Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

aaadus
18. feb 2010

houbik a kde jste tam byli? My bysme tam chtěli vyrazit tak za 5-6let znovu

nikkka
18. feb 2010

yanika ja budem pouzivat klasicku zavinovacku - tomu sa nic nevyrovna..

blanka.k
18. feb 2010

Já bydu mít 2rychlozavinovačky a 1 takovou netradiční... protože se mi povedlo koupit tu výplň do zavinovačky, ale myslela jsem, že je to ta čtvercová rcyhlo zavinovačka, a až doma jsem zjistila, že je to na tu klasickou na šněrování, tak si na to nechám ušít obal, ale nebude na šňůrky, ale na suchý zip jak u rychlozavinek 😅

nikkka
18. feb 2010

a este aj v tej perinke sa lepsie pestuje babatko a hlavne ked navsteva bude chciet pestovat..

houbik
18. feb 2010

aaadus: ja chci urcite jeste taky znovu, strasne me to tam nadchlo! my cestovali s krosnama, zacinali sme v Bangkoku, pak sme leteli na Krabi, pak Phi phi, Koh Samui a zpet do Bangkoku...chteli sme jeste z Koh Samui na Ko tao, jenze byli zrovna ty stavky na letisti a nejak se nam to zkomlikovalo 🙂 ted bychom chteli dat mene znama mista, ostruvky a tak, mozna i s malajsii...pocitam treba za 3 roky 😉 co vy? kde ste tam byli?

andelka
18. feb 2010

Já mám zas takové podlouhlé pevnější polštářky s Ikea, teď s jedním spím, místo kojícího polštáře a asi ho pak budu používat na podložení mimča při kojení. Takže spešl polohovací kupovat nebudu.
Zavinovačky mám 2 klasické po nás a 1 rychlozavinovačku.

zzuzullka
18. feb 2010

ja tie valčeky tiež nebudem kupovať, dám keď tak stočenú deku alebo poprípade si nejaké vyrobím sama ak zistím, že sú potrebné a zavinovačky mám 1 takú peknú na krst a potom tak 3 klasické po mne na doma a 2 ryhlozavinovačky- aby bol drobec pekný keď príde návšteva 🙂

blanka.k
18. feb 2010

Tak dnešní úlovky:
kabát z výprodeje CaA za 490,- : https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vRefer...
a výprodej v Terranově https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... 😉

houbik
18. feb 2010

jejda holky, vy mate tech zavinovacek nejak hodne, ja myslela, ze budu mit 2 rychlozavinovacky a pak mam tu emitextu do autosedacky 😅

zzuzullka
18. feb 2010

houbik, ja by som tiež kúpila asi len tie 2 rychlozavinovačky, ale našla som tie klasické ešte po nás, tak si myslím že sa hodia tak na doma keď ich drobec povracia a tak

aaadus
18. feb 2010

houbik my jsme původně měli letět Bangkok, Phuket, Krabi a Phi Phi, ale kvůli těm stávkám jsme měli dovolenou zrušenou. Nakonec jsme letěli jenom na Ko Samui, ale i tak tam bylo nádherně. Každý kousek ostrova byl úplně jiný. Příště bychom chtěli Krabi, Phi Phi a ještě nějaký malý ostrůvek. Ale to je hooodně daleko

Rychlozavinovačku budu mít jen jednu, jeden spací pytel a nějaké ty klasické zavinky. Pro začátek myslím stačí. Jo a ještě tu od Emitexu zavinku mám. Více je myslím zbytečné kupovat když nevím jestli to vůbec využiju.

Prozatím se loučím, jedu si protáhnout kostru na jógu

janulka04
18. feb 2010

zuzul 😀 😀 😀 ...to sa mi paci, ta hlaska, ze hodia sa na doma, ked ich drobec povracia a tak...inac, ja vas citam, ja mam 4 klasicke, po malych, po kazdej dve...jednu tu do autosedacky, podobna ako Emitex, slovenska vyroba...a potom idem kupit tu lienkovu, co mam v albume 😉
mne sa njeako s malymi v tych zavinovackach lepsie manipulovalo...ale to je zalezitost len na max. tri mesiace...potom chcem tu lienkovu decku, ta je vacsia 😉

nikkka
18. feb 2010

ja budem mat 2 - 3 klasicke perinky-zavinovacky..to asi staci..

yanika
18. feb 2010

ja podobne: 2 klasicke perinky, jednu rychlozavinovacku + emitex, ale tu len na presun z domu - do auta, z auta - do kocika..

Antynka: dobry postreh, to neviem ako to budem riesit, ale cez den ho budem vediet ustrazit...
V noci by asi malo babatko spat na chrbatiku a nie naboku... neviem 😕

janulka04
18. feb 2010

no yanika, ja som polohovala, tak spali tak akoze bokom...neviem ako to opisat, aby nemali zlezane hlavicky tym spanim na chrbate 😉

antynka1
18. feb 2010

No koukám, že uložení mimíska na spaní není tak jednoduché - jak by mělo být mimi teda uložené? Trochu na boku?

janulka04
18. feb 2010

anty, ja som ich davala tak trocha bokom a po kazdom kojeni na opacnu stranu, aby sa to striedalo... 😉

janulka04
18. feb 2010

..a preto si neviem vynachvalit tie klasicke zavinovacky, tam som ich zasnurovala, ulozila trosku dokolma a striedala strany...ale mozno maju maminky aj iny grif 😉

yanika
18. feb 2010

janulka: viem presne co mas na mysli, novorodeniatko ma este "makku" hlavicku, tak na to treba davat pozor..
takze treba polohovat aj v noci?

janulka04
18. feb 2010

ja som polohovala stale...proste po kazdom krmeni...ale Linda mi zacala v troch mesiacoch utekat z tej zavinky..normalne ako had nejakym zazrakom vyliezla a ja som ju nasla trebars pod paplonom...ako nik nechapal, ani mm...kazdy kto to videl, ziral...ja si to neviem vysvetlit, perinka zaviazana a dieta vonku.. 😀

ale je pravda, ze tym zdrhanim sa si nasla "svoju polohu" a mala trosku zlezanu hlavicku a pediatricka mi za to stale nadavala... 😒 ale ona sa vzdy stacala len na tu jednu stranu... 😀 zlate casy, ked sa dala vtedy zasnurovat
😀

janulka04
18. feb 2010

a este som chcela yanika...ze ono sa to taaak stale meni, ze trebars, uz teraz zase mozno netreba v noci polohovat...

napr. ako s balenim nasiroko...ja som male musela do pol roka...a teraz s tu vobec nebali 😕 ...ale ja aj tak budem 😝 😀

antynka1
18. feb 2010

Takže nějaká takováhle poloha?
http://www.detskezbozi.com/inshop/deky-multifun...

zdenkapo
18. feb 2010

koláč hotov ještě teplý,tak už by mohl taťka dorazit ☹

Houbik
na TOmáška jsem polohovací válečky neměla a teď taky neplánuju teda- jakp novorozenec spal na boku a nijak se nepřetáčel, až se začal přetáčet,tak jsem za něj dala nějaký tvrdší polštářek a nakonec teď budu mít Babysence II,takže se tolik bát nebudu

janulka04
18. feb 2010

antyn, presne tato poloha 😉

janulka04
18. feb 2010

zdenka, co si dobreho piekla? Ja som robila Honzovy buchty...a uz je aj pol plechu prec, kedze som ich plnila tvarohom a male ho miluju 😉

zzuzullka
18. feb 2010

teraz sa už nemusí bábo baliť na široko? 😨 veď to bolo dobré kvôli tomu aby sa mu správne vyvinuli kĺby, či nie ?

prosím nesmejte sa mi: ale ako často treba to bábo polohovať aby sa mu tá hlavička nezležala? napr. každú pol hodinu? alebo stačí pri kojení? a kojí sa ako často? som ale nevzdelanec 😕

blanka.k
18. feb 2010

Zdeni - ty mi děláš chutě 😝 Naskenuj a pošli 😀 😀

janulka04
18. feb 2010

a este som chcela...ani ja som nekupovala ziadne valceky..tiez to istil vankus, ci deka namotana do stylu vankusa na dojcenie okolo malych 😉

zdenkapo
18. feb 2010

Janulka
linecký koláš s mřížkama navrchu s lineckou marmeládou na půlku a na druhou půlku povidla...

Blani
😀 že bych ten koláč narvala do skeneru
to než stačim vyfotit,tak se po tom zapráší 😀

taťka teď prozváněl,tak je každou chvilku snad doma 🙂

yanika
18. feb 2010

Janulka: tak Linduska je osobnost od narodenia, ale to som este fakt nepocula🙂

Ved prave, tie nove trendy su rozne.. ja sa tiez budem drzat toho, co mi vtlka mama do hlavy... Myslim ze nasej generacii nic nechyba 😉 Snad okrem jedineho - kvoli comu sa mama hadala so sestrou a asi sa budem aj ja - natieranie babatka po kupeli, nas mastili ako sulance, kazdy zahybcek koze musel byt natrety hehe 😀 To nepovazujem za nevyhnutne, zalezi od pokozky...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre