkoch som si to radšej rozmyslela, lebo by som sa len vystresovala. poradňu mám až 19.1. tak neviem či mám čakať alebo mám radšej zavolať dnes sestričke.

aaadus
11. jan 2010

vladka super že je všechno v pořádku 🙂
mishu,michalag ať se vám prcci pěkně ukážou 😉
hurááá, máme pediatra 🙂

zdenkapo
11. jan 2010

Adus
no právě,jsem ráda ,že je větší a Anička se nám tam vejde i na podzim,tak to nebude zbytečná investice 😉

Janulka
no právě,na to některé prvomamči vůbec nemyslí a myslí,že budou na zimu vozit už ve sporťáku,což mi přijde hrozné,jak to díve v těch moderních kočárcíxh není dost chráněné... má to ohromnou výhodu,že tyhle naše kočárky jdou naklopit v zádíčkách i v hluboké korbě a jde mimčo pak posadit a v hluboké verzi a hlavně lehce si přestavim na sporťák a nemusim brát jinou nástavbu. taky jsem spokojená s tou vložnou taškou pro mimčo,je takové víc v bezpečí a neplácá se po tom velkém vnitřku... a to houpání u Baby merc je k nezaplacení

Klarka
no na začátku května moc holčiček není no, já jsem dubnová,tak jsem zvědavá,jaký bude poměr holek a kluků v porodce- když jsem rodila v tom 6/07,tak bylo dost holek a kluků málo...

Mishu
tak ať ti dobře dopadne a nic neupadne 🙂 ale když už máš potvrzeného kluka,tak snad ne...

babara
11. jan 2010

Cau holky, vzdavam docitani, skoncila jsem na str. 450 🙂 nekdy to napravim, ale dnes musim prekladat na anglictinu 😝
My mame strasne snehu a porad snezi, je to krasny, ale prace vyjet autem, jsme pod kopcem.
O vikednu jsme meli navstevy, Hynecek mel stejne starou kamosku a my spojence na spolecenske hry, parili jsme Pa, So do noci a vcera dospavali.

Chtela jsem reagovat minuly tyden an ty pliny, pridavam se priznivcum (nyni) zelenych Tesco plinek, jsou super, cena ujde, zvlaste v akci. Nevyhovovaly nam Huggies (krome tech newborn, pampersky usly, ale ten pach mi vadil, jinak teda melje na opruzeniny netrpel, takze to bylo asi celkem jedno.
A odsavacku MM urcite Medela, ja mela rucni Harmony, nova stoji kolem 1000.

Jmena: doli, dejte Adelku, dospele bych rikala Adel, jinak mam taky sestrenku Ircu ;) hezke, originalni jmeno, ale bohuzel neni moc obmen a Irena je hooodne tvrde, tak bych ji nikdy nerekla..
Mne taky hodne vadi nyni popularni jmena, ze jich je vsude hafo, tim padem vylucujem Elisku, Terezku, a tech par, na kterych se s manzou shodnem (Adam, Karolinka), ty uz jsou ted taky caste, ach jo. U HYnecka jsem studovala statistiku jmen, podivam se, ale urcite se to za ty 2 roky moc nezmenilo 😠
Libi se mi klasicka, ceska jmena jako Anicka, Honzik, Tonik, Vasek, Kaja, ale bohuzel manzelovi ne :( ale zas k prijmeni NOvak by to chtelo aspon originalnejsi krestni jmeno 😀
nara: kamoska ma prvniho Frantiska a druheho taky Tonika 😉 Vasek by se mi taky libil, Vaclav mi nevadi, tak by mu asi stejne nikdo nerikal..

babara
11. jan 2010

michalag, uzij si dnes UZ a tesim se, ze nam prozradis dalsi novinku 😉

koukam, ze jsou tu dalsi tehule, to nas uz ale je! Jen aby to nektere nezvdaly sem chodit, kdyz mame tak vrazedne tempo 😀

michalag
autor
11. jan 2010

vladka, super ze mas vysledky v poriadku a ten selest to je vraj normalne pocas tehu a zelezo tiez berie vela zien 🙂

mishu a kedy ides na 3D?
Ja idem uz o 12:00 na bus, este s apojdeme s drahym v meste napapat a potom pojdeme na to 3D 🙂
Poradte nejake triky na prebratie drobca aby tam len nespinkalo a obcas sa aj pohlo?
A dakujem, potom napisem akko to dopadlo 🙂

xxx.klarka
11. jan 2010

michal, neprobírej a neslibuj, pak se ti malý ani nezastaví a budeš z toho mít prd jako my😀😀

zdenkapo
11. jan 2010

Babara,no vidíš a to zase můj manža vybral sám od sebe jméno Anna a taky se mi moc líbí,takže jsme byli hned rozhodnutí a naše děti budou TOmáš a Anna,to jde taky hezky k sobě a oboje svatí,že? 😀

katka444
11. jan 2010

ahojte, michala, tak ty ides dnes na 3D? potom popis podrobnosti ako to prebiehalo. ci sa tam treba vyzliekat, alebo len trosku stiahnut gate a vyhrnut tricko, atd. ja idem tiez ale az zajtra.

bibi13
11. jan 2010

zzuzullka, toto by ma tiež zaujímalo.. lebo ja mám tiež také niečo.. neviem či teda až v takom množstve ale predsa..

zdeni, ja tie kočíky beriem podla mojich krsnatok a synovcov.. dokopy su 4 a poviem ti, ani jeden nebol v hlbokej časti, ked mal pol roka.. mne teraz volala kamoška, že musela kupiť nový kočík, lebo mala jej nechcela byť v hlbokej časti.. a to má 5 mesiacov.. a krásne sama sedí.. tak fakt záleží od dietata.. zase druhá kamoška má typ kočíka ako máš ty a ona mi hovorila, že by taký už nechcela.. 😅

yanika
11. jan 2010

zuzul: myslim ze je to uplne normalna vec, ja to mavam tiez uz niekolko tyzdnov, niekedy mam az taky pocit akoby mi "uslo" xixi.. ale je to v pohode, ja som to naposledy spomenula aj doktorke a tiez ma upokojila...
Kym je to bezfarebne, tak je to ok 😉

michalag
autor
11. jan 2010

katka a ides do ZV? a na kolku? ... jasne napisem´, ale podla mna len trosku stiahnes gate a vyhrnies tricko, ako na klasickom utz 😉

michalag
autor
11. jan 2010

klarka, tak to si ma potesila 😅 😀 , baby a na 3D ale kontroluju aj ci je babo v poriadku vsak?

babara
11. jan 2010

zuzu, ja myslim, ze je to obyc, vytok, jestli je to bile/mlecne, asi mykoza, ta je casta v tehu, plodovka snad ne, ale klidne si zavolej doktorovi

ted mi volali z prace, ze abych teda mela narok na materskou, musim nastoupit do 28.2. (ochranna doba), tak jsem to pocitala, a 8 tydnu je presne 28.2., takze kdyz by mi dra chtela napsat 8 tydnu, nemusim ji ani premlouvat, verim, ze to bude v pohode. A k tomu jsem zjitila, ze termin mam v nedelu, treba budem mit zase nedelnatko 😵 to jsou pry stastne deti 🙂
Akorat vcera ve spravam rikali, ze tu materskou by mohli vratit, ale az od pristiho roka??? To je pozde!!! 😖

aaadus
11. jan 2010

zuzul já to taky mám, dopoledne je toho více, odpoledne jenom maličko

zzuzullka
11. jan 2010

bibi, som si čítala na nete niečo o odtekaní plodovej vody ale zbytočne som sa len vylakala, tak som to hneď zavrela. malý je inak stále živý, vrtí sa, kope, tak snáď je to OK. ale aj tak mi to stále vŕta hlavou, nerada by som niečo podcenila. keď ti príde bexa, tak môžeš prosím pofotiť aj ako vyzerá nánožník na športovej časti keď je daná do ľahu aj opierka na nohy je vo vodorovnej polohe? či tam dobré sedí ten nánožník aj v takejto polohe. a ešte by ma zaujímalo na športovej časti, či to je ako to ál mark33 v albume. že buď sieťka: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
alebo zimná strieška https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

zdenkapo
11. jan 2010

Michalag
tak hodně štěstí a je lepší když mimi spí pro určení pohlaví,jako jsme to měli mi...

Bibi
no právě v těch nacvakávacích kočárcích být nechtějí,ten můj se dá posadit i v hluboké verzi,takže to nebyl problém a když spinkal,tak byl hezky chráněný... každá mamča má jiné požadavky,proto je tolik druhů kočárků a sama pak poznáš co ti vyhovuje a co ne...

Zuzulka
ten vodnatý výtok mívám taky,akorát bez zabarvení,ale jen pár dní v měsíci,co by mi vycházela předpokládaná menses

bibi13
11. jan 2010

michalag veľmi sa na to nespoliehaj, že budu kontrolovať aj to, či je babatko zdravé.. ja som si to myslela tiež.. a šla som odtial sklamana čo sa týka tohto..

michalag
autor
11. jan 2010

no zacinam mat zmiesane pocity ale dufam ze po odchode uz budu pocity len dobre 🙂

michalag
autor
11. jan 2010

zdenka tak uz to malicke len uspat 😅 😀 , ale zatial je klud tak asi spinka 🙂

michalag
autor
11. jan 2010

... len vzdy ked si lahnem na chrbat tak sa preberie a zacne kopat o 106

zdenkapo
11. jan 2010

3D UTZ- no právě,že v Čechách to spousta dr. bere jen na efekt a moc se tím nezabývají,proto taky jsme jeli do toho německa,protože tam to berou jako sreening vývojových vad a kontrolují vnitřnosti a dělají ECHO srdce,takže za těch 50 eur to stálo a navíc víme i pohlaví a máme dvd a fotky...

janulka04
11. jan 2010

zuzulka, no ja som nevedela najprv ci troj, ci stvorkolesovy..no mm mi vnutil, ze pre mna lepsie troj...tak ak nebudem spokojna, mam sa na koho vyhovorit 😀

antynka1
11. jan 2010

V Čechách je ten 3D a 4D ultrazvuk braný jen jako pokoukání pro rodiče, nikoli jako diagnostická metoda..... Bohužel.....

antynka1
11. jan 2010

Ještě mi to nedá a vrátím se k těm zavinovačkám - jak velký je rozdíl mezi tou letní a jarní verzí? Je ta letní o hodně teplejší? Pořád se nemohu rozhodnout, kterou koupit....

aaadus
11. jan 2010

antyn letní určitě nebude teplejší než jarní 😅 podle mě je zbytečné na léto kupovat zavinovačku, kdyby se ochladilo, dáš tenkou flaušovou deku, dlouhý rukáv, tenkou čepičku

zzuzullka
11. jan 2010

zdenka, bexa, ktorú chceme ja, bibi a janulka má práveže polohovanie matraca v hlbokej korbičke. takže môžem bábo posadiť aj v nej, to bola jedna podmienka ktorú som chcela keď som si vyberala kočík 🙂

lucik...
11. jan 2010

Dobré poledne 🙂

Tak dnes teda faaakt nedočítám.. Byla jsem na KO a vše je v pořádku, kontrolovala mě i uvnitř když jsem jí řekla že mě pobolívá břicho a vyprávěla jí tu sobotu a říkala že je vše OK, tak to byli asi skutečně střeva 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre