• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

23. novembra 2012 
no myslím že jsem skoro jediná komu nevadí společný pokoj:slight_smile:. Ale asi je rozdím 2 ženský nebo víc na pokoji, já vím že víc než jednu spolubydlící mít nebudu:slight_smile:.
10. mar 2010 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky, tady je zase tak nádherný jarní den. Ještě je trochu chladno, ale to sluníčko mi dává pozitivní energii :o))
10. mar 2010 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Na dočítání je toho dost, to bych dělala do večera, tak jen pár řádků zpátky.
10. mar 2010 o 11:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
blani, a stejně tam nebudeš sama, budeš se věnovat malému, to tě chytně na 100%, budete se poznávat, to je tak krásné :dizzy_face: :slight_smile: :wink:
a u nás je pořád moc krásně, takže vyrážíme ven za sluníčkem
10. mar 2010 o 11:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte chcemn sa spytat ci mava niektora z vas krce v nohach alebo je to normalne.....chyti ma to hlavne v noci a nemozem sa ani pohnut......diky
10. mar 2010 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mě se nadstandard pěkně prodraží, ale stejně ho chci - mají 2 typy jednolůžkových pokojů - jeden za 1500 a druhý za 1300 za noc - docela pálka........
10. mar 2010 o 11:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Antyn - já si to spočítala na 3x1300 za šestinedělí + 1000 za porod = 4.900,-, ale nevím,jeslti je v té částce i přespávání tatínka nebo ne...A naštětstí třeba epidural tu je zadarmo :wink: Můžu říct, že po jednom dni na kapčkách ve 3 na pokoji, který nebyl určen pro miminka (na šestinedělí měli plno, tak dávají maminy na pokoje pro těhule), jsem byla ochotná dát jakýkoliv prachy za klid :sweat_smile:
Zuzana - a bereš Mg? To je dobrý na křeče
10. mar 2010 o 11:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Řeší se pobyt v porodnici. Přidávám se k těm, co chějí být na pokoji bez spolubydlících. Minule jsem byla na pokoji se dvěma dalšíma maminama a bylo to hrozný. Pokoj měl vlastní sociálku, byl celý nově rekonstuovaný. Náš Honzíček byl v porodnici hodně spavej, hned po kojení usnul a budil se až na další kojení, takže jsem se mohla krásně vyspat a odpočinout si. Jenže holčička té jedné paní řvala celý den v kuse a já už jsem z toho byla fakt na nervy. Ta další mamina byla Vietnamka, celý den jedla nějaká strašně smradlava jídla, nevím co to bylo a falt hnus. A ješte k tomu pořád zavírala okna a zatahovala žaluzie, takže fakt síla. Brečela jsem několikrát denně a prosila doktory, ať mě pustí domů. Byla jsem tam po císaři 7 nekonečných dní. Tak doufám, že tentokrát mi vyjde nadstandard, už jsem si ho byla předběžně zamluvit...ale porod může začít dřív a pak stejně nemusí být volno, snad budu mít štěstí.
10. mar 2010 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak v maji sa ma rodit vela deti, aby neboli porodnice este aj preplnene...
10. mar 2010 o 11:12  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nikka a to víš odkud :wink:?
10. mar 2010 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zuzana, tak zrovna včera jsem dostala fakt šílenou křeč do nohy. Já magnézko beru dost nepravidelně a křeče v noci mívám hlavně potom, když přes den hodně chodím. Ale občas mi ani Mg nezabere :unamused: .
10. mar 2010 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Blani tak to si to maluješ- težko tě nechají jen 3 dny jako prvorodičku a může mít malej žloutenku a je vymalováno- já byla 7 dní a švagrová 14 dní,tak to by se sakra prodražilo....

ještě horší na psychiku je v té porodce,když máte doma už dítko a stýská se vám po něk to je hrozné... ale snad tam dlouho nebudu...
10. mar 2010 o 11:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tady se platí za nadstandard 500 denně. Ale po minulé zkušenosti jsou peníze vedlejší.
zdeni co já vím, tak tady pokud není žloutenka tak jdeš i jako prvorodička za 3 dny dom
Musíme doufat, že nás z porodnice brzo pustí. Když mají přeplněno, tak třeba pustí i dříve.
10. mar 2010 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lucik nejaka nasa znama to spominala, ze je problem zohnat napr.v bratislave na maj porodnicu..april a maj ma byt vraj vela deti..
10. mar 2010 o 11:20  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zdeni - tady se opravdu pouští 3 dny po porodu, po císaři po 4. Pokud je žloutenka, tak mimčo si tam nechají a ty si musíš zaplatit hostinský pokoj, protože klasický větyšinou potřebují pro další maminu s dítětem. :wink:
10. mar 2010 o 11:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
beriem magne B6 dvakrat denne......a ani casto nechodim len sedim alebo lezim doma......a tvrdne uz niektorej z vas brusko?mne sa zda ze je to dost skoro......
10. mar 2010 o 11:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Co jsem ležela s těma holkama, tak rodily obě ve středu a v sobotu ráno už šly domů :wink: Obě prvorodičky :wink:
10. mar 2010 o 11:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuza - tvrdne mi třeba 10x za noc, a to beru Mg 6x denně :sweat_smile:
10. mar 2010 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Taky se taky chodí běžně domů 3.den. Jen po císaři mě pustili 7.den, potvory.
10. mar 2010 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
S délkou pobytu je to asi jak v které porodnici, tak kam chci já tak, pouštějí po třech dnech po císaři po čtyřech....
10. mar 2010 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Taky mi tvrdne. TeĎ už je to normální, do určité míry. Doktora mi říkala, že normální je teď tak 6krát za den. Ale třeba v knížce píšou, že normální je i dvakrát za hodinu. Já na to beru magnézium, měla jsem 2 týdny 6 tablet dennně a teď už jen 3 denně. A zdá se mi to mnohem lepší.
10. mar 2010 o 11:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zdeni - tady je možné mít u sebe i děti, chápu, že to se pak vy, už stávající maminy, budete těšit domů dvojnásob. :wink:
10. mar 2010 o 11:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
u nas moja znama mala cisarskym teraz v piatok a vcera uz bola doma..
10. mar 2010 o 11:30  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to slyšim poprvé, tady na okolí teda všechny porodky prvorodičky pouští nejdřív 4.den a vícerodičky 3.den...

Blani
co to je za hovadinu? to jsou nějaký na hlavu ne? dokud to mimčo není schopné jít domů,tak je pacient a ne že ty si budeš něco platit,když máš právo na to být s dítětem v nemocnici beplatně... nehledě na to,že běžně musíš kojit ,přebalovat,prostě vše... jen ti ho dají třeba pod modré světlo
10. mar 2010 o 11:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Někde se snaží vydělat za každou cenu.
10. mar 2010 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojkky tak moja 11 dnova skusenost v nasej porodnici, po porode som si odlezala 3 dni na pooperacke po cisarskom, maleho som nedostala, lebo bol v inkubatore, mala som 1 spoluleziacu tej maleho nosili kazde 3 hodky , vtedy som rucala do duchien ako blazon, nastastie po 2 dnoch som uz za drobcom chodila ja kazde 3 hodky, tak to bol iny telocvik na jazvu. A od 4 dna az do toho 11 dna sa pri mne va dvojke izbe vystriedali 3 maminy. Prva uz tretorodicka bola super , vela veciam ma priucila, ako prikladat, ako kojit, a kopec praktic rad, este stale sme v kontakte. Druha bola prvorodicka a jej maly stale plakal, lebo ona nemala mlieko a bola strasne zufala, snazila som sa ju usmernit, ale ona nepocuvala ani personal oddelenia a hrabala sa iba domov. Tretia bola druhorodicka a znama primara oddelenia a dostala poporodnu depresiu, ale to iba z toho ,ze jej dovolili navsevy na izbu a vsetcia jej radili co a ako, zacala pochybovat o sebe ci je dobra mama a ci to zvladne, tak vtedy som jej povedala , ze ja by som milu navstevu vypoklonkovala a viac by som nechcela navstevu na izbe.tak na druhy den uz bola v pohode a vysmiata, z nemocnice sme odchadzali spolocne.
10. mar 2010 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zdeni - je to tak, vím, že ty maminy, sk terýma jsem ležela z toho byly hotové, měly strach ze žloutenky, protože bylo narváno a musely by jít domů a mimča tam nechat, naštětstí teda mimča byla ok...a pak i te´d při té prohlídce nemocnice nás ta PA na to upozor´ˇnovala, že prostě se hodně rodí, takže maminy šupají domů :frowning2: Taky říkala, že by dítě tam nikdy nenechala a zaplatila si ten hostinský pokoj, že to nechápe. No,a le je to tak :frowning2:
10. mar 2010 o 11:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Blani, a kolik chtějí za ten hostinský pokoj?
10. mar 2010 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok