Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zdenkapo
2. mar 2010

Adelka
já mám koupený Babysence II,hlavně i kvůli tomu,že má o malinko menší podložku než Nanny,tak se mi vejde i do kočárku a stejnak sem potřebovala dvě podložky... a o záruku mi nejde,další dítě teda fakt neplánujem...

Krev
mi brali už a to sem byla 32tt a stěry na streptokoka se dělají 36tt

lienka1076__2
2. mar 2010

Ahojky tak som po dlhom čase konečne tu. Vôbec nemám čas ani nakuknúť. ☹ Dúfam, že sa tu nič zlé neudialo a žiadne bábo ešte nevykuklo 🙂.

Dnes som bola na utz a zas sa nám nepotrvrdilo na 100% dievčatko. Nechcelo ukázať, čo má medzi nôžkami
☹ . Lekár povedal, len že ak by tam bol chlapec, tak by tam videl niečo viac ako je momentálne vidieť, že sa prikláňa k dievčatku, ale na isto nám to nepovie. Som bola taká nahnevaná. Je to hrozné, sú také krásne veci v obchodoch pre dievčatká a neviem čo mám kupovať.
No a dnes som si konečne vybavila pediatričku, to ma riadne potešilo 😉. A od dnes som začala piť čaj na kojenie, tak dúfam že zaberie.

Nevíem síce do koľkého týždňa by sa malo bábo otočiť dole hlavičkou, ale moje je stále naopak. Začína ma to dosť znepokojovať. ☹

aaadus
2. mar 2010

lienka otočit se ti může klidně až před porodem 😉

lolita.9991
2. mar 2010

lienka no ja kupujem ruzovucke

2 doktori mi povedali ze to vyzera na 99%na dievcatko,kedze tam nebolo nic vidiet,tak ze je to dievcatko
tak snad nas necaka potom prekvapenie,xixi

lienka1076__2
2. mar 2010

no tak v to dúfam, že sa otočí, lebo keď som to tu tak priebežne čítala, tak trištvrte z vás už má bobo otočené a ja stále nič. ☹

lolita.9991
2. mar 2010

a kedy sa ma babo otacat,sa mi zda ze okolo 30tt ci sa mylim?

aaadus
2. mar 2010

lienka jedna těhule co s ní píšu tak měla malou v pátek KP a v neděli rodila a malá byla hlavičkou dolů 😉

antynka1
2. mar 2010

Lienka - neboj, ještě je dost času a některá mimča se opravdu otoči na poslední chvíli.

lienka1076__2
2. mar 2010

lolita ani nežartuj 😉 to by bol asi riadny šok, keby sa narodil chlapec, síce je to jedno čo to bude, ale som zmierená a teším sa na diévčatko. 🙂

babara
2. mar 2010

Ahoj holky, nejak jsem na vas nemela cas, kamoska me pritahla na farmville na FB 😅

Tak patecni UZ: jsme mladsi o 9 dni, v 31+5 asi 1550g, dlouhy hubeny miminko a je podelne, tusila jsem spravne hlavicku pod srdickem, oblibena poloha i Hynecka, ten se otocila asi az v 35 ci 36tt. NO a u porodu byl ale stjene trochu sikmo :(

anty a porad mas tgo svedeni? Ja ho mivam nekdy i mimo tehu, pomaha na to kopriva, drzim palce at je to ok!

lolita.9991
2. mar 2010

ja tiez uz pocitam s dievcatkom,vlastnew neh je zdrave,ale tak noo dievcatko

babara
2. mar 2010

dnes jsem byla nervozni, jestli je vse ok, za posledni den jsem prcka moc necitila, to se posledni dobou hybal porad, ale zjie ;) asi tyden mam totiz mokrej vytok, tak jsem si rikala, jestli to neni plodovka treba (myslim, jestli to nezaclo po poslednim styku). Chtela bych ten Temesvaryho roztok, nevite nekdo, kde ho maj v Praze?

Navic mel malej vcera ve stolici krev, tak jsem se desila, nakonec jsme nasli trhlinku v zadecku, tak jen mazem Bepanthenem, on je naprosto v pohode, ani se nezdalo, ze by ho neco bolelo, nastesti. Dneska zatim nekadil, snad zitra uz to bude ok.

V sobotu jsme byli u fotografa, tak se kouknete, jestli chcete, je toho moc a jeste neupravene: http://www.liviano.cz/hynek/slides/IMG_7481.html

aaadus
2. mar 2010

babara ono se ještě určitě otočí 😉 A další hubeňour, ach jo, já nechci rodit obří miminko...

aaadus
2. mar 2010

babar pěkné fotky, hotový model 🙂 Hyneček je moc šikovný a ty kukadla 😵

antynka1
2. mar 2010

Babar - jo svědí to pořád, hlavně večer. A jinak moc krásný fotky - hlavně ty, jak ležíte na zemi 🙂
Adus klid, ségře předpovídaly minimálně 4 kg mimčo a prcek měl 2,8 kg - takže ty odhady neber moc vážně 🙂

aaadus
2. mar 2010

antyn no kéž by to tak bylo i u mě
Holky jdu do hajan, celé odpoledne jsem žehlila a nějak mě to dorazilo. Dobrou

pralinka25
2. mar 2010

lolitka som sa musela zasmiat. ak by ti vysiel termin porodu aky mas v pase tak by sa tvoja malinka narodila na moje narodky a ak jej das aj to meno co mas v pase este sa aj budeme volat rovnako 🙂

lienka1076__2
2. mar 2010

Aj ja už idem spať, akosi ma to vybavovanie dnes unavilo, tak brúúúú noc 🙂 pa

babara
2. mar 2010

Ja myslim, ze vaha miminka se pocita z vice udaju nez jen hlavicky, minimalne jeste telicka, ale jasne, nenechte se strasit, je to hodne zhruba, me se teda strefili presne (na gram - 3000g), ale...

doli1
2. mar 2010

babara fotky jsou super.hyneček je super fotogenický 😀 máme úplně stejný triko + ještě další perličky všichni vždy říkají jak to na něho sedí.v brně je prodavá jedna paní.
na snažilkách kam jsem chodila se ted rodí já už se tak těšim jak tu budem psat my kontra po 5 min odtekla voda jedem atd to bude radosti.za chvíli to bude tady

babara
2. mar 2010

doli myslis toho sikulu? To je od moji mamy, je mozny, ze to kupovala v Brne, casto je tam na sluzebce.
Ja se tesim, az budm popisovat nase porody.
Koho tipujete, ze bude prvni? Ja Zdenku, mozna Adelku 🙂

adelka89
3. mar 2010

dobre rano holky 🙂
babara: no mam takovy pocit,z e nakonec budu rodit v polovine kvetna 🙂 😅 ale kdyby to bylo na me, tak za beru klidne konec brezna 🙂 hold to ja neovlivnim a malemu se zacalo v brisku nejak libit 🙂

bramburka
3. mar 2010

ahoj holky
Tak po včerejší kontrole vše OK, ja ani nevim, jestli jsem to sem psala nebo ne, vahovy odhad 1650 g, panvička je prý asi trochu zvětšená, ale Dr. by tomu nepřikládal význam, ani to neměříl, tak snad OK. JInak jsme taky koncem pánevním, mám cvičit. no premejslim, jestli císař není lepší, nějak se mi nechce rodit a moje rekonvalescence byla taky měsíční, no ale zase se říká, že po 2. uz je ženská ready za týden, tak nevím, nechám to osudu.

adelka89
3. mar 2010

brambur my jsme meli vahovy odhad ve 30tt taky 1650g 🙂 uvidime jak ti nasi chlapi budou nakonec velici 🙂
myslim, ze se nemusis bat, ta miminka se opravdu jeste mohou nekolikrat otocit, znam pripady kdy se otocilo ve 40tt jeste dvakrat 😅 a u chlapecku myslim bude jistejsi CS ja bych do KP asi nesla 😖

babara
3. mar 2010

Adel, bud rada, ze se mu lbi 😉 i kdyz vyvolavacka taky nic moc, ale myslim, ze to nehrozi, kdyz uz se u tebe zaclo neco dit. Ja minule vubec nic, skoro sem nevedela, ze sem tehu 🙂

yanika
3. mar 2010

Dobre ranko,
babara: nadherne fotky, maly je fakt fesacik🙂 ta detska pokozka je uzasna... uz sa tesim na toho mojho..
Ja vahovy odhad neriesim, vsak za tie dva mesiace sa toho moze este vela zmenit...
bramburka: Ty vzdy vsetko zhrnies tak pragmaticky 🙂 drzim palce nech sa maly otoci spravne, aby sisa nemusela rozhodovat Ty..
Ja prave riesim, ci si zaplatit doktora pri porode ci nie, vsetci ma do toho tlacia.. 😒

adelka89
3. mar 2010

babara 🙂 jj jsem rada, ze je mu dobre 🙂 ale potrebovala bych porodit nejpozdej v den terminu kvuli prijimackam 🙂
holky jak je to s tim klystyrem nebo yal gelem? mam rict doktorce aby mi jej predepsala (yal) pristi tyden jdu naposled do poradny, tak at neco neopomenu 🙂

adelka89
3. mar 2010

Yani ja bych so toho asi nesla... podle me je to zbytecne, navic u nas rodi PA

yanika
3. mar 2010

adelka: to vazne? len s PA? ziadny lekar?

doli1
3. mar 2010

krásné ránko u nás taky rodí jen PA lékař přijde až úplně na konec nebo až na šití.
klistyr je úplně v pohodě neni se čeho děsit a co vim tak ten gel moc lidí nepoužije a pak to nechávají v porodnici

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre