Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

misicka85
3. feb 2010

NARA - my budem kočárek po Adélce prodávat a kupovat sourozenecký, o skejtu jsem uvažovala, ale pochybuju že by na něm vydržela a navíc malá sama ještě nechodí takže kočár minimálně rok ještě bude potřebovat...

houbik
3. feb 2010

holky, my mame rodinnou celorocni permici, dostali sme k vanocum, tak uz sme letos jednou byli, ale na jare a v lete to bude super, kdyztak mam volny jeden vstup pro dospelaka a dite 😉

aaadus
3. feb 2010

My jsem byli v neděli v ZOO v Olomouci i se psem a to máte vidět ty zvířata jak na toho psa hledí. Dokonce i sovy jak ho zbystřily tak z něho byly úplně hotové. Nejlepší to je u vlků - oni se začnou stahovat do smečky až z toho jde strach

mishah
3. feb 2010

...podle mě skejty jsou vhodné pro děti tak od dvou let,a kolikrát ani to ne 😉 ale asi záleží na dítěti...hlavně si myslím,že se to uvidí, až v praxi, co se osvědčí 🙂 kamarádka má děti 22 měsíců od sebe a nakonec museli koupit sourozenecký kočárek,protože starší vůbec nechtěla chodit a pořád chtěla k té maldší do kočárku...

bibi13
3. feb 2010

ahote.. takže sme v poriadku.. lekar povedal, že nevie z čoho to môže byť, že je ťažko identifikovatelné krvacanie v neskoršom štadiu tehotenstva... no ale neotvaram sa a babatko je v poriadku..
a za tie pohyby a termín.. ked pocitiš pohyby v 19tt, tak si prirataj dalších 19 tt a máš termín podla pohybov.. ale hovorí sa to len o prvorodičkách.. teda tak som počula

mishah
3. feb 2010

houbiku: to jste dobří🙂já právě měla strach,že to bude namrzlé...

mishah
3. feb 2010

bibi: 🙂 tak to jsou dobré zprávy 😉

blanka.k
3. feb 2010

Bibi - to je dobře, že jsi ok. 😉 Tak hlavně, aby se ti to neopakovalo 😉

nara
3. feb 2010

Misicka, Vaše holčička je ještě malinká, taky si myslím, že by tam nevydržela.

antynka1
3. feb 2010

Bibi, tak to je super, halvně, že jsi v pořádku 🙂
Já jsem zase o těch pohybech slyšla, že k datu prvních pohybů se má přičíst 20 týdnů. AKorát envím, jestli se těmi prvními pohyby myslí takové to šimrání, to jsem cítila už někdy v 17, týdnu, nebo první kopaneček, to bylo myslím tak 20+1. Tak nevím..... A kdybyb to Bibi tedy bylo 20+1 tak k tomu přičtu 19 nebo 21?

skretik
3. feb 2010

Bibi to jsem rada, ze si v poradku a dekuji za vysvetleni. Ja jsem prvni pohyby citila uz v 17tt 😨 , to znamena, ze muzu rodit uz ve 36tt??? 😕

aaadus
3. feb 2010

bibi to je super, že je to ok 😉

antynka1
3. feb 2010

Tak teď jsem našla na netu, že k datu pohybů - ale nevím kterých - se přičtě 20 týdnů u provorodiček a 22 týdnů u vícerodiček 🙂

nara
3. feb 2010

Bibi to je dobře!

bibi13
3. feb 2010

hej hej, aby sa to neopakovalo.. a keby nahodou, už mu ani nemám volať, mám si volať sanitku.. dufam, že to nebude treba..

babara
3. feb 2010

bibi, tak fajn 🙂

skretik, ja myslim, ze u prvorodicek to je jako 20t a druhorodicek 18, takze se pricte 20 nebo 22tydnu.

misicka, to je jasny, pro vas bude nejlepsi sourozenecky kocarek, my uz mame krapet vetsi prcky.

Letos bych chtela taky koupit tu celorocni permici do zoo. To bude fajn 🙂

babara
3. feb 2010

no ale termin podle pohybu bych teda moc nepovazovala za spolehlivy...

adelka89
3. feb 2010

bibi tak to je super, ze je vsechno v poradku 🙂 opatrujte se. Chodis do prace, nebo jsi na PN ?

aaadus
3. feb 2010

já beru TP podle NT screeningu 😉

nara
3. feb 2010

Teď je otázka, kdo opravdu pozná, že už má první pohyby...

antynka1
3. feb 2010

Já už ten termín neřeším vůbec. Dle MS ho mám 29.5, dle UTZ v prvním trimestru mám rozdíl 14 dní - termín mi dr. neupravovala, pak dle UTZ na gentice, je mimčo maldíš o 6 dní, dle UTZ v Genentu je mimčo mladší o 10 dní. No a kdybych do toho zakomponovala ještě termíny dle pohybů, tak už nadobro zcvokatím 🙂 Takže až se bude chítí prcek narodit, tak se prostě narodí 🙂 Bude to asi někdy na přelomu května a června a to mi musí stačit 🙂

adelka89
3. feb 2010

anty tak nejak 🙂 my mame teermin upravovany nekdy na zacatku tehu dle ms je to 16.4. tak uvidime 🙂 pohyby jsem citila uz v 16tt ale nemyslim si, ze by se malemu chtelo na svet uz v breznu 🙂

nara
3. feb 2010

Já jsem poprvé rodila na den přesně dle mých propočtů, ale TP dle doktorů byl o týden dýl. Teď to vidím, že to bude mezi 8.-15.5. Ale abych se nedivila 😀 😀 😀

zdenkapo
3. feb 2010

nevim jak se to počítá- ptala se mne na to v poradně,tak jsem jí řekla datum a ona vzala to její kolečko-gravidimetr,podle kterého říká TP i dle MS a soustu dalších údajů a normálně mi řekla 3.4., myslim,že do narozenin už budem doma 😉

antynka1
3. feb 2010

No já se jenom bojím, aby mi pak nechtěly zbytečně porod vyvolávat - ačkoli by mimčo mělo ještě čas, kdyby se řídily tím termínem dle MS......

blanka.k
3. feb 2010

Mě na 1.UZ v tom cca 5tt řekkla, že jsem určitě menší, na NT+ řekli, že o týden (což by tak odpovídalo), jeden mudr. řekl o 2 týdny (což byla blbost), ale jinak vždycky když mě měřili, tak to pak srovnávali s TP dle toho NT+, prý je to nejpřesnější a +- na pár dní to odpovídalo. dokonce te´d v pondělí nás před proupouštěním měřila (obvod hlavy, délky kosti,...) a vyšlo jí to na den přesně dle NT+, tak z toho měla sama mudr. radost 😀

babara
3. feb 2010

anty, kdyz ti to vickrat vyslo dle UZ takhle pozdeji, a mas treba delsi cyklus, tak by ti to asi meli upravit, myslim, ze se na to ale ptaj i v porodnici a zapisuji primo tam.
Mne v prvnim tehu vysly vsechny terminy max. o 1 den jinak, sedelo to, akorat jsem 2 tydny prenasela 😀

antynka1
3. feb 2010

Já až teď půjdu do poradny, tak se na to zeptám, ta nová MUDr. tam ještě neměla moje papíry, takže to nemohla vědět 🙂 A děůlku cyklu nevím, protože po antikoncepci jsem ho měla rozházený a než se stačil srovnat, tak už bylo zaděláno 🙂

aaadus
3. feb 2010

antyn to jsme na tom podobně. Po vysazení HA jsem dostala klasicky MS jako když se dělala týdení pauza, pak jsem MS dostala znovu po 18 dnech a pak už jsem našla // 🙂

blanka.k
3. feb 2010

mě hlavně TP zajímá, abych věděla, kdy se můžu těšit na nástup na MD 😀 Už aby to bylo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre