Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

aaadus
8. mar 2010

nikka to samé moje mamka - choď na procházky atd. Ale nebyla jsem sama ani jednou a se psem nemůžu. A v tom sněhu jsem ani sama nechtěla, kdybych sebou někde praštila tak ať tam neumrznu

nikkka
8. mar 2010

ani ja moc teraz nechodim von, som sa bala ze spadnem, ale uz ked prichadza jar, tak asi zacnem..

zdenkapo
8. mar 2010

holky tak jsem zpět ze sociálky a jsem úplně vytočená- teda taková kráva to se nevidí- já dělala na sociálce sice na Městském úřadě,ale tedy kdybych se takhle chovala ke klientům,tak mě roznesou na kopytech,včetně vedoucího... prostě mi tvrdí,že už to nejde udělat rodičák na ty tři roky a že otec nemá nárok na mateřskou,pokud není matka omezená se starat o dítě- třeba zdravotně a tím pádem si nemůže žádat na 3 roky,tak nevim,ale tak mě znechutila... manža řikal,že to asi stejnak dáme na ty 4 roky tak uvidíme... spíš mi šlo o ten její přístup nelidský


Plenky
výkroj je k ničemu,jak jste psaly- jsou stejnak vysoké,takže to budete muset myslim ohrnout, já měla na TOmáška Pampers vel.1 a jen jsem to ohrnula pod pupík a bylo to v pohodě....

Věci z porodnice
já teda jela v tom,čem jsem přijela- mám těhu kalhoty na bocích na stahování na kaničky,tak jsem to jen vác stáhla a bylo.... akorát teda je blbý,když tam jedete s prasklou vodou a prosákne vám to i přes vložku a máte mokré oblečení,tak to tam nenechávejte- ať to manžel vezme domů

nikkka
8. mar 2010

zdenka ty ked si mala ten zlcnik, chytilo ta to pocas tehotenstva? nebolieval ta predtym chrbat?

aaadus
8. mar 2010

zdenka se vyprdni na pipinu, za ty nervy ti to nestojí 😉
nikka nevěř tomu 😀

doli1
8. mar 2010

holky já teda nevim ale stim břichem po porodu to neni tak strašný.mám jednu fotku kde jsem pár hodin po porodu a břicho je teda velký rozdíl.skoro žádný

doli1
8. mar 2010

zdenčo mě čeká soc. asi ve středu tak uvidíme co mi řeknou ale manžovi řekli že to jde.

kacka2
8. mar 2010

tak jestli vás ještě zajímá jak je to s tou mateřskou, tak píšu co jsem zjistila:
musí se předem zrušit pobírání rodičovského příspěvku na sociálce, pak dát nebo poslat žádost o tu mateřskou tam kde sídlí zaměstnavatel protože ta to bude vyplácet ( vůbec nechápu proč je to tak rozdělený, proč prostě není jedna sociálka a nevyřídí si to mezi sebou 😠 ). Pak ještě snad informovat zaměstnavatele a tu svou sociálku.
Nejsem z toho vůbec moudrá, takže ve středu jedu radši na úřad osobně 😨 Je v tom pěknej bordel 😠

doli1
8. mar 2010

kacka2 já si myslim že to stačí dat tak kde ti ted vyplácí mateřskou.
málo kdy jsou ochotni si přeposílat papíry.já se ted dozvěděla že moje pojištovna ani neví že jsem na úp a ukončila jsem mateřskou a to ju mám ukončenou skoro už rok.strašně jsem se divila jak se to mohlo stát tak mi řekla že se to musí vyběhat že takto jednají jen s fin.úředem.

lucik...
8. mar 2010

Klari tak jsem se pustila do vybarvování včelky máji a vilíka (přišlo mi to nejjednodušší 😀) a je to teda pakárna 😀 Jako jde to, ale musí se dávat strašný pozor aby se nepřetáhlo, takže mega piplačka 😀

doli1
8. mar 2010

aha tak až tak je to složité.teda teda

doli1
8. mar 2010

lucik musí byt tenké stětce aby jsi nepřetahovala a pevné.já celkove měla 4 štětce.pokud nepřetáhneš moc tak pak jak budeš znovu zvíraznovat okraje tak to vše zamaluješ a nebude to vidět

nikkka
8. mar 2010

teda baby klobuk dolu, ja by som takto nevedela na stenu malovat...asi by mi ruky odpadli..

lucik...
8. mar 2010

doli no já malovala zatím jen větší plochy, takže mám štětec nějakou osmičku nebo co to je.. Ale zítra si koupím jeden ouzký, protože na toho medvěda Me to you budu potřebovat ten nejtenčí co existuje 😀

doli1
8. mar 2010

lucik pozor na to vymaluj třeba křídlo ale celí když budeš jiný den napojovat a dotahovat do okrajů vzniknou šmouhy.

lucik...
8. mar 2010

doli já vím, ale děkuju 😉 Já se bála i když obtahuju ty okraje a pak to celé dobarvuju tak aby to nebylo znát, ale naštěstí není 😉 Ale štětec mam blbej.. Je měkkej a pouští chlupy 😠

zdenkapo
8. mar 2010

Nikkka
jj, až v těhu,předtim mi nic nebylo a zjistili mi kamínky,ale nenech to dlouho,já byla za hrdinku a vydržela koliky až do TOmáškových 4. měsíců a pak mi to sedlo i na slinivku a další dva roky jsem se regenerovala...

Adus
no prostě to byla stará kráva...

DOli
no to jsem zvědavá,ale to,co mi tam vyprávěla bylo do roku 2008,ale od 2009 je v zákoně,že se otec s matkou na mateřské může střídat od 7.týdne dítěte,tak asi by potřebovala obnovit software 😠
manža ale řikal,že to asi dáme na ty 4 roky,no uvidíme...
co se týče pracáku,tak u nás vim,že to nehlásej,musí si to ten člověk sám nahlásit,ale dávaj na to papír a upozorňujou,že si tam má ten člověk dojít, tak u vás si tu práci asi nedávaj 😒

lněné semínko
jsem si koupila v raciu 500g za 16 Kč,tak asi začnu aplikovat spolu s maliníkem od příštího týdne,to bude 35tt,tak to snad stačí akorát...

Kojící košile
úplně jsem byla překvapená- furt jsem nemohla sehnat,tak už jsem byla rozhodnutá,že objednám z netu,tak jsem čekala ve městě na manžu- koupil si nové lité kola,tak si jel nechat obout- tak jsem zašla k vietnamcům abych nemrzla a normálně měli speciální kojící košile jak jsou na prsou přeložené a mají ty díry na prsa,kdy ty samé mají na netu za 250-300 Kč a já koupila dvě za 280,-Kč- a není to čínský výrobek ,ale Turecký

nikkka
8. mar 2010

a zdenka bolieval ta chrbat? lebo moja mama tak isto mala v 7.mesiaci zlcnikovy zachvat a hovorila, ze ju bolieval chrbat..tak sa zacinam ze ci to nemam tie bolesti aj z toho zlcnika..

doli1
8. mar 2010

já třeba někde šmouhy mám.stačilo to zaschnout 😠 ty černý mrchy pouští chlupi to jsem zjistila.ty světlé jsou lepší.hlavně jeden štěteček do špičky na maličké detajli.vždy jsem si připadala jak malíř.barvu 4 štětce a valila jsem 😀 hlavně trpělivost výsledek je pak super.

možná taky mají pravdu.jak jsem to tenkrát hledala na netu tak jsem našla jeden článek kde bylo že to jde jen v případě umrtí matky při porodu aby manžel šel na MD ale byl to jen jeden článek.manža tam byl nedávno kdy se na to ptal.kdyby u nás nehráli peníze takovou roly tak bych taky byla na 4 roky.bude to moje poslední těhu i kvůli školce a šimi zrovna pujde do první tak možná by se hodilo byt doma rok na víc.jen ty peníze.

doli1
8. mar 2010

nač je to lněné semínko?

aaadus
8. mar 2010

doli lněné semínko je na to, aby mimčo lépe vyklouzlo
zdeni klidně si lněné semínko a maliník "naordinuj" už teď, tím nic nezkazíš 😉

lucik...
8. mar 2010

taky určitě někde budou šmouhy 😀
lněné semínko je na lepší porod nebo něco takovýho.. podobně jako maliník ne?

aaadus
8. mar 2010

Loučím se, jedu si protáhnout kostru

lucik...
8. mar 2010

aaadus užij si to, já byla ráno 😵

nikkka
8. mar 2010

tak ja idem teda na tu ladovu kavu a cheeseburger 🙂
pekny vecer..

zdenkapo
8. mar 2010

jj to semínko je na lepší porod- a taky proti zácpě- má změkčit stolici a tím preventivně uvolnit porodní cesty...

Doli
no to bylo právě do 2008,ale od 2009,to má normálně jít,ale tady by nám dělala ta baba problémy a stejnak Anička bude asi v dubnu a do školky ji u nás nevezmou dřív jak od dalšího září,takže bych byla stejnak skoro půl roku bez peněz,tak to je fuk...

zdenkapo
8. mar 2010

nikkka
no jak už jsem psala,měla jsem bolesti jako šílený tlak mezi žebry v oblasti žaludku a skrz tělo až do zad a jakoby se mi těžce dýchalo,úplně jsem to vždycky vydýchávala a samozřejmě jsem zvracela...
hlavně teda nejez čerstvé pečivo,nadýmavé,cokoliv se zrníčkama,včetně pečiva,omezuj vše se šlupkama,žádné mastné,jen na grilu,na vodě- já kvůli koupila parní hrnec Tefal Vitamin + a z toho bylo jídlo super... nebo je dobrá římský hrnec-hliněný co se namáčí do vody a vaří se v tom bez tuku-teda spíš v troubě peče... atd..

bibi13
8. mar 2010

maliník? a to je čaj alebo čo? ako sa to volá po slovensky? a služi to tiež na ten lepší pôrod?

doli1
8. mar 2010

maliník vim nač je 😀 maliník vytváří hodně hlenu tim potom dítě líp klouzá s porodních cest ven nebo se taky používá při otěhotnění aby byl delší dobu plodný hlen.
ale jak se řekne po slovensku tak to nevim

bibi13
8. mar 2010

doli a v akej forme je?? je to nejaké hnusné alebo ako?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre