• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

23. novembra 2012 
autor
rompet vitaj :slight_smile:
ako sa ti tehulkuje a kedy mas TP? a uz viete co mate schovane v brusku?
23. feb 2010 o 13:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Adelko - já mám z výprodeje v Tesku ten sterilizátor do mikrovlnky za 60,-, vlastně jen krabičku, co naplníš vodou a dáš na 5 min do mikrovl., a budu vyvařovat asi těsně před TP. Tak 14 dní předem?
23. feb 2010 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne se alergie na lepek a kravske mleko projevila nekdy ve 4 letech a v 8 letech se vytratila stejne rychle jako prisla....
kravske mleko jsem teda taky nikdy nepila a asi do smrti nebudu vedet jakou vlastne ma chut, ale lepek uz je v poradku
23. feb 2010 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
blani no ja jsem prave chtela ten jeden dudlik vyvarit driv, kdyby neco vis jak... maly se muze narodit treba v 36tt a chci mit dudlik u sebe v porodnici, kdyby neco...
23. feb 2010 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mě to taky trápilo asi jen do 20 a pak zas klid. Ale od té doby mlíko nemůžu ani cítít, a M. si vždyky otevře 1l láhev večer, tak to mu pak omítám dát pusu :grinning: fuj :sweat_smile:
23. feb 2010 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
blani to znam, mm. vcera vecer taky v 22 hod. dostal chut na mleko :grinning: jeste se tak smutne podival do lednice ze je uz jen 1/2 l :grinning:
23. feb 2010 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Blani a do toho sterilizátoru z TEsca jsou potřeba nějaké ty tablety nebo ne?
23. feb 2010 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anty ten je myslim jenom na vodu
23. feb 2010 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky jsou pro novorozenatka lepsi dudliky silikonove nebo latex?
23. feb 2010 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Antyn - píšoou to tam, ale co jsem koukala na jiné sterilizátory, tak u většiny se to prostě napustí vodou, dá do mikrovlnky a pak se to tou párou sterilizuje. Prostě plastová nádobka, kde je dvojité dno, pod něj se nalije voda, na to dají dudlíky, flašky, zavře a hodí do mikrovlnky. A nehctělo se mi teď dávat třeba 1000,- za značkový, když nevím,jak moc to budu potřebovat, teď na dudlíky to bude stačit. :wink:
23. feb 2010 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a nestaci jednoducho dat do hrnca vodu a vyvarit-sterilizovat tak?
23. feb 2010 o 14:06  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nikka - ale když máš třeba hodně mineral. vodu, tak pak máš ty lahvičky a atd. dost "zničené" a zešedlé. Teda co jsem vyčetla, jinak taky vím, že mamka vyvařovala v hrnci. A jak jsem psala, já mám nějaký cestovní (ale na flašku a 2 dudlíky akorát) z Teska za asi 60,-z výprodeje :wink:
23. feb 2010 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
adelka netusim aky dudlik, ale svagrina mi poradila, ze nemam kupovat ten najmensi lebo ze mala jej ho nevedela udrzat v ustach a potom esteze ma byt nejaky zrezany..
23. feb 2010 o 14:09  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
blanka preto budem kupovat sklenu flasu, tie plastove zachadzaju...
23. feb 2010 o 14:10  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak aspávně by se mělo sterilizovat před každým použití lahvičky,třeba v tom sterilizátoru od Aventu to vydrží sterilní 24 hodin,pokud se to neotevře a ten plánuju koupit jestli nebudu moc kojit,bude to rychlejší a pohodlnější než vyvařovat,hlavně přes noc....

Adelko
z toho výše plyne,že ten dudlík mít sterilní nebudeš,ale já ho taky vzala do porodky a až jsem ho chtěla dát TOmáškovi,tak mi ho sesra z novorozeneckého prostě došla vysterilizovat...

ve vodě se dá samozřejmě sterilizovat,já to nechávala vařit tak 20 minut
23. feb 2010 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Adel - prý jsou lepší ty silikonové, ale některé dítka všechny ty "extra" odmítají a prý nejradši mají ty staré latexové (co mají to co se cumlá kulaté a ve všech směrech stejné, ne prostě ty jak kdyby sešláplé :sweat_smile: ), takové ty kytičky, le prý je už moc nemívají .
23. feb 2010 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nikka urcite to staci "jen" vyvarit ale ja nevim jak dlouho se to ma vyvarovat :slight_smile:
dudliky do porodnice mam nachystane, uz je jen vyvarim ale jsou pripravene, tak jsem rada. Dala jsem si tam latexovy i silikon a uvidime, co se ujme.
My mame doma asi 5 plastovych lahvicek a jednu sklenenou (myslim ze s krteckem Blani :grinning: ) kterou mi koupila mamca na me prani ale jinak jsme ty ostatni dostali. ja jsem kupovala tu od MAM proti boleni briska.
23. feb 2010 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jj vim ktere myslis Blani, to mame doma jeste takove ty nahradni savicky za 3,5kč :grinning: k tem dudlikum.
Dudliku mame taky pozehnane :slight_smile: a to je malemu moc davat nechci :slight_smile:
23. feb 2010 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
tak ja budem sterilizovat v hrnci a myslim si to nie je ine ako strilizator, naco kupovat nieco co mozem pouzit aj doma :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink: , podla mna niektore veci su az prehnane moderne
23. feb 2010 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
a my sme dnes boli so Samim v meste a kedze sme mali este kopec casu tak som sa zastavila aj v detskom obchode a kupila dvoje polodupky :slight_smile: :dizzy_face: a aby nebolo Samkovi luto ze zase obisiel chudacik naprazdno tak jemu auticko, taky bol stastny ze ma az dojal , najskor podakoval a potom povedal "maminka ja ta tak velmi lubim :dizzy_face: " toto je asi to najkrajsie co od dietata mozete pocut :dizzy_face:

idem odfotit a hodit do albumu :slight_smile: :wink:
23. feb 2010 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mě by zajímalo, jaký je rozdíl třeba mezi sterilizátorem za pár korun - třeba ten ve výprodeji z Tesca a mezi těmi značkovými, třeba od Aventu, které stojí 900,-......
23. feb 2010 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
docela se mi libi tento: (i do porodky ho beru) http://www.netbaby.cz/jidlo-a-piti-dudliky/dudlik-classic-6-mesicu-3.html
ta savicka je fakt uplne krasne jemna :slight_smile:
23. feb 2010 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anty podle me vubec zadny :grinning:
tak uz jsem se docetla dudliky se maji vyvarovat 5 minut, takze z hlediska uspory casu je vyvarovani a sterilizace na tom uplne stejne...
23. feb 2010 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Antyn - neviděla jsem tu Avent, ale nějakou jinou za asi 600,- a taky prostě jen otevírací plastová krabička s dvojitým dnem na vodu. :sweat_smile:
Adel - já právě mám 2 lahvičky, jednu s krtkem, ale všude jsem viděla jen plastovou, i když jsem taky chtěla skleněnou, ale krtek je krtek :sweat_smile: A dudlíky mám 3, jeden od Mam 0-2M, pak Avent 0-6M, a Nuk od 6M (s krtkem, jak jinak) :grinning:
23. feb 2010 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, trochu odbočím od dudlíkovej témy, len som sa chcela opýtať vás májoviek (aj keď je tu osobitná téma na MK o tom), tie ktoré ste krátkozraké, pôjdete alebo ste boli na nejakom špeci vyšetrení u očného lekára, či môžete rodiť prirozdzene alebo máte odporúčanie na cisársky (teda ak sa tu nejaká krátkozraká tehuľa nájde :grinning: )
ja som sa na to pýtala môjho lekára gynd. a vravel, že indikácia na cisársky je až od dioptrií -10 (toľko našťastie nemám); ale že ak chcem, môžem si ísť dať skontrolovať očné pozadie k očnej lekárke, no s tým som problém nikdy nemala, tak neviem :unamused: no uškodiť to nemôže, to je tiež pravda :zipper_mouth: :dizzy_face:
23. feb 2010 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já mám tento červený s lvíčkem http://www.hracky-puzzle-modely.cz/dudlik-uklidnujici-happy-days-ruzne-barvy-silikon-v1-46432.htm a chystám se koupit ještě jeden. Abych neměla naučený mimi jen na jeden. Protože známá si kluka naučila na jeden a pak ho nemohla najít a byla to pohroma. Malýmu je rok a furt má ten nejmenší, koupili mu ten větší a on má zafixovaný prostě tamten a jiný nechce.
23. feb 2010 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Greeri - chtěla sjem jít o prázdninách na operaci, protže měli mega slevu, ale pak tam moc nedoporučovali to před porodem, pokud ho v brzké době plánuješ, že se to může zhoršit, tak sjem si říkala, že prostě letos už se mimčo podaří, tak že to odsunu a podařilo se, tak možná půjdu třeba za rok. Může se to zhoršit i během těhu, ptají se i v poordnici při příjmu kolik máš dioptrií a jakou vadu. Já spíš řeším, jak rodit z brýlema, stačilo mi to, že mi při těhu nevolnostech asi 3x skončili ve WC, jak mi bylo zle :sweat_smile: Je to takové nepohodlné, ale zas chci vidět, a čočky se nemůžou. Mám -3D :wink:
23. feb 2010 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
S brýlema....skončilYYY...bože já jsem fakt mimo :sweat_smile: Sorry za hrubky
23. feb 2010 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moje tchýně byla na operaci s těma očima, je to tomu 3 roky a už si byla u dr. zase pro prýle, protože začala špatně vidět. Takže jí ta operace moc ldouho nevydržela.
23. feb 2010 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
klarko my mame taky ten cerveny se lvickama od Nuku :slight_smile: rikam mame jich pozehnane, bratranek (11mesicu) dostal dodliku strasne moc a tak to slo hned k nam jeste nerozbalene nevyvarene, protoze maly dudel nechtel nikdy :slight_smile: ani lahvicku, takze pije cistou kojenoecnou vodu (nechce cajiky ani ovocne stavicky) ze sklenicky :grinning:
23. feb 2010 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok