Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
24. sep 2009

jsem zvědavá, jak nakonec dopadne v ČR to porodné a mateřská, jestli chválí, že se bude snnižovat.

vibeke
24. sep 2009

hmmmm.... my sme sa pred dvoma tzydnami vratili zo zahranicia, este som na socialke ani nebola... ale predpokladam, ze ani ja nejake ohromne prispevky mat nebudem.. teda ked nemam na SR ziadne odpracovane roky 😒 teraz to aj tak velmi neriesim, ved je este cas,,, momentalne sa sustredim prezit kazdy den,, jak mi je zleeee...

ale nevadi.. na krasne dupky pre drobceka vzdy bude . 😉 😉

zuzuj
24. sep 2009

cafte baby tak som sa dlho neozvala ale sem tam vas citam ale ste tak rozpisane ze nestiham🙂
Dnes som bola na sone a krpate tam stale je a ma 2 cm 😀
som 9+0 tak neviem vsade pisu ine rozmedzia normalnej dlzky, ake velke mimi mate vy?..
Inak gratulujem novym tehulam.
Co sa tyka oblecenia +priberania. Ja som v uplnej krize, nedopnem ziadne gate, tak nosim take platene kde je hore gumička. Ale včera som sa pochlapila a kupila som si manžestraky tehotenske, a su super. Ja som inak pribrala ako prasa, som z toho aj nestastna, ale dufam ze sa to nejako zastavi, lebo odvtedy co som zistila ze som tehu a bolo to skoro 4+0 som pribrala uz 6 kg a neviem z coho lebo nejem nejako strasne vela. No a brucho mam uz ako v 6 mesiaci 😅
Inak mayocka aj ja som v skusobnej dobe, ale poviem to uz tak do 2 tyzdnov, lebo radsej nech ma vyhodia ako by mali na mna po skusobnej dobe este do materskej zazerat a byt hnusne. Ja mam skusobnu do konca novembra takze na mne to by aj tak uz bolo vidno...,resp. uz teraz to je... 😀

bondy1
24. sep 2009

ahoj maminky, ste sa rozpísali 🙂 konečne som prišla domov - zubár bol v pohode - aj keď, odmietol mi pichnúť inekciu - takže od školských čias som si po dlhom čase zase zažila vŕtanie "na živo", ale bol ohľaduplný - vraj musím niečo vydržať 😕 ale dalo, dúfam, že zo zúbkami mám aspoň pol roka pokoj... Zuzuj, blanka, vibeke- pozerám že už nakupujete tehu oblečenie 🙂 asi aj ja už budem musieť poriešiť - bruško rastie, ale mne za posledné dva roky váha veľmi kolíše, takže z okolia ešte žiadne otázky... Našim sa to chystáme povedať zajtra a svokrovcom v nedeľu - tešíme sa na to, naši padnú zo stoličky - doteraz sme každú narážku na možné potomstvo stroho odbíjali - mám pocit, že svokra rieši, že som kariéristka... Snažili sme sa už dlho a nemusel o tom každý vedieť.
inak blanka, krásne ste to vymysleli s tými darčekovými poukážkami - ja som zbalila námornícke bodynko - veĺkosť 56 😀 spolu s fotom prvého sona to šupneme jednej budúcej babine, svokra dostane balíček s mini teniskami - nemohla som odolať... 🙂

shaarka
24. sep 2009

zuzuj,
kde vsade si nasla velkosti fazulky? posli nejake linky 😉
a co sa tyka toho priberania... tak mna upozornila moja endokrinologicka, ze ak by som pocas siestich tydzdnov velmi priberala, a pribrala 5 kg, tak mam pris. aj tak mam ist na kontrolu o 6 tyzdnov 😀

a fakt si ziadna z vas neplati doplnkove nemocenske poistenie?

bondy1
24. sep 2009

Len dúfam, že to nezakríkneme, neviem sa dočkať toho 12.tt. Pozerám, že sa rozhodujete kedy a či to povedať v práci. Ja ešte neviem, ak to nebude veľmi vidno, asi až v druhom trimestri... Shaarka, pýtala si sa na DNP, ja som si ho platila od februára do decembra 2008 požadovaných 270 dní v nádeji vyššej materskej - bábenko k nám prišlo až teraz - tak neviem či budem mať na niečo nárok, v januári majú prísť nové zákony - zatiaľ to vyzerá tak, že sa mi stačí znovu prihlásiť cca dva mesiace pred nástupom na materskú na DNP z minimálneho vymeriavacieho základu 😕 V tej spleti paragrafov sa nevyznám - zaplatila som cca 5000 Sk, tak sa mi hádam aspoň niečo vráti späť...

ivanka612
24. sep 2009

Mayocka suhlasim s tebou,ja ich nehadzem do jedneho vreca,su aj taki ktori sa staraju prikladne ale takych je velmi malo a tiez ma to stve ja som zivnostnicka a plati za seba aj socku aj zdravku a teraz,som si urobila este s.r.o. aby som sa mohla normalne zamestnat a aby som mala co najvyssiu matersku.
Mam predajnu hned vedla krcmy taka 5.cenova a ked to vidim ako tam sedia pri poldecaku s kocikmi tak je mi zle a potom,ked to vie chodit tak to posielaju sem ako keby som bola detsky kutik,minule som uz najednu mamicku vyletela,ze ako si to predstavuje tak napr.mam tu Swarovski obojky a jeden stoji cca 120 euro a tie deti to u ochytavaju alebo aj oblecko pre psikov DaG a oni to tu zacnu ochytkavat a padne im to na zem tak ma ide porazit,tak sa este pohorsuju co mi to vadi tak som jej povedala,ze ak nieco poskodia tak si to aj zaplatia a bol pokoj,ved ako ku tomu ja pridem,tiez ten tovar musim kupit....
No ale odbocila som,ved aj ten jednorazovy prispevok pri narodeni dietata ti daju az neskor a tiez len koli ciganom,lebo to by kazda rodila a decko by tam rovno nechala hlavne,ze by zhrabla peniaze...
Ved ja som si teraz zvysila plat a tie odvody ved to je 280 euro ako ved to je hrozne,my stale len platime a stat nam neda nic,a teraz ako sa u nas pohorsovali,ze zeny ktore pred porodom pracovali dostanu skoro o sto euro vyssi prispevok ako zeny ktore nepracovali,ale ved do certa mi sme si tie prach oddreli a oni nic,,valaju sa na gauci,chodia do krcmy a este aby poberali vysoke prispevky,mali sme to tu riesit ako vo Francuzsku,vyclenit im uzemie,maju narok tam byt pol roka a potom musia kocovat inam,ziju z minima a musia si prachy odpracovat napr cistenim mesta a je pokoj

blanka.k
24. sep 2009

Zuzuj - my měli před týdnem v pátek teprve 6mm (prý jsme ale o 8 dní mladší než podle MS), takže vaše 2 cm, to je pěkný macík 😉
A s tím pojištěním, já se jako živnostník nepojiš´tvala na nemoc vůbec, protože to bylo tak hrozně nevýhodné, ale jde to dělat tak, že jde zaplatit těch požadovaných 270 dní zpětně. Prostě jak zjitíte, že jste těhu, tak se k nemoc.pojištění přihlásíte a můžete si i zplatně prý několik měsíců doplatit. Ale jak je to v SR nevím. Já jsem taky trochu kvůli tomu před 2 lety kývla na nabídku dělat místo na ŽL na normální poměr, kdybychom neplánovali mmimčo, tak jsem radši na ŽL , ale tanto jsem si říkala, že když budu těhu nebo bbudou nějaké zdrav. problémy, tak to nemusím řešit sama.A co si pammatuju, tak to pojistné bylo dost vysoké na to, jaké pak člověk měl peníe za nemoc či těhu.....

blanka.k
24. sep 2009

Vibeke - a pracovali jste v EU? Právě mám nnějak zafixováno, že pak se to bere podobně, jako bys pracovala tady, alw musíš mít odtam taky něco jako zápočtový list, být tam pojištěná, odvádět řádně daně během práce atd. Ale zas mkuvím za ČR.
A o přibírání - v české těhu průkazce je taková tabulka, jak by se mělo přibírat a mám ji i v jendé chytré knížce. tak já to nafotím a dám do albíčka. taky si chci tu tabulku přerýsovat a dělat si do toho moje přibírání, ale ještě jsem se k tomu neodstala. tak já to jdu nafotit, ale nevím, jak moc to tady bude vidět, když se ty obr. zmenšují...

blanka.k
24. sep 2009

Tak jsem to přibírání dala do alba a ve větším rozlišení sem: http://www.btweb.cz/img/MK/pribirani.jpg

dezyre
24. sep 2009

Ahoj holky.. jdu na vás zase kuknout po celém dni 🙂 nějak vás tady zanedbávám.. absolutně nestíhám.. v práci se mi toho nakupilo moc moc.. tak ani není čas na net 😉
Jinak jsem dnes byla na kontrole.. a už mám těhu průkajdu 😀 .. podle pana doktora jsem otěhotněla někdy kolem 25.7... což znamená přesně v tom týdnu, kdy jsem měla MS.. myslíte si, že je to možné? .. V sobotu jsem byla 8 plus 1 tt. (podle UZ) a piškotek měl 15,5 mm.. 🙂..
No já přibrala v prvních týdnech těhu, kdy jsem o tom nevěděla asi 3 kg. a teď se celou dobu držím na stejné váze.. ufff.. alespoň že tak.. ale zítra už se musím mrknout po těhu riflích.. moje už jsem podarovala mamce.. a já si nemám co oblíct :(.. tlačí mě do břicha.. dokonce i bokovky.. asi se rozšiřuju i do boků 😒

bondy1
24. sep 2009

Blanka, ja som zamestnaná na trvalý pracovný pomer - tiež som učiteľka - dobrovolné nemocenské poistenie som si platila ako pripoistenie - z dôvodu vyššej materskej. Podmienky sa neustále menia, takže možno zbytočne, ale to nevadí, nejako to zvládneme 🙂

bondy1
24. sep 2009

Shaarka, tiež som konzultovala endokrinologičku - mám sa ozvať v 8-9tt, objedná ma na odbery, štítna zľaza je potvora 😒

ceeruti
24. sep 2009

Ahojky,nějak jsem se přes den nedostala na net,tak se ozývám až ted-Hcg stoupá,sice né nijak zavratně,at stoupa a hlavně,našel tečku v děloze 😀 zítra jdu znova na krev a znova na UTZ.Tak jsem zvědava,strašili me mimoděložním,měla jsem se rovnou sbalit,kdybych tam zustala,naštěstí tam bych super Dr,dal si praci a tečku našel.To nevím,co bych dělala s malou 😠
TP,zatím stale nevíme,musím počkat až to pujde na utz poradne rozeznat.Protože ja MS,v podstatě nikdy neměla,jen parkrat za měsíc zašpiním a podle toho se řídit neda 😅
Jdu uložit prcka,usnula mi na zemi s flaškou 🙂

ciknori
25. sep 2009

Dobré ráno, tak hlasím první šavli 😅 a to jsem si myslela, jak to odeznívá a že se to zlepšuje... Ale lednička nikdy nezklame.

michalag
autor
25. sep 2009

Dobre ranko tehulky 🙂 🙂 🙂 ,

ciknori
25. sep 2009

Ahoj Michalag 🙂 Jak se cítíš a co teplota?

michalag
autor
25. sep 2009

ciknori, dakujem za opytanie 🙂 ... vcera som pre istotu isla na pohotovost ak by mi teplota vystupila nad 38´C kedze som sa bala si nieco dat a nalez je "silna angina" 😒 ☹ , takze mi predpisala ATB Klacid a od teploty Ibalgin ... ale dnes som si este pre istotu volala k dokimu ci nemoze ublizit fazulke a povedal ze si ho mozem dat, ale v noci som sa musela poriadne vypotit lebo som sa zobudila mokra ako mys a dnes uz teplotu nemam 🙂

slunickoseznam.cz
25. sep 2009

Ahoj můžu se zeptat píchá vás některou v podbřišku nebo bolí jako u ms?

andelka
25. sep 2009

dobré ranko všem 😵

slunicko: Mně jo, na začátku, teď už moc ne. Je to normální.

shaarka
25. sep 2009

dobre ranko 🙂
slunicko, jaky divny nick, reklamny 😀 ale ano, mna boli podbrusko, niekedy. ako pocas MS 😒

ciknori
25. sep 2009

Ahoj sluníčko, i mě pobolíval podbřišek, ale už se to zmírňuje.
Michalag, pocení je nejlepší, hodně odpočívej, pozor ať neprochladneš a rychle se uzdrav.

mayocka
25. sep 2009

Ahojky dievky 😉 Tak mame tu piatok hlavne pre tie pracujuce je to nieco ako vyhra 😎 Prajem vam nech vas nevycerpavaju v praci a hlavne Dezy ta toho ma asi dost...Dezy ako ti je?este stale hnacky?No ja sa ti priznam ze bud zapcha alebo hnacka ale to viac-menej po kofole mi uz povoli a hnackujem...tieto stavy ach jaj...

My ideme zajtra na svadbu a budem to musiet vyklopit lebo nebudem pit alkohol tak to asi nebude kazdemu za normalne ze si ani nepripijem... 😒 a vyhovorky ma uz nebavia ☹ nieze by som to chcela zatajovat ale asi som poverciva a bojim sa ze ked sa to rozkrikne uz bude po vsetkom a bude to iba ako sen... 😢 no ludia su takí akí su a nenechaju si nic ujst.... 😒 Uz to dnes len dobojovat a konecne sa aspon vyspim cez ten vikend ked uz nic ine a ujde ako voda 🙂

aktaka
25. sep 2009

dobré ránko 🙂

Michalag, tak at jsi brzy v pořádku. antibiotika a analgetika by neměla mimčům ublížit, tak buď v klidu 🙂

Slunicko, mě jen sem tam popíchne, ale teď už skoro vůbec (jsem na začátku 7tt)

dezyre
25. sep 2009

Dobré ráno 😉
May.. tak o hnačkách mi ani nemluv 😀 Poslední dobou mám pořád chuť na něco šťavnatého.. nebo spíš vyloženě potřebu jíst něco vodového.. takže nejlepší varianta je meloun ... 😅 a po melounu teda lítám jako najatá ...
Jinak v práci už jsem to stihla jakž takž zredukovat... ale pořád mám co dělat :(..
Sluni.. tak mě bříško nebolelo skoro vůbec.. zezačátku mě jen trochu zatlačilo.. ale vždycky tak jednou dvakrát denně .. a přešlo to.. a to snad jen v těch prvních 5-ti týdnech..

aktaka
25. sep 2009

Mayocka, já četla "ahoj devky" 😀 budiž mi omluvou, že to i je takové malinké písmenko 😀

holky, mě sem tam straší, že mi vlastně není skoro nic 🙄 bolí mě akorát prsa (ale nic strašného) a jsem unavená, jinak vůbec nic. blbě mi bylo asi tak 3x a párkrát mě píchlo v břiše a nic víc. tak snad je vše ok

shaarka
25. sep 2009

hm, mna prsia nebolia vobec. az som z toho nervozna.

mayocka
25. sep 2009

aktaka: tak to si z tych stastnejsich,nemusi byt kazdej zle pravidelne kazda sme ina a ty mas stastie-kliku 😝 mozeme ti len zavidiet 😠
A s tymi dievkami som si myslela ze to vy inak precitate som sa aj bala to tam napisat ze co to budu za odozvy 😅

doli1
25. sep 2009

krásné ránko
mě tedaprsa bolí a pěkně.bradavky nee ale z boku někdy ani ležet na nich nemohu.
ceeruti to je fajn že dr našel tečku a hlavně tam kde má byt.
podbřišek mě sem tam ještě zabolí ale co se mě stavá a dost vyděsí tak že při špatném pohybu třeba rychlém stávání mě děsně zabolí břicho jak kdyby vaječník ale to je křeč a za chvíli v pohodě.máte to některá?
včera jsem myslela že poprvé hodim šavličku naštěstí jsem to rozdýchala.jak tu někdo říkal podivat se do ledničky a už bych mohla zvracet

slunickoseznam.cz
25. sep 2009

Tak doufám že je to pobolívání v pořádku mohla bych se přidat k vám do diskuse termín porodu máme 21.května 2010 pokud bude všechno v pořádku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre