Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

adelka89
2. mar 2010

a co ta matrace pohanka kokos? Funguje to i pod ni?

blanka.k
2. mar 2010

Koukala jsem na Aukru a skoro nic tam nemají, přes MMB je mnohěm větší výběr. Na Aukru jsem našla 1 nabídku na nový a na MMB asi 30 😉 A má to fungovat i pod tou matrací, co jsem tu projížděla diskuze. 😉 Dokonce vím, jak to pípe, v Bohuniích ho mají, a ta jedna mamča ho asi 2x vnoci zapomněla vypnout, kkdyž malýho chtěla nakojit. Myslela jsem , že je to horší, něco jako hlásič kouře nebo bezpečnostní zařízení 😀

simi.w
2. mar 2010

medan, rodit budu v Třinci, už kvůli tomu vybavení a co ty ? chodíš už na kurzy do porodnice nebo cvičit do Sluníčka ?

aaadus
2. mar 2010

No jak tak koukám na ty váhové odhady, tak prozatím máme největší mimčo 😅 A myslím, že dr bude mít pravdu a budeme mít velké mimi. Jinak jsem teď asi 1,5 hod žehlila plínky. Obdivuju ty, co chtějí látkovat. To raději ten čas budu věnovat prckovi a když to půjde, tak i sobě 😅

m.c.
2. mar 2010

holky, jsem blb, ne o měsíc, ale o týden je mimčo větší 😀 😀 . asi těhudemence či co...
Jo a natáčeli mě na monitor, u nás se to dělá už od 30tt.

medan29
2. mar 2010

simi.w:já byla na dvou hodinách ve fitku na teorii a dnes jsem byla poprvé v porodnici na kurzu v Karviné, pak jsem musela jít domu pěšky abych se uklidnila, jak mě to místo vystrašilo nečekala jsem že to bude až tak ...., jinak cvičit nechodím to mám zakázané od lékaře

aaadus
2. mar 2010

A normálně se monitor natáčí od kterého tt? A příště mi budou brát i krev, to je zase na protilátky, HIV atd. jako na začátku?

medan29
2. mar 2010

aaadus:mě podruhé brali jen krev na protilátky

simi.w
2. mar 2010

adus, tobě dr. říká váhový odhad pokaždé ? mne to ještě ani jednou neřekl, příště se už musím zeptat
s těma plínkama je to děs a to teprve kdybys fakt látkovala, tak si představ tu kupu......já obdivuju také ty co budou látkovat

m.c. jsem se divila, že o měsíc 😀, to už by ta váha musela být trochu větší

simi.w
2. mar 2010

adus, normálně 😀 od 36 týdne, u nás

blanka.k
2. mar 2010

Adus - a kolik a kdy jste měli? My v 29+3 měli 1660g 😉 (v 25+4 měl 760g 😅 ), tady se na monitory posílá až třeba v 38tt, ještě nám v té porodnici říkali, ž eněkteří mudr. si nechávají pacientky až po TP, a pak jdou k nim mainy poprvé když už rodí, že to nemají rádi, že kdyžtak máme přijít sami, když nás mudr. nepošle do 38tt. 😉 A krev na HIV, atd. mi brali ve 30tt u toho velkého UZ.

kitty123
2. mar 2010

Ahoj holky.

aaadus
2. mar 2010

simi od 26tt mi dr váhový odhad říká. Malý přibral za 4 týdny 900g 😅 Já si teda nedovedu představit, že bych každý den prala plínky, namáčela a nevím co se s tím ještě dělá. A žehlit to jde pěkně blbě nebo mám blbé plínky 😅

kitty123
2. mar 2010

U nás se na monitor chodi taky az od 36.týdne.

nikkka
2. mar 2010

baby mam taku blbu otazku: od ktoreho tyzdna mozu spermie vyvolat porod?

simi.w
2. mar 2010

adus, ta krev je na krevní obraz, protilátky.....

kitty123
2. mar 2010

Holky,máte pravdu, zlaté jednorázovky,které vezmeš a vyhodíš 🙂

aaadus
2. mar 2010

blanka jsem měla poradnu včera ve 30tt a malý má 1900g 😀 A i tak říkala dr, že bude větší mimčo. A měřila mi i pánev a prý v klídku porodím 4kg mimčo 😀 A tu krev mi budou brát ve 34tt

simi.w
2. mar 2010

nikka, až je mimčo připravené, jinak pokud je vše v pořádku, tak by neměly 🙂

aaadus
2. mar 2010

nikka my máme zakázené sexovat bez kondomu od začátku těhu. Ale PA říkala, že ty látky, co obsahují spermie vyvolají porod až když jsou porodní cesty zralé. Ale raději neriskujeme a sexujeme jako puberťáci 😀

nikkka
2. mar 2010

takze este si nemusime davat pozor... 😅

aaadus
2. mar 2010

nikka dělala jsi to kuře na tatarce?

nikkka
2. mar 2010

aaadus ano a bolo to VYYYYYYYYYYBORNE!!!!!!!!!

blanka.k
2. mar 2010

Adus - a jak to máš teda s TP? Mě ho v tom 30tt měřila a říkala, že vychází přesně na 29+4 (takže oproti TP dle NT+, atd. jen o den), protože jsem se hrozila, předpokládala jsem tak 1,25-1,3kg, podle tabulek 😅 Mě měřila pánev sestřička a říkala, že pokud bude prům.dítko, tak to bude ok 😅 Tak se na to pak poptám mudr., co si myslí, že zvládnu. 😅 A v podnělí jdu do Prenatalu na vyšetření ledvin, tak se jich zkusím zeptat, jeslti by ho nezměřili, ale nevím, jsem ráda, že jsem ukořistila jedo volný místečko v půl 8 večer, tak jsetli budou mít na to takto pozdě náladu. 😉

nikkka
2. mar 2010

nabuduce to vyskusam s pizza korenim, s provensalskym to bolo super...

blanka.k
2. mar 2010

Prý spermie obsauhí jen asi 1/5 potřebné dávky na vyvolání porodu, takže normáln ho nevyvolají, až třeba při přenášení se to dopordučuje, že to může urychlit 😉

aaadus
2. mar 2010

blanka od dr to mám stanovené na 11.5. a jak jsem byla na tom NT+ tak mi to tam stanovili na 1.5. Včera jsem se na to ptala a říkala mi, že když jsem u ní byla poprvé 6+2 bere se to podle toho, že kdy bylo mimi starší vypadalo by na UTZ jinak. A budu jí věřit, protože je to jedna z nejlepších dr v Ostravě a když se řekne její jméno, všichni ví o koho se jedná
nikka to je dobře, že chutnalo 😉

adelka89
2. mar 2010

no my mame sexik zakazany az od toho 30tt a je fakt ze od te doby se cipek fakt zlepsil, neco na tom bude 😅

nikkka
2. mar 2010

mne vobec termin nemenia, stale mam jeden a ten isty, ktory mi stanovili hned na zaciatku...

adelka89
2. mar 2010

ja mam termin stanoveny hned na zacatku dle ms 16.4. ale dle utz 23.4. tak uvidime kdy to bude 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre