Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

lucik...
23. feb 2010

klari tyhle sou domácí 😉 a krém miluju 😀 Když ty si taky moc vybíravá 😀 😀 😀 😀

xxx.klarka
23. feb 2010

lucik, no jo, taky měla máma semnou trápení když jsem byla malá. Mléko nepiju, puding nemám ráda, krupicovou kaši nemám ráda, jogurty nejím (jen bobíky,tvaroháčky a takového 😀 )

antynka1
23. feb 2010

Tak to já se po mléčných výrobcích můžu utlouct. Mléko, čokoláda, omáčky - to je moje 🙂

arcik
23. feb 2010

Ahoooj holkyy,

tak jsem konečně našla chvilku...jsem zapřežená jak kůň..fuuuuu
sousedka nade mnou má 9.měsíční dvojčátka a na střídačku je hlídám....fuuuu jsem zamakaná jak kůň...ale dá se to..malá mi pomáhá..

Včera jsem byla u svojí obvoďačky pro razítko do průkajdy a podle mých zdravotních problémů mě prej nenechaj rodit přirozeně ale kaiserem...no haluz ne?? 😒

arcik
23. feb 2010

ježkovi voči už 30tt to je děs

antynka1
23. feb 2010

Co je kaiser?

arcik
23. feb 2010

anty sorry císař.. 😉

antynka1
23. feb 2010

Tak tomu už rozumím. Ale to stejně rozhodne porodník a ne obvoďák. Tak budu držet palce.

arcik
23. feb 2010

Anty uvidíme no...obvoďačka jí to musela napsat aby o tom byla srozuměná..tak se nechám překvapit...v út jdu na gyndu tak uvidíme

xxx.klarka
23. feb 2010

anty, jako čokoládu a tak taky miluju, ale abych si sedla a dala puding nebo jogurt, ani náhodou. I sýry mám moc ráda. 🙂

antynka1
23. feb 2010

Tak to já jsem schopná vypít litr mléka za den, dva 🙂 Ale teď piju jen Bio mléko - je to úplně jiné než to krabicové trvanlivé 🙂

nikkka
23. feb 2010

ajajaaaaj uz to zacina...doobeda v pohode a teraz uz ma tlaci brucho, obed...chrabt zacina boliet...asi zacnem robit iba na polovicny uvazok..

zzuzullka
23. feb 2010

antynka, ty radíš čokoládu medzi mliečne výrobky? tak to aj ja v tom prípade milujem mliečne výrobky 😀 😀 😀 ale mlieko by som nevypila ani keby mi chcel za to niekto zaplatiť 😝 ale taký puding alebo krupicu by som si dala 🙂

antynka1
23. feb 2010

Zuzi,
No taková mléčná je určitě mléčný výrobek 😀
A hlavně mi nedávno přišel mail, kde bylo vysvětleno, že čokoláda je vlastně zelenina 😀

antynka1
23. feb 2010

Nikka - to mi povdíej, dny kdy jsem v kanclu jsou hrozné - večer padám únavou, bolí mě břicho - je to hrůza.....

zzuzullka
23. feb 2010

antynka, no super, lekárka na cukrovku mi síce zakázala všetko sladké ale povedala, že zeleninu môžem jesť neobmedzene...takže hurááááá na čokoládu 😀

xxx.klarka
23. feb 2010

anty, i mě přišel takovýto email😀

zdenkapo
23. feb 2010

ono to je stejné při kojení,jako když to pak zkoušíte mimču dát, některé má reakci některé ne... některé maminy jedí vše a mimi to nevadí,některá sní jahodu a mimi se osype,takže to se nedá říct,že by to obecně nevadilo,já to teda opět zvlášť ze začátku riskovat nebudu...

to je jako s lepkem, nám dr. doporučila,že až tak od 8-10-měsíce mimi dávat potraviny s lepkem,někde říkají od 6.měsíců,ale toje prý brzo... ono se ta intolerance neprojeví třeba hned,ale pěstuje se to v dítěti třeba i několik let,než se to projeví....

nikkka
23. feb 2010

a podla mna k tym vselijakym alergiam prispievame aj my - lebo vsetko sa sterilizuje, nedajboze aby si dalo dieta nieco spinave do ust...potom su tie deti citlive na vsetko..

xxx.klarka
23. feb 2010

nikka, taky si myslím, když se bude mimi držet od všeho a jen sterilizovat a hlídat aby nedalo třeba náhodou špinavou ručičku do pusy nebo tak, tak to bude ještě horší.

lucik...
23. feb 2010

To já piju to čerstvé mléko v petce, má úplně jinou chuť oproti těm krabicovým 😵 😵 😵

yanika
23. feb 2010

S lepkom má skúsenosti moja sestra, jej sa celiakia prejavila po porode syna - diagnostikovali jej to asi po roku od porodu, lekari tvrdia ze jej to "spustilo" prave narodenie syna... Telo je velka zahada...

antynka1
23. feb 2010

Yanika - to máš pravdu. Mě pořád všichni vyhoržovaly, že v těhotenství se mi zhorší moje problémy se slinivkou - no a od té doby co jsem těhu, tak o slinivce nevím 🙂 Těhotesntví je pro tělo zátěž a někdy to působí pozitivně a někdy bohužel negativně, jako třeba u tvé sestry......

michalag
autor
23. feb 2010

Ahojte 🙂
dakujem, tak to si racsej kupim caje na kojenie, kedze neberiem uz vitaminy a pri kojeni tiez neplanujem a priberat nechcem prave naopak 😝 🙂

zdenkapo
23. feb 2010

yanika
no to je právě to,co mi vysvětlovala pediatrička, tim,že se dítěti předčasně podá lepek,si to tělo nějak zakoduje a pak stačí nějaké náročnější období a může se to projevit- a u někoho nemusí,takže zase počkám aspoň do těch 8 měsíců....

sterilizování
tak můj názor je sterilizovat tak do roka - určitě dítě není v nebezpečné sterilitě- tu doma nemá nikdo- stačí pak,když leze po koberci,takže to nehrozí- znala jsem maminu,která byla názoru,že sterilizování lahví je blbost,že pak dítě není odolné a holka měla v pusince moučnivku a mohla poděkovat své mamince,která ji lahvičky jen omyla...

michalag
autor
23. feb 2010

tak sterilizovat flasticky, cumliky ... planujem tak do roka ale nie prehnane ako jedna moja znama kazdy tyzden, ja som Samkovi sterilizovala 1x mesacne a bolo to oki 😉

nikkka
23. feb 2010

moja sestra nesterilizovala po kazdom jedle, vyvarila flase raz do mesiaca a vsetko je ok...ved ani prsia si nesterilizujeme...no ale kazdy to vnima a praktizuje inak..

blanka.k
23. feb 2010

Ahoj,
Pugie - pláštěnku mám vyhlídlou na MMB, snad bude pasovat.
Lubka - výtok z prsou mám od 26tt a jak píšou holky, je to ok 😉
Antyn - vše nej k svátku 😉
Včera jsem tu měla 2 holky z baráku se 3 dětma,tak hned ta jedna říkala, co dostala pře dtýdnem za porod a obě začaly šít do M., že ženská má za porod dostat něco zlatého, (jak kdyby věděly o čem jsme si tu psaly včera), tak jsem říkala, že nic nechci, ať ale donese něco na zub a budu radši 😀
Zdeni - mě se alergie na mléko a lepek projevila va si 13 letech. Ale je fakt, že mléko jsem v sobě neudržela nikdy. Tak se chci taky hne dpo porodu domluvit s pediatrem na nějakém vyšetřením, klidně cokoliv zaplatím, abych věděla, jak je na tom malý, ono se to dá zjistit i na imunologii genetickým vyšetřením, že je poškozený ten gen co, to způsobuje.... tak udivíme. Jen si dělám srandu, že doufám, že malý nebude mít alergi na kravské mléko, abych ho mohla kojit, prootže občas jsem kráva teda pořádná 😀 😀 😀

rompet
23. feb 2010

ahoj michalag
Ja cakam babetko tak na konci maja,,,

adelka89
23. feb 2010

holky kupujete nejake sterilizatory nebo ty tablety na sterilizaci? Ja se chystam jen vyvarovat, snad to bude stacit.
Jak dlouho ty cumliky a lahvicky se musi v te vode nechat?
A taky jsem se chtela zeptat jak dlouho vydrzi vyvareny dudlik ve vyvarene krabicce rada bych si to nachystala do porodky, ale nevim, kdy to vyvarit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre