Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

antynka1
3. mar 2010

Blani - to mi nevěř - jedna holčina tam píše, že jí nevyhovovaly, že mají blbá lepítka 🙂

blanka.k
3. mar 2010

Izolepa to jistí 😀 😀 😀 Stejně chi jen 1 malé balení, a uvidím, jaké budou, pak kdyžtak vyšlu rychlého posla do obchodu 😉

babara
3. mar 2010

zase ale spotreba je opravdu velika, treba 10 denne, tak si to spocitejte 😕

antynka1
3. mar 2010

no jestli dobře počítám, tak těch malých tj. do 5 kg - to je tak do měsíce? Tj. 30 x 10 denně - tj. 300 ks?

zdenkapo
3. mar 2010

holky
mimča mají fakt velikou spotřebu plenek doku pijí jen mléko,mají řídkou stolici a hodne často kakají....
takže Blani jedno balení máš tak do porodky....

ty bílé Pampers by měli prý být lepčí na odvod té tekuté stoličky,tak jsem zvědavá...

blanka.k
3. mar 2010

Já mám koupený pak ještě Happy s tím výkrojem a pak o torchu větší Huggies a uvidíme co padne. 😉 I kdyby, tak přímo proti porodnici je Tesko 😀

zdenkapo
3. mar 2010

holky
já mám docela obavy,kde budu rodit,musim přiznat,že z toho začínám být dost nervozní ☹

blanka.k
3. mar 2010

Já mám obavu,jak poznám, že už je to tu, že nebude v "mé" porodnici volno, že zůstaneme trčet v zácpě, když vezmeme auto, že nebudu mít mlíko, že bude malej pořád brečet a já nebudu vědět co s ním, nebo že bude hodný a i tak nebudu vědět co a jak, atd... 😅

medan29
3. mar 2010

tak já se hlavně bojím že manžel nebude doma že bude někde na cvičení a já na to budu sama

zdenkapo
3. mar 2010

tak ono se má jet do porodky až kdž jsou stahy po 5 minutách 2 hodiny,tak jsem jela já a nebo když odteče plodovka tak do hodky asi,tak to by ty chlapi měli v klidu stihnout,ale hlavně aby vše dobře dopadlo a to ostatní je vedlejší... už aby to bylo šťastně za náma....

blanka.k
3. mar 2010

Taky doufám, M. to má domů MHD a pak pěšky max.30min, takže pohoda. já mezitím zavolám sanitku, pak do porodnice, jeslti mají volno a nadstandart si kdyžtak bloknu a jedééém 😀

medan29
3. mar 2010

Tak u nás jestli manžel bude v práci tak potřebuje na cestu 4hodiny a jestli bude někde na cvičení tak nemá šanci vůbec dorazit ☹

medan29
3. mar 2010

jinak u nás nejde bloknout nadstandart, prej až u příjmu

doli1
3. mar 2010

u nás to taky nejde dopředu ale když se tam volá že jedem tak myslim že by to šlo a první na co se mě ptali tak jestli chci nadstandart aby ho zamluvili.
já ikdyž druhorodička tak se taky bojim že to nepoznám protože porod jsem měla vyvolaný a taky na vše se velmi rychle zapomene.

blanka.k
3. mar 2010

tady to taky klasicky nejde, ale ptala jsem se přímo v poordnici, když zavolám, že mám kontrakce po 5 min, atd. a že jedu, a do 20 min. jsem tam, tak prý mi ho bloknou 😉 nebo spíš řeknou, jeslti je volný nebo aspoň klas.sál (kdyby ne, tak musím jet jinam) a když jo, tak ho bloknou 😉

aaadus
3. mar 2010

Tak jsem zpět z kurzu a mám toho zase plnou hlavu. Kdy odjet do porodky jsme zrovna dneska probírali a není pravidlem, že musíte odjet když máte kontrakce 2hodiny po 5 minutách. Záleží na vás, jak se cítíte. Já se teda budu snažit doma vydržet co nejdýl a jet na poslední chvíli, aby mě vzali (jedna porodka bude zavřená tak bude nával). To samé když vám prdne voda - pokud bude čirá nebo narůžovělá a nebudete mít kontrakce, stačí do porodky dojet do 2 hodiny
alternativy pro vyvolání porodu:
- ricinový koktejl
- kořeněný nápoj
- sex
polohy při kontrakcích:
- pokud budete mít dostatek síly, snažit se chodit. Ale zapomeňte na elegantní chůzi modelky, nohy co nejvíce od sebe ať má mimčo kam sestupovat
- když budete dlouho otevřené třeba na 3 prsty, zkuste změnit polohu

Při natáčení CTG se nebojte PA říct, že vám nevyhovuje ležet tak a tak, ale tak a tak. Nebo když se chodí na monitor a vy víte, že mimčo v tu dobu není zrovna akční, dejte si něco sladkého. Mimčo jako první vnímá sladkou chuť

A více si nevzpomenu, teprve to vstřebávám a musím si pročíst materiály. Vím, že tam je ještě něco o různých olejíčcích, která vás u porodu uvolní, ale je toho moc. Kdo budete mít zájem, pošlu vám IP, protože ne každý na tyto metody dá 😉

michalag
autor
3. mar 2010

baby preco otvarate novu temu? ved sa dohodlo ze sa otvori az ked sa narodia nase deturence 😕 😲

blanka.k
3. mar 2010

Tak tady pokud nemáš ty prav.kontrakce po 5 min. ty cca 2 hod. tak tě hezky pošlou domů 😝 A s vodou nám říkali, že pokud máš pozitivního streptokoka, tak dojet hned.
Ta poloha při chození - myslíš chodit "jako posr...á? (pokakaná?) 😀
Dobrou všem 😉

michalag
autor
3. mar 2010

porod urcite spoznate 😉

aspon u mna to boli vecer bolesti do krizov (ale ako prvorodicka som to neriesila a nevedela ze to zacina kedze ma dost casto boleli krize), alebo mozu ist do stehien ... a mne praskla voda takze som uz vedela, ale tiez vas moze tlacit na konecnik a na velku potrebu

aaadus
3. mar 2010

michalag já nevím proč byla založená nová téma, já to nebyla
blanka jo chodit jako posraná nebo jako když tě chytnou záda a nemůžeš se narovnat 😀 Jo když máš streptokoka tak jet hned nebo když by si rodila dřív a neměla jsi hotové stěry tak taky jet hned 😉 Říkám, že to vstřebávám, je toho vždy tolik, že mi trvá než si to v tom kokosu srovnám 😅

michalag
autor
3. mar 2010

tak ja napisem danu, aby ju zavrela, ved naco maju byt 2 rovnake temy

aaadus
3. mar 2010

michalag jj. Až budou prcci na světě založí se nová, protože to co teď řešíme bude potom out 😀

michalag
autor
3. mar 2010

aaadus tak to ano 😝 😀 , ale trosku mi potom bude smutno za tehu, kedze uz dalsie neplanujeme (aspon zatial)

m.c.
3. mar 2010

dneska taky myslím na porod🙂. Pročítám diskuze jak "přinutit" mimčo aby se otočilo správně. Normálně mě to začalo stresovat že je koncem pánevním, pravděpodobně bych v naší porodnici rodila císařem. Vím že je ještě hromada času aby se otočilo, ale znáte to, člověk hned plaší 😀 .

aaadus
3. mar 2010

to je fuj
http://revue.idnes.cz/cinska-holcicka-vazi-ve-d...

m.c. zkus si baterkou posvítit na podbřišek, mimi uvidí světlo a bude se za ním chtít podívat. Je to trošku směšné, ale raději zkusit všechno než nic 😉

michalag
autor
3. mar 2010

aaadus fuuuj, to je az nepekne ako vyzera to dievcatko

m.c. ved este sa moze kludne otocit 😉 , myslim ze to zacinaju riesit az okolo 35-36tt a niektore deticky sa otocia kludne aj v den porodu 😉 🙂

napisala som danu aby zavrela temu Maj 2010 2. cast ... aby ste vedeli

brisilda
3. mar 2010

ahojte kocky ja len tak obcas vas kuknem 😉
m.c. nemas dovod na obavu moj maly sa tiez otaca ako sa mu zachce 😀 no doktor ma ubezpecil, ze vela deti sa otoci aj v case kontrakcii tesne pred porodom takze klud a nechaj to na prirodu ja sa uz preto nestresujem aj ked sekciu by som nechcela ☹ no zaklad je aby mimco bolo v poriadku 😉

aaadus
3. mar 2010
michalag
autor
4. mar 2010

Dobre ranko dievocky 🙂

bris, kludne prid aj castejsie 😉 🙂

babara
4. mar 2010

Ahoj michal, my uz dlouho vzhuru.. 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre