Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

jemrykka
8. feb 2010

ahojte, no vy píšete jak draci🙂))
ja som dnes v práci ukazovala 3Dčko ako hrdá mamina🙂)
zuzi, to mi je lúto..ja idem na ten cukor teraz v piatok, normálne sa bojím, kolko trvá kým vám pošlú výsledky?

zdenkapo
8. feb 2010

arcik udelej to jako já a máš taky š letou varianto,pokud teda tvůj manža dlouhodobě pracuje

zdenkapo
8. feb 2010

arcik,nějak mi to ujelo- mělo tam být 3 letou variantu

arcik
8. feb 2010

Zdeni když jsem se na to byla ptát tak mi bylo řečeno že to tak už nejde že toho všichni zneužívali,no co na to mám jinýho říct mež že jsou to debilové v tý vládě..proč neudělaj 2 možnosti.,2 letou a 3 letou,ty co chtěj a maj nárok na 2 roky ať si jí daj na 2 roky,NE?

doli1
8. feb 2010

zdenčo ty stále nerespektuješ to že nemáš na výběr.nevznikl ti nárok na PPM tim pádem automaticky den porodu nastupuješ na 4letou-- pomalejší čerpání - po PPM nebo od narození dítěte (nevznikl-li nárok na PPM)to co všechno píšeš je jen když ti vznikne nárok na PPM a nám nevznikne nemáme odpracované dny.

aaadus
8. feb 2010

tož děcka, nehádejte se 😀

adelka si mě navnadila na tu buchtu. Já sice nikdy nic nepekla, ale zítra zkusím perník, to snad zvládnu 😅

zdenkapo
8. feb 2010

doli
ale proto přeci se to takhle obchází 😀 dělá to tak spousta mamin a dokonce o tom je diskuze i tady na koníku a furt to letos jde- proto si bude žádat manža hned po šestinedělí jako první,tu podmínku PPM splní a zvolí roky a pak převede na mě...

Arcik
ale jde to tak jak celou dobu píšu- jediné,co se od 2009 změnilo,tak to,že dřív musel mít otec jen fiktivní nárok na PPM,což mu vyplnily v práci,ale teď musí nastoupit otec mateřskou skutečně-po šestinedělí- zůstat doma-ale stačí pouhý 1 den a pak požádá s tím papírem,že měl nárok na PPM o rodičák,zvolí roky,po měsíci převede na tebe ale roky ti zůstanou

doli1
8. feb 2010

nehádáme se jde o to vyřešit hodně nás o to bud žádat špatné pochopení zákonu (bud moje nebo zdenči)může vést k tomu že nebudem mít možnost změny což by jsme přišli o dost peněz.

já vim že ta diskuze tu je ale jasně píšou že ty den porodu seš na 4roky to tam píšou a pak je tam ten dovětek že už se nedá měnit pokud zvolíš a já vlastně den porodu zvolim protože na nic jiného nemám nárok.proto manžovi řekla ženská ze socky že musí přijít jak se malá narodí a bude rodný list a mě musí přijít papír že nevyhovují mé žádosti na 4 roky.

zdenkapo
8. feb 2010

doli
tak jsem několi let pracovala na sociálce na městském úřadě a někdy jsem spolupracovala se SSp,tak tricho pojem mám,ale co jsem doma se toho dost změnilo,proto si v něčem jistá nejsem,ale tohle jsem si různě zjišťovala a přímo i v diskuzích to takto maminy dělaj,pořád nechápu to co píšeš,že v den porodu si zvolíš- to tak není- nejsi ani povinná žádat o rodičák,je to tvoje volba a můžeš zažádat,kdy chceš a kdo chce- ty nebo otec dítěte,takže ani na socce nemůžou tušit,kdo si přijde požádat,tak ta paní u vás houpe... zvolit rychlost na 3 roky musíš ze zákona do 21 měsíců dítěte a je to na zvláštním formuláři- pokud si první požádá otec,který měl nárok a byl na mateřské-stačí ten 1 den-tak může zvolit rychlost na 3 roky rovnou a po měsíci může ale nemusí převádět na tebe a tobě roky zůstanou- ta paní třeba netušila,že to chcete udělat takto a určitě vám to nebude radit,když je to oblbnutí zákona 😉

Blani
ten Temešváryho roztok bych taky brala,ale asi se koupit nedá ☹

zdenkapo
8. feb 2010

Blani
tady máš vložku k detekci plodové vody,ale to je palba,to snad nebude třeba http://www.lekarna.cz/al-sense-testovaci-vlozka...

blanka.k
8. feb 2010

Zdeni - díky, ale já si koupím ten roztok, ten stojí 50,- 😝

aaadus
8. feb 2010

471,- za 3 vložky 😅

zdenkapo
8. feb 2010

Blani
já to nevidim nikde v lékárně,že se to dá koupit,musim se teda poptat

Adus
tj.je to šílené

medan29
8. feb 2010

mám dotaz, kolik je třeba mít těch rychlozavinovaček?stačí jedna?

zdenkapo
8. feb 2010

Medan
já měla na Tomáška jednu tu látkovou a stejnak jsem jí moc nepoužívala,teď budu mít ještě tu do universální od Emitex letní

medan29
8. feb 2010

a kolik lahviček?v so chci udělat už větší nákup tak at vím co vše

zdenkapo
8. feb 2010

Mám jen Avent 125ml,kdyby náhodou na čaj a případně na mlíčko,ale jen jako záchranu,kdybych musela přestat kojit,sjede manža do obchodu pro větší Avent,stejně jako při TOmáškovi,bylo to ze dne na den,ale chtěla bych teď kojit co nejdýl,tak uvidíme

aaadus
8. feb 2010

Manžel provokatér mi dovezl zákusky, acho jo, a pak že nemám přibírat 😅

rychlozavinovačky mám 2, lahvičku mám jednu od Tommee Tippee 125ml

zdenkapo
8. feb 2010

ale to není s dudlíkem a chci vidět 3 měsíční dítě jak z toho pije, TOmášek až tak po půl roce pil z pítka

aaadus
8. feb 2010

Ale to už je když ho učíš na hrneček ne?

medan29
8. feb 2010

no jestli jsem to dobře pochopila tak tam je ten dudlík a pak to můžeš předělat na ten hrneček

michalag
autor
8. feb 2010

Ahojte 🙂

aaadus ano presne takda sa z toho spravit flasa s cumlikom a neskor to mozes pouzit aj ako flasu na ucenie

lucik...
8. feb 2010

Babar už je jí líp, děkuju 😉 Hlavně už jí zase chytá ta její žravá, tak jsme rádi 😀 😀 😀

O mateřské a rodičáku neporadím, vůbec o tom nemám páru.. 🙄

aaadus a jakou dělala adelka buchtu? Já tady mam bábovku ale perník udělám hned potom, mam na něj chuť už dlouho 😵 😵

aaadus
8. feb 2010

lucik to nevím jenom psala, že jde péct buchtu. A já péct nemusím když mi manžel dovezl zákusky 😀 Ale suroviny nakoupím kdybych dostala chuť. A bábovku péc nemůžu - pokazily se mi metly a když šlehám tak mám doprskanou celou kuchyň 😅 A nevím, jestli půjdou sehnat nové nebo budu muset kupovat nový mixer 😝

xxx.klarka
8. feb 2010

čauky🙂
tak to je zatím tak nějak "zatím". Paní nechce nic navíc, což je dobré. Ále...když jsme to šli vyřídit na bytové družstvo. Tam oznámili, že paní má exekuci na členská práva, jelikož má dluh asi 6tisíc na telefonice O2. Takže musí první vyřídit tohle, aby jí zrušili tu exekuci. Pak musí obnovit členská práva a zaplatit tu pokutu a pak se to může převést na nás. Jsme řekli, že by jsme za ní zaplatili i tu exekuci aby to bylo co nejdříve!! Tak zítra bude volat tomu exekutorovi a pak nám dá vědět co a jak. Jinak nám dala klíče od bytu, tak jsme se tam byli podívat. Jedna místnost je dobrá, tam akorát malinko poopravit díry po hřebíčkách a tak, je tam vestavená "skřín", není to jako skřín, ale přes celou stěnu šouprací dveře za které se dá dát skříň, to se mi líbí .... je to i pěkná barva
Obývák jako otřes, po celé stěně jsou nalepené desky, takže je potřeba je strhat a vyštukovat. Kuchyň celá do prdele, obložit umakart a celá nová kuchňská linka, jinak taky oškrábat a vyštukovat. Koupelna otřes, modrošedé dlaždice, takže strhat a udělat nové obklady. A na chodbě taky obložit umakart a na strop dát stropní desky, protože tam je panel a je to prasklé. Bude to investice, ale s tím jsme počítali. Tak snad to klapne.🙂

michalag
autor
8. feb 2010

z casti som vas precitala 🙂 ň
tie co ste mali poradnu a dobre vysledky z oGTT gratulujeeeem 🙂 😉

baby zo SR, tak ako s tel. cislom?

aaadus
8. feb 2010

klarka pokud to klapne, investice to určitě bude, ale budete mít svoje krásné hnízdečko 😉

leta
8. feb 2010

fuu, ale ste toho popisali za tie dni, ale uz som vas docital. My sme mali odpojeny PC, lebo sme chystali malej izbicku - malej 😀 manzel uz to chysta aj ked bude vacsia, no ale nevyhadam sa..., tak sa u nas malovalo, skladal sa nabytok... Ja idem zajtra do poradne, tak som zvedava na vysledky oGTT, a gratulujeem tym,kt. mali dobre vysledky, dufam, ze aj nam dopadnu dobre, lebo zivot bez cokolady si neviem predstavit 😝
Klarka, drzim palce s bytikom, hlavne vsetko rieste cez zmluvy - kazdu malickost. Mam kamosku, ta chudato kupovala pred rokmi byt cez realitku - podotykam realitku a dopadla tak, ze nema ani byt ani prachy....resp. ma byt ale ma v nom najomnika o ktorom nikto nevedel pri kupe. V skratke - chceli si kupis s priatelom byt a kupovali cez realitku od jedne "pani". Vsetko prebehlo v poriadku na byte neboli evidovane ziadne tarchy.. No a po case vysvitlo, ze pani akosi nemala po rozvode vysporiadane majetky s manzelom a on mal pravo uzivania bytu - teda casti bytu - izbu a spolocne casti. Samozrejme sa obratila na realitku, ze co sa deje atd. nakoniec to dala na sud - tu mi logika napoveda, ze ide o podvod,ale nase sudy to vnimaju akosi inak. Ja som si predstavovala, ze realitka by jej mala vratit peniaze a riesit to s pani, ktoru realitka zastupovala. Ale zdravz rozum tu akosi nefunguje, tak sa ona musela sudit s pani (inak tato tarcha nebola zapisana ani v liste vlastnictva) a tz. ze je chyba aj na strane katastra, ale podla informacii zo sudu, kataster v SR je nezalovatelny, tz. ze ak tam niekoho podplatite, aby nieco nedal do listu vlastnictva, tak proste len smola, ak nezistia kto to urobil...
A zaver celeho sudu bol, ze prehrala, co uz mi absolutne nedava ziaden zmysel. Cize panko v byte si dava podmienky, lepsie povedane sumy, za akych by bol ochotny opustit byt... a mlade dievca ma na krku hypoteku a byt s nezelanym najomnikom. (to ze to brala s frajerom a medzitym sa rozisli, cize dalsie komplikacie - ani nespominam)
Samozrejme ti neprajem nic zle a drzim palce,nech to vsetko vyjde co najlepsie, len pozor na ludi, lebo clovek uz dnes fakt nemoze verit nikomu a hlavne nie v takychto otazkach.
Cize aj na malickosti, ale pre istotu zmluvu. DRZIM PALCEKY

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre