Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

yanika
3. mar 2010

matpaj: kde si nakupovala? aj mne sa velmi lubia tie nattou hracicky... chcela by som kolotoč nad postieľku tejto značky..

kapka
3. mar 2010

Taky jsem pro klystýr...prý více vyprázdní a ještě podpoří kontrakce....

doli1
3. mar 2010

nee neměla jsem epi.rodila jsme jen 5,5h to se dalo a když už mi fakt bylo nejhůř šlo se rodit.
aaadus musim říct že studentky je to nej co tě může u porodu potkat.oni stejně do porodu nemohou zasahovat ale jsou rádi že u něho mohou byt a koukat se.strašně jsou starostliví a ochotni,milí atd prostě vděčný že jim někdo dovolí tam byt.já ju u porodu měla a nemůžu si stěžovat.Pa lítají i kolem jiných ale tyto se věnují tobě.

doli1
3. mar 2010

jj je to pravda ta teplá voda v zad... rozjede kontrakce a taky je to zdravé jednou za čas 😀

kapka
3. mar 2010

Doli a která doba porodu je nejhorší? To otevírání,nebo tlačení??? Já mám největší hrůzu s tlačení....

vladkaz1
3. mar 2010

Ahote kocky ,pekne vas chcem pozdravit .
Jak sa mate?
My pohoda, jak je teraz taketo krasne pocko tak sme nonstop vonku
🙂
Drzte sa 🙂 pekny dnik

kapka
3. mar 2010

teda z tlačení- píšu jak kůn

matpaj
3. mar 2010

pralin, u nas v jednom obchodiku s detskym oblecenim, ma ho jedna znama, tak mi ponukla tie hracky a nakupila som aj oblecko......len zasa ruzove......ale vraj ak by nam nahodou narastol pipik, mozem prist vymenit za modre......

blanka.k
3. mar 2010

Ahoj holky,
v tom 30tt na tom dalším velkém UZ je prý cca 80% dětí už hlavičkou dolů a už jim to zůstane.
Babara - super fotky 😉
Brambur - takže tu dilataci ani nějak nekomentoval, jo? My jdeme na UZ ledvin v pondělí, tak jsem zvědavá. 😒 A já byla na UZ ve stejný den tt jako ty a odhaz 1660g, oni tam snad mají nějakou stejnou tabulku a hádají to z ní 😀
Adel - a kde budeš nakonec rodit?
V Bohunicích dávají klistýr, ale jen pokud chceš, je to na tobě, gel nedávají, že teplá voda je lepší.Prý to i připsěje k tomu, že tím teplem změknou ty porodní cesty, hráz, atd a líp se rodí 😉 Ale je to na tobě, akortá při porodu do vody ho vyžadují (no se ani nedivím 😝 , já ho chci určo 😉 )
Epidurál je zadarmo, jsem se na to ptala, tak ta PA říkala, že dobrý dotaz, že on se dozvěděla asi 14 dní předtím, že se jinde platí (třeba Praha,..), akortá bychom to měli říct včas, že se musí předtím vzít krev, tlak,.... a zavolat ten mudr., ale jinak není problém. 😉
Yanika - tady je vedený porod celou dobuy jen s PA, max. přijde mudr. anesteziolog, napíchnout ti epidural, ale dávkuje to tam už PA, i tě stříhá podle sebe, zašívá...

nikkka
3. mar 2010

ahojte..

vidim ze riesite doktora pri porode, ja si tiez nebudem platit, je to ich praca a nechcem aby mi porod vyvolaval, len kvoli tomu, ze som si ho zaplatila a ma sluzbu..tie peniaze vyuzijem radsej na nieco ine..
pred desiatimi rokmi to este nebolo moderne platit si doktorov a vsetko bolo OK...

matpaj
3. mar 2010

yanika, aj ja som chcela kolotoč......ten nebol v akcii, radsej si kupim hrazdicku, tu dam aj do postielky aj na dek 😵 u ado autosedacky, podla mna ju viac vyuzijem.......a este chcem z nattou tie natahovacie plysaciky a ozdoby do kocika, len tie su tiez v plnej cene a su to nehorazne palky.....ale su kraaaaasne, neda sa odolat.

aaadus
3. mar 2010

doli jak se znám, já ty dotazníky moc nečtu a všude zaškrtávám ANO a pak se nestačím divit 😅
Dneska jsem dala prát další pračku těch pidi oblečku a to dnes peru jenom bílé a je toho nějak moc 😅
Včera v diskuzi o dvojčátkách psala nějaká mamina, že byla na UTZ ve 14tt a řekli jí, že nečeká dvojčata, ale trojčata 😅 To musí být šok jak blázen

adelka89
3. mar 2010

blani diky moc za informace, jeste ze jsi na tom kurzu byla 🙂 my se tam chystame za 14 dnu, ale pujdu tam jak ostrilena rodicka diky informacim od tebe 😀
ja jsem puvodne chtela ten Yal a aplikovat si ho jeste doma, nebo myslite ze je to blbost?
epidural nechci, ale asi si tu krev necham odebrat kdybych si to v prubehu kontra rozmyslela 😀
Blani budes si psat porodni plan?

doli1
3. mar 2010

nejhorší je ta doba po tom co ti pichnou vodu to začíná hukot jinak je to pohoda a tlačení to jsem skoro vůbec nevnímala.soustředila jsem se na tlačení vůbec jsem kontrakce nevnímala a bolest taky nee.prostě když řekli jdem na to tak ze mě všechno odpadlo,přišla nové vlna energie a já už věděla že už to budu mít za sebou a to jsem tlačila dlouho víc jak půl hodiny.před pichnutí vody je to pohodička taková procházka růžovim sadem oproti tomu co přijde

medan29
3. mar 2010

blanka.k:tak u nás je ten Epidurál zadara jen když je to nutné ale na požádání je za 1.600

blanka.k
3. mar 2010

Adus - no to teda, a má aspspoň doma už nějaké dítko? To je pak na chůvu,možná i dvě 😀
Adel - určitě něco sepisovat budu, oni v Bohunicích co znám z gastra, tak před každým vyšetřením, prohlídkou ti dávají podepsat papír, kdo může být informován, jeslti můžou tvou anamnézu použít pro věd.účely, jak jsem šla na různé kamery do střev, žaludku atd., tak u každého papír , jak to bude probíhat, s čím souhlasím, s čím ne, jeslti třeba trpím na modřiny, krvácení,... papírování docela dost, ale zas aspoň mají vše podepsané, kdyby se s něma někdo hádal (což nejsem ten typ, já jsem ráda, že se starají 😀 )...

doli1
3. mar 2010

aaadus pokud to budeš vyplnovat předem tak si to pořádně přečtěš pokud až na místě tak ti to bude číst PA a vyplnovat za tebe jen budeš odpovídat.fakt ti medici nejsou nic hrozného.právě oni poznají že je něco špatně pro ně jsi případ ne rutina kterou mají každý den několikrát.
já dnes budu prat růžové,bílé už mám

ty jo to musel byt šok tři děti

nikkka
3. mar 2010

mne sa v noci snivalo, ze som uz lezala v nemocnici pred porodom a ze ma zavolali z prace, ci by som im mohla s niecim pomoct, tak som sa pobalila a isla do prace, ze ved pojdem rodit na dalsi den... 🙂 uz sa mi zacinaju tie sny...

yanika
3. mar 2010

nikka 😀 😀
tak trojitá nádielka je ozaj dosť... ja si spomínam ako som čakala s kamarátkou pred UZV - len tušila že je tehotná a keď vyšla so slzami ako hrachy a nebola schopná slova tak mi len ukázala výsledok: 2 plody o veľkosti .... A ona chytila hysterický záchvat, že prečo práve ona atď.. a teraz je šťastná mamina dvoch krásnych dcér..

nikkka
3. mar 2010

ja by som dvojicky chcela, aj som tajne dufala, ze teraz to budu dvojicky ale nie su...a podla toho prstena mi vyslo ze tretie budu dvojicky.. 🙂

zzuzullka
3. mar 2010

ahojte 🙂

klistýr, z toho strach nemám. som ho mala pred cca 4 rokmi keď mi šli laparoskopicky vyberať cystu na vaječníku a bála som sa toho a bolo to úplne v pohode. len sestrička mi povedala, že potom musím stále chodiť a tak za pol hodinku pôjdem na WC, ale mne sa straaaaašne chcelo už za 15 minút a tak som to držala a predýchavala tie kŕče v bruchu a až potom mi povedala, že ale keď som to cítila skorej tak som kľudne mohla ísť,ešteže som sa nepos.... 😀 😀 😀

lekár u pôrodu, tiež som chcela svojho, ale neviem či to nie sú zbytočne vyhodené peniaze a čo keď sa stane, že bude mať práve dovolenku alebo nebude doma keď pôjdem rodiť. alebo že by som fakt začala rodiť po štátniciach v Trenčíne, tak to by mi bol tu u nás zapletený doktor k ničomu

epidurálka, asi si ju nedám, sesternica hovorila, že na tie prvé kontrakcie ju aj tak nedávajú, že si to musí každá pretrpieť a potom na to samotné tlačenie, že ani nie je treba, že to už ide tak rýchlo že to je zbytočné

nikkka
3. mar 2010

vcera to bolo tusim v telke - Dr.House, nejaka tam rodila a pytala si epiduralku a nechcel jej ju dat, lebo ze potom by necitila kedy ma zatlacit..mozno je to tak aj v skutocnosti..

doli1
3. mar 2010

je to tak na tu poslední dobu se už epi nemůže dávat právě kvůli tomuto.nevim kdy je přesně ta nej doba na to aby ju dali.

zdenkapo
3. mar 2010

Ahojky

Lienka
mimi se může otočit i těsně před porodem,proto dělají kontrolní utz při příjmu,ale většinou zůstavají tak od 34tt stejně, záleží kolik má mimi místa....

ten čaj na podporu kojení piješ už teď? to je škoda ho plítvat...


KLystýr
to nic není, je to z porodu to nejmenší zlo....

Mateřská
tak jsem zjistila co se žádoszí o PPM,když nemá mamina nárok- jen odnést včas na Státní soc. podporu a tam to sepíší- od OSSZ doklad nepotřebují

zzuzullka
3. mar 2010

myslíte, že v lete alebo ku koncu leta by som mohla nosiť túto podprsenku? http://www.sbazar.cz/img//big/65/3491065_1.jpg
lebo mám ju doma a je inak super a teraz by som si chcela objednať jedno pekné tričko, ale má veľký výstrih na chrbte a do toho jedine tú silikónovú podprsenku. nemyslím, že mať ju na sebe celý deň, ale napr. len na pár hodín keď niekam pôjdem? dalo by sa to nejako alebo bude mlieško moc vytekať? ma napadlo aj že dať na bradavku normálne ten tampón a potom tú podprsenku, čo vy na to? 😅

matpaj
3. mar 2010

no, zuzul neviem, to zalezi na tebe, myslim ze par hodin ju nasebe mozes mat, ale ja som mala najradsej prakticke podprdy na kojenie.....a bez vystuzi a kosikov.......

zzuzullka
3. mar 2010

matpaj, ja tiež plánujem mať normálne na kojenie a tú silikónovú len príležitostne. ani teraz ju nejako často nenosím. len občas v lete keď mám nejaké tričko že normálna by pod to moc nešla tak si ju dám keď niekam idem a keď prídem domov tak hneď vymením za normálnu 🙂

aaadus
3. mar 2010

Ta mamina co čeká ta trojčata už doma jedno dítko má. Je po IVF a dali 2 embryjka a to jedno se ještě rozdělilo na dvě 😅
podprsenky - PA říkala, že nemohla sehnat co by jí pasovala (má velikost D) tak chodila bez podprdy a jen si přilepila tampony ať nemá mlíko všude. Jo a taky říkala, že pokud je vám pohodlnější pyžamo, klidně si ho máte vzít. Ona to tak měla, sice prý vypadala za exota, ale cítila se pohodlně a svá 😉

aaadus
3. mar 2010

Ještě k tomu praní - odsříhávate z oblečků ty lístečky co jsou třeba za krkem? Nevím jestli to mimi nebude škrábat, ale zase když to odstřihnu nebudu vědět co je to za velikost. A už se mi pere druhá pračka, protože o víkendu má sněžit 😖

babara
3. mar 2010

zuzul, muzes to zkusit, zalezi, jestli budes mit hodne mlika, muze to tect a hlavne jak se budou nalivat, tak prsa budou menit velikost i tvar, a jestlis ji nosila pred tehu, tak nevim jestli ti nebude mala. Ja ji taky mam, ale budu na ni muset pockat asi az po kojeni. A s tim tamponem nevim jestli by drzela, prece jen se lepi na kuzi.

Holky, ten epi: ja ho mela asi na 2 hodky pred akutnim cisarem a nechali mi ho i na cisare a po cisari na bolest - diky tomu jsem mohla byt pri vedomi a nedali mi celkovou, jinak se to nestiha napichnout pred akutnim cisarem. Ja ho taky moc nechtela, jenze ja toho nechtela, mela strach jen z pichani zily, nakonec denodenne takovych kapacek = oxytocin, pak tlumeni na noc, no po 2 dnech jsem si prala toho cisare a epi i za ty prachy na posledni kontrakce stal 😵
Klystyr bych byla byvala chtela, ale nedali mi ho, stejne jsem posledni den a pul pred tim nemohla nic jist, vse slo ven pri tech bolestech ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre