Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

xxx.klarka
23. feb 2010

Já teda doufám, že naše beruška nebude takový cíťa a nebude jí všechno vařit. Kamarádky syn se osypal jen z toho že cítil smrad jak vařila pro manžela rybu a skončila s ním v nemocnici, nejde pochopit. Já doufám, že se nebudu muset až tolik omezovat a ještě přes léto kdy je sezona mých milovaných cherry rajčátek. 😀

jemrykka
23. feb 2010

zuzulka, ja ho už užívam vyše týždňa aproblémy som nemala našťastie🙂 dúfam, že ani nebudem inak jedna kamoška tiež užívala železo a ju z toho preháňalo, takže tak. Ja si to dám vždy po jedle ako mi povedala pani v lekárnia nemala som problém.... ved vyskúšaj a uvidíš, lebo ak ti to doki prepísal, mala by si to brať....

jemrykka
23. feb 2010

klarka tie aj ja mám hrozne rada, bývame v byte a zyvkneme dať do velkého kochlíka na balkón🙂))

zzuzullka
23. feb 2010

klarka, to presne, sa každé leto teším na čerstvú zeleninu a ovocie: rajčiny, čučoriedky, maliny, jahody, čerešne, marhule, broskyne...ale by som si teraz dala 🙂

nikkka
23. feb 2010

ono asi v tej nemocninci je jedna kuchyna a potom to rozvazaju po vsetkych oddeleniach..

yanika
23. feb 2010

nikka a anty: tak vy ste ine zavislacky na sladkom 😀 a to ja som si myslela ze to prehanam haha...
Ja sa viem pre zmenu dotlacit chipsami, tiez nic moc.. ale teraz to kompenzujem aj davkami ovocia, tak nemam take vycitky😉

A vitaminy ja veru nepapam ziadne, mam pocit ze priberam primerane a chlapciatko tiez.. nechcem rodit 5kg dieta, ale je to naozaj individualne...

nikkka
23. feb 2010

ja cez leto bez rajcin nedokazem byt..take cerstve zo zahrady mnam - sice je pravda ze mna naduvaju ale iba sklenikove rajciny - tie zo zahrady mozem.. 🙂 a uhorky a papriky...juj nech uz je leto...

antynka1
23. feb 2010

V těcho nemocnicích asi moc neřeší co komu vaří - tedy myslím si to....
A rajčátka - pěstuju na zahrádce vlastní, takže to určitě neodolám....

zzuzullka
23. feb 2010

len to budeme mať asi horšie s kúpaním babulky, minulý rok mi to tiež tak zle vyšlo, že v bazéne sme mali vodu teplú už v máji tak to som sa chvíľu kúpala, potom som 3.6. bola v nemocnici na kyretáži a potom som mala vlastne akoby 600-nedelie a až do polky júla som sa nemohla kúpať a potom už také teplá neboli a tento rok to vyjde pravdepodobne tiež tak nejako 🙄

xxx.klarka
23. feb 2010

jemrykka, ani mi o tom nepovídej, ted to šlo byli jsme na vesnici, takže jsme je měli na zahrádce. Ale když se budeme snad stěhovat, tak už mám připravený veliký květináč a doma mám už saženičky, tak se na ně brzo chystám😀

zzuzul, přesně. Když to nebude berušce vyhovovat tak mě trefí😀

Já mám vitamíny GS mamavit, ale beru je jen někdy, když si vzpomenu:D

nikkka
23. feb 2010

zuzulka s tym kupanim to ma ani nenapadlo, chystam sa velice chodit na kupalisko, no snad to 600nedelie nebude take dlhe..

antynka1
23. feb 2010

No jinak - mluvila jsem se svojí ségrou - je podobný prcek jako já. Pořád jí strašily, že bude mít velký dítě, minimálně 4 kg a že neví jeslti to se svojí výškou zvládne porodit a pořád to děsně řešily no a nakonec měl prcek 2,8 kg... no takže tomu pak věřte.....

zzuzullka
23. feb 2010

antynka, presne tak, pravdu sa dozvieš až po pôrode...

antynka1
23. feb 2010

No nejhorší je, že u ségry i uvažovaly o císaři.....

yanika
23. feb 2010

Na kalerábiky, mrkvičku, hrášok, paradajky, a ovocie z maminej záhrady sa teším aj ja...
Tento rok bude určite musieť zasadiť o pár hriadok viac mrkvy, keď začne malý papať už inú stravu... domáce bio je naj 😅

lucik...
23. feb 2010

zuzzul tak to já teda doufám že teplo bude až tak v půlce července, abych se mohla koupat v bazénu 😀 😀 😀

xxx.klarka
23. feb 2010

Holky co vaříte, já nevím co zítra udělat. 🙄

pheva
23. feb 2010

Antylka1 ja som poriadny krpec mam 158cm a nikdy mi nikto nehovoril o tom ako dieta porodit. Odmeraju ti panvu a uvidia co a ako. Neboj. 😉

lucik...
23. feb 2010

klari já mám bramborový salát od tchýně a jdu jen osmažit řízky 🙂 A zítra si dám krupici 😀

pheva
23. feb 2010

A zabudla som napisat, ze maly narodeny v 37tt mal 3110g 48cm 😉 cisarskym ale nie z dovodu mojej vysky.
Inak my s mangelom sme take extremi ( Ja 158cm a mangel 184cm) 😀

antynka1
23. feb 2010

Pheva - já vím, ale u ségry pořád řešily, jeslti to dítě porodí kvůli tomu, že je prcek, no tak nevím. Já jsem zatím v pohodě 🙂 Měly by to brát podle pánve, ale jak je vidět, co lékař to názor ☹
Klárko - nevařím, dojídám zbytky, co mi navařila mamča v neděli - tj. gulášek s knedlíkem - zase vyházím maso a nacpu se omáčkou 🙂

lubka89
23. feb 2010

ahojte baby ako sa mate? bola som vcera na sone a nase malinke uz ma 1840g 🙂 veliky

jemrykka
23. feb 2010

klarka ja mám francuske zemiaky🙂) 😝
jaaj, na to som úplne zabudla že v lete sa ani kúpať nebudem môcť..sakra

zzuzullka
23. feb 2010

vidím, že s tým kúpaním som všetky sklamala, sme na to zabudli, že...ja viem aké to bolo zlé keď sa minulý rok všetci kúpali a ja som si mohla len nohy máčať ☹

lucik, no minulý rok sme bazén napustili už v apríli a v máji sme sa už kúpali, tak dúfam, že aj teraz to tak bude aby som to aspoň chvíľu stihla pre pôrodom

janulka04
23. feb 2010

no, kocky, ste rozoberali, co sa smie a co ni pri kojeni....
ono naozaj belmi zalezi od babatka, co mu bude robit zle, po com ho bude brusko boliet a tak, ale ja som rajciny tiez odlozila, kedze ony sa nesmu nielen kvoli supke, ale aj kvoli malym zrnieckam...
ono je toho strasne vela, co by sa nemalo a podla mna sa neda priao skatulkovat, len u nas su dost alergie, takze ja som sa dost obmedzovala...ale nevravim, ze som sa tiez nesekla... 😀 podla mna to ani nejde drzat sa toho doslova, ved to by sme nic nejedli...
a nam v Ruzinove davali same take, co kojace mamicky nesmu, cerstve pecivo, sosovicovy privarok s vajcom...
mne len vadilo, ked mi s krmili s mlieckom inych mamiciek male...nez sa mi rozbehlo, lebo niektore si vyfajcovali na balkone, jedli banany...a potom mali bambulky strasne krce... 😠 😢

xxx.klarka
23. feb 2010

mi právě už 3 den dneska máme knedlo, zelo, vepřo na česneku .... tak musím něco vymyslet na zítra. Ani nic moc mě nenapadá. Bramborový salát bych si nedala, na francouzké nemám salám, tak to vyhraje asi guláš 😀

janulka04
23. feb 2010

klarka, ja dnes rezne a ryzu...mne sa nechce varit

lucik...
23. feb 2010

zuzzul to my bazén napouštíme až dýl... Myslím že jsme ho napouštěli až někdy v červnu, tak to by mohlo klapnout, že bych se vykoupala 😀 Každopádně se těším na tu pohodu venku za krásného počasí.. Takhle sem vždycky přišla z práce po pátý a to už nebylo takový teplo tak se na to těšíííím 😵 😵 😵

lucik...
23. feb 2010

klari k večeři budu mít buchtičky s krémem od tchýně 😉

xxx.klarka
23. feb 2010

janulka, chtěla jsem dělat ptáčky, ale nemáme právě doma rýži 😒 tak proto vymýšlím něco jiného nakoupit se mi nechce ject.

lucik, buchticky mám ráda, ale jen domácí a suché, nejradši čerstvě upečené, krém nejím, puding nemám ráda.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre