• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

23. novembra 2012 
dle MS mám TP 5.5. A taky mi dr říkala, že TP je důležitý jen proto, aby věděla, kdy začínám přenášet a mimi se prý stejně narodí až bude dostatečně zralé. Jedna kolegyně z práce měla TP 10.2. a ještě včera byla 2v1 a to jí porod už několikrát vyvolávali, ona myla okna, věšela záclony a nic. To už taky musí být na palici tak dlouho přenášet
2. mar 2010 o 16:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky pošlete mi prosím do IP ten recept na to kuře na tatarce.. kujuu
2. mar 2010 o 17:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lucik máš to tam
2. mar 2010 o 17:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no mě už minule na UTZ říkal že je mimčo o týden větší, ale nijak to neřeší, pořád se bere ten termín podle MS, prej se termín posouvá jenom pokud je rozdíl o víc než 10 dní.
A doufám že budu fakt rodit dřív a mimčo bude mít max 3,5 kg. Pěkně si to plánuju :grinning:
2. mar 2010 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
M.c. - takto si to taky plánuju :grinning: :grinning: :grinning: koukám, že máte dobrá jména. Lucie by bývala asi favorit, kdyby to nebyla neteř od manžela :grinning: Takže do papírů napíšeme Tomáš/Petra :grinning:
Mě stanovila TP taky hned nějak na začátku a NT+ a pak v té porodnici na UZ to vyšlo zas na den přesně i v 30tt to vyšlo o 1 den, takže já počítám s tím 10.5., dle MS je to 3.5., ale já měla vždycky spíš dlouhé cykly, talže jsem ráda, že to UZ potvrdil. Ale jinak mi mudr. říkala, že stejně to bere podle UZ v 1.trim, apk to nemá smysl určovat :wink: Akortá MD vypisuje dle PM :sweat_smile:
2. mar 2010 o 17:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Podle čeho se teď určuje stáří mimča? Podle váhy asi těžko, podle té délky stehenní kosti?
2. mar 2010 o 17:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,mne vobec nehovorii rozmeri ani vahu :angry:
2. mar 2010 o 17:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lolita nie si sama..ja si to vzdy vycitam z knizky a aj tak tomu nerozumiem..
2. mar 2010 o 17:24  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
medan, jaký jsi měla dojem z toho kurzu v porodnici, jsem tam taky v minulém těhu chodila.....a ty jsi tam byla dneska poprvé ? jak to probíhalo ?
2. mar 2010 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hmm mne do knizky nic nepiseee :unamused:
2. mar 2010 o 17:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
medan,jsem si nevšimla,že už si psala,že jsi tam byla dneska poprvé,tak se ptám znova :grinning: , už to vím
2. mar 2010 o 17:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Blani, to fakt nevím podle čeho teď určují stáří mimča:confused:. Ale taky by mě to zajímalo.

Lolita, já se vždycky ptám co chci vědět, jinak by mi Dr. taky nic neřekl. On akorát řekne - všechno v normě :grinning: .
2. mar 2010 o 17:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mna moj doktor vcera prekvapil, sam od seba natocil monitor na mna a videla som malinke v 3D :slight_smile: uuuuuzasne to bolo...
2. mar 2010 o 17:32  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hmm aj mne povie ze vsetko oki ,platim 3€ za uzv a robi mi ho asi minutu
2. mar 2010 o 17:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
simi.w :opravdu jsem čekala něco lepšího a né že to tam bude až tak hrozné
2. mar 2010 o 17:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Loli - mě to taky měřila poprvé v tom asi 7tt, aby určila stáří a pak teď na tom velkém UZ, že to se prý má měřit, ale jinak nás měřili 3x v Prenatalu (2x jsem tam byli na placeném vyšetření) a pak nás měřili při při přijetí a propouštění z nemocncie :wink: Takže teď ani nečekám, že mě ještě bude měřit, asi až v porodnici :wink:
2. mar 2010 o 17:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
simi.w :dnes nám ukázala dýchání a pak mluvila o průkazce co vše znamená
2. mar 2010 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja idem v pondelok na velky uzv v 30tt tak s apopytam neh mi povie kolko vazi a aaka je velka,neh viem,xixi
2. mar 2010 o 17:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nas bude merat na buduce v 31tt...
2. mar 2010 o 17:39  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
medan, takže tě to vylekalo, jo........no mne stačilo, jak jsme se šli podívat na prohlídku porodních sálů a viděla jsem tam jak uklízejí postel po porodu
jinak ty přednášky jsem absolvovala všechny, trénovala dýchání, funění a pak mi to bylo naprd, spoléhala jsem na to, ale bohužel zrovna u mne to jaksi vůůůůbec nefungovalo
2. mar 2010 o 17:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Simi - jak jsem byli teď o víkendu na prohlídce porodnice, tak nás dotáhla na pokoj, kde rodila paní, sice byla zrovna přikrytá a byla na začátku porodu, tak tam nekřičela, ale přišlo mi to blbé, vzhledme k tomu, že to byl nadstandart a vedle byl volný, tak mohla ukázat ten :sweat_smile: On se PA teda té maminky ptala, jeslti můžeme nakouknout, tak až na 1 chlapa z 5, zůstali všichni za dveřma a šli jen holky,ale i tak... :sweat_smile:
2. mar 2010 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
blani, u nás byla taky zrovna maminka, co byla přikrytá a na monitoru, taky na začátku porodu, PA se jí ptala, jestli tam můžeme, šli jsme tam všichni i chlapi, ona byla v pohodě, jen mě jí bylo tak líto a o pár týdnů jsem na tom monitoru byla já :grinning:
a v Karviné v porodnici, jak nechytneš jediný sál, který je uzavřený, tak rodíš v boxech, který je jeden vedle druhého, prostě fakt soukromí a klídek, jsem tam skákala na balonu a kolem chodily sestřičky z jiných oddělení, sanitářky uklízečky............dost nepříjemné
2. mar 2010 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
simi.w:vylekalo?to je slabé slovo, měla jsem co dělat abych ještě tam nezačala bulet že já tam rodit nechci, a pak jsem šla domů 2km pěšky abych se trochu uklidnila ale pořád jsem v šoku, nás čeká prohlídka porodnice za 14dní
2. mar 2010 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky, jaký je dobrý olej na masáž hráze? A odkdy se masíruje? A máte nějaký fajn odkaz jak na to, já koukala na netu a moc jasné mi to nebylo :sweat_smile: :zipper_mouth:
2. mar 2010 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky

žijeme jen namám PC musela jsem ho reklamovat jelikož prostě umřel :grinning: :grinning:

vůbec nic jsem nedočetla takže nic nevim jen hlásim že jsem dneska byla na gyndě a malej je kooonečněěě hlavou dolu takže pokud to astma dovolí rodim, normálně,huraaaa...

holky až mi PC dojde já nebudu vědět co dřív dočítat...tak moc nekecejte...
mějte se,opatrujte se a hlavně se držte..

páááá :slight_smile:
2. mar 2010 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky,
stáří miminka se určuje dle velikosti hlavičky - to mi vysvětloval doktor v Krči :slight_smile:
A masáž hráze se dělá cca od 36. tt (nebo 34. tt.?????)
2. mar 2010 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Simi - tak tady jsou taky 2 nebo 3 klasické porodní "pokoje", které jsou od chodby, kde je taková recepce, kde sedí jedna sestřička, odděleny skleněnýma příčkama ,ale z matnýho skla, a pak ty 2 nebo 3 nadstand. jsou klas. za dveřma, tam to je ok, ani není moc slyšet.
Arcik - gratuluji k dobré zprávě :wink:
Hlavně jsem zvědavá, , jeslti překecám M., aby mě masíroval. Teď jsem se poslepu holila a kouknu pak do zrcadla a docela ok, ale těsně pod bříškem jsem si nechala takový pásek :grinning: Ale pak dolej zas ok.... jsem se zhrozila, že vypaádm jak tchořík, ten má taky tmavý pruh, akorát odshora dolů a na zádech :grinning: :grinning: :grinning: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth:
2. mar 2010 o 18:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Koukala jsem na novou verzi Koníka a měla by tam být jedna nová super věc - přidání tématu do oblíbených :slight_smile:
Přiští týden v pátek končím v práci, jupí!!! Pak si vyberu dovču a pak na MD :slight_smile:Už se těším.

Zítra se dozvím výsledky těch jaterních testů a doufám, že to bude v pořádku - co jsem tak o tom četla, tak maminy dost často končily rovnou ve špitálech (měly hodně blbé výsledky) ......... Tak držte palečky...
2. mar 2010 o 18:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
blanka IP
arcik gratuluji :slight_smile:
antyn budu držet palce :wink:
2. mar 2010 o 18:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anty, držím pěstičky.

Já se pro dnešek loučím, budu se věnovat tatíkovi a dneska je ordinace. :slight_smile:
2. mar 2010 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok