Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

antynka1
8. mar 2010

Yanika - tak to zvládni - já budu končit v práci v pátek po pěti letech.....

xxx.klarka
8. mar 2010

adelka, děkuju 🙂 tý jo, ty jsi už 35tt jo, to to letí, za chvíli budeš mít mrňouska u sebe 🙂

zdenkapo
8. mar 2010

Ahojky

dnes rzím odpoledne na SSP nahlásit,že mi začíná mateřská,ale nemám na ní nárok....

škytání
jak často pociťujete škytání.... u Tomáška i několikrát denně,ale už si nepamatuju od kterého týdne to bylo... teď Anička škytala je párkrát a ne každý den,ale asi teprv pořádně začne... dokonce jsem četla,že některá mimča neškytají vůbec....

adelka89
8. mar 2010

holky jsem ve 34tt podle utz ale podle ms 35tt tak uvidime, kdy se prcek vyklube, ja bych to brala uz na Velikonoce 🙂
jinak my teda jeste pedistra vybraneho nemame ☹ tak jdu na to

blanka.k
8. mar 2010

Dobré ránko,
Dezyre - to jsem ráda, že jste v pořádku
Adélko, Zuzi - pěkně fotky 😉
Antyn - také chválím fotku a žádná kopie to není, já když fotila jednu holku z MK, tak jsem taky předtím koukala na web, a chytala inspiraci 😀
Janulka - super ložnice
Klárko - jak píše Adélka, vyetušovat se dá vše, kdybys viděla, jak já retušuju všechny znamínka, beďary, odlesky,... 😅 🤐 A gratuluji k dobré "cukrovce"
Jak se pozná škytání - já asi 3x teď cítila takové jemné nadskakování pod kůží, jak třeba tep, není to moc silné, ale na tep je to moc pomalé (cca po 1-2sec.) a na kopání zas moc pravidelné 😅
Jinak v sobtu jsme jeli k našim, domluvit s mámou co jak ušít, a udělalo se mi zle, říkalajsem, že je mi pšatně a hrozně cítím silný a rychlý tlukot srdce, babi mi změřila v klidu tep a tlak...120úderů a 145/91 😅 Večer bolesti, ale pomohla vana 😅 Včera jsme konečně předělávali nábytek dle mého nákresu co mám v albíčku, i když jsem jen pomáhala občas někde něco utřít, atd., tak večer zas bolesti, že jsem upřímně si přála už porodit 😅 Ale vana naštěstí zas pomohla 😅 Zůstaly mi jen křeče v břiše od střev, ale to už poznám, to vím, že není nic od těhu, ale taky bych se jich ráda zbavila... 😅 Tak už jsem včera začala dávat dohromady věci do porodky 😅

matpaj
8. mar 2010

zeny...... 😀 co cakate princeznicky.....

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8020664&tab=4

och, joj...... 😵

antynka1
8. mar 2010

Adelko - jdi na to, mě už málem nevzaly.........

pepibubu
8. mar 2010

Blani, jé tak nejsem sama co by uvítala čudlík FWD jako na kazeťáku a přetočila čas do momentu odhcodu z porodnice? 😀

blanka.k
8. mar 2010

Pepi - tak nějak 😅 Až se občas stydím, že si toho nevážím, že čekáme mimčo a chci to mít už za sebou 😅 🤐
Adel - ja na toho pediatra zapomněla se ti poptat, ale už jsem to napsavila, a jedna kamarádka chodí k mudr. do centra, tak čekám na kontakt 😉

zdenkapo
8. mar 2010

Blani
tak to bylo pavděpodobně škytání...

Matpaj
hezký kompetek to je, ale ta cena 😲 to bych nedala ani náhodou na tu chvilku- na naše 832,-Kč

adelka89
8. mar 2010

Blani ja jsem prave premyslela o pani doktorce Remundove na ul. Maresova, ale tak tam je zase problem s parkovanim (kousek od české) ale na Moravaku je zase ten parkovaci dum, tak bychom kdyztak auto nechavali tam a dosli pesky s kocarkem... ja nevim....
Holky myslite, ze nebude problem zmenit pediatra treba po dvou mesicich? Pokud se odstehujeme nekde na kraj Brna tak nechci dojizdet za pediatrem tak daleko, kdyz je jich v Brne tolik.....

matpaj
8. mar 2010

zdeni, to by som ani ja nedala tolko peniazkov.....hm, ale keby sa nasla nejaka dobra dusa z rodiny.... 😀 ....ako darcek..... 😉

zdenkapo
8. mar 2010

Matapaj
no,za ty peníze bych teda pokoupila mnohem hezčí věcičky,sice by na tom nabyla nášivka značky,ale to ne netrápí.... taky jsem zvědavá co všechno od příbuzných dostaneme k narození Aničky

blanka.k
8. mar 2010

Adel - my tam taky parkujeme, když jedeme do Prenatalu (třeba dnes nás to čeká), není to drahé, je to hlídané, neprší tam a všude kousek 😅 A když nevíš, kam se budete stěhovat, tak je to těžké, tak to nic lepšího nevymysllíš, než to udělat jak píšeš 😉
A kdo má TP 10.5. (jako třeba já 😀 ), tak zítra nám začíná 8. měsíc 😀

adelka89
8. mar 2010

blani asi to tak udelam.... pokud se nam bude u pani doktorky libit tak tam zustaneme a budeme jezdit asi salinou a pokud to cestovani bude neunosne, tak najdeme jineho pediatra a bude to 🙂 jdu tam zavolat

yanika
8. mar 2010

antynka: a chystáš aj nejakú rozlúčkovú párty? Keď ja vlastne neodchádzam z firmy, tak mne to prišlo také hlúpe🙂 ale aspoň som mojim najj kolegyniam kúpila minidarčeky..

zdenka: ja podobne, moc nefrcim na znackach a nie som ochotna platit za veci viac len kvoli tomu, aby bolo vidno "ze mam na to".... mne sa paci kvalita slovenskych a ceskych vyrobcov ( co sa tyka oblecenia), hracky neviem posudit, ale aj tak je uz skoro vsetko made in china 😉

blanka: tak mne tep vyskoci niekolkokrat za den poriadne.. ale ja som strasne citliva na okolie, napriklad ked som zacala chodit na tie preporodne kurzy, tak to moje telo spracovavalo skoro tyzden (uvedomilo si ze uz zacina priharat hehe.. ten porod sa fakt blizi 😀 😀 😀 )

antynka1
8. mar 2010

Yanika - u nás je zvykem, při takovéto příležitosti koupit šampaňské (pro mě rychlé špunty) a připít si. Problém ale je, že máme nového ředitele a nevím jak se bude na alkohol na pracovišti tvářit... to musím nejdříve zjistit.....

adelka89
8. mar 2010

hotovo 🙂 v pondeli mam s pani doktorkou domluvenou schuzku 🙂 tak jsem zvedava 🙂

antynka1
8. mar 2010

Adelka - tak super 🙂 Já žádnou schůzku nemám, mám si jen zavolat až mě budou pouštět z porodky.

blanka.k
8. mar 2010

Adel - tak super 😉
Já právě napsala do práce mail, že od 22.3. jdu na MD a ať si domluví čas na nějakou rozlučkovou párty. U nás se pilo v práci normálně, když jsou narozky, svátky nebo jeden arch. má i galerii, tak po vernisážích mu vždycky zbylo víno, tak dotáhl. Ale bylo to tak, že se jen připilo (na cokoliv 😀 ) a pak každý se sklenkou si šel "po svým" 😉 Jako žádný chlastačky a nepracování 😅 Mě to bylo jedno, mě většinou hodní kolegové koupili kus čokolády, když jsem abstinent, abych si taky "dala do nosu" 😀

mishutka
8. mar 2010

Ahojky holky, dneska se jdem podívat do porodky tak jsem zvědavá.
Prej se tam pak musí dojíždět do poradny tak uvidím moc se mi nechce štrachat busem 😢 ale na druhou stranu tam mají prej lepší vybavení 😕

Já jsem celkem v poho dokud se mě někdo na něco nezeptá 😠 Dokud se mě nikdo neptal jak se mi spí tak jsem spala jak dřevo(krom čurání) 😅 teď už se převaluju bolí mě boky a všechno je na pytel 😔

adelka89
8. mar 2010

anty no mne tim taky docela prekvapila, myslela jsem ze staci ze o nas bude vedet a pak za ni prijdeme az pojedeme z porodnice. Pry si mam pripravit otazky (asi mi rekne co a jak, kdy chodi prohlednout miminko po porodu a tak...) uvidime 🙂

mishutka
8. mar 2010

Já mám zavolat doktorce až se malý narodí a budeme mít rodný list kvůli rod.číslu na recepty 😅

blanka.k
8. mar 2010

Já jsem byla taky za mudr. osobně a hned mě provedl po všech místnostech, předtsavil sestřičku a manželku, která mu pomáhá asi 2 dny v týdnu, a pak se mě třeba ptal, jaký mám vztah k očkování, že některé maminy odmítají povinná a pak z toho má problémy, tak sjem ho ujistila, že k očkování mám vtah kladný, atd. 😉

zdenkapo
8. mar 2010

Yanika
no právě a navíc u takhle malých dětí to za ty prachy stejně vydrží chvilku....

Rozlučka
já měla rozlučku,když jsem odcházela z práce při provní mateřské,ale se loučila definitivně,tak to bylo takové emotuvní,dostala jsem od vedoucího odboru obr kytici orchidejí..
a po šestinedělí přijeli kolegyně z oddělení za náma domu a přivezli TOmáškovi dárky a doteď jsme v konaktu... bůhví... třeba se tam jednu vrátim....
jinak u nás se taky pil alkohol normálně-potají

lolita.9991
8. mar 2010

tak uz sme tu vsetko je okii
mala na mna otvarala ustocka,zmurkala na mna

uz je otocena dole hlavkou,cil neviem ci je to dobre alebo zlee

adelka89
8. mar 2010

lolita urcite to nebude na skodu, nas maly je od 30tt taky hlavickou dolu 🙂 doufam ze se teda nepretocil 🙂
gratuluju ke kontrole 🙂

lolita.9991
8. mar 2010

adelka ty to uz mas za par cooo,my este raz tolko,az nas nebude chciet prekvapit skor,xixi

adelka89
8. mar 2010

lolita 🙂 ja bych se teda nezlobila, kdyby to bylo trosku driv 🙂 uvidime
pripravene mame snad vsechno, jen tu tasku do porodnice nemam sbalenou 🙂
co vsechno si berete k porodu? to by chtelo dat do jine tasky,co?

lolita.9991
8. mar 2010

ja sa budem balit koncom marca uz
adelka neviem ci do inej,alebo do tej kde budes mat veci do porodky,uprimne si neviem ani predstavit jak to bde,ci bude smta pristup ktej taske ci ako

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre