Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
25. feb 2010

Matpaj - no já se taky divím, kde se ta váha bere, já se narodila s takovou váhou (1700) a M. je sice teď trošku metráček a není malý, ale měl "jen" 3,2kg. 😅 Tak třeba, když už tam nejsem úplně nějak uzavřená, tak porodím trošku dřív a nebudu rodit 5kg dítko 😅 Našla jsem tabulku, že průměr 30tt je cca 1300g.
Adus - díky, to abych vykoupila lékárnu 😀
Mě dnes mudr. říkala, že Mg můžu do 34 nebo i 36tt., a pak mi poradila na to vracení se potravy do krku a pálení žáhy Rennie 😉

aaadus
25. feb 2010

matpaj taky se mi v poslední době točila po ránu hlava - takže hned jak vstanu okamžitě snídám a vypiju aspoň 0,5litru čaje. A během dne taky hodně piju holou vodu nebo ovocné čaje a nakoupila jsem si spoustu müsli tyčinek a takových těch sladkostí do kabelky a když cítím, že na mě jdou mdloby něco zobnu. Takže i když jdu na nákup nebo tak, vždycky mám v kabelce aspoň flašku vody nějakou tyčinku a pomáhá to. A když jsi doma, lehni s nohama nahoru a odpočívej 😉

pepibubu
25. feb 2010

Ahoj holky 🙂
Jen v rychlosti jsem pročetla poslední stránky.

Klasické zavinovačky neodsuzujte, dají se sehnat i "necukrkandlové," a miminku dělá dobře aspoň těch prvních pár týdnů pocit "utažení" - připomíná mu to dobu v bříšku, a do rychlozavinky ho nikdy tak neutěsníte...

Co se týká těch bylinných čajů, docela mě překvapila máta a kopřiva, na jiných stránkách (už si je nepaamtuju) jsem četla že se máta a kopřiva v těhu nesmí, tak sakriš, čemu věřit....

zzuzullka
25. feb 2010

babulky to je strašné ako ten čas letí, za chvíľu tu budeme riešiť kedy komu začali kontrakcie a kto už rodí 🙂

michalag
autor
25. feb 2010

.... a kolko uz mame deticiek majoviek/ květnovek 🙂

aaadus
25. feb 2010

magnezium - to jsme taky včera probírali, brát do 34tt, pokud berete 3x2tbl postupně vysazovat (takové množství se má brát pouze pokud hrozí předčasný porod). Mg může způsobit svalovou rozvláčněnost miminka

pepibubu - kurz vede PA, která má sama mimčo. A s tou kopřivou nám dávala přiklad na jedné své klientce, která měla glykemii přes 9 a po týdnu pití kopřivy měla spíše podhodnoty cukru 😉

blanka.k
25. feb 2010

Adus - s tím svícením baterkou, to mě dostalo, jsem si tu smíchy poprskala monitor. 😅 😀 Kamarádce otáčeli malou nějakým tím hmatem přes bříško, prostě jí chytli a otočili, prý se toho bála a pohoda. 😉
Mudr. říkala, že je o pro mě i lepší, že tak netlačí na ty porodní cetsy a nebudu se otvírat víc (snad). Stejně už ho zas cítím jak kope na boku a na druhém mám hrčku, evidentně hlavička... 😝 prostě se stěhuje jak se mu líbí.

blanka.k
25. feb 2010

A i když podle všech UZ mi vychází TP na 10.5. (každý UZ to vycházelo max. o den jinak, takže fakt přesně, i dnes prý dle UZ 29+4, a já jsem 29+3 😉 ), tak na MD nastoupím o týden dřív dle PM tj. 22.3., to jsou necelé 4 týdny, toto letí.

aaadus
25. feb 2010

blanka jo o tom otáčení přes břiško nám taky říkala, v Ostravě to dělají pouze 2 doktoři. Ale, že bych kvůli tomu šla ležet do nemocnice a ještě nemít záruku, že se prcek zase neotočí to teda ne

michalag
autor
25. feb 2010

ja by som mala na MD nastupit okolo 18.3. 🙂

bramburka
25. feb 2010

jo zavinovacky klasicke, jsou nejlepsi, v tech rychlo zavinovackamch mi mala vypadavala, nejlepe s péřovou vložkou, to jsou v měkoučku a peřince pevně uvázané. Objednala jsem na MMB jestě 2. Za 100 kč jedna, coz je super. Ty rychlo zavinky jsme pouzivala nakonec jen rozlozene jako perinku...no...takze tak

Ja jdu v utery na velky UZ, drzte pesti s tema panvickama... a taky bude pak vahovy odhad, ale jako, Xenusku odhadli na 2500 kg v den porodu a mela 3,2 kg, takze tak...

mishutka
25. feb 2010

ahojky holky, vůbec vás nedočítám páč nestihám 😀
Dneska jsem byla v poradně a prcek je v poho, nějak jsem se zapoměla zeptat kolik váží 😅
Na MD jdu 25.3. cca 6 týdnu před porodem.

Já jsem možná debil, ale jakou má barvu mat. mléko? Protože mě vytíká s prsu oranžová tekutina 😅 😀

blanka.k
25. feb 2010

Brambur - budu držet pěsti, já se taky dnes těšila, že budu vědět co a jak. mudr. mi udělala UZ, změřila vše, zvážila, pak vagin. UZ čípku, pak to zapisovala a já si až pak vzpomněl ana ty ledviny, tak nakonec jsem si na kozu vlezla ještě jednou, mudr. se snažila, ale prý jak je malý KP, tak vidí akorát močák a nic víc, takže mám žádanku do Prenatalu, tak i dobře, prpotože mě napslaa další kontorlu 22.3, tj.4 týdny, to bych asi byla hodně nervźoní 😅

michalag
autor
25. feb 2010

mishutka, kolostrum moze byt tak trosku do zlta

michalag
autor
25. feb 2010

mishutka a som rada ze ste oki 🙂

adelka89
25. feb 2010

blani ja maleho mam hlavickou dole a taky citim jak kope do boku, nekdy uplne vybouleniny, nemusi to byt hlavicka nebo zadecek, muze to byt noha, kolinko nebo neco podobneho 🙂 ta miminka jsou tam uz uplne zkroucena http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=44 http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=43 proste hlavicka muze byt usazena v panvi ale kolem sebe porad prcek kope rukama nohama, tak je citime na boku.
nas maly je takto: http://www.gyne.cz/fotogalerie/fotogalerie-imag...

blanka.k
25. feb 2010

Mishut - mě když to začalo vytíkat (konec 26tt), tak to taky bylo hustý a žlutý. fuj. Ale teď už je to taková bílá voda 😉
Brambur - a kolik jste měli tu dilataci? My jen 7mm naposeldy, prý to je tak na hranici, takže nic vážného.

aaadus
25. feb 2010

mishu gratulace k poradně 😉 A taky mám mlezivo oranžové 😉

mishutka
25. feb 2010

michalag: a to mi teď bude téct pořád???? 😅

sunny323
25. feb 2010

Ahojte tehulky majovky... Ja vas takisto asi nedocitam.. Vcera som tu nebola, bola som na poslednom ultrazvuku, malá je uz otocena dole hlavickou, má 1301gr ( 30tt ), plodova voda dostatok,prietoky ok, tak sa tesim,ale co ma stve je tvrdnutie bruska. Tak mi lekarka zakazala sa hladkat a chytat za bruskoa musim uzivat magnezium... a kludovy rezim, ale to mam v podstate, lebo moj drahy manzel mi vysava, aj upratuje, ja len navarim..
Inak co ste spominali tie masaze bradaviek, tak to uz skusam, to sa este dá,ale tá hrádza no neviem 🙂
Inak som bola dnes este na krvi, vraj sa to robi v tomto tyzdni, ze na chudokrvnost a pohlavne choroby 😀 Tak som sa zasmiala... Ale ved nech je vsetko ako ma byt, nie?

adelka89
25. feb 2010

blani nas maly mel 29+6 1650g odhad a doktorka rikala, ze tobude pekne trikilove miminko 🙂
mishu, mne kolostrum teklo cca v 26tt a ted to nejak nepozoruju

sunny323
25. feb 2010

adelka tak to je riadny valibuk 🙂

adelka89
25. feb 2010

sunny no doufam ze se narodi o par dnu driv 🙂 a nebo aspon s vahou do 3.5kg 🙂

pepibubu
25. feb 2010

jojo, rychlozavinky taky jen rozložený.... 🙂

My máme jednu klasickou bavlněnou po Honzovi, žádnej lesklej vyšívanej satén, ble, nejsme takový nabobové abychom museli "oslňovat" saténem 🙂 Minimálně v šestinedělí zavinovat určitě, a někteří prckové to mají rádi i dál, to prostě vypozorujete. Oni totiž mají Moorův reflex, kdy vlastně rozhazujou pacičkama, a děsí tím sami sebe, takže packy připlácnout k tělu a zavinout napevno a pak je teprve spokojenost.... I když to občas vypadá divně, ze zavinky čouhá jen hlava a člověk má zábrany, ale je to pro jejich spokojenost. Ten reflex právě časem vymizí...

blanka.k
25. feb 2010

Adel - díky za uklidnění, já se děsím, co budu rodit za pašíka 😀 A malej byl zatím na všech UZ naležato, a fakt to cítím úplně jak kdyby pod paží, to by musel mít nohy jak Sklenaříková, aby se mu to povedlo takto kopat 😅 Ale od rána zaujal polohu KP na stojáka, ale ono ho to přejde, tak vetšinou moc dlouho nevydrží 😅
pepi - a já si říkala, proč ta jedna holka v poordnici furt chudáčkovi cpala ruce do zavinky, ale než ji zavinula, tak on je zas vystřčil, a takto to udělala třeba 5x, než se jí to podařilo, 2 ruce jí na to nestačili ho držet a zavinovat zároveň. 😅

adelka89
25. feb 2010

pepi ja jsem taky chtela tu klasickou,rychlozavinky mame dve ale ta klasicka mi prijde nenahraditelna, miminko kolem sebe tolik nekopka, neleka se prostoru a je klidnejsi. Tak nam mamca jednu takovou usila a je uplne sladka 🙂 zelenkava s medvidkama a dokonce ma i drobne kanyrky 🙂 manzel byl pry zavince do pul roku tchyne ho tak zabalovala i kdyz mu uz lezly nohy ven, pry se mu v ni moc libilo 🙂

aaadus
25. feb 2010

klasickou zavinovačku taky budeme mít, doma mám zatím 2 a u našich asi 3. A mám i jednu rychlozavinku, tož uvidím v čem se malému bude nejvíce líbit

xxx.klarka
25. feb 2010

všem gratuluji k dobrým výsledkům 🙂

nikkka
25. feb 2010

ach jaj baby ja som uplne nestastna..toto sa nam s manzelom stalo:

minuly rok bol moj manzel evidovany na Urade prace, hladal si pracu, aj si ju nasiel, dohodli sa na termine nastupu, nastupil a po 7pracovnych dnoch odtial aj odisiel, nemohol sa totiz od nich doziadat pracovnej zmluvy. Takze sa nemohol ani vlastne odhlasit z Urade prace, cize jeho evidencia stale pokracovala az do jula kedy sa opat zamestnal a riadne aj so zmluvou atd...
Lenze prisiel mu list z Uradu prace ze jeho evidencia nebola pravoplatna nakolko ten zamestnavatel ( od ktoreho odisiel) za neho zaplatil odvody.
Manzel nema v rukach ziadny doklad o tom ze tam tych par dni"pracoval". Na urade prace mu povedali, ze aj ustna dohoda je dohoda, ale potom nechapeme na zaklade coho sa mal ist odhlasit z evidencie..
Jedine co ta jeho byvala firma ma v rukach,je ze sa tam zapisoval do dochadzky a podpis na par fakturach co tam vystavil..kopiu dokladov si od neho pytali, za ucelom pripravy pracovnej zmluvy, ktoru nedostal.
Teraz cakame na vyjadrenie socialnej poistovne..na koho strane je zakon??

asi aj kvoli tomu mi bolo v noci zle...

aaadus
25. feb 2010

nikka to mě mrzí ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre