Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zuzana0409
15. feb 2010

ahojte aj ja cakam babo v maji......ma niektora z vas nizko ulozene babo?moje je dole a placentu mam tiez nizko vpredu pri hlavicke.....bola som u lekara aj v nemocnici lebo som krvacala a ze vraj som uz otvorena na jeden prst..tak nic nerobim len oddychujem.....a male je este tomu otocene zadockom:(((

yanika
15. feb 2010

matpaj: nechapem ako mi to vyratala, vraj si mozem vybrat len 10 dni (3som uz cerpala) - vraj len alikvotna cast... hm, musim si to overit!

lubka: ja sa snazim lezat na lavom boku ako vsade kazu ale dost ma bolia bedrove klby, tak sa musim otacat aj na druhy bok.. A minuly tyzden ma velmi zacal boliet pupok - asi sa mi natahuje maternica - a krpec sa rozhodol ze prave tam ma bude stuchat, tak sem-tam zjojknem a zlomi ma ako vzduchovku.. nezbednik jeden😅

Dnes podvecer ideme na UTZ 😵 😵 😵 uz som drobceka nevidela 10 tyzdnov - neboli sme ani na 3D, tak sa tesiiiiiim ako mala jana

lucik...
15. feb 2010

Tak jsem se objednala na UTZ ve 30tt a jdu až 9.3. 😠 To budu 31+1tt

zdenkapo
15. feb 2010

Lucik
taky jdu na utz v 32tt- to je v normě, ale mě teda dělá utz pokaždé když k ní jdu...

Batole
to zase moc nevoní mě,přijde mi takové převoněné divně-no je to otázka vkusu,jinak by mohli vyrábět jen jednu značku 🙂

Blani
výborný výběr jména 😀

lucik...
15. feb 2010

zdeni taky mi dělá UTZ pokaždé když tam jdu 😉Ale má takový strašně starý a miniaturní obrazovku takže já tam stejnak prdlajz vidim 😀

aaadus
15. feb 2010

Mě asi na velký UTZ objedná dr na poradně 1.3. a to budu 30-31tt, nevím jestli to stihnu 😕

zzuzullka
15. feb 2010

ja idem na gynu zajtra a to budem v 28tt takže neviem ani či mi bude robiť utz, minule mi tiež nerobil, tak som zvedavá, ale ani mi to nejako nevadí, hlavne že drobca cítim, tak viem že je v poriadku 🙂

zuzana, vitaj medzi nami, a len pekne lež a oddychuj aby drobec vydržal u teba čo najdlšie 🙂 aj keď s jedným dieťaťom to je asi dosť ťažké len ležať 😨

baby, ja som mala dnes v noci normálne taký živý sen, že som rodila a to som bola v takej čakacej miestnosti a čakalo sa kedy mi praskne voda a keď mi praskla, tak ma zobrali na sál a malý sa hneď za minútu narodil a za pol hodinku už som behala a hovorila si, že jéj super, ja už ani vôbec nekrvácam... aký krásny sen, škoda že skutočnosť bude určite iná 😅

lucik...
15. feb 2010

zuzul taky sem měla kdysi podobný sen 😀 Porodila jsem někde v restauraci a prosila číšníka aby přestřihl šňůru a za chvilku už jsme byli na procházce 😀 😀 😀

yanika
15. feb 2010

zzuzulka: tak to bol fakt super sníček 😀 bodaj by to tak bolo aj v skutočnosti..
mne sa zase snívalo, že som mala priesvitnú kožu na brušku a videla som malého ako sa tam hemží a mal dlhé vlasy a zuby hihi 😲 😲

zzuzullka
15. feb 2010

lucik, kiež by to bolo také aj v skutočnosti 😀

yanika
15. feb 2010

a snívalo sa vám niečo "keď sa to stalo"???? hovorí sa, že sa ženám sníva o rybách..
mne sa snívalo ako nám posteľ rozkvitla a vyrástla na krásny strom... vtedy som vedela, že som vtom 😉

simi.w
15. feb 2010

lucik, proč by se turek neměl ? občas to snad nevadí......
já si ho dávám tak co druhý den.........

lucik...
15. feb 2010

zuzul no obávám se že to bude trošku dramatičtější 😀 😀 😀

lucik...
15. feb 2010

simi jo asi může 😉 Občas určitě 😵

adelka89
15. feb 2010

aaadus nevim jak to chodi u vas, ale ja jsem se tady v Brne objednavala na velky utz ve 20tt do Prenatalu, ale ve 30tt uz se urcuje jen poloha miminka, placenty, vahovy odhad, mnozstvi plod.vody a to mi delala doktorka normalne u ni v ordinaci, taky ma takovy maly stary utz a ja jsem tam nic moc nevidela, ale neobjednavala jsem se nikam.

simi.w
15. feb 2010

zuzul, takové sny o porodu to se musí pak dobře spinkat 😀

simi.w
15. feb 2010

nám ultrazvuk ve 30. týdnu bude dělat doktor v rámci poradny

zzuzullka
15. feb 2010

simi, no ja som už bola natešená že mám drobca u seba a po pôrode ani stopy už, a zrazu som sa zobudila a zistila, že mám stále velký pupok a musím si ešte počkať ☹ ...ale nevadí, len nech sa drobec drží až do termínu aby som stihla štátnice 😀

lucik...
15. feb 2010

no já teda doufám že mi ho nebude chtít udělat v rámci poradny 😀 Já chci potvrdil pohlaví a moje Dr. to nechce říkat 😀

aaadus
15. feb 2010

adelka tak je možné, že mi ho udělá přímo u ní v ordinaci. Kéž by, protože se mi nechce trajdat do nemocnice

Včera mi manžel musel obouvat boty, jsem už jaksi nebyla schopná 😀

lucik...
15. feb 2010

aaadus já sem se včera smála mýmu tátovi, že nechápu jak může mít ten pupek celej život 😀 Že já si nemůžu ani zavázat tkaničky 😀 Tak se smál a řikal že to je hrozný no 😀

simi.w
15. feb 2010

zuzul, však má drobek ještě dost času, ale ten rychlý porod bych si nechala líbit a hlavně potom za půl hodiny běhat 😀

greeri
15. feb 2010

yanika, ja to s tou dovolenkou mám tak, že do MD môžem čerpať max. alikvótnu časť a po MD zvyšok (alebo po RD, ako sa rozhodnem), ale určite nie celú pred MD 😉

xxx.klarka
15. feb 2010

Moje noci začínají být horší a horší. Co hodina to potřebuju čůrat a mám sucho v krku, tak musím pít. Za dnešní noc jsem vypila čtvrt štávy, což není normální 😕 V nosi jakmile se blbě otočím nebo pohnu, tak okamžitě křeč do boku břicha .... hrozné 😖 😠

lucik...
15. feb 2010

yani myslím že to je asi všude tak, že před MD máš nárok jen na část a až po MD na jakoby tu "celoroční"

matpaj
15. feb 2010

yanika, tak to je blbost s tou dovolenkou.......mas narok na celu......ved mas termin ako ja a to vyplyva zo zakona......materska je vlastne ako keby si pracovala....musia ti dat celu!!!!!!!

lucik...
15. feb 2010

klari to mi povídej.. Já chodím v noci na záchod min. co hodina, spíš tak každou půl hodinu 😔 Manžel už je ze mě vyřízenej 😀 Přijdu ze záchodu, 5 min.ležim a jdu znova 😀

nikkka
15. feb 2010

ahojte, konecne som vas docitala...

baby s tou dovolenkou je to tak ako greeri hovori, teraz mame narok aliktovtnu cast a az po MD zvysok..ja som si tiez naivne myslela, ze si vycerpam dovolenku a budem uz od marca doma..a ono to tak nie je...

xxx.klarka
15. feb 2010

lucik, je to hrozný, a když mi někdo řekne že bude ještě hůř tak bych mu dala jednu mezi oči 😀 co může být ještě horší 😀

nikkka
15. feb 2010

a vcera aj mne manzel musel zavazovat topanky...

rano som sa zobudila a pozrela do zrkadla a strasne mam flakatu tvar - take cervene fliaciky..no otrasne..neviem ci to bude tym, ze sme boli na prechadzke vcera alebo to bude tym tehotenstvom..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre