Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

michalag
autor
23. feb 2010

rompet vitaj 🙂
ako sa ti tehulkuje a kedy mas TP? a uz viete co mate schovane v brusku?

blanka.k
23. feb 2010

Adelko - já mám z výprodeje v Tesku ten sterilizátor do mikrovlnky za 60,-, vlastně jen krabičku, co naplníš vodou a dáš na 5 min do mikrovl., a budu vyvařovat asi těsně před TP. Tak 14 dní předem?

adelka89
23. feb 2010

mne se alergie na lepek a kravske mleko projevila nekdy ve 4 letech a v 8 letech se vytratila stejne rychle jako prisla....
kravske mleko jsem teda taky nikdy nepila a asi do smrti nebudu vedet jakou vlastne ma chut, ale lepek uz je v poradku

adelka89
23. feb 2010

blani no ja jsem prave chtela ten jeden dudlik vyvarit driv, kdyby neco vis jak... maly se muze narodit treba v 36tt a chci mit dudlik u sebe v porodnici, kdyby neco...

blanka.k
23. feb 2010

Mě to taky trápilo asi jen do 20 a pak zas klid. Ale od té doby mlíko nemůžu ani cítít, a M. si vždyky otevře 1l láhev večer, tak to mu pak omítám dát pusu 😀 fuj 😅

adelka89
23. feb 2010

blani to znam, mm. vcera vecer taky v 22 hod. dostal chut na mleko 😀 jeste se tak smutne podival do lednice ze je uz jen 1/2 l 😀

antynka1
23. feb 2010

Blani a do toho sterilizátoru z TEsca jsou potřeba nějaké ty tablety nebo ne?

adelka89
23. feb 2010

anty ten je myslim jenom na vodu

adelka89
23. feb 2010

holky jsou pro novorozenatka lepsi dudliky silikonove nebo latex?

blanka.k
23. feb 2010

Antyn - píšoou to tam, ale co jsem koukala na jiné sterilizátory, tak u většiny se to prostě napustí vodou, dá do mikrovlnky a pak se to tou párou sterilizuje. Prostě plastová nádobka, kde je dvojité dno, pod něj se nalije voda, na to dají dudlíky, flašky, zavře a hodí do mikrovlnky. A nehctělo se mi teď dávat třeba 1000,- za značkový, když nevím,jak moc to budu potřebovat, teď na dudlíky to bude stačit. 😉

nikkka
23. feb 2010

a nestaci jednoducho dat do hrnca vodu a vyvarit-sterilizovat tak?

blanka.k
23. feb 2010

Nikka - ale když máš třeba hodně mineral. vodu, tak pak máš ty lahvičky a atd. dost "zničené" a zešedlé. Teda co jsem vyčetla, jinak taky vím, že mamka vyvařovala v hrnci. A jak jsem psala, já mám nějaký cestovní (ale na flašku a 2 dudlíky akorát) z Teska za asi 60,-z výprodeje 😉

nikkka
23. feb 2010

adelka netusim aky dudlik, ale svagrina mi poradila, ze nemam kupovat ten najmensi lebo ze mala jej ho nevedela udrzat v ustach a potom esteze ma byt nejaky zrezany..

nikkka
23. feb 2010

blanka preto budem kupovat sklenu flasu, tie plastove zachadzaju...

zdenkapo
23. feb 2010

tak aspávně by se mělo sterilizovat před každým použití lahvičky,třeba v tom sterilizátoru od Aventu to vydrží sterilní 24 hodin,pokud se to neotevře a ten plánuju koupit jestli nebudu moc kojit,bude to rychlejší a pohodlnější než vyvařovat,hlavně přes noc....

Adelko
z toho výše plyne,že ten dudlík mít sterilní nebudeš,ale já ho taky vzala do porodky a až jsem ho chtěla dát TOmáškovi,tak mi ho sesra z novorozeneckého prostě došla vysterilizovat...

ve vodě se dá samozřejmě sterilizovat,já to nechávala vařit tak 20 minut

blanka.k
23. feb 2010

Adel - prý jsou lepší ty silikonové, ale některé dítka všechny ty "extra" odmítají a prý nejradši mají ty staré latexové (co mají to co se cumlá kulaté a ve všech směrech stejné, ne prostě ty jak kdyby sešláplé 😅 ), takové ty kytičky, le prý je už moc nemívají .

adelka89
23. feb 2010

nikka urcite to staci "jen" vyvarit ale ja nevim jak dlouho se to ma vyvarovat 🙂
dudliky do porodnice mam nachystane, uz je jen vyvarim ale jsou pripravene, tak jsem rada. Dala jsem si tam latexovy i silikon a uvidime, co se ujme.
My mame doma asi 5 plastovych lahvicek a jednu sklenenou (myslim ze s krteckem Blani 😀 ) kterou mi koupila mamca na me prani ale jinak jsme ty ostatni dostali. ja jsem kupovala tu od MAM proti boleni briska.

adelka89
23. feb 2010

jj vim ktere myslis Blani, to mame doma jeste takove ty nahradni savicky za 3,5kč 😀 k tem dudlikum.
Dudliku mame taky pozehnane 🙂 a to je malemu moc davat nechci 🙂

michalag
autor
23. feb 2010

tak ja budem sterilizovat v hrnci a myslim si to nie je ine ako strilizator, naco kupovat nieco co mozem pouzit aj doma 😝 😉 , podla mna niektore veci su az prehnane moderne

michalag
autor
23. feb 2010

a my sme dnes boli so Samim v meste a kedze sme mali este kopec casu tak som sa zastavila aj v detskom obchode a kupila dvoje polodupky 🙂 😵 a aby nebolo Samkovi luto ze zase obisiel chudacik naprazdno tak jemu auticko, taky bol stastny ze ma az dojal , najskor podakoval a potom povedal "maminka ja ta tak velmi lubim 😵 " toto je asi to najkrajsie co od dietata mozete pocut 😵

idem odfotit a hodit do albumu 🙂 😉

antynka1
23. feb 2010

mě by zajímalo, jaký je rozdíl třeba mezi sterilizátorem za pár korun - třeba ten ve výprodeji z Tesca a mezi těmi značkovými, třeba od Aventu, které stojí 900,-......

adelka89
23. feb 2010

docela se mi libi tento: (i do porodky ho beru) http://www.netbaby.cz/jidlo-a-piti-dudliky/dudl...
ta savicka je fakt uplne krasne jemna 🙂

adelka89
23. feb 2010

anty podle me vubec zadny 😀
tak uz jsem se docetla dudliky se maji vyvarovat 5 minut, takze z hlediska uspory casu je vyvarovani a sterilizace na tom uplne stejne...

blanka.k
23. feb 2010

Antyn - neviděla jsem tu Avent, ale nějakou jinou za asi 600,- a taky prostě jen otevírací plastová krabička s dvojitým dnem na vodu. 😅
Adel - já právě mám 2 lahvičky, jednu s krtkem, ale všude jsem viděla jen plastovou, i když jsem taky chtěla skleněnou, ale krtek je krtek 😅 A dudlíky mám 3, jeden od Mam 0-2M, pak Avent 0-6M, a Nuk od 6M (s krtkem, jak jinak) 😀

greeri
23. feb 2010

ahojte, trochu odbočím od dudlíkovej témy, len som sa chcela opýtať vás májoviek (aj keď je tu osobitná téma na MK o tom), tie ktoré ste krátkozraké, pôjdete alebo ste boli na nejakom špeci vyšetrení u očného lekára, či môžete rodiť prirozdzene alebo máte odporúčanie na cisársky (teda ak sa tu nejaká krátkozraká tehuľa nájde 😀 )
ja som sa na to pýtala môjho lekára gynd. a vravel, že indikácia na cisársky je až od dioptrií -10 (toľko našťastie nemám); ale že ak chcem, môžem si ísť dať skontrolovať očné pozadie k očnej lekárke, no s tým som problém nikdy nemala, tak neviem 😒 no uškodiť to nemôže, to je tiež pravda 🤐 😵

xxx.klarka
23. feb 2010

já mám tento červený s lvíčkem http://www.hracky-puzzle-modely.cz/dudlik-uklid... a chystám se koupit ještě jeden. Abych neměla naučený mimi jen na jeden. Protože známá si kluka naučila na jeden a pak ho nemohla najít a byla to pohroma. Malýmu je rok a furt má ten nejmenší, koupili mu ten větší a on má zafixovaný prostě tamten a jiný nechce.

blanka.k
23. feb 2010

Greeri - chtěla sjem jít o prázdninách na operaci, protže měli mega slevu, ale pak tam moc nedoporučovali to před porodem, pokud ho v brzké době plánuješ, že se to může zhoršit, tak sjem si říkala, že prostě letos už se mimčo podaří, tak že to odsunu a podařilo se, tak možná půjdu třeba za rok. Může se to zhoršit i během těhu, ptají se i v poordnici při příjmu kolik máš dioptrií a jakou vadu. Já spíš řeším, jak rodit z brýlema, stačilo mi to, že mi při těhu nevolnostech asi 3x skončili ve WC, jak mi bylo zle 😅 Je to takové nepohodlné, ale zas chci vidět, a čočky se nemůžou. Mám -3D 😉

blanka.k
23. feb 2010

S brýlema....skončilYYY...bože já jsem fakt mimo 😅 Sorry za hrubky

xxx.klarka
23. feb 2010

Moje tchýně byla na operaci s těma očima, je to tomu 3 roky a už si byla u dr. zase pro prýle, protože začala špatně vidět. Takže jí ta operace moc ldouho nevydržela.

adelka89
23. feb 2010

klarko my mame taky ten cerveny se lvickama od Nuku 🙂 rikam mame jich pozehnane, bratranek (11mesicu) dostal dodliku strasne moc a tak to slo hned k nam jeste nerozbalene nevyvarene, protoze maly dudel nechtel nikdy 🙂 ani lahvicku, takze pije cistou kojenoecnou vodu (nechce cajiky ani ovocne stavicky) ze sklenicky 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre