Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

lucik...
25. feb 2010

aaadus byla, ale nebylo to s PA, ta pani je dětská zdravotní sestra a laktační poradkyně 😵 Probírali jsme hlavně kojení a pak různé věci jako čím mazat, nemazat apod. 😉 Ještě budeme mít 2 hodiny a příště nám to bude ukazovat na panence 😀

matpaj
25. feb 2010

no, adus ked pozeram tvoje foto, tak urcite ho mas malo..... 🙂 vediem 😀

blanka.k
25. feb 2010

Já jsem včera šla na tramvaj a mám to asi 1km, z toho přes polovinu do kopce 13% stoupání. Za mnou šly 2 důchodkyně, tak jsem se snažila, aby mě nepředběhly,..., dopadlo to tak, že jsem vylezla nahoru, sice první, ale tam se mi zamotala hlava, udělalo blbě, to že jsem nemohla popadnout den, o tom ani nemluvím, tak jsem se tam zastavila a rozdýchávala to... stejně na mě koukaly jak na debila 😝 S důchodcema už nezávodím, nemám na ně 😀

lucik...
25. feb 2010

Blani taky dobrý 😀 😀 😀

aaadus
25. feb 2010

lucik no ta naše je taky laktační poradkyně a o kojení bude jedna celá hodina, celkem to mám na 6 lekcí po dvou hodinách. Příště se budeme učit funět, pak nám bude ukazovat ulevovací polohy a nějaké masáže. A na panence nám to taky ukazuje, včera ukazovala jak mimi v děloze skrčené a jak při porodu rotuje. A čím mazat a nemazat, nějaké tipy?

aaadus
25. feb 2010

matpaj mám ho až až 😀
blanka ty si číslo, si příště musíš vybrat takové důchodce, kteří než tě doženou tak budeš vydýchaná 😀

lucik...
25. feb 2010

aaadus to nám ulevovací polohy, masáže a funění ukazovat nebude. No říkala že dobrá je Nivea, Hipp a pak nějaký krém vyráběný v lékárně (nevím jak se jmenuje) a rozhodně ne Johnson 😀 Aviril taky nedoporučuje hned, že je tam prý heřmánek a ten je dost alergenní. Jinak že na bradavky je stejně tak jako bepanthen účinný i vepřový sádlo - ale samozřejmě bez soli a koření 😅
Vyprávěla nám jak jim jedna těhule (mamina od dvou dětí) to třetí rodila doma... Oni ani nevěděli že je těhotná a ona jim pak zavolala, že už má 2 dny miminko ať přijdou na kontrolu (jako s pediatričkou). Normálně to dítě porodila doma s nějakou PA a za dva dny teprve volala doktorce, pediatričce ať přijde mimi zkontrolovat.
A taky nám říkala že v té porodnici kde chci rodit je teď max.narváno, že musí ležet i na oddělení gynekologie 😖

matpaj
25. feb 2010

no blanka, kopce a hlavne schody su aj moji nepriatelia.... 😀

blanka.k
25. feb 2010

Lucik - tak je to běžně tady v Bohunicích, já taky ležela vlastně na pokoji s 2 těhulema. Už tam mají dané i přebalovací pulty, váhy atd., už se to stává normou. 😅 A doma bych nerodila i kdybych měla bezproblémové těhu a byla zdravá jak řípa a měla to do porodnice za rohem 😅

lucik...
25. feb 2010

blani asi je to normální, ale tady třeba když musí ležet na gyndě, tak tam u sebe ty miminka nemají, jinak normoš na pokoji je u sebe máš 24hodin denně... Mě je asi fuk kde budu ležet, jen ať mě neodmítnou že maj plno 😀 😀 😀

matpaj
25. feb 2010

no babky tak plne porodnice v CR vam nezavidim....stacilo mi ked mi opisovala prijem moja svagrina ktora rodila v Cechach..... 😒
my mame nastastie krasnu zrekonstruovanu porodnicu s recepciou, na izbe su len dve mamicky prip.. si mozte zajednat izbu kde ste sama.... 🙂

aaadus
25. feb 2010

lucik no to je masakr rodit doma, to bych nechtěla ani za nic
V Ostravě budou v květnu porodky narvané když jedna bude zavřené. Tož se bojím ať neskončím někde mimo Ostravu. Ale pokud se přijede do porodky na poslední chvíli, tak tě musí vzít i kdyby jsi měla rodit na chodbě 😅

lucik...
25. feb 2010

mat tady jsou taky jinak na pokoji 2 maximálně 3 maminky a můžeš mít pokoj kde jsi sama, ale nesmí mít narváno 😀

blanka.k
25. feb 2010

Luci - aha, tak tady to funguje úplně stejně, akrát tam nejsou sestřičky přímo pro miminka, tak když potřebuješ něco speciálního , tak si zavoláš telefonem o patro níž nebo si tam zajedeš výtahem 😉 To je jediná nevýhoda, a když je plno, tak jsou na pokoji po 3, ne 2 😉
Matpaj - jendolůžák si chci zaplatit, tak snad bude jeden z těch 14 volný 😅

A něco na dobrou noc:

Čeští hokejoví reprezentanti založí kapely. Je to jediný způsob, jak mohou kdykoliv vyhrávat! 😀

Do zverimexu vrazí rozčílený muž s ledním medvědem na vodítku: "Kde je ten hajzl?" "Který?" ptá se prodavačka. "Ten co mi před rokem prodával bílého křečka!" 😀

"Co jsi dostal na narozeniny?" - "Výprask od otce."
"A za co, co jsi provedl?"
"Nic, dostal jsem za to, že se kvůli mně musel ženit." 😅

lucik...
25. feb 2010

blani tak to máš velkou šanci že budou mít jeden jednolůžák volný, když jich je 14 😀 Já bych ho taky chtěla, ale u nás jsou jen dva 😀

lucik...
25. feb 2010

Já jdu koukat na zoufalé manželky, tak paaaa a dobrou 😵 😵 😵

matpaj
25. feb 2010

no ja este uvidim ci si zaplatim jednolozko, tiez ci bude volne a ak mate na izbe v poho spolubyvajucu tak je to lepsie ako byt sama....ale moja svagrina lezala s cigankou....to jej babo bolo strasne krasne, volal sa Diego, ta ciga bola vraj v poho ale ked tam prisla na navstevu cela rodina tak to bol masaker, to by somasi nezniesla..... 😒

matpaj
25. feb 2010

no zienky idem sa ja umyt a pozerat do tmy......dobru nocku 😔

pugie
25. feb 2010

Ahojte, dneska jsem byla v tý diabetologický poradně.. vyfásla jsem dietu a taky glukometr, že si mám pro jistotu měřit cukr 😒 tak jsem už teď vystresovaná z toho, jak si budu muset sama píchat do prstu, bojim 😕

Blani, taky mě začla v těhotenství pálit žáha, dřív jsem nevěděla, co to je - kupuju si na to taky Rennie, ale to ovocný, jsou tam myslim celkem čtyři druhy v jedný krabičce, chutnají mi víc než pepermint..

babara
25. feb 2010

Adus, ty rady cos sem psala jsou super, diky za ne, jen si je pamatovat, ja taky neverim, ze by mohla ta kopriva vadit, cisti krev, tak ji jako atopik piju casto. Matu jsem byla schopna pit taky nekolikrat denne, takze se ted jako uz pripravuju, ze potom u kojeni by to nebylo ok, ale neodmitla bych ji, kdyby mi ji nekdo uvaril 😉 Ja mam rada skoro vsechny caje, a doma mam nekolik desitek druhu, takze mam co pit i tak 😀

Blani, s tebou je fakt sranda 😀 😀 😀 Jo jinak gratuluju k tomu pediatrovi, zda se, zes vybrala fakt dobre, fan pristup.

Nasi neteri se dnes narodil druhej syn - Erik, asi 2 tydny pred terminem 😵 2800g, 45cm.

Jo a v sobotu se jdem cela rodinka (+brisko) fotit. Jeste jsem si nevyzkousela pripadne modely, to jsem teda nechala na posl.chvili 😠 a predtim jdu do Bomtonu na hlavu a nalicit, to bude palka, ale urcite to bude stat za to!

Tak dobrou, jeste pecu Krtkuv dort 😉 pali me zaha, ale jenom z oliznuti testa..

doli1
25. feb 2010

říká se že pokud začala pálit žáha až ted tak budete mít vlasaté děti.to jsem zvědavá.já čekam holohlavce a až do jednoho roku 😀
holky jak mi chodí meilík o tom jak dítě roste atd s rodiny tak tam bylo napsáno že tvrdnutí břicha se má rozlišovat jestli je to stah dělohy nebo jen dítě namačkané na stěně břicha že se to lehce splete.

Dite muze v tuto dobu vyvolavat biochemicke reakce priprav k porodu, ktere Vy zaznamenate jako tzv. poslicky. Je vsak spise pravdepodobne, ze stahy, ktere pocitujete jsou zpusobeny pouze tlakem nyni jiz velkeho ditete na delohu a brisni stenu.

prcek se mi už otočil zase kope do stěny a já si mohu užívat kopanečků.
pugie měla jsi špatné hodnoty že musíš hlídat i doma?

taky bych si chtěla zaplatit jednolůžák.jen co tak čtu o porodnici tak si ju poslední dobou moc nechválej 😒

pugie
25. feb 2010

doli, právě že normálně cukr nemám, měla jsem na tom testu 4 a až po glukose 7,96, což je prej lehce nad normou.. dneska u doktora mi naměřili 4,9 což taky není na cukr.. tak nevim, asi chce kontrolu nad tim, jestli se to nebude během dalších týdnů zvyšovat. Ale dost mě to stresuje, co znám holky okolo, který měli hodnoty vyšší, mají jen dietu, ale nic víc. Asi to každej doktor řeší po svým.. no, hlavně když to bude v pohodě 😕

babara
25. feb 2010

Tady se jeste nespi? 🙂
Pugie, to teda nezavidim, taky by se mi nechtelo pichat do prstu. A omezeni ve sladkym! Posledni 2tydny jsem musela po obede pozrit tak 2 nejake coko tycinky nebo tak, tento tyden uz nemam takove chute na sladky. A to minulej tejden byl historicky po dlouhe dobe bez pribrani, ale tento jsem to asi zas dohnala :( Mam ted obdobi v prum. 1kg tydne 😕

Doli, ja jsem si prave vzdy myslela, ze je to jen prcek az doktorka me vystresla: "ale vam dost tvrdne bricho!" Tak nevim, ja to moc nepoznam, to samy u 1.tehu, kdyz se me ptali, tak sem nevedela co je normalni 😒

Sem si ted zkousela nejaky modely, tak hodim asi do alba taky fotku briska, konecne jsem si stahla ACDSee, tak muzu upravovat fotky 😉

babara
25. feb 2010

Tak jsem neco nafotila: https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage... i do majovek dala, starsi fotky mam na jinem kompu, tak si pak nekdy jeste pohraju

lucik nebo nekdo (simi?), jak skladas vicero fotek do jedny? Pres Paint nebo je na to nejaky jednodussi figl?

babara
26. feb 2010

ach jo, malej stava nejak cim dal driv ☹ jeste nedavno to bylo kolem osmi, ted uz o 2 hodky driv 😠

aaadus
26. feb 2010

Dobré ráno,
babara s tou mátou - zase druhá PA co k ní chodím cvičit, říkala, pokud si chceš během kojení dopřát jídlo, které by mohlo mimi nadýmat, má se co druhý nebo třetí den pít mátový nebo fenyklový čaj. Ale ne každý den, pak by to nemělo ten účinek. A břicho máš jako kde? 😀

tvrdnutí břicha - teď bude častější, děloha je sval a nejde, aby celých 9 měsíců byla v klidu a pak v den D po ní chtít takovou námahu jako je porod

focení - já jdu až 1.4., učesat se taky nechám, nalíčím se sama. Akorát s oblečením bude problém, mám si vzít bílé kalhoty, bílé tílko, něco černého, rifle, botičky a ještě nějaké veselé oblečení - to teda nevím do čeho se narvu

babara
26. feb 2010

ja budu pit pri kojeni zas fenykl, kmin a tu smesku.
Bricho mam... v albu? 🙂

valim k dr. papa

aaadus
26. feb 2010

babar no to vím, že máš břicho v albu, ale žádné nemáš 😀 U dr. držím palce ať je všechno ok 😉

antynka1
26. feb 2010

Ahojky,
tak právě snídám a za chvíli budu vyrážet do poradny, tak jsem zvědavá,jestli jsem už přibrala 🙂

aaadus
26. feb 2010

antyn držím palce ať je všechno ok 😉 To bych tak chtěla řešit, jestli "už" jsem přibrala 😀 Ale dneska jsem stoupla na váhu a za týden ani deko navíc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre