Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

m.c.
10. mar 2010

no myslím že jsem skoro jediná komu nevadí společný pokoj🙂. Ale asi je rozdím 2 ženský nebo víc na pokoji, já vím že víc než jednu spolubydlící mít nebudu🙂.

kitty123
10. mar 2010

Ahoj holky, tady je zase tak nádherný jarní den. Ještě je trochu chladno, ale to sluníčko mi dává pozitivní energii :o))

kitty123
10. mar 2010

Na dočítání je toho dost, to bych dělala do večera, tak jen pár řádků zpátky.

simi.w
10. mar 2010

blani, a stejně tam nebudeš sama, budeš se věnovat malému, to tě chytně na 100%, budete se poznávat, to je tak krásné 😵 🙂 😉
a u nás je pořád moc krásně, takže vyrážíme ven za sluníčkem

zuzana0409
10. mar 2010

ahojte chcemn sa spytat ci mava niektora z vas krce v nohach alebo je to normalne.....chyti ma to hlavne v noci a nemozem sa ani pohnut......diky

antynka1
10. mar 2010

Mě se nadstandard pěkně prodraží, ale stejně ho chci - mají 2 typy jednolůžkových pokojů - jeden za 1500 a druhý za 1300 za noc - docela pálka........

blanka.k
10. mar 2010

Antyn - já si to spočítala na 3x1300 za šestinedělí + 1000 za porod = 4.900,-, ale nevím,jeslti je v té částce i přespávání tatínka nebo ne...A naštětstí třeba epidural tu je zadarmo 😉 Můžu říct, že po jednom dni na kapčkách ve 3 na pokoji, který nebyl určen pro miminka (na šestinedělí měli plno, tak dávají maminy na pokoje pro těhule), jsem byla ochotná dát jakýkoliv prachy za klid 😅
Zuzana - a bereš Mg? To je dobrý na křeče

kitty123
10. mar 2010

Řeší se pobyt v porodnici. Přidávám se k těm, co chějí být na pokoji bez spolubydlících. Minule jsem byla na pokoji se dvěma dalšíma maminama a bylo to hrozný. Pokoj měl vlastní sociálku, byl celý nově rekonstuovaný. Náš Honzíček byl v porodnici hodně spavej, hned po kojení usnul a budil se až na další kojení, takže jsem se mohla krásně vyspat a odpočinout si. Jenže holčička té jedné paní řvala celý den v kuse a já už jsem z toho byla fakt na nervy. Ta další mamina byla Vietnamka, celý den jedla nějaká strašně smradlava jídla, nevím co to bylo a falt hnus. A ješte k tomu pořád zavírala okna a zatahovala žaluzie, takže fakt síla. Brečela jsem několikrát denně a prosila doktory, ať mě pustí domů. Byla jsem tam po císaři 7 nekonečných dní. Tak doufám, že tentokrát mi vyjde nadstandard, už jsem si ho byla předběžně zamluvit...ale porod může začít dřív a pak stejně nemusí být volno, snad budu mít štěstí.

nikkka
10. mar 2010

inak v maji sa ma rodit vela deti, aby neboli porodnice este aj preplnene...

lucik...
10. mar 2010

nikka a to víš odkud 😉?

m.c.
10. mar 2010

zuzana, tak zrovna včera jsem dostala fakt šílenou křeč do nohy. Já magnézko beru dost nepravidelně a křeče v noci mívám hlavně potom, když přes den hodně chodím. Ale občas mi ani Mg nezabere 😒 .

zdenkapo
10. mar 2010

Blani tak to si to maluješ- težko tě nechají jen 3 dny jako prvorodičku a může mít malej žloutenku a je vymalováno- já byla 7 dní a švagrová 14 dní,tak to by se sakra prodražilo....

ještě horší na psychiku je v té porodce,když máte doma už dítko a stýská se vám po něk to je hrozné... ale snad tam dlouho nebudu...

kitty123
10. mar 2010

Tady se platí za nadstandard 500 denně. Ale po minulé zkušenosti jsou peníze vedlejší.

lucik...
10. mar 2010

zdeni co já vím, tak tady pokud není žloutenka tak jdeš i jako prvorodička za 3 dny dom

kitty123
10. mar 2010

Musíme doufat, že nás z porodnice brzo pustí. Když mají přeplněno, tak třeba pustí i dříve.

nikkka
10. mar 2010

lucik nejaka nasa znama to spominala, ze je problem zohnat napr.v bratislave na maj porodnicu..april a maj ma byt vraj vela deti..

blanka.k
10. mar 2010

Zdeni - tady se opravdu pouští 3 dny po porodu, po císaři po 4. Pokud je žloutenka, tak mimčo si tam nechají a ty si musíš zaplatit hostinský pokoj, protože klasický větyšinou potřebují pro další maminu s dítětem. 😉

zuzana0409
10. mar 2010

beriem magne B6 dvakrat denne......a ani casto nechodim len sedim alebo lezim doma......a tvrdne uz niektorej z vas brusko?mne sa zda ze je to dost skoro......

blanka.k
10. mar 2010

Co jsem ležela s těma holkama, tak rodily obě ve středu a v sobotu ráno už šly domů 😉 Obě prvorodičky 😉

blanka.k
10. mar 2010

Zuza - tvrdne mi třeba 10x za noc, a to beru Mg 6x denně 😅

kitty123
10. mar 2010

Taky se taky chodí běžně domů 3.den. Jen po císaři mě pustili 7.den, potvory.

antynka1
10. mar 2010

S délkou pobytu je to asi jak v které porodnici, tak kam chci já tak, pouštějí po třech dnech po císaři po čtyřech....

kitty123
10. mar 2010

Taky mi tvrdne. TeĎ už je to normální, do určité míry. Doktora mi říkala, že normální je teď tak 6krát za den. Ale třeba v knížce píšou, že normální je i dvakrát za hodinu. Já na to beru magnézium, měla jsem 2 týdny 6 tablet dennně a teď už jen 3 denně. A zdá se mi to mnohem lepší.

blanka.k
10. mar 2010

Zdeni - tady je možné mít u sebe i děti, chápu, že to se pak vy, už stávající maminy, budete těšit domů dvojnásob. 😉

nikkka
10. mar 2010

u nas moja znama mala cisarskym teraz v piatok a vcera uz bola doma..

zdenkapo
10. mar 2010

tak to slyšim poprvé, tady na okolí teda všechny porodky prvorodičky pouští nejdřív 4.den a vícerodičky 3.den...

Blani
co to je za hovadinu? to jsou nějaký na hlavu ne? dokud to mimčo není schopné jít domů,tak je pacient a ne že ty si budeš něco platit,když máš právo na to být s dítětem v nemocnici beplatně... nehledě na to,že běžně musíš kojit ,přebalovat,prostě vše... jen ti ho dají třeba pod modré světlo

kitty123
10. mar 2010

Někde se snaží vydělat za každou cenu.

kajamatus
10. mar 2010

Ahojkky tak moja 11 dnova skusenost v nasej porodnici, po porode som si odlezala 3 dni na pooperacke po cisarskom, maleho som nedostala, lebo bol v inkubatore, mala som 1 spoluleziacu tej maleho nosili kazde 3 hodky , vtedy som rucala do duchien ako blazon, nastastie po 2 dnoch som uz za drobcom chodila ja kazde 3 hodky, tak to bol iny telocvik na jazvu. A od 4 dna az do toho 11 dna sa pri mne va dvojke izbe vystriedali 3 maminy. Prva uz tretorodicka bola super , vela veciam ma priucila, ako prikladat, ako kojit, a kopec praktic rad, este stale sme v kontakte. Druha bola prvorodicka a jej maly stale plakal, lebo ona nemala mlieko a bola strasne zufala, snazila som sa ju usmernit, ale ona nepocuvala ani personal oddelenia a hrabala sa iba domov. Tretia bola druhorodicka a znama primara oddelenia a dostala poporodnu depresiu, ale to iba z toho ,ze jej dovolili navsevy na izbu a vsetcia jej radili co a ako, zacala pochybovat o sebe ci je dobra mama a ci to zvladne, tak vtedy som jej povedala , ze ja by som milu navstevu vypoklonkovala a viac by som nechcela navstevu na izbe.tak na druhy den uz bola v pohode a vysmiata, z nemocnice sme odchadzali spolocne.

blanka.k
10. mar 2010

Zdeni - je to tak, vím, že ty maminy, sk terýma jsem ležela z toho byly hotové, měly strach ze žloutenky, protože bylo narváno a musely by jít domů a mimča tam nechat, naštětstí teda mimča byla ok...a pak i te´d při té prohlídce nemocnice nás ta PA na to upozor´ˇnovala, že prostě se hodně rodí, takže maminy šupají domů ☹ Taky říkala, že by dítě tam nikdy nenechala a zaplatila si ten hostinský pokoj, že to nechápe. No,a le je to tak ☹

kitty123
10. mar 2010

Blani, a kolik chtějí za ten hostinský pokoj?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre