Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

desmodka
29. sep 2009

dez no mne je to jasne ze to je skoro 😀, ale ked ja uz som tam chcela aj nieco vidiet 😀 😀 mozno o tyzden sa vam pochvalim ze nieco tam je 😝

andelka
29. sep 2009

desmodka: jo jo, klid. Já jsem byla na prvním UTZ, v 5+0 a co ylo vidět mám v albu. Jen dutinka. Ale ve čtvrtek jdu na další a to už tam snad něco kloudnějšího bude. Jen to čekání...ach jo 😅

Já teda jsem na rodinu fixovaná hodně, i se širší bych se ráda vídala častěji. Mamku budeme mít cca 15 minut od nás a už je v důchodu (61), takže hlídat bude a ráda a já budu taky ráda. Tchyni mám dál, to vidím spíš až bude děťátko větší, tak na víkend, nebo na prázdniny.
Já mám teda mamku i tchyni zlaté. Jasně že občas dojde k výměně názorů,ale to je normální, jsme každá jiná a máme jiné zkušenosti a představy. U tchánovců bude moje malé třetí vnouče, pro moji mamku první, tak jsem zvědavá jak to přijme. Poukázky (díky Blani) už mám hotové, ne tak vymazlené jako Blanky, ale myslím, že účel splní. 😅

miroslava89
29. sep 2009

ahojte🙂

desmodka nepanikar nestresuj na ultrazvuk doktor uvidi nieco poriadnejsie az niekedy medzi 6-7tt,dovtedy len vacok a zmeny na sliznici🙂takze nemas dovod stresovat🙂...a sulekari ktori ultrazvuk nerobia skor ako pred 10tt..

blanka.k
29. sep 2009

Desmodka - jak jsem psala, já mám of.v těhu průkazce zatím, že jsem už v 10tt (už ve 3.měsíci) a dnes podle UZ 7+2 (před 12 dny dle UZ 6+2), takže taky moc nerostu, ale gyn. prý, že je to ok. Tak jí věřím.... neboj, bude to dobré
Andelka - u nás je to to samé, M. brácha už má 2 děti, ale u našich (i babiček z mé strany) to bude 1., stejně jako naše svatba.... holt jsem nejstarší vnučka 😀 To jsem ráda, že tě poukázka inspirovala, tak ať má taky takový úspěch. Tyhle kraviny, to bylo vždycky moje 😅 😅 😅

dezyre
29. sep 2009

Desmi.. já byla na dalším ultrazvuku až v 8+1, na pohotovosti, kvůli špinění, tak tam mi už mimino ukázali, a překvapilo mě, jaký to už je "obr" 😀 15,5 mm .. kdyžtak mrkni do alba 😉
A doufám, že jak půjdu toho 15.10. do poradny, tak mě bude dělat další UTZ .. chtěla bych vědět, jestli je mimčo v pořádku..

andelka
29. sep 2009

blanka: no moje mamka je ze 4 sourozenců jediná, kdo ještě nemá vnouče ( a to je druhá nejstarší a její nejmladší brácha už má vnoučat 5), takže myslím, že až překoná ten šok, bude ráda. 🙂

bramburka
29. sep 2009

ahoj holky, vsak tchyne taky pracuje, ale z prace prijde pohlidat, ze jde na hriste nebo hlidaji vecer, kdyz nekam jdete s manzelama, to je nedocenitelné! nevim, asi bych se zblaznila nemit obcas vecer hlidani, protoze nekam vyrazit a vycistit hlavu ej nutný! takze neveste hlavy, i kdyz chodi do prace, jeste jsou tu vikendy, vecery, 5 tydnu dovolenych, ze...mamka je na tom ted tak, ze hlidat sama nemuze opravdu, to je mnohem horsi 😔

z.lienka
29. sep 2009

keď som bola prvý krát tehotná tak mi moja doktorica robila sono až v 12tt. Ani teraz by mi ho asi nerobila ale povedala že je to súčasťou preventívnej prehliadky. Takže som videla aspoň "machuľku".

blanka.k
29. sep 2009

Přemýšleli jste někdy třebva i nad nějakou slečnou na hlídání? Třeba jedna kamarádka od nás z baráku ji má a využívá ji pořád, a já se přiznám, že by mi to nevadilo svěřit někomu "cizímu" dítě třeba na 2-3 hod. Tedy nějaké prověřené osobě, kterou doporučí právě někdo známý. 😉 Já teda vůbec nepočítám, že nám budou babičky jezdit hlídat, max. možná sestra , ta se na naši bublinu těší, ta bydlí na druhé straně Brna, tak tu si dovedu představit, že ji zneužiju a bude to mít jako brigádku, peníze potřebuje jak sůl,....ale to je ještě hodně daleko... já jsem nikdy nějak do společnosti nechodila, spíš na výlety po okkolí, to se dá i s kočárkem, takže já to moc zatím neřeším nějaké hlídání....

kapamaji
29. sep 2009

ahojky, jsem tu nová, vypadá to, že se zadařilo. Ale témátko červen tady ještě není, můžu k vám? 🙂

Dnes jsem si dělala testík a je tam slabá druhá čárka. Snažíme se první cyklus, takže nevím co si mám myslet. Navíc je mi jako před ms. Bolí mě břicho i záda - je to tak správně?

andelka
29. sep 2009

kapamaji: Ne že bych tě chtěla vyhazovat, ale téma červen už tady je a je tam právě zatím jedna holčina co našla // včera,tak byste byly nastejno a určitě by měla radost, že se přidáš 😉 https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

dezyre
29. sep 2009

Vítej Kapi..
Jinak témátko červen 2010 už tu založený je.. je tam zatím jedna maminka.. co jsem dneska tak už nakukovala 😉 Ale to samozřejmě neznamená, že tě tu nechceme 😀 😀
Já příznaky neměla žádné.. ani bolesti ani špinění, ani záda, začalo mě být špatně až po pátém týdnu ;).. a vůbec mít nějaké příznaky 😉

markytkaaa
29. sep 2009

Holky květnový moc držíme pěsti 🙂

My jsme květen 2008 a musím říct, že je to snad nejlepší měsíc pro rození dětí 😀
Květnový dětičky jsou prostě nejkrásnější! 🙂

bramburka
29. sep 2009

Kapa ja mela uplne stejne pocity, bolest jako pred MS je uplne normoš...

jo paní na hlídání je určo fajn, ale babi jsou natěšené a je to zadara.

Blani, dá se s kočárkem, ale ver mi, ze i dítěti prospěje, kdyz bude s nekkym jinym nez s tebou a tatou, a tobe taky!!! uvidis sama.

ivanka612
29. sep 2009

Dezyre: no ja by som ju kludne nastahovala do mojho bytu ale ona tam nepojde,lebo tam nikoho nepozna a tak,ona zatial zije v Zeneve tak je to v pohode,len problem je v tom,ze kam s jej vecami a tiez uz ma svoje roky a ked sa rozhodne,ze sa buduce leto vrati tak to bude katastrofa,ja ten moj byt nemozem predat lebo nan mam uver a kupili sme si ho s bratom,aj ked on byva u maminy a do toho bytu nechce,len keby nebolo ine riesenie a ja zasa po nom nechcem aby ma vyplatil,lebo este studuje.
Ja vlastnim este jednu budovu ktora ma hodnotu cca 6 milionov tu sme s bratom zdedili po tatinovi,keby sa ta predala tak je po problemoch,brat by ma aj z bytu vyplatil,vyplatili by sme uver a zostalo by mi dost penazi aj na maly domcek mozno,ale teraz sa nehnutelnosti moc nepredavaju tak musim cakat,ci sa najde nejaky blb co to kupi.
Inak dnes mi je fakt mizerne,celu noc som behala na zachod co sa mi chcelo curat este tie nervy ku tomu tak som nevyspata,zaludok mam dnes ako na vode a pichanie v podbrusku ma sa statocne stireda s krizami,tak neviem co sa deje...
Este dva tyzdne musimvydrzat kym pojdem na kontrolu tak uvidim....

pipussa
29. sep 2009

desmodka,
ani mne nevidela lekarka prcka a som v 5+2tt / podla velkosti vacku dokonca 5+6tt /
tak, snad sa ukaze.......

blanka.k
29. sep 2009

Bramburka - to je mi jasný, taky nechci být s dítětem 24 hod. denně, 365 dní v roce, já se nebráním ho komukoliv šoupnout, už se nějaké zájemkyně (hlavně ty mladší kamarádky a sestřenky, sestra,....) hlásí...ale je to brzo přejde 😀 😀 😀 😀 Babi jsou na hlídání fajn , ale nevím proč, mě prostě vadí, kdyby tu měli být jinak než na návštěvě, prostě mám ráda svoje soukromí a asi jsem divná, ale radši bych tu cizí "chůvu".... asi budu krkavční matka 😀 No ještě, že máme babičky relativně daleko, nemáme auto, tak to hdlídání, nebo navštěvování nebudou mít tak jednoduché 😅 Už teď se děsím další návštěvy u rodiny, protože už teď se ke mě donáší takový zvěsti - postýlku nekupujte, v garáží je ještě ta kvalitní po vás, dupaček je taky doma plno.... se děsím, kdy mamka vytáhne někde z půdy starý kočár zn. Liberta 😀 😀 😀 Ony to myslí dobře, ale nějak jim moc nejde vysvětlit, že si chci vše vybrat a nakoupit sama... 😅 Beztak přijedu a doma už budu mít nabaleno 1éks krabic se vším možným i nemožným 😀 😀 😀 A jak to odmítnout a neurazit?!... 😅

aktaka
29. sep 2009

Blani, na to je nejlepší vzít a vyhodit 😀

blanka.k
29. sep 2009

Aktaka - jojo, jako s "úžasnými" svatebními dary 😀 Jsem si do svatby myslela, že nic horšího než nějaký porclánový jelen nemůže být.... jak snadno se člověk zmýlí 😀 😀 😀 taky jsou v krabici a vytahují se akorát, když má dárce přijít na návštěvu 😀 😀 😀

dezyre
29. sep 2009

Blani.. tak s tou postýlkou si mi něco připoměla 😀 Ještěže já mám takovou chápající mamku... Protože mě říkala, že na vánoce dostanu postýlku, ať si nějakou vyberu a babička říká, že máme ještě tu po nás.. a mamka okamžitě zareagovala a povídá: Však u nás taky musí být postýlka, když tu bude mimčo spát 😀 Takže starýma věcma po nás vybaví moje mamka novej pokojíček u nich pro mimčo 😀 což má taky svou výhodu...

dezyre
29. sep 2009

Jinak Blani my všem říkali na svatbu, že chceme peníze.. a jen pár lidí doneslo dary.. jako talíře, domácí pekárnu, hrnky.. ale fakt pěkný.. využívám všechno 😀

aktaka
29. sep 2009

no to nesnáším. my jsme naštěstí na svatbě nedostali nic, co bychom museli schovávat. mám ale doma jeden dar v dobré víře, je to dost kýč, ale je od babičky, tak vyhodit nevyhazuji, je mi to líto. taky vytáhneme až přijede na návštěvu

blanka.k
29. sep 2009

Dezyre - no to je náááápad. Říct, že u nnich to taky bude potřeba.... no to je super, díky za radu 😉 😀 😀 😀 😀 My měli taky seznam sv.darů, ale některým to bylo proti srsti, stejně jako peníze, tak se vyřádili (teda bych spíš řekla, že jen zrecyklovaly svoje svatební dary 😀 😀 😀 )
Jsem se úplně zapomněla pochlubit, už byly u gyn. výsledky krevních testů, takže všechny ty HIV, mory a cholery jsou negativní, už vím svoji krevní skupinu, dostala jsem ji na lístečku, co prý odevzdám u porodu, a protilátky proti mimču nevytvářím, krev úplně v pohodě. Tak hurá.tak už mám plno zápisklů v těhu průkazce.

andelka
29. sep 2009

Já bych teda všechno brala, od postýlky přes dupačky až po tu Libertu (dobrej kočár na balkon) 😀 A doufám, že po švagrové něco podědím. Jasně, že si chci koupit i vlastní věci, podle sebe, ale nemusím mít nové všechno, je to spousta peněz.
Na svatbě jsme taky dostali hlavně peníze, ale i pár darů. Některé používáme, jiné ještě ne, ale byly to docela fajn věci. 🙂

dezyre
29. sep 2009

Blani, tak to gratuluju ... 😉
No já taky jsem se asi zapomněla pochlubit, že mám všechny testy nega.. akorát s krevní skupinou byl jakejsi problém, takže ještě nevím jakou mám... 😉 dělala mi totiž odběry obvoďačka, gyndařa mám dál... a gyndař ty výsledky ještě neměl, takže musím na obvod, jestli jim došli a aby je poslaly ..

ivanka612
29. sep 2009

blani to je super aj ja chcem aby tieto veci boli za mnou...
U nas to nastastie neni s tymi vecami takto,ked sme sa stahovali tak nasi tieto veci porozdavali s vedomim,ze aj tak budeme chciet nove a moderne veci a moja svokra k tomu vztah nema takze tam si myslim,ze ta nam nic nekupi ani ked sa malinke narodi,priatelov starky povedal,ze nam da peniazky na kocik,bude to jeho prve pravnuca a mamina povedala,ze na vianoce nam tiez radsej kupia veci pre malicke ako baby monitor a tak,jedine co mam tak su dve krabice oblecka po mne co som si schovala a to pretriedim ved na doma sa to vzdy zide a svokra co pobrala vo svajciarsku v jednej rodine co to chceli povyhadzovat este upne nove,lebo to nestihli vynosit,len neviem ci mi to dovoli zobrat aby to nahodou nemala odlozene pre svoju dcerenku vydarenu ale ak hej tak jej to nabalim,nech si to potom ona skladuje no nie???

blanka.k
29. sep 2009

Dez - díky a také gratuluji, si člověk hned oddychne, že? Snad nevadí, že mi ty testy dělala už v nějakém 6tt, když se mají dělat někdy ideálně 8, 9tt. 😅

aktaka
29. sep 2009

Blani, já myslím, že třeba u hiv je nějaký ten týden sem tam úplně jedno 😀

aktaka
29. sep 2009

já mám všechny tyhle krevní testy za sebou ještě z doby před otěhu (před umělkem), dokonce i ty imunitní (protilátky proti embryu), tak aspoň něco mám, když na ten utz pořád čekám 😅

miroslava89
29. sep 2009

ahojte..neviete nahodou niektora aky tlak sa povazuje za "normalny" a aky je uz vysoky???..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre