Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

antynka1
13. mar 2010

Misah - a které jsou ty ergonomické? Nemůžeš mi sem prosím hodit nějaký odkaz - začínám se v tom ztrácet. Právě o těch babyvacích jsem četla, že jak se to nosí na jednom rameni, tak z toho bolí záda - no ale to asi ze všech, když je mimís větší. Právě proto mi přijde na těch prvních pár měsíců lepší ta klokanka, která je přes obě ramena.... No bude to muset vyzkoušet a pak se rozhodnu....

mishah
13. mar 2010

Jinak bych ale řekla, že stejně ze všeho nejvíc jsme využívali kočárek a to lehátko 🙂

Musím se podělit - včera nám došla chůvička Avent Philips S530 a jsem z ní fakt nadšená, malej teda taky , tak doufám,že se dožije ještě i mimíse 😀 Na Lukyho jsme měli chůvičky od Ety a pořád jsme chytali sousedy, v tomhle fakt jde slyšet to dítě i oddechovat 😎

mishah
13. mar 2010

anty:podle mě,když je mimi lehounké-a to v těch prvních měsícíh je, tak ho stejně většinou nosíš na rukou-třeba Lukášek nechtěl ani klubíčko,nejraději se nosil "klasicky"-že jsem si hodila plínu přes rameno a byl čelem ke mně...a pak jsme ho taky uspávali vsedě-máme takové to pohupovací křesílko..je to těžké,každé mimčo je jiné, třeba budeš mít spací holčičku a budeš mít vystaráno 😉

www.nosenideti.cz
http://www.outdoorkids.cz/?ergonomicka-nositka,7,2

Když zadáš do googlu ergonomická nosítka, vyplivne to spoustu odkazů 😎 Jinak my jsme si nejprv objednali tu manducu jen na zkoušku(na půjčení na dovolenou) a protože se nám fakt osvědčila, tak jsme ji koupili...Určitě se vyplatí do toho nosítka víc investovat.

Který den se chystáte na ten veletrh?

mishah
13. mar 2010

Jo a hodně diskusí je na www.babycafe.cz

antynka1
13. mar 2010

Misah díky. My se tam chystáme asi až v sobotu, přes týden to manža nestihne... Asi to bude pěkný blázinec......
Chůvičku a monitor teď zrovna taky řeším, původně jsem chtěla to 2v1 od Angelcare, ale pak jsem si uvědomila, že bude lepší nějaká, ke které se dá zvlášť dokoupit deska, protože monitor chci mít na dvou místech a nechci pořád přenášet desky..... A chůvičku právě vybírám 🙂 Třeba na tom veletrhu taky na něco natrefím. Jak to vůbec funguje na veletrzích, když i tam chceš něco koupit? Dá se to objenat nebo to prodávají přímo na místě? Nechci sebou tahat moc peněz ale říkám si, že tam bývají lepší ceny.

antynka1
13. mar 2010

Misah ten odkaz na babycafe - to je nějaká kavárna a diskuze tam nevidím......

mishah
13. mar 2010

jejda,promiň 😅 to má být totiž www.baby-cafe.cz 😀

jo a asi některé věci se tam dají nakoupit líp..já si minule vybrala penízky,kupovali jsme Lukáškovi něco na narozeniny a na vánoce...

jinak jsem viděla monitory bez desek-myslím nějaký snuzi a ještě jeden typ,ale už nevím název..a měli moc dobré hodnocení,akorát se ještě nevyrábějí moc dlouho,tak nevím..já právě z toho důvodu,že je potřeba deska,ani nepořizuju-protože Luky spal s námi v posteli a uvidím,jak to bude s druhým 😉

dezyre
13. mar 2010

Ty nosítka jsou super, už jsem je taky viděla. Blbé je, že se v nich nedá nosit mimčo už od narození. Jinak takové nosítko určitě pořídíme až bude malej malinko větší ...

antynka1
13. mar 2010

Tak jsem zase pátrala - dnes nedám pokoj 🙂 K těm Ergo nosítkům se dá koupit novorozenecká vložka a můžou se v tom nosit i děti do 4 měsíců...... Ale to mimčo mi tam přijde dost namáčklé... Ach jo, pořád nevím, musím okouknout a zjistit co a jak 🙂

http://www.nejenprodeti.cz/ergo-baby-novorozene...

babara
13. mar 2010

tak ja mam satek, a asi nic jinyho uz kupovat nebudu. Dobry je, ze ten satek se uvaze presne na miru vam i miminku, i kdyz menite velikost.
Klokanku jsem vyuzila treb kdyz jsem sla treba vyzvednout neco dolu z bytu, abych mela volne ruce a nez bzch uvazala satek, tak tohle bylo rychlejsi, ale na dlouho to urcite neni.

aaadus
13. mar 2010

antyn jestli chceš monitor dechu se dvěma deskama, mám doma kupon na slevu na Babysense II, i s poštovným to výjde na 2100,- Tak kdyby jsi nesehnala levnější a chtěla tento, můžu ti kupon poslat. Já jsem tak monitor pořizovala a do týdne mi ho poslali

doli1
13. mar 2010

já mám nosítko http://deti.bazos.cz/inzerat/5251957/Klokanka-r... tady je nějaká nová řada http://www.detskyraj.cz/zbozi/236-red-castle-ca... podle mě byla super má miminkovskou vložku takže tam dítě nesedí,potom tam má na držení hlavičky takže se může používat velmi brzo.mě zas vyhovuje že dítě je tam úplně narovno.dítě je možná v bříšku skroucený ale potom se už jen rovná.stále leží v postýlce nebo v kočárku takže si myslim že šátek neni zas tak ideální.záda mi od toho neboleli ikdyž je to přes jedno rameno.je to na systém krosny takže se to musí nosit na bedrech ne na břichu.suprově se v tom dalo kojjit.jen se to nahlo do boku nic se nemuselo rozepínat.potom se jen vytahali miminkovské vložky a dalo se to nosit dál vše jde rozebrat nebo jen zvětšit velikost.vše je na suché zipy tak se to posunuje podle velikostí.
od roku jsme už koupili krosnu chicco a tu jsme používali až do tří let potom už byl moc těžký na záda

antynka1
13. mar 2010

Holky díky 🙂
Doli ty jsi ho nosila i horizontálně, tj. s tou podložkou?
Adus - ten babysense má dvě podložky, že jo? Nevíš jestli se ze začátku dá používat každá deska zvlášť (než mimčo vyroste) a přenášet jenom ten přístroj? Chtěla bych ho mít na dvou místech. Psala jsem dovozci, ale zatím mi neodpověděl.

mishah
13. mar 2010

anty: něco takového máme i k manduce..ta vložka byla součástí..ergo jsme taky zkoušeli,ale je to asi spíš pro vyšší postavy,měřím sice 170 cm,ale ty ramenní popruhy byly na mě moc široké..a manduca měla vyšší opěrku hlavy,jinak jsou prakticky stejné 😉

ještzě k rozdílu mezi "klokankami" a ergon.nosítky: hlavní rozdíl je i v tom,že v těch ergonomických nosítkách dětem nevisí nožky dolů,ale vlastně až do roka by měly být posazené až ke kolínkům(jakoby široký posez).Zcela nevhodné je taky nošení čelem od sebe-i když to u mnoha výrobců mají i na obrázcích...ale to je jiná věc(chodítka se taky prodávají,že..)

antynka1
13. mar 2010

Jo jiank koho by to zajímalo, dělala jsem si test teploměrů - klasický rtuťový, reklamní digitální a digitální RAPID Hartmann. Tak klasický rtuťový a ten reklamní hned na první pokus skoro stejný výsledek, jeden 36,6 a druhý 36,7. A ten Hartmann Rapid - napoprvé mi naměřil 36,0... Tak jsem ho zkusila znovu a pak už namřeil 36,6 takže v pořádku - no ale ten první výsledek byl úplně z cesty.....

doli1
13. mar 2010

jj nosila jsem ho stou podložkou ona když se oddělá tak by tam seděl.měli jsme ju tam docela dlouho než jsem ju oddělala.

antynka1
13. mar 2010

Misah - tak já mám 153 cm takže na mě by to bylo velké, takže spíš ta Maduca 🙂
Ty klokanky bývají jen do 12 kg, ty nosítka do 20 kg. Tak už se mi konečně výběr zužuje a začínám mít více jasno🙂

doli1
13. mar 2010

já už tam šimka nenosila v 9kg cca 1rok to už mě přiššel hodně těžký.to jsme potom koupili tu chicco krosnu na záda v tom se líp nosil.

bibi13
13. mar 2010

mishah, nemáš náhodou link na ten baby monitor philips? nejako mi to nevygooglilo... 😒 😠

antynka1
13. mar 2010

Tak jsem zjistila, že ta Manduca má sice vložku pro novorozence, ale jen na nohy, takže to asi nejde do lehu. No to jsem sama zvědavá co nakonec pořídím - každé má své pro a proti......

mishah
13. mar 2010

doli:přesně,v tom jané se náš Luky nedal nosit daleko dříc, než když měl 9 kilo, manducu jsme kupovali,když měl 8 měsíců..ale nosili jsme ho v ní ještě ted v létě, to měl 20 měsíců..

anty:no právě,že já spíš myslím,že tu novor.vložku používat nebudu, jinak to od erga mi přijde podobné jako rychlozavinovačka🙂)-máme to k tomu babyvaku a musím říct,že je to jen taková vyteplená vložka, no nevím,jak u tohohle...ze začátku jsou asi fakt nejlepší bud šátky nebo babyvaky...

bibi:mají ji ve spoustě e-shopů: nejlevnější jsem myslím viděla tady:(ale možná najdeš jinde levnější-ty ceny jsou rozdílné až o 1600,-Kč☹
http://www.mall.cz/chuvicky/philips-chuvicka-sc...
jinak mi fakt přijde dobrá, zítra se chystám ji vyzkoušet,kam až uslyšíme,ale odposlech je fakt dobrý a krásně se sama ladí 😉 a to máme v domě 3 malé děti..

antynka1
13. mar 2010

Doli, Bibi - mají i levnější 🙂
http://www.gsmtelefony.cz/index.php?cat=0&idx=8...

antynka1
13. mar 2010

Tedy chtěla jsem napsat Bibi a Misah 🙂

bibi13
13. mar 2010

mishah, už som si to našla.. 😅

bibi13
13. mar 2010

Mishah a nie je ta zakladna príliš velká? a nie je to zbytočne drahé? 😒

mishah
13. mar 2010

jj,v tom gsm jsme ji taky viděla, nějak jsme si zafixovala, že mají v Ona dnes tu slevu 300,-Kčna Mall.cz 😀

mishah
13. mar 2010

velká mi nepřijde a dražší asi je, to jo..jenže když jsem procházela všemožné testy a tím,že bydlíme v zástavbě, atd, tak nám bývalá, podstatně levnější chůva byla k ničemu...chytali jsme i cizí děti 😅 a signál vypadával...doufám,že tahle nám vydrží dlouho..
ad velikost: ta dětská jednotka je o trochu větší,než měly ty eta chůvičky,ale zas stejně to je někde položené..ta rodičovská je malá, záleží, co od chůvičky potřebuješ a kde ji chceš používat 😉

doporučuju mrknout sem:

http://www.detske-chuvicky.cz/

doli1
13. mar 2010

musim říct že na té chůvě co máme my tak taky chytáme i jiné děti ale přeladíme a je klid.

zzuzullka
13. mar 2010

ahojte tehulky 🙂

vidím, že riešite nosítka a chúvičky...nosítko som chcela najskôr šatku a potom sa mi strašne zapáčila Manduca, ale asi počkám a keď tak kúpime podľa potreby, lebo neviem či by sme to vynosili. a chúva...asi tiež budem kupovať až keď zistím, že je treba 🙂

aaadus
13. mar 2010

antyn jde používat každá podložka zvlášť a jenom přenášet ten přístroj. Kvůli tomu jsem to kupovala, jednu desku budu mít v ložnici v postýlce a druhou v obýváku v kolíbce popř. ji budu vozit k našim když k nim pojedeme na delší dobu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre