Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

greeri
27. feb 2010

no blani keby si nabehla s foťákom, asi by ťa považovali za nejaké investigatívnu novinárku 😀
klari, tak super že tortička zožala úspech 😵 máš motiváciu pracovať na ďalšej 😉

blanka.k
27. feb 2010

Greeri - vzhledem k tomu, že můj fo´ták má s bleskem asi 1,5kg a je asi 20cm na délku a 25cm na výšku... asi bych torchu divně vypadala 😅
Klárko - šikula a neboj, cukrovka bude v pohodě. Jsem dnes M. popisovala, že jsem včera dostala chuť na ten tvůj "jahodový" dort 😀 A při tom kurzu se mi smál, když jsem se ptala, jestli můžu u porodu jíst a pít, že fur myslím na jídlo. 🤐

xxx.klarka
27. feb 2010

Blani, to by jsi asi blbe vypadala kdyby jsi to tam vytáhla 😀 Já taky furt něco jím. Dneska jsem si koupila kilo a půl hroznového vína, a myslím že ještě dneska půlku sním jak je dobré😀

greeri
27. feb 2010

no blani, čím väčší foťák tým profesionálenjší look, no nie 😀 😀

blanka.k
27. feb 2010

jé, hrozny, ty jsem v tesku neviděla. Ale koupila jsem tam za 124,-! ve výprodeji takovou tu klas. sportovní tašku přes rameno, do porodnice ideál. M. teda říkal, proč mi nestačí Ikea taška, že ta je super 😅 Ale i třeba k rodičům na pár věcí se to bude hodit. 😉 Ještě tam teda měli mega slevy na klas. velké kufry na kolečkách 😀

sonita
27. feb 2010

caute-ja mám malý kufor 50-vyška 35šírka ten som chcela brat do nemocnice to bude velke či čo si myslíte?

doli1
27. feb 2010

já měla do porodoky velkou cestovní tašku a bylo to děsně těžký tak jsem si říkala že přiště pojedu s malou a plíny budu mít bokem.přijde mi že se tam nemůže všechno vlíst a to mě hodně věcí vezli během týdne a něco jsem zas posílala dom.
jiank táta má takovou tu velkou hokojistyckou kabelu tam se vlezu i já neprosto v pohodě tak říkal že mi ju klidně pujčí 😀

dnes jsem byla v kaufu a měli lavelu 5,5kg za 299 a ty podložky co jsem tu včera dávala tak za 59 za to fixisky stáli přes 100
dneska jak jsem chodila po obchodech tak mě pěkně bolela jedna noha což znamená že se prcek tlačí do pánve úplně stejný jak s šimkem jen nevim kdy to u něho nastalo ale myslim že tak brzo nee.asi se budu snažit vše do dubna nachystat pak to může přijít kdykoliv tak at jsme připraveni.jediné co nám fakt chybí a trápí mě to je přebalovací pult nemám kam dávat vyprané věci.

xxx.klarka
28. feb 2010

Krásnou neděli přeji. 🙂

zdenkapo
28. feb 2010

Ahojky

taškudo porodnice
jsem měla sportovní velkou a to jsem měla a budu mít vše v minibalení-zubní pastu,hyg.potřeby.... vložky do podprsenky a plenky po pár kusech,pak mi manža dovezl... ale stejnak je potřeba sousta věcí,tak je člověk jak když tam jede na měsíc... už jen přezuvky pro mě a pro manžu,župan,osuška,ručníky,košile atd. zabere hodně místa...

antynka1
28. feb 2010

Ahojky, no naštěstí já do tý porodky kam chci nemusím tahat vložky a plínky - všechno to tam dávají 🙂
Tak hlavně abych rodila opravdu tam 🙂

xxx.klarka
28. feb 2010

anty, to závidím. Já si musím bzít i svoje oblečeníčko pro miminko, takže tam pojedu jako ježíšek. 😅

kitty123
28. feb 2010

Ahoj holky, nakukuju po delší době.

antynka1
28. feb 2010

Tak oblečení si mám dovézt jen na cestu domu 🙂
Akortá jsem teď koukala do toho seznamu co si mám vzít sebou - tedy spíše co mám mít na cestu domu, tak jsou tam plenkové kalhotky - ty se dávají jen u látkových plen, ne? nebo to má něco společného s balením na široko - kvůli kyčlím - dělá se to ješte vůbec? Jaké mám koupit?

kitty123
28. feb 2010

V pondělí jsem byla v poradně. Nařídili mi klidový režim a ležet. Zkrátil a rozšířil se mi čípek. Zítra mám kontrolu a jestli to nebude lepší, tak si mě chtějí nechat v nemocnici. Z toho mám docela strach, tak se snažím ležet, co to jde. Jenže s malým dítětem a bez hlídání to jde dost těžko. Dodržuju to na 100% celý víkend, poslala jsem manžela s Honzíčkem na víkend pryč. Tak teď doufám, že tozítra dobře dopadně. Ještě musím brát 6 tablet magnézia denně.

kitty123
28. feb 2010

antynka, plenkové kalhotky jsou jednorázové plínky.

antynka1
28. feb 2010

Kitty, tak to držím palečky. Chápu, že odpočívat s prcek je těžký.....
A myslím, že plenkové kalhotky mohou být ty, co drží látkové pleny, koukni třeba tady:
http://www.rajmaminek.cz/podle-vyrobce/velikost...

xxx.klarka
28. feb 2010

kitty, tak to mě mrzí, snad to zítra dopadne dobře a nechají Tě doma.

Holky možná jsem tatar, ale jak jste se bavili o jelením lůji, proč je potřeba ho sebou mít? Se po porodu hodně vysušují rty nebo proč? 😀 a nesmějte se mi. 🙂

anty, to máš dobré. Já ani nemám podorobný seznam od té porodnice co sebou, takže počítám že všechno potřebné jak pro mě tak pro mimi.

antynka1
28. feb 2010

No Klárko, já si to můž plánovat jak chci a nakonec budu rodit jinde a budu v háji ☹

xxx.klarka
28. feb 2010

anty, v té co chceš rodit mají mít nějáké malování nebo co? Nějak si to nepamatuji 🙂

antynka1
28. feb 2010

Nemají malování (nebo o něm zatím nevím), ale je to dost oblíbená porodnice a občas mívají plno....

kitty123
28. feb 2010

Seznam věcí s sebou ti dají v porodnici. Já jsem si o něj posledně řekla a dali mi rovnou i papíry pro matriku o narození dítěte.

kitty123
28. feb 2010

antynko, ve které porodnici chceš rodit?

antynka1
28. feb 2010

V Neratovicích.

zdenkapo
28. feb 2010

Kitty
taky mám mít klidový režim,kvůli stydkým kostem,ale to se nedá....

Anty
opravdu je tím myšleno jednorázovky- nic jiného nepotřebuješ ani k balení naširoko,což teda až do kontroly kyčlí doporučuju- dá normálně jednorázovku a na to složeno bavl.plenku do obldélníčku a přes to zapneš body a dáš dupky aby to krásně drželo 😉

Klarko
lůj si vem určitě nebo se picneš, bere se přímo k porodu i na hekárnu,natíraa jsem se furt, tim jak vydýcháváš kontrakce se t sakra vysušují rty a toto je záchrana,jinak by ti mohly popraskat a mě lůj podával manža i na sále....


Porodnice
u mě je otázka,kde nakonec budem rodit,takže musim koupit i nějaké dvě aspoň košile na kojení, plenky jednoráovky dávaj už jen na první dva dny u nás v porodce,vložky dávají,ale myslela jsem ,že si budu brát vložky do podprsenky chicco-ty jsou k nezaplacení, oblečení dávaj u nás a jak v Ústí nevim,takže abych radši něco zabalila....

kitty123
28. feb 2010

Mě u prvního porodu, respektive po porodu, zklamalo, že jsem si musela donést svoje vložky a jednoráové plínky. Každá mamina dostala jen asi 6 vložek a pak říkali, že jsou drahé a žesi máme koupit vlastní. Pro miminko byly k dispozici jen látkové a ty jsem teda dávat nechtěla.

xxx.klarka
28. feb 2010

anty, aha, tak to jo. Tak snad Ti to vyjde tak, aby měli zrovna volno 🙂

Kitty, díky, tak to tam budu muset asi skočit nebo nevím 🙂

xxx.klarka
28. feb 2010

zdenka, ok děkuju. Až pojedu nakoupit tak hnedka koupím to velké balení a dám do taštičky s drogérkou pro sebe co jsem si už koupila. Snad tam mám všechno. 😀

kitty123
28. feb 2010

zdeni, ono se jim to lehce řekne s tím klidovým režimem. Mám prý ležet a malej ať si hraje okolo mě sám. Jenže on chce pozornost. Tak teď výjimečně koukáme více na pohádky. Ale do nemocnice nechci a bojím se předčasného porodu, tak se snažím.

antynka1
28. feb 2010

Ještě k těm kalhotkám - v tom seznamu je k tomu ještě 2 ks látkových plen......

kitty123
28. feb 2010

Jinak u nás v porodnici jsou pro miminka takové ty košilky,nepoddajné, tvrdé. Takže si tentokrát chci vzít nějaká malá bodýčka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre