Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

adelka89
20. feb 2010

😀 ach jo.. nejradsi bych mela maleho uz u sebe, ale timto ten cas nijak neurychlim 😀 fakt bude lepsi kdyz to necham zabalene a vytahnu to az to bude potreba 😀
Vladi odkdy jste davali malicke polstareK?

vladkaz1
20. feb 2010

ja ti ani neviem moja ,ha 😀 tusim az od roku ...
aj ja sa tesim na mimi ,ale ty mas jaky super uz TT ... to je za chvilocku moja ,ja sa este nacakam 😀

michalag
autor
20. feb 2010

adelka, ja som zacala az od roku a mozno este aj o nieco neskor

aj ja by som uz chcela mat malicku pri sebe, ale este mame cas, racsej nech je este v brusku

jalinka
20. feb 2010

zzuzullka, dakujem velmi pekne...ja uz dlhsie pozeram po kocikoch...ale tento sa mi pozdaval najviac, ked som ho zbadala na internete, tak uz som si povedala, ze ani iny nechcem...uz len vybrat farbu..pravdepodobne to budeme riesit podobne ako vy..lebo v obchodoch som taky nevidela a z internetu nas vyjde aj tak lacnejsie.. 🙂)

michalag
autor
20. feb 2010

tusim ze miladka bola zvedava na pomer tak
dievcatka : chlapcekovia = 33 : 37

a tabulka
https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

zdenkapo
20. feb 2010

Michala,Zuzu
děkuji za pochvalu bříška, no oproti minulému týdnu je níž... snad vydržíme ještě těch pár týdnů 2v1

Adelka
ty jo,ty už máš i postýlku? já ještě nic nachystané nemám,ale zítra aspoň zapakuju tašku do porodky... a vypráno a vyžehleno máš taky?
polštářek a peřinku jsme využili snad až od roka- Tomášek je červnový,tak bylo teplo přes lézo a na podzim se začlo topi,takže doma bylo teplo.... fakt hlavně na noc se mimča nesmí přehřívat, tak jsem jen občas zakryla plenkou nebo slabou dečkou... a polštářek jsem vůbec nedávala,ještě teď většinou spí Tomášek na rovné matraci, myslim,že je lepší spát na rovném,než na vysokém polštáři...

taky se těšim na Aničku a celá rodina,jsem zvědavá,jak bude Tomášek reagovat,až za náma přijde s manžou do porodnice,to bude dojemné,až jsem z toho naměkko už teď,natož pak,to budu brečet jak želva...

Dočtu ráno.... dobrou 😉

adelka89
20. feb 2010

zdeni postylku uz mame docela dlouho ale momentalne slouzi jako odkladiste 🙂
s manzelem jsme perinku posltarek i povleceni uklidili zpatky a nachystame to az pred po porodem 🙂
s tim polstarkem jste me teda dostaly 🙂 asi ho fakt vyuzijeme az pozdej 🙂
zdeni stale peru, mam tak neco pres pulku 🙂
vladi, mas pravdu uz se to blizi, ty tydny utikaji rychlosti blesku po te 30. 🙂

adelka89
20. feb 2010

jo zdeni tasku do porodky jeste taky nemam 🙂 dneska jsme ji teprve koupili, nemeli jsme doma zadnou poradnou cestovku nebo kufr 🙂 a zitra tam chci nabalit aspon to,co uz mam nakoupene, at to nemam na 100 mistech 🙂

vladkaz1
20. feb 2010

vy uz sa balite? 🙂 ale sak co sa cudujem mate uz pekny tt 🙂

michalag
autor
20. feb 2010

tak ja uz tiez planujem zbalit tasku teraz niekedy, alebo buduci tyzden, nech je pripravena ak by volaco ....

vladkaz1
20. feb 2010

no ja mam este cas aspon mesiac 🙂 ,potom pobalim ... 😀
prave sa napchavam palickami 🙂 pazrava som

bibi13
20. feb 2010

ahojte.. tak ja mám tašku už pobalenu.. ešte musím jednu nočnu košelu a podpresenku oprať a jednu podprdu dokupiť.. a dnes som začala prať... jednu pračku som nemala poriadne kde vyvešať.. uf!

chcela som sa spýtať, tiež vám tak opuchaju prsty na rukach a nohy?

michalag
autor
20. feb 2010

bibi, mne sa zda ze mi trosku puchnu prsty na rukach, vidim to podla prstena ze mi tam ostava odtlacok, ale zatial to nie je az tak vidiet

monika.c
20. feb 2010

bibi,mne zacali nohy puchnut az niekedy minuly tyzden a zistila som to podla topanok,prsty na rukach zatial nie,len ma neuveritelne cele telo a hlavne prsia svrbia,stale sa musim skrabat ☹
ja som Lukymu tiez vankus dlllho nedavala a teraz tiez spava radsej na rovnom 😵
a dnes som si kupila konecne aspon jednu nocnu koselu do nemocnice 😉

adelka89
20. feb 2010

bibi mne prsty zacaly otekat predevcirem malem jsem nesundala prstynky ☹
kolik kojicich podprsenek mate? ja jsem ted objednala jednu jednu uz mam (ta je takova nic moc...) a asi vic kupovat nebudu, mam takvoe ty sportovni v tech budu spavat tak snad to bude stacit.
A kojici kosile kupovat nebudu, mam takove ty klasicke bavlnene od mamci 🙂 na propinani na knoflicky. DO porodnice beru dve ale pokud bude moznost budu pouzivat erarni, nechci si nicit svoje....

zdenkapo
21. feb 2010

Bibi
tak já teda otoky nemám a snad ani mít nebudu ...

Adelka
no jednu postýlku složenou máme,ale taky plní fci.odkladiště mimi věcí... druhou postýlku máme ještě složenou... věcido porodky mám už vypané,tak asi dnes to zbalim, včera jsem koupila pomádu na rty novou...
podprsenky mám 3,ale jak se ustálý kojení,koupim nějakou lepší....
prát pro Aničku začnu asi zítra a rovnou to budu žehlit a skládat do skřínky...

xxx.klarka
21. feb 2010

AHOJKY holky,

já Vám tam závidím, že se Vám to už tolik blíží🙂 a za chvíli budete mít drobečky u sebe. Už bych nejradši taky měla berušku u sebe🙂 Ale zda to klapne, tak budeme rádi když tam ještě chvilku vydrží 🙂

Poslední dobou začínám být více a více unavená. Potřebuju vytřít společnou chodbu ale vůbec se mi do toho nechce. Hrozné.

zdenkapo
21. feb 2010

Klarko
no blíží se to, jak u nás svítí sluníčko a budu balit tašku di porodky a už se uzpůsobujem Aničce,tak to na člověka doléhá a je to čím dál reálnější... máš běžný den a najednou máš první stah,nebo ti praskne voda a je to všechno jinak a život se úplně změní...

xxx.klarka
21. feb 2010

zdenka,to věřím 🙂 Pro mě to bude něco nového zase... včera jsme byli u kamarádky, má ročního synka, slavil narozeniny tak jsme mu byli popřát a zaregistrovala jsem jak se drahý bavil s její maminou a tatkou o porodu, tak je tady malá naděje pro mě zase, že by nakonec mohl jít🙂 Já jsem zvědavá jestli budeme stavět postýlku ještě tady nebo už jinde. Furt jen čekáme, tak nevím jak se to ztihne. 🤐 😵

bibi13
21. feb 2010

zdeni, tiež máš pocit, že sa ti spomaluju tie týždne?? ja ked si zmyslím, že ešte toľko týždnov.. zo dna na den sa teším viac a viac na drobca..

bibi13
21. feb 2010

idem žehliť tie maličké veci.. 😀

zdenkapo
21. feb 2010

Klarko
tvůj přítel nechce k porodu? to je velká škoda,to je jedinečný zážitek, náš porod byl spíš hororový,ale byla jsem ráda,že tam manža se mnou byl a vše viděl... s ou postýlkou tda nespěchejte,abyste to zase nesklízeli,v krajním případě to sestaví až bys byla v porodce sám....

Bibi
no tento pocit jsem měla v prvím těhu taky,ale te'ď teda ani ne, pořád to utíká a teď začnu prát a žehli a vše chystat,tak to taky bude utíkat a obvzlášť se skoro 3 letým dítětem...

michalag
autor
21. feb 2010

Dobre ranko dievcata 🙂

vladkaz1
21. feb 2010

Ahojte ,kocky 🙂
Prave zistujem, ze cim dalej tym horsie spim 😒
A ze mi za 3 tyzdne narastlo obrovske brusko 😀

xxx.klarka
21. feb 2010

zdenka, nechce no, bojí se 😒 tak si to snad rozmyslí 🙂 Vím, že není kam pospíchat. Uvidíme jak to dopadne a jak rychle se to bude pak dělat. 🙂

bibi13
21. feb 2010

ja neviem, mne to ide strašne pomaly ale zároven rýchlo, lebo ten týžden v práci ubehne rýchlo.. ale tak celkovo. no neviem sa ani vykoktať...🙂))

ja nechcem, aby moj mm išiel so mnou k pôrodu..

vladkaz1
21. feb 2010

Moj somnou jednoznacne nepojde,bude cakat vonku ,somnou bude mama ako pri malej ,moj by to nezvladol sam to priznal ze nemusi byt vsade 🙂 a ja ho tam ani nechcem

medan29
21. feb 2010

xxx.klarka:k to mu porodu, byla jsem na jednom sezení a tam sestřička říkala že ikdyž otec nechce přímo k porodu tak je dobré když aspon nějakou část je tam s tebou, že Ti dělá masáže, chodí s tebou do sprchy atd.

medan29
21. feb 2010

Jinak nevím ale zas to na mě přišlo, hrozný strach že na to nejsem připravená, že to nezvládnu atd., a pořád ani nevím jaký kočár chci, ach jo

xxx.klarka
21. feb 2010

medan, jasně uvidíme, takhle snad půjde 🙂 Neboj, všechno zvládneš, až se maličká narodí a tobě jí prvně dají do náručí, tak Tě všechny pochybnosti určitě přejdou. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre