Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

nikkka
2. mar 2010

nakukla som na tu novu veriu, no nic moc...ale zvykneme si..

aaadus
2. mar 2010

klarka na hlavní stránce si ji můžeš zkusit
nikka jo, asi si zvyknem, ale nevím no, připadá mi to nepřehledné

nikkka
2. mar 2010

ja dnes asi umrem..tak ma ten chrbat boli, ale zaujimave je, ze iba lava polovicka..kebyze si mozem aspon lahnut, ale tu v robote mozem iba tak sediet..

nikkka
2. mar 2010

teda prava polovicka - uz ani strany neviem rozoznat.. ☹

xxx.klarka
2. mar 2010

á jo, tý jo jsem si ani nevšimla, to bude tím že stránku koníka nikdy nevypínám 😀 heh, bude to zajímavé než si zvykneme.

nikkka
2. mar 2010

dnes je tu akosi mrtvo..

xxx.klarka
2. mar 2010

nikka, taky si říkám🙂

zzuzullka
2. mar 2010

baby, neporadíte mi s tými bolesťami?

xxx.klarka
2. mar 2010

zzuzul, nevím jak poradit. Moc se v tom nevyznám, to by chtělo kdyby tady byla nějáká druhorodička. 😒 Ale možná by to mohli být i poslíčci, když ti to jde až do zad. Zkus si dát magnezko, snad se ti ulevi.

nikkka
2. mar 2010

zuzlka ani ja ti neporadim, mna momentalne trapi chrbat..
ale myslim si, ze v tvojom pripade je to len ze drobec sa tam nejako divne natocil a tlaci ta..

lucik...
2. mar 2010

ahojky 🙂

mě se ta nová verze docela líbí, ale bude to docela sranda než si na to zvykneme 😀

pralinka25
2. mar 2010

mne tu dnes od rana vrtaju. drobcovi sa to moc nepaci. snad mu ten hluk nejako neuskodi
zuzul neviem ale asi by to chcelo trosku kludu. pripadne nejake cviky na chrbatik

yanika
2. mar 2010

Hlasim sa po poradni, vsetko v poriadku.. len mam asi nedostatok zeleza.. tak preventivne papam maltofer.
Mna chrbat nebolieva, neporadim 😨
Cumliky mam aj ja kupene len silikonove symetricke, ak nezapasuje tak kupime ine 😉
A uz mam papier na MD, takze od 9.3. som tehulka na plny uvazok haha 😀 😀 😀

terkajesterka
2. mar 2010

ahojky

zzuzul, to by mohli být poslíčci, to je klidně možný. Ještě mi dr. říkala, že takové tlaky, jaké popisuješ (asi cítím něco podobného, proto jsem se na to ptala), jsou vyvolané tlakem hlavičky na dno dělohy a někdo to může vnímat jako bolest nebo tlak - prý je to normální 😒 takže jsem asi moc neporadila, co? Pokud ti to ale přijde divný a necítíš se dobře, tak zajdi k dr.

nová verze koně mi přijde míň přehledná 😅

xxx.klarka
2. mar 2010

yanika, tak to je super že je vše ok.

Já jdu ve čtvrtek na ten cukr, v pondělí do poradny a v zterý jdeme na matriku kvuli jménu🙂 at to máme doma.

zzuzullka
2. mar 2010

skúsim dnes keď tak odpočívať a uvidím, či to prejde, snáď sa drobec umúdri

mne sa tá nová verzia tiež vcelku páči, len to bude teraz taký nezvyk kým tam niečo nájdem, ale inak vyzerá dobre 🙂

terkajesterka
2. mar 2010

klárko, to se musí jméno řešit dopředu? To nestačí napsat na nějaký papír do porodnice???? 😕

pralinka25
2. mar 2010

ta nova verzia ma teda vobec nenadchla. v com ma byt lepsia?

pralinka25
2. mar 2010

zuzul a netvrdne ti pri tom aj brusko?

xxx.klarka
2. mar 2010

terka, když nejsme manželé, tak musíme na matriku potvrdit otcovství a oni nám napíší papír že souhlasíme oba, aby mimčo mělo jméno přítele.

terkajesterka
2. mar 2010

aha,tak to jsem nevěděla 😉

xxx.klarka
2. mar 2010

terka, jinak by jsme s tím měli problémy po porodě a nenapsali by ho jako otce do rodného listu.

terkajesterka
2. mar 2010

to zní dost složitě 😀 😀 😀

blanka.k
2. mar 2010

Fuj, to jsem se lekla, co to na mě na úvodní stránce MK vyskočilo 😅
Zuzul - ty bolesti mívám taky, naštěstí už trochu míň, určitě si vem magnezko, a zkus sprchu nebo vanu, mělo by se ti ulevit, vypadá to fakt na ty poslíčky 😉 Já před asi 14 dny ležela ve vaně každý den, jak mě to furt chytalo 😅

zzuzullka
2. mar 2010

pralinka, nie netvrdne. asi to bude fakt len tým, že je nejako zle otočený, on sa totiť v posledných dňoch stále niekam sťahuje a točí sa. sa teším keď bude takto vymýšľať aj po pôrode 😀

terka, opýtam sa teba keďže dnes si tu jediná druhomamča, keď si išla bábo nakojiť, tak ako sa to robí? že najskôr nakojíš a potom prebalíš? alebo najskôr prebalíš a potom nakŕmiš? 😅

terkajesterka
2. mar 2010

já bych si na to raději vanu nedávala 😒

zzuzullka
2. mar 2010

blanka, ty si bola práve kvôli tomu vtedy v tej nemocnici, že?

nikkka
2. mar 2010

zuzlka asi sa najskor prebali a potom nakoji, lebo take napapane ho potom prebalovat neviem, asi by to mliecko skoncilo vonku..

terkajesterka
2. mar 2010

zzuzul, přes den jsem přebalovala po kojení, nebo když bylo potřeba (měli jsme látkové pleny). A v noci jsem to dělala obráceně (nejdřív přebalit a pak nakojit), protože po kojení hned usnul, tak bych ho asi bývala probudila manipulací s plenama. Ale od 2 měsíců mi spal celou noc, takže tahle starost odpadla.

blanka.k
2. mar 2010

Zuzul . jo,ale to bylo fakt pravidelné po 5 min, ale stejně prd zjistili, a furt se to snažili hodit na to, že se mi zas zhoršily střeva, že mám třeba zas vředy atd. Zas takovej debil nejsem , abych nepoznala menstr.bolest, že? 😅 Prostě naznali že kdybych jim neřekla, že mě to bolí, tak nic nepoznají, nic se v těle nedělo,,... 😅 mudr. říkala, že pokud se to nehorší, jak do intenzity tak do četnosti, tak to mám brát jako normální. Tak to beru.
Terko - mě mudr. říkala, že vanu můžu, ale musí být ta voda cca 38st, prý pokud se to po ní zhorší, tak do porodnice, jinak by to mělo ustoupit. 😉 I teď na kurzu říkala, jak poznat poslíčky od porodních bolestí, že vana nebo sprcha to jistí 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre