Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

blanka.k
12. mar 2010

Zuzul - počkej,až uděří prostata atd., to se zase budeme smát my chlapům 😀 🤐

michalag
autor
12. mar 2010

zzuzul, celkom dobre az na palenie zahy a koli tomu vecerneho objimania misy .... aj vy mate taku kyselinu ze musite obcas ist na wc-ko?

zzuzullka
12. mar 2010

michalag, tak to ti nezávidím, chúďa...ešte aj v poslednom trimestri omjímať misu 😠

blanka 😀

michalag
autor
12. mar 2010

zzuzul to co nebolo na zaciatku musi byt teraz, ale uz to nejako pretrpim nastastie to byva len vecer a iba tak kazdy druhy den, no ale prijemne to nie je 😒 ☹

zuzka81
12. mar 2010

miichalag mna to palenie konečne prešlo ale ozaj to bolo hnusne, palilo ma to strašne ale pukance mi zabrali.

xxx.klarka
12. mar 2010

michal, ahoj, jéjej, to vůbec nezávidím. Já tohle pálení žáhy naštěstí neznám. (ťuk ťuk ťuk )

zdenkapo
12. mar 2010

Zuzu
nemyslim to zle,ale prostě to tak je....

mě posledních pár dní občas už pobolívá- tvrdne břicho a je to fakt dost nepříjemné a to beru 3x1tbl MG
a Anička se mi tlačí už dolu tak mě to tlačí na močák,tak častejí běhám na WC 😖

zvracení
tak já měla asi do konce 4.měsíce,ale teda prozvracela jsem celý první porod,fakt děs,ale bylo to spíš těma kapačkama,co do mě furt lili na střídačku, 2x ATB,2X oxytocin a 2 další vyvolávycí injekci s čímsi

blanka.k
12. mar 2010

Já jsem naposledy zvracela v asi 24tt, pak byl chvilku klid a poslední měsíc se mi to i 5x denně vrátí až do krku, ale zatím jsem zvracela jen 1x teď v poslendím trimestru, jinak to nějak udržím , ale je to hnus 😅 Nejhorší je to vleže, to nějak ten žaludek nezvládá 😅

zdenkapo
12. mar 2010

manža
právě přijel domu od dr. a přivezl TOmáškovi ten časopis s tou kostičkou s mamuten Manym z DOby ledové,jak jsou na to upoutávky v televizi a aby to nebylo Aničce líto,tak jí v lékárně koupil řetízek na dudlík umělý- červený řetízek a karabinka a klip bílý s červeným srdíčkem, fakt roztomilé...

zzuzullka
12. mar 2010

jaj babulky, už nech máme tých našich drobcov pri sebe 🙂

xxx.klarka
12. mar 2010

zzuzu, moje slova 🙂 😵

michalag
autor
12. mar 2010

zavidim tym co nepoznaju palenie zahy, ja som si uz zvykla a pokial to nie je extrem tak sa to da vydrzat ale ked si vecer lahnem do postele tak sa to tam nejako poposuva a .... niekedy by som potrebovala aj vedro k posteli aby som to mohla vypluvat (ospravedlnujem sa za popis) ako je to neprijemne

michalag
autor
12. mar 2010

akurat je v Damskom magazine dobry Zvolensky gynekolog 🙂

michalag
autor
12. mar 2010

uz ste aj prali vecicky pre drobcov? ci som tu jedina ktora to este stale odklada 😕

idem dokoncit tortu ... hned som spat

jemrykka
12. mar 2010

ahojte, takže sme spať od doktora, velmi ma nepotešil... tvrdne mi bruško:( takže predpísané mám magnezko a tabletky salbutamol... v práci so beriem volno do začiatku materskej..mám ešte našťastie dovolenku... a malinká je otočená dolu hlavou a vraj sa ešte neotváram ale ked mi to tvrdnutie neprejde tak potom nemocnica, tak dúfam, že tabletky pomôžu.... 😔
Inak je všetko oka, počúvala som aj srdiečko 😵 a máme už 1655g 🙂) Takže teraz ležím a koníkujem...

zdenkapo
12. mar 2010

michala
já mám hotové vše- popráno,požehleno,naskládáno ve skřínce....

jen to jsem dnes objednala,tak ještě vyperu a vyžehlim

zzuzullka
12. mar 2010

michalag, ja som tiež ešte nezačala prať a ešte mi chýbajú veci z drogérie a lekárne. budúci týždeň sa chystám pobehať obchody a popozerať sortiment a ceny plienok lebo vôbec neviem ktoré kúpiť a ani ktoré koľko stoja 😅

zdenkapo
12. mar 2010

Jemryka
hlavně že je málá v pořádku a to tvrdnutí břicha několikrát denně je normál... já taky beru MG a poslední dny mi i přesto tvrdne fakt intenzivně,ale od 36tt ho vysadim,jak psal dr. Koucký na porodnice.cz od 36tt je MG zbytečný,ale moje gyndr. zase říká aŤ ho beru až do porodu,tak si člověk může vybrat, ale já po zkušenosti s prvním porodem vysadim

blanka.k
12. mar 2010

Mě taky s 6tbl Mg denně tvrdne, poslední dny klidně 10x, hlavně v noci, mudr.taky říkala brát do 36tt, takže budu brát a pak se asi z tvrdnutí zblázním 😅 Zdeni - určo ho vysaď taky 😉
Michala - vyprala jsem 1 deku a tím to skončilo, ale možná příští týden začnu 🤐 😅

zzuzullka
12. mar 2010

zuzka, ďakujem a máš porovnané ceny z tej stránky a v obchodoch? a budeš z tej stránky objednávať?

jemrykka, tak radšej odpočívaj, dúfam, že aj nám pustí v utorok na poradni srdiečko lebo to je ten najkrajsí zvuk na svete 🙂 počuli sme ho pred vianociami na prenatálnom screeningu a bolo to strašne krásne 🙂

jemrykka
12. mar 2010

lebo mna dosť vystrašil, s tou nemocnicou...tak dúfam, že to bude dobré, leb inak ja som necitila nejaké extra bolesti alebo tvrdnutie...občas som pocítila také tlaky v podbrušku....ale tak dúfajme že to pomôže🙂) musím myslieť pozitívne

adelka89
12. mar 2010

ahoj holky tak jsem doma z obedu 🙂 a koupila jsem si kofolu 🙂
magnezko uz neberu stejne mi brisko tvrdlo a cipek drzi,tak nemam duvod to brat.
vyprane mam uz vsechno vyzehlene a uklizene v komode taky zbyva mi uz jen jedna rychloavinka a hracky (tech ale moc nemame) nekdy pristi tyden nebo za 14 dnu vyvarim dudliky do porodky a sbalim tu tasku konecne 😀

xxx.klarka
12. mar 2010

Holky, mě je zle ☹ dala jsem si pochoutkový salát s rohlíkem a moc mi to nesedlo, je mi blbě ☹

jemrykka, hlavně že je malá v pořádku. ty pěkně odpočívej ať ještě pár týdnů vydržíš.

zuzka81
12. mar 2010

zzuzull ano mam to porovnane s cenami v obchode a určite sa oplatia, odporučila mi ich aj kamaratka ona ich používa už dlhšiu dobu, a v obchode som ešte nikde nenašla take velke balenia za takuto výhodnu cenu.

lucik...
12. mar 2010

holky a jak doktor pozná že vám tvrdne bříško???

Mě poslední dny taky dost tvrdne... Já teda nevím jestli tvrdne a nebo mám malou natlačenou na břišní stěně.. Jak poznám rozdíl...?

A magnézko doma už nemám ☹ Fakt se může v klidu brát do 36tt? Nechci aby mi to zpomalilo porod nebo tak něco

lucik...
12. mar 2010

michal já nemám vypráno vůbec nic 😀 Ale dnes doděláme pokojík takže zítra se vesele poustím do praní.. Jen jsem si teda naivně plánovala jak mi to krásně uschne venku na sluníčku a asi smůla trošku, bych se taky nemusela dočkat 😀

adelka89
12. mar 2010

zuzi my jsme poslouchali srdicko stetoskopem uz nekdy ve 20tt 🙂 mozna i driv 🙂
a manzel posloucha pokazde, kdyz mam o maleho strach, dneska v sest rano jsem maleho necitila, vubec se nehybal ani neprevaloval a mela jsem o nej strasny strach, tak jsem manzela vzbudila aby si poslechl srdicko 🙂 jsme oba vzdycky uplne stastni 🙂 ted kdyz je maly hlavickou dolu tak uz to srdicko nemusime ani dlouho hledat, proste na prave strane je krasne slyset 🙂 manzel mi vzdycky tuka prstem do ruky v rytmu srdicka 🙂 je to krasny pocit, jesteze toho tatinka mame 🙂

adelka89
12. mar 2010

jemryka drzim pesti at je vsechno OK. Ja jsem takto taky lezela (ja teda kvuli otevirani) ale pomohlo to 🙂 pust si nejaky pekny film a odpocivej 🙂

michalag
autor
12. mar 2010

jemykka, presne ako pisu baby, hlavne ze je malicka v poriadku 😵 , teraz hlavne oddychuj 😉

ja planujem zacat prat okolo 21 az 28.3. tak snad nas mala nepredbehne 😅

zuzka a mas ich odskusanych? myslim objednavanie z tade?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre