Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
24. sep 2009

Doli - uvidíme, poseldní 2 roky jsem měla docela pokoj se zažíváním, ale teď se to zas nějak kazí... 😅 vždycky to rozdýchávám a funím jak u porodu... teda aspoň si tak porod představuju 😀
Mayocka - držím palce, já mému říkala, že mu oznamuji, že u něj končím, ale že mu dávám dost náskok, aby si našel náhradu, že pokud půjde vše dobře, tak od března jsem na MD.... no nějak jsem to nedodržela a jsem doma už teď, ale vzal to úplně v pohodě, tak jsem ráda, i když te´d toho mají kolegové v práci asi docela dost... 😅

ivanka612
24. sep 2009

Miska na teplotu su dobre aj cucoriedky ved tu u nas na okoli ich je vela,ja som si ich nalozila do medu a to si davam kazdy den lyzicu ako prevenciu,je to super...
No ja mam teraz od 1.10. nastupit este do jednej prace idem robit obchodneho zastupcu do radia,pracu som dostala skor ako som zistila,ze som tehu ale neviem co teraz,ale aj tak tam idem robit na zivnost tak to sefovi poviem tak po tretom mesiace,ved som sa to mohla dozvediet az neskor no nie??? Ale mam z toho hrozu,ja som sa vlastne v jeden den dozvedela,ze som tehu a aj to,ze som dostala to miestro na pohovore som bola dva tyzde predtym..
Ten monitor dychu som si napisala do zoznamu ako prvy a na nete sa daju kupit za celkom rozumne ceny a viem,ze u nas na SVK je organizacia,ktora ich mamickam poziciava,je to naozaj super vec...
Inak ja uz okrem bolesti prs a trosku toho hladu ani neviem,ze som tehu akosi vsetky priznaky prestali,tak dufam,ze je vsetko ok....

doli1
24. sep 2009

holky taky máte to že si sednete k jídlu a s velkou radostí jíte a jíte 😀 a padá to jak do zákopu.manža se mi dnes smál on snědl pár lžiček a já už dojezený 😀

mayocka
24. sep 2009

no tak nejak som sa zablokovala a ked tu bol ponahlal sa tak som to vzdala a nieco mi aj hovorilo nerob to! asi by som prisla o pracu 9.oktobra idem na kontrolu na ultrazvuk,no to bude zase vyhovorka kam idem...chcela som to mat uz za sebou ale tak takto je to mozno tiez dobre...aspon mam istotu ze ma nevyhodi 😉

mayocka
24. sep 2009

no ano aj mne sa smial ze naco mi je tolko rohlikov a to si kazdy den beriem rovnako ale on doma nejak nebyva casto tak vraj ak to zjem tak som dobra ja len pozeram po nom ze preco vsak to zjem kazdy den 😀

gabap
24. sep 2009

cau kocky,nejak se to tu rozrusta,uz se ztracim 😀

HOLKYmyslite,ze mi muze byt spatne od zaludku z tech tabletek co beru?

sharmana
24. sep 2009

doli. tak ja som si myslela, že ked otehotniem, tak zjem aj slona a práveže nie, dnes som síce skombinovala zeleninu, ovocie, sladké a teraz polievku, ale cítim to v žalúdku, je mi z toho zle... takže asi sa nejak neviem prejedat ako predtým, ked som tehu nebola 🙂
mayocka. to by ta fakt vyhodil kvôli tomu že si tehu? 😠

blanka.k
24. sep 2009

Doli - já mám pravý opak. Před těhu jsem jedla co 2 hodiny, pořád, od 8 od rána do půlnoci, třeba 2 čokolády denně, na snídani 4 koláče, pak svačinak před obědem další sladkost,po obědě další koláček, k tomu nějakou sladkou tyčinku....všichni nechápali, jak můžu už tolik let jíst takový dávky cukru a všeho a nevážit tunu. Kdysi mi kamarádka spočetla že sním min.2x víc ener.hotnoty než bych měla.... 😀 A teď? teď sním tak 1/4 toho co dřív, takže tak polovinu než bych asi měla...někdy ani to ne, třeba v 1 si dám rohlík se sýrem, a večer 2 rohlíky, a pár kousků zeleniny, a mezitím akorát piju.... 😅 mě vůbec teď nechutná jíst 😅 A čokoládu jsem neměla asi 3 týdny, což je u mě za posledních asi 5 let rekord....

ivanka612
24. sep 2009

no ja si myslim,ze to je protipravne,zamestnavatel ani nema ravo spytat sa ta na to,teda ak sa zakon nezmenil ale ak by toto uviedol ako dovod na vyhadzov tak sud by urcite nevyhral,ZP hovori jasno,teda su to tri roky co som mala tento predmet v skole ale pochybujem,ze by sa zakon zmenil v nas neprospech....
Ja mam obavu len kvoli tomu,ze to nebudem zvladat dve prace,moj novy sef je super mlady a chapavy chalan hned sme si sadli pri prvom stretku,len ma mrzi,ze ho takto sklameme a pridam mu pracu....
Ja sa idem napapat lebo uz ani nevidim od hladu,uz som dve hodky nic nezjedla,pochybujem,ze sa este niekedy po porode zmestim do svojho detskeho oblecka,nakupujem totizto vacsinou tam,v norm obchodoch je mi skoro vsetko velke

doli1
24. sep 2009

mayocko pokud nemáš smlouvu na dobu určitou a nějaký čas tam už děláš tak tě vyhodit nemůžou.jako těhu od odby kdy to zjistíš jsi v ochraně zákonů.aspon u nás v česku to tak je.
sharmana to už vim že jídla míchat nemohu stoho je mi taky špatně.hlavně s kyselích věcí jen pomyšlení na okurky a už je mi blivno.jim po dvouch hodinách ale se strašnou chutí 😀 připadám si jak debil rychle rychle at už to mám v bříšku 😅

mayocka
24. sep 2009

sharmana: vojik no moje ja mam novu pracu a som v skusobnej dobe tak asi ano...musim pockat do konca oktobra kedy uz brusko bude v plnom vykukani ale tak co uz no a s tou kontrolou vymyslat si kam idem a tak...mozno uz aj po nej mu to poviem ale bojim sa ze ma vyhodi ☹

sharmana
24. sep 2009

veru, prepustit ta nesmu, aj na slovensku si chránená, nemôže urobiť vôbec nič... jedine, že ked nastúpis po materskej a rodičovskej, tak ti nemusí držat miesto... ale to je ešte daleko a netráp sa tým...
ja si myslím, že dnes sú už trošku uvedomelejsí aj tí zamestnávatelia a nerobia takú vedu, ked nejaká žena odíde na materskú... ak nie, tak ten séf musí byt totálny tlk 😉

blanka.k
24. sep 2009

Ono sice je hezké, že jsou ty různé zákony, že zaměstnavatel se nesmí ptát na těhu, a děti (i při pohovorech), jenže kdo chce, tak si najde jakýkoliv jiný důvod, aby tě nepřijal / vyhodil ☹ Si pamatuji, jak na některých pohovorech se mě taky "nenápadně" ptali na budoucnost, atd.... hlavně nenápadně, že 😅 Každopádně držím palce, ať to v zaměstnání holky zvládnete. 😉

doli1
24. sep 2009

mayocka před koncem zkušebky nastoupit na nemocenskou.ve zkušebce tě vyhodit může nebo spíše ti smlouvu prostě neprodlouží ale pokud budeš na nemocenské tak nemůže vůbec nic ani ukončit pracovní poměr ve zkušební době.pořádně bych se zeptala nějaké účetní ty to budou vědět

sharmana
24. sep 2009

no v skúsobnej dobe je to asi horsie... a kedy ti končí skúsobná doba?

mayocka
24. sep 2009

sharmana: do konca oktobra mam skusobku...je to poliak ten moj zamestnavatel a on moze vsetko ...takze dufat ze nase zakony nepozna alebo..neviem na PN ist nechcem je mi malo 4.500sk dostavat...to tu radsej budem lozit este aspon dokonca roka a potom odidem ale aspon nieco este zarobit musim vsak jednu vyplatu necham na kocik...a ten moj krasavec co zarobi da na poplatky,uver, zivnost,pausaly,on plati taketo veci a ja kupujem malinkemu takze aby som mu nieco dopriala tak sa musim obetovat,je to krasne no zaroven hrozne tazke pretoze mavam nevolnosti ranne doobeda aspon tak to je tazke obdobie,ked musim skoro vstavat ☹

ivanka612
24. sep 2009

Nezabudaj neznalost zakona neospravedlnuje.....Myslim,ze tahanice po sudoch by nechcel a nic proti ale ja mam na Poliakov riadnu alergiu....Pockaj kym ti skonci skusobka a potom mu to povedz,ja to sefikovi tiez poviem az v polke stvrteho mesiaca..
Verim ti ze to maz teda velmi tazke chuda,mne tie nevolnosti uz akosi ustali,len tan spanok by som potrebovala castejsie....

mayocka
24. sep 2009

riesiim to uz kofolou aj nevolnosti aj spanok....kofein pomaha a nie je ho tam tak vela ze by to skodilo malemu takze troska si za cely den popijem kofolky som sviezejsia a viac mi aj chuti papat...ivanka vyskusaj to teda aspon na dva dni ci dojde rozdiel.... 😉

sharmana
24. sep 2009

no tak to ta lutujem, ak ti byva este aj zle..ale tak mu nic nehovor a hotovo.. ak by sa ta aj pytal, tak povedz ze nie... nemusis mu taketo veci hovorit...

shaarka
24. sep 2009

ktora z vas si plati/platila DNP?

misicka85
24. sep 2009

Mayocka-já být tebou tak počkám do konce zkušebky. Nevím jak je to u vás,ale v ČR vás vyhodit můžou ve zkušebce i když jste na PN...

tak u mě asi nevolnosti začínají,dneska jsem jela s kámoškama taky těhulkama busem do Shoping parku a byl tam tak hnusný vzduch,no fuj,jsem myslela že se pobleju. A jelo nás tam asi 6 kočárků,no to jste měli vidět ty otrávené ksichty některých důchodců, fakt otřes 😠

kornelia223
24. sep 2009

Mayocka ja by som pockala do konca skusobnej doby, lebo v skusobnej ti moze ukoncit pomer bez udania dovodu a keby si isla na PN v skusobnej dobe tak sa ti o dobu PN predlzuje skusobna doba tak to tiez nie je riesenie. Vsak napriklad k zubarovi akoze mozes hadam ist ci nie ?

monulicka
24. sep 2009

ja tiez chcem pockat tak do 13.tt a potom to zamestanavatelovi oznamim....teda, aki ma nebude chciet vyhodit skor, blizi sa koniec mesiaca a kazdy ma strach.... 😒

mayocka
24. sep 2009

no ano mozem ist k zubarovi ale tak paragraf od zubara mat nebudem....hadam mu to uctovnicky neukazu odkial je....na hruzu akoby clovek niekoho zabil sa musi schovavat a tajit...

blanka.k
24. sep 2009

Tak řekni, že jsdeš na pravidelné cytologické vyšetření, stejně je mu do toho prd. A musíš mít razítko? Nejde u vás v práci si to nějak naddělat ty chybějící hodiny? Tohle vám holky fak tnezávidím ☹

mayocka
24. sep 2009

no nadrabat by som si to nechcela lebo robim v predajni na okna a dvere kde sa len objednava a len tu sedim od osmej do stvrtej a nic...obcas niekto pride a urobim objednavku a sediet tu dlhsie o nieco by som nechcela...a na paragraf mam narok nemam ajtak minuty este tusim ani jeden uz si nepamätam teda co bolo v januari...nema kto namiesto mna tu byt a jeho to stve najviac no ale tak ked musim tak musim.... 😒

mayocka
24. sep 2009

baby ako sorac ak niektora nieco ma s ciganmi a urazim niekoho ale mam predajnu v ich stvrti v meste a proste ked si pomyslim ze kazda druha tehotna a nic nerobi a bude mat matersku ako ja tak ma triafa slak....maju deti len pre prachy a nic ine takze sa mi to hnusi doslova a do pismena tu sa snazim vyriesit to cele aby sme mali pre malinke korunky a oni celu tu matersku prepiju alebo minu na sebe a deti chodia ako chodia vsak to vidite vsade....je to hroza a rozmyslam z coho vlastne ziju.... 😒

blanka.k
24. sep 2009

Vzhledem k tomu, že jsme se přestěhovali do Brna do části zvané "Bronx" (to jsme totiž netušili, jak to tam vypadá a byt byl fakt levný 😅 ), takže jsem si hodně brzy udělala v této otázce jasno. No aspoň jsem se hodně rychle rozhodli si pořídit vlastní bydlení 🙂 I když třeba mám kamarádku, která je Romka a super holka, studovaná všechno, ale je z vesnice, takže žádné ghetto... 😉
Abyste se pobavily, tak jsem do albíčka hodila pupík... fuj, to jsem se lekla, doma nemáme žádné velké zrcadlo, takže teď jsem se blejskla samospouští a málem mě trefilo 😀 😀 😀

sharmana
24. sep 2009

mayocka. súhlasím s tebou, materskum respektíve rodičovský príspevok by mali davat podla vysky odvodov do socialneho systemu, normalne spravodlivo, takže ak niekto zaraba viac a tým mu láskavo zhrabnú zviacej z platu, lebo je to percentuálne, tak by mal aj dostávat viacej, ked je v období, kedy je odkázaný na tieto sociálne záležitosti, to znamená aj rodičovský príspevok.. lebo materská sa vypočítava z platu...
to by stat vôbec predsa nezatazilo, lebo ked ja môžem z mojho platu zivit aj asocialov, tak mam narok dostat z tych penazi tiez...
a ženy ktore dovtedy vôbec nepracovali, by dostali určitu vysku statom stanovenu, aby dajme tomu prezili aj s tym dietatom...
my mame s mm uver a nemôžem si dovolit byt v žiadnom pripade 3 roky na materskej a rodičovskej dovolenke.. dokonca musim ist už po skončeni materskej, čo je 6 mesiacov do prace.. ale to ešte vyčerpam dovolenku a aj manžel a potom dame mimi do jaslí.. proste ked sa neda, tak sa neda... a to len preto, že mi stat da s prepáčením velké p.t ako rodičovské...

blanka.k
24. sep 2009

Já si pamatuju, jak jsem po škole šla na pracák, tam mi řekli, že peníze nedostanu, že jsem sice hcodila na brigády, ale neměla jsem ten správný typ smluvy, že mám jít na sociálku v místě trv. bydliště. Musela jsem donést potvrzení, že na účtu nemám víc než asi 2000,-, že nemám žádný majetek, že mám na celý rok zaplacené poplenice, inkaso a výdaje celé rodiny, a pak jsem dostala 2000 na měsíc. Ty peníze jsem jim nechtěla nechat ani náodou i když to byla pěkná buzerace, na UP práce mě taky strašili, jak nemůžu odmístnout práci, jinak si budu vše platit sama atd. By mě zajímalo, co takový co tam chodí už několik let, na ty si ústa neotevřou nebo že by je vyhodili z evidence. Jsem čekala až na mě přijde řada a nějaký chlap ať mu vyplním nějaký ten dotazník, on ani nevěděl, jak se jmenovala škola (učnák)kde studoval a v kterých letech to bylo atd.... přemýšlela jsem, jestli vůbec uměl psát (mě řekl, že si zapomněl doma brýle)...ten byl fakt kouzelný 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre