Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

shaarka
23. sep 2009

ja tomu svojmu vymyslim nick 😉
lebo predsa ako by to vyzeralo, ze: shaarka porodi v maji babatko a jeho otcom je Jozko (Mrkvicka) 😀

shaarka
23. sep 2009

baby, mate uz nieco pripravene?
teda pytam sa hlavne este bezdetnych 😒

shaarka
23. sep 2009

pozeram, ze o takejto hodine uz vsetky drichmete, no nevadi, popisem aj sama.
dnes mi buduca babicka kupila tehotenske rifle. trosku su mi velke, ale verim, ze dlho nebudu. vsetky obycajne nohavice ma na pupku tlacia a to mam o 1,5 kg menej ako predtym.
a inak to riesim tak, ze v stoji vydrzim a ked si niekam sadnem, gombik rozopinam 😀
(ale musim sa priznat, ze vyzeram ako v 5. mesiaci, ak nie v 6. 😀 😀 😀 - trpim obezitou prave v oblasti pasa 😒 )

kornelia223
23. sep 2009

Dobry vecer babenky, takze sme po vysetreni. Babetko ma podla UTZ 6 + 1 tyzdna a meria 1,09 cm. Okrem dobrej spravy mame ale aj zlu a sice ze pri babetko mam rozsiahly hematom a bude zalezat na tom, akym sposobom si rozmysli zakrvacat a ci so sebou nestrhne aj babatko. Dalsiu kontrolu mame o dva tyzdne tak drzte palce. Termin porodu by vychadzal na 18.5.2010.

shaarka
23. sep 2009

korni, no jasne, ze budeme drzat palce. 😵
a co je to "rozsiahly" hematom? aj si ho videla? uz si aj spinila/krvacala, alebo este ti ho len zistili? 😕

chavallee
23. sep 2009

Caute sa, majovky!!! Kukam, sharocka, jak sa im tu zabyvavas 😀 Len tak dalej!!!

Vsetkym, baby, zelam prijemne prezitie! Uzivajte si to intenzivne, prefici to jak stihacka nad Vojanmi...
Este Parkrat sa vyspite a potom sa uz nevyspite. 😀

shaarka
23. sep 2009

drahaaa, dnes si mi nalozila, tak som tu! mas na mna dobry vplyv 😀
a co nespite? teraz ste sa vratili z UP? 😀

ozaj, co hovoris na toto?
http://www.nakup.sk/index.php?page=6&itm=52745
blbost?

chavallee
23. sep 2009

jaj, moja, kociky, to este popisete v majovkach desiatky stran, ked si konecne vyberiete a nakupite, zacnete po narodeni pochybovat a vyberat nove, predavat tie skor kupene a takdalej... Pekne su, ale este takto najdes 30 druhov? circa 🙂

Len tak dalej 🙂 Ja nie som na male kolieska🙂

kornelia223
24. sep 2009

Shaarka ano hematom mam na fotke z UTZ vedla babatka a je raz taky velky. Nie este som nekrvacala. Pravdepodobne vznikol z toho, ze som spadla na chalupe na brucho bez toho aby som vtedy co len tusila zeby som mohla byt tehotna ☹

simlenka
24. sep 2009

Ahoj,teda vy jste toho nazvanilkovaly,ze ani nedocitam. Kornel,drzim pesticky,at je male v poradku!!! Ja si dneska dobrovolne privstala,jedu s malou Breberkou do nejakeho krouzku pro deti (malovani prst.barvama,cviceni,tanceni,rikadla...),jdem to obhlidnout a kdyz se mi to bude libit,tak tam asi zakotvime.Jak bydlime na ty samote,tak se moc mezi deti nedostane ☹ ja se tak tesim,az pujdem bydlet do civilizace,tady bydli jen sami duchodci a postupne jich ubyva... No nic,jdu se zkraslit,at se me ostatni maminky neleknou a po obede na vas mrknu.Zatim pa a hezky den vsem.

vibeke
24. sep 2009

ahojte . 🙂
my mame termin na 17 maja,, uz sa neviem dockat... pokupovane mame toho fakt dost,, hlavne vecicky na oblecienie... tym babikovskym rozmerom nikdy neodolam... 😀 😀
aj minuly tyzden som sla kupit panvicu a prisla som so serblikom...... 😝 , bez panvicky....
niekto hovori , ze na nakupovanie je este skoro a ze to nevesti nic dobre,, ale ja zasa kupim radsej skor, a budem mat vsetko vacs pripravene..
ale ako pisala chavallee vyssie, je to dost mozne, ze sa nakupene vecicky skor uz nebudu tak pacit,,,a budeme vymyslat nove. 😒 😒 , zatial sa mi to stalo len s doplnkami do bytu, lebo sme ho pomaly zariadovali rok.... ale miminkovske su take sladkeee !!

monulicka
24. sep 2009

dobre ranko 🙂
tak ja nemam zatial kupene nic, aj ked ma to lakalo, chcem pockat az do 2.trimestra....
min.tyzden som bola 1x u dokiho dat si potvrdut tehu no a bola vidno 14mm gestacna kapsicka 😀
na dalsu konntrolu mam prist az 22.10., dufam, ze uz bude aj mimi vidno a ze vsetko bude v poriadku

vibeke
24. sep 2009

ahoj monulicka,,, ja som prvy krat u dr. minuly tyzden,,,, a ziadne sono mi nerobil,, ☹ ☹ , ma to tak sklamalo, lebo som sa tesila ze budem uz nieco vidiet.. ani krv mi nebrala,, a tak som cele rano hladovala..
na dalsiu kontrolu ideme asi 9 teho okt. , ci kedy, neviem presne, dufam ze sa nejak rozhybe a budem aj ja nieco vidiet 😅
a ako sa citis rano? nemas nevolnosti ?

bondy1
24. sep 2009

Dobre ráno, zdravím nové mamičky - už je nás tu hodne, vyzerá to na májový baby boom 🙂 Ja idem dnes znovu k zubárovi - tentokrát sa mi odlomil kúsok plomby - neviem či to je už tehu, odvápňovaním alebo čím, ale akosi sa to teraz kopí 😒

vibeke
24. sep 2009

tiez som pocula, ze pocas tehu su caste problemy so zubami,, odvapnovanie a tak....
majovy baby boom.. 😀 , vies, v lete.. 😀 😀 , taky pekny cas na robenie babatka,, 😀 😀

aktaka
24. sep 2009

dobré ránko
vítám všechny nové těhulky 🙂

já nemám nakoupené ještě vůbec nic, ani jednu miminkovskou věcičku. začnu asi až pomine první trimestr. však času dost 🙂

Bondy, já když zjistila, že jsem těhu, tak mě rozbolely asi tři zuby najednou. teď už se to ale nějak uklidnilo. místo toho mě bolí levá kyčel 🙄

michalag
autor
24. sep 2009

Dobre ranko 🙂
shaarka, vitaj medzi nami 😵

Ja som sa dnes zobudila po super noci (maly sa v noci budil kazdu hodinu) ako tresnuta kladivom, zo zimnicou a s 38´C teplotou 🙄 🙄 🙄 a k tomu sa pridalo aj prve velke obimanie misy ....

K tej tabulke, tak spravim tabulku takto (prezyvka, bydlisko, deti, porodnica, TP, pohlavie)

oskarecka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terkajesterka
24. sep 2009

tak jsem psala dlouhej příspěvek a celý se mi to vymazalo....takže znova:

budu asi notorickej nestíhač, nejsem věčně na netu a když už tu jsem, tak nestíhám dočítat desítky stránek. Asi se tu bud trochu ztrácet, vidím, že tu jse spousta nových tváří 😀

mám něco jako podzimní únavu 😒 musím chodit spát hned jak uložíme Jiříka, jsem úplně grogěy. to jsem fakt zvědavá, jak tohle bude pokračovat. A dneska jsem měla asi svojí první těhotenskou nevolnost 😢 takže fajn začátek dne. Snad je u vás líp 😉

terkajesterka
24. sep 2009

koukám Míšo, že jsi nějaká akční, to tě obdivuju 😉
takže jestli budeš potřebovat moje údaje, tak tady jsou: přezdívku se dočteš 😉 , bydlím v Praze, údaje o dětech v pase, porodnice - to je otázka, budu se registrovat do Podolí, ale kde nakonec skončím....???, TP okolo 30. dubna, pohlaví si necháme jako překvapení (stejně jako u Jiříka).

klaarka22
24. sep 2009

dobréé ránko holky,
hlásí se jedna polomrtvá matka,děcko mi celou noc kňouralo a ráno před 7 se rozhodlo že bude vstávat...hnus...akorát se tu dopuju půl litrem čaje s citronem abych vůbec vydržela do oběda... 😒
jinka v noci mi bylo docela dobře,jindy mě budí pocit zvracení dneska mě budil hlad 😀 ale už zase neni 😨

Kornelie držím pěsti aby vše bylo oukej,ale dle toho ci jsem o tom přečetla by to měla být pohoda 😉 takže žádnej stres...😉
holky já u doktora byla před 14 dny,byl na UTZ jen takovej hranáček zatím bez srdíčka,jdu zase 1.10 tak už by to mělo bejt v cajku a moje mudra tim že už čekám 2 to bere jako samozřejmost že všechno budu v cajku,krev mi nebrala nic,u prvního mě hned nabírala a já nevim co ještě všechno dělala....no tak jsem zvědavá co bude...

a k těm nákupům,myslim si že je každýho věc kdy si začne nakupovat výbavičku,ty co prachy maj to neřešej,nakupujou třeba 2 měsíce před porodem,ty co tolika peněz nemaj musej nakupovat po málu a dýl,takže je to indivindi....
já jsem neodolalal a koupila lahev a dudu,jen tak pro radost,věci mam po prvnim i když všechno růžový tak doufám že to bude holka.... 😉

terkajesterka
24. sep 2009

klárko 😉 kluk v růžovým 😀 😀 😀 😀
mně krev ještě taky nebrali, tak snad příště.

terkajesterka
24. sep 2009

jinak aby ti to nebylo líto, my jsme měli budíček v 6 😖 , před 2 dny dokonce v 5 😖 😖 😖

aktaka
24. sep 2009

aby vám to nebylo líto, já jsem sice doma a nebudí mě žádné dítko, ale vstávám pravidelně v půl sedmé, pže musím letět na záchod a pak už prostě neusnu. o to víc je to možná k vzteku, že bych mohla 😀

terkajesterka
24. sep 2009

aktaka, dík za solidaritu 😀 ale fakt bych ti přála delší spánek 😀

aktaka
24. sep 2009

to já holky kvůli vám, aby vám to nebylo líto 😀
nácvik na příštích patnáct let bez spánku 😀

shaarka
24. sep 2009

ahojte 🙂 tak my sme dnes zaspali, lebo MM nepocul budik. teda zaspal len on - zobudili sme sa, ked uz mal byt minimalne 7 minut v praci 😀 😀 😀 odchadzal z domu asi o 5 minut a este mal na tvari otlaceny vankus 😀 😀 😀 ale radsej som mu to nepovedala 😝

moje curanie sa zaujimavo upravilo - tak ako som pred tyzdnom musela ist v noci zakonite curat, tak teraz vydrzim (aj ked s problemami) do rana. takze tych 7 hodin v pohode zvladnem. zatial 😀

vibeke - preco si si nepytala to sono? je zaujimave, ze ti ho nerobil... pokial viem, tak na zaciatku sa robi aspon pre potvrdenie tehotenstva v matenici 😒 mne robila UZV uz 3x co je celkom dost, ale ja som rizikovka.

a som doma na PN a ked vyzdraviem, tak si to zacnem uzivat! 😀 zatial mam herpes zoster, pomaly uz konci, potom mam chytene dutiny a totalne zapchaty nos, nestiham s dychom, ked idem po schodoch. a vacsinou 3-4 dni zapchu a potom 1 den opak. 😀 😠

monulicka, ja sa tiez branim nakupovaniu, ale moja draha kamoska ma nahovorila, ze ked sa mi nieco vyslovene paci, tak to mam kupit (z oblecenia). tak som tak urobila a som spokojna. na dlhsi cas.
kto nevie odolat nakupom, tak skratka nesmie ist do detskeho oddelenia. jednoduche. 😀

shaarka
24. sep 2009

do tabulky navrhujem este vek 😅

klaarka22
24. sep 2009

Terkojesterko tak toto by mě oddělalo,fakt...takhle vstávat tak jsem asi do tejdne zombie.....tfuj teda.....

Shaarko ono když se ti něco líbí a je to za neodolatelnou cenu prostě to musíš mít 😀 teda aspoň já..tuhle jsem šmejdila v tescu a měli super výprodej an dětský oblečko ale jen růžový nebo modrý tak jsem nic nekoupila páč nevim jakou barvu,růžovou žádnou toho máám dosti....modrého nemám snad nic a neutrál...haha ten už vůbec 😅
holky mi i děcák máme růžovo zelenej...no chudák případnej klouček no 😀

klaarka22
24. sep 2009

jo kočky co teda vše do tý tabulky??navrhuju sjednotit a velkym písmem to sem hodit abysme neposílaly IP 10x a ta chuděrka co si to vzala na starost se nezcvokla.. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre