Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

bramburka
25. feb 2010

Nikka nestresuj se, to je proste byrokracie, snad to dopadne OK

Blani, naposledy jsme myslim meli 6,8 a 3 mm tak snad taky OK. me rikala dr. ze by to zrusila jako patologicky jev, protoze to vidi tak casto, ze by to oznacila za normalni nalez. No ale zatim to tak oiko neni, proto mi to pise do zpravy. Snad me tim nechtela jen uklidnit, ale vypadala verohodne. Kazdopadne uvidime, snad nam to zmizi. Me se na to prave koukne ted a kdyz to tam bude vetsi, tak pry na konzultaci do porodnice na nefrologii, ale spis se priklaneji, ze to napisou do zpravy aby se to podrobne zkontrolovalo sonem po porodu a v pripade ze by to tam bylo, kontroly i s miminkem, ale casto pry az 99% pripadu dopada tak, ze po porodu to tam uz neni

nikkka
25. feb 2010

najhorsie na tom je ze asi budu chciet od neho vratit podporu co dostaval..sice nebolo to vela ale aj tak..kurnik sopa aj s takym systemom..

xxx.klarka
25. feb 2010

Jo a bavila jsem se s kamarádkou co před rokem rodila synka v nemocnici kam se chystám já, a musela mít sebou i oblečení pro dítě. Tam nedají a nepůjčí vůbec nic. 😠

blanka.k
25. feb 2010

Nikka - teda, to jsou fakt hňupové na těch úřadech a zaměstnavatelé jakbysmet ☹
Brambur - přesně tak to řekli nám, že 99% se to spraví a když ne, tak je dobrý to vědět, aby se to řešilo po porodu. My měli 6mm ve 20tt, 7mm ve 25.tt, a dnes to nešlo vidět. A v tom 20tt mudr. kontrolovala orgány a měřila a ukazovala nám záda na UZ a prý, že už ví, co to bude za pohlaví, jeslti to chceme vědět. Tak pak zajela mezi nožky a prý, že si to mohla myslet, že je to kluk, že to fakt má polovina kluků v tom 20tt 😅 ale že je to malé rozšíření, ledviny evidentně fungují, mořák taky, tak prý se nějak nemáme strachovat, max. se dělá po porodu min. zákrok, aby se nevracela moč zpátky, nějaká "záklopka" 😉 Tak držím palce, ať je to ok. Já se právě objednala do toho centra, asi 5 min. hledala volný termín, tak jdu 8.3. v 19:20, jsem se pro jstotu ptala, jestli jsem slyšela dobře ten čas 😅

blanka.k
25. feb 2010

Adel - na ten 1.kurz do Bohunic jdeme teď v sobotu, pokud nebudu někde doma tiše v koutku zvracet 😝 😀

bramburka
25. feb 2010

blani mame uplne stejn ypripad a kamaradka to taky mela a po porodu opravdu OK

doli1
25. feb 2010

ahojky nějak semnou lomcují hormonky většinu dne probrečim děs a hrůza.pro malí to neni dobrý ale jaksi to nejde ovlivnit.dokonce mi stoho začalo týct mlazivo 😠 doufám že to brzo přejde.
co se tu děje nového?

zdenkapo
25. feb 2010

tak právě mi přišla do schránky nová Maminka 🙂

Magnesium
tak jsem se na to ptala své gyn. v pondělí a prý ho mám brát normálně až do porodu,že zlepšuje průchod krve placentou a okysličení,ale jak tu zas všechny píšete,že se brát nemá a na porodnice.cu Dr. Koucký taky psal myslim tak 34,36tt ho vysadit,tak ho asi pak taky vysadim ☹

Máta
v těhu zas tak asi nevadí,ale vim,že na to mě upozorňovala sestra v porodce,že to snižuje tvorbu mléka při kojení....

Blani
včera jsem zrovna četla stránky kde j etěhu týden po týdnu a tam bylo,že průměrná váha v 33tt je 1900g,takže Anička je v normě a tvůj TOmášek taky bude

aaadus
25. feb 2010

zdeni zkus třeba Mg brát 3x1tbl místo 3x2tbl a uvidíš, jestli vypozoruješ nějaké změny. Asi lepší postupně vysazovat než úplně najednou. Ale záleží na tobě, já už teď beru 1x1 místo 2x1 a žádné změny nepozoruju, břicho mi tvrdne pořád stejně, ale to už ke konci těhu patří

doli1
25. feb 2010

taky bych už tvrdnutí břicha neřešila jen kdyby hrozil porod.poslíčci už k 30tt potří aspon myslim.mě to většinou chytá až večer přes den jen někdy.MG už jsem vysadila a jen piju minerálkuMG ta mi hodně chutná ale mám pořád pocit že jsem nic nevypila stálá žízen.
četla jsem zavinovačky tak já jsem asi stěch šílenců co má rád ty volánky nebo takové ty sladoučké věcičky 😀 takže mám jednu zavinovačku klasiku s valánkama a jednu rychlo docela teplou a jednu po šimkovi ale tu asi používat nebudu.
já si myslim že už mám prcka otočeného hlavičkou dolů ale až ultrazvuk to potvrdí.ted je otočená zádičkama takže pohyby cítim dost málo ale hlavně že jsou.budu ju muset nějak nalákat aby se otočila normálně

aaadus
25. feb 2010

doli buď ráda, že je otočená zádičkama k břichu, to je pro porod lepší 😉

doli1
25. feb 2010

no ale pohyby moc necítím když kope do břicha.však ona se zas otočí takto je jen dva dny.
myslim že je jedno jak je dítě uložený jestli zádičkama tak nebo tak nebo na boku.jak leze dolů tak stejně rotuje tak stále mění polohu.

nikkka
25. feb 2010

ozaj aaadus skusala si varit to kuracie maso na cibuli a s tatarskou co si sem davala recept??

sunny323
25. feb 2010

aj ja mam tvrdnutie brucha, ale ja to mam stale ! Ked sedim, tak pohoda,akonahlew vstanem, mám ho ako kamen :(

aaadus
25. feb 2010

nikka zkoušela a bylo to dobré 😉

sim22
25. feb 2010

ahojte.dnes sem byla na UTZ a vazime 1450g,akorat mame nejaky nesoumer hlavicka nam odpovida na 30+5 telicko na 29+0 a nohy na 29+3.tak jsem se chtela zeptat jestli to taky nekdo tak mate,pry pokud tam je odchylka do 3 tydnu tak je to v poradku na dalsi utz jdem za dva tydny,pry se to ted musi vice hlidat,tak doufam ze se to nejak vyrovna.

nikkka
25. feb 2010

tak to vyskusam aj ja teda v sobotu...

zzuzullka
25. feb 2010

normálne mi teraz pár hodín nešiel koník 😠

zavinovačky, ja mám zatiaľ kúpenú 1 rýchlozavinovačku a ešte 1 chcem dokúpiť a potom mám 1 klasickú takú peknú čo bude na krst a potom zopár tých klasických ale takých obyčajných, nie nejako zdobených. doma plánujem dávať tie klasické a len keď príde návšteva alebo do kočíka peknú rýchlozavinovačku

poslíčci, mne sa tieto posledné dni občas stane, že mám akoby menštruačné kŕče v podbrušku, ale len také slabé a trvá to len chvíľu, myslíte, že sú to poslíčci? lebo sa mi to zdá byť nejako skoro. inak tvrdnutie brucha nemám vôbec, len občas mám napr. jednu polku tvrdú ako kameň ale to len keď sa tam drobec natlačí, tak sa vždy na tom smejem 🙂 a magnézium neberiem vôbec

lucik...
25. feb 2010

Ahoj holky 🙂

Já dneska taky byla na kontrole. Vše je v pořádku, neotevírám se, malá je hlavičkou dolu 😉 9.3. jdu na velký UTZ, pak už jen odběry, výtěr na toho streptokoka a porod.. 😀

bramburka
25. feb 2010

ahoj ja myslim, ze mimca se jeste otaceji ne?
jinak Sim, ja mam taky nesoumer az 2 tydny... 😉

lucik...
25. feb 2010

brambu asi můžou, ale já ji měla hlavičkou dolu už minule, tak nevim 😵 😵 😵

blanka.k
25. feb 2010

Zdeni - Mg taky může způsobovat spomalení porodu, atd., tak proto s etaky nemá používat. 😉 Mě tvrdne břicho venku když jdu, do kopce to je bolest "jak sviňa", mudr. mi říkala, ať kopce vynechám, dobrá rada, když bydlíme uprostřed šílenýho kopce, tak se smála, že pak chápe, že kopci se nevyhnu 😅
Sims - tak asi budete mít pořádného Einsteina 😀
Lucik -gratuluji k dobrým zprávám 😉
Co jsem četla, tak ve 30tt je prý hlavičkou dolů otočeno 85% miminek, i z mé mudr hne dvyletělo, že se jí ta poloha nelíbí, já asi na ní hodila šílený pohled, tak říkala, že ale má ještě dost času se otočit, ať se nelekám, a pak kdyžž zjistila, že to mám u čípku nějaké oetvřené, tak říkala, že je i dobře, že není otočený, že to je pak ještě horší, že se člověk víc otevírá. A jak píše Doli, když je KP tak cítím jak občas kopne do močáku, ale jak si "lehne" tak ho skoro necítím 😅 Holt ty špeky nejsou tak citlivé jak močák 😀
Sunny - já když vstanu tak mám taky břicho jak kámen, hrozně napnuté, ale furt a už X týdnů, já myslím, žeje to normální, ale když si lehnu, tak se "rozplizne" a je měkké, není to třeba normální to takto mít? 😅 Já to ze začátku zkoušela třeba 2x za minutu, stoupnout lehnout,... a fakt ve stoji napnuté tvrdé, v leže měkké...

bibi13
25. feb 2010

čaute,

tak už som bola dnes v praci.. 😢 a všeeetko ma boli.. ale zase kopec práce, rýchlo to ubehlo.. a mali sme v kancli 30 stupnov.. no hrôza..

ja mám aj tu obyčajnu perinku aj rychlo zavinku.. uvidíme, čo využijeme..

ako som bola u lekara, tak som pozerala na moju kartu a ked som sa narodila, mala som 51 cm a 4250 g.. 😀 😀 😀

blanka.k
25. feb 2010

Mě z těch posranců "jebne" 😠 http://zpravy.idnes.cz/poslanci-objevili-novy-p...

antynka1
25. feb 2010

Ahojky,
Bibi - taky jsem byla v práci a je to hrůza... Teď zase budu pracovat z domova - do kanclu jdu zase až v úterý.
Zítra jdu do poradny, tak jsem zvědavá, doufám, že vše bude v pořádku.
Blani - zase se to komplikuje......
A k těm velikostem mimi - jak už jsem psala, ségru strašily, že prcek ubde mít určitě 4 kg a málem jí hanly na císaře a nakonec měl prcek 2,8 kg.....

lucik...
25. feb 2010

Blani taky sem na to koukala, fakt kocourkov hadr, to neni ani možný tady

lucik...
25. feb 2010

Jsem chytla od manžela zase rýmu a bolí mě v krku ☹ Sem šla do lékárny pro nějaký pastilky a byl tam nějaký pán - lékárník, tak mu řikám že chci pastílky na bolest v krku který můžou i těhotný a on mi strká šalvějový.. Tak řikám že si myslim že šalvěj se zrovna nesmí.. Tak koukal, pak se podíval do letáku u čaje a řiká hmmm, tady to nedoporučují.. Kdybych to nevěděla tak mi jí dá a je to 😠 Nakonec mám zase jen s propolisem

antynka1
25. feb 2010

Lucik - tak to je drsny, jeste, ze jsi vedela..... Tak to ja bych nevedela....

adelka89
25. feb 2010

luci ta salvej v malem mnozstvi ti nic neudela, mozna proto ti to doporucoval 🙂

antynka1
25. feb 2010

Tak jsem si teď dala párky, měla jsem na ně chuť - narozdíl od normálního masa mi chutnají. No a musím říci, že jsem se z nich málem pozvracela. Prostě jsem v nich cítila nějakou divnou chuť. Tak jsem to věnovala manželovi a ten se mi jen smál - že prý jsou normální a on tam nic necítí. No tak nevím, asi jsem dement....
Jinak nevím jak ta moje prďolka leží, dnes mě celý den kope pod žebra a teď už se snaží trefi do močáku.... takže asi boxuj a kope najednou 😀
Denska jsem si koupila Magnesii - nějakou povzbuzující - je v tom ženšen, guarana, gingo biloba a myslím máta (to jsem zjistila až po koupi)- to nevadí ne? Stejně tam bude tak malé množství, že to nebude ani znát, co myslíte, můžu to?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre