Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

bramburka
15. mar 2010

no holk ynevim, ja po prdnutí vody sedela na zachode a kdykoliv jsem vstala tak se valili a valili litry vody...fakt jsem ji mela hodne, ani plenka, ani ručník, vše okamzitě durch, to nevim, kam bych si lehla. teklo to celou hodinu. Pak na prijmu jak debil s ručníkem a oni mi rekli, at si jdu vzit vlozku na zachod tuk tuk tuk, ta byla do par vterin taky durch, al evoda byla pruzracna, naruzovela, nic se mnou nedelali, tocili pak monitor asi hodinu po prijmu, nepripadalo mi ze by nejak p ospichali a to bylo uz 2 hodky od rupnutí, jen rekli, ez kdyz neporodim do 24h daji mi nejaka antibiotika proti infekci a kdyz do 48h neporodim, budou vyvolavat, ale to se nestalo

dezyre
15. mar 2010

Holky, tak konečně mám vyžehleno. 3 týdny jsem se k tomu nedostala 😅 . Zpracovávala jsem jen ponožky a spodní prádlo. Jinak jsem žehlila jen věcičky pro malýho a naše se mi už nechtěli .. Fuj, ale jsem ráda, že to mám za sebou. Ještě mě čeká zašívání, au au to nerada, no co zvládnu zašiju, co ne, tak asi odvezu k babičce..
Jejda vy už v tom máte tak jasno, kdy pojedete do porodky 😅 .. Nad tím jsem vůbec nepřemýšlela, jestli po deseti minutách nebo po pěti.. Je fakt, že my máme porodnici asi 15 km, takže za 10 min. jsme tam 😀 Pokud pojedeme normální cestovní rychlostí a nebude zavazet žádnej slimák před náma..

dezyre
15. mar 2010

Brambu, to je můj sen.. litry a litry plodové vody a vody celkově 😀 😀 😀 Protože jsem moc moc přibrala, tak doufám, že jsem "jen" zavodněná 😀 😀 😀 😀 😀

blanka.k
15. mar 2010

Dez - tak, tak....hoooodně vody, ať to nepřehlídnu. 😀

zdenkapo
15. mar 2010

Bram
tak to ti fakt závidim.. m když dělali dirupci,tak furt sestra čekala s mísou pode mnou kdy co poteče a až na fakt kapek nic- a málo vody mám i teď,tak jsem ráda,že jsem porodila o týden dřív a teď jsem zvědavá jestli mě nechaj nebo půjdu a to vyvolání dřív

michalag
autor
15. mar 2010

Ahooojteeee 🙂 🙂 🙂 ,

klarka, vobec si to tak neber, asi to tak malo byt aj ked viem ze myslienka na to ze si to vyslovila je strasna

aaadus, ty jo, pozerala som tu americanku a az mi prislo zle ked som to videla, pokazi si zdravie len koli tomu aby prekonala rekord ... je blba

plodovka - mne odtiekla o 5:00 a s hned mi zacali bolesti v 2 minutovych intervaloch a o 6:00 bol Sami na svete ... ale ked odtecie plodovka tak by ste mali ist do nemocky a do 48 hodin by sa malicke malo narodit koli hroziacej infekcii

Lucka vazila v 31tt (30tt+3d) 1670g a teraz sa najskor dozviem az pri porode ☹

zdenkapo
15. mar 2010

Michala
no tak to si měla porod jak procházku růžovou zahradou proti mě... to ti závidim teda...

ATB
u nás teda dávaj po určitých hodinách po prasknutí vody ATB preventivně,vim,že švagrová to tak měla a při pozitivním streptoku je dávaj po 8 hodinách,to jsem měla já

michalag
autor
15. mar 2010

zdenka, poviem ti ze ja prajem vsetkym zenam taky super porod 😉 🙂 ... bola som otvorena od 32tt na na prsty a ja som sa hybala ze som len nelezala a neodychovala tak mozno aj to mi urychlilo porod, aj ked s odstupom casu som mala aj strach ze som mohla kludne porodit doma alebo v sanitke .... ale zase teraz to tak nemusi byt a moze a drahy ma teraz aj strach aby to nebolo este rychlejsie ako vtedy 😅 😝

lucik...
15. mar 2010

tý jo michal, takový rychlý porod závidim 🙂
Já byla dnes v porodnici na předporodní besedě 😉 Prohlídli jsme i porodní sál, ten tedy vypadá moc hezky, mm byl nadšený 😀 A dr. byl mooooc příjemný, tak uvidíme 😵

bibi13
15. mar 2010

babule, ja som práve predala svadobné šaty... 😢 😢 😢 😢 😢 😢

blanka.k
15. mar 2010

Bibi - já je zatím úspěšně schovávám ve skříni. Letos jsem na ples nemohla, ale loni jsem je tam aspoň vyvětrala 😀
Jinak posílám pár kytiček z dnešní výstavy, já už chci jaro, ať všechno kvete,... http://www.btweb.cz/orchideje2010.html 😉

blanka.k
15. mar 2010

Ten odkaz je dobré otevírat v Mozille, v Internet Expolerru ty stránky nějak blbnou a nevím proč ☹

bibi13
15. mar 2010

blani aké si mala šaty ked si ich mala na plese?? mne bude za nimi smutno.. ☹

blanka.k
15. mar 2010

Bibi - já si nechala ušít smetanové (i když na fotkách vypadají spíš bíle, pokud vedle mě není nidko v bílé) a po svatbě mi mamka ustřihla asi 1m vlečku a nevzala jsem si pod ně spodnici. ale jinak klasiké svatební korzetové šaty bez ramínek. 😉 Si pamatuju, jak jsem šla na WC a nějaký úplně cizí kluk mi říkal, že vypadám jak nevěsta, že bych se v těch šatecj mohla vdávat (nevím,jeslti mě chtěl ve své opilosti zbalit), tak jsem mu říkala, že to jo,ale že jedna svatba v nich mi už stačila 😀 Tak koukal 😀

blanka.k
15. mar 2010

Ony nejsou moc vidět, tady jsou právě bez spodnice, takže nic širokého... http://www.beremese.cz/album/view.php?vImageID=... 😉 Hlavně mají jen něco přes 1 kg, takže jsou lehoučké, z taftu, to se tancuje v pohodě. By mě zajímalo,jeslti bych je ještě oblíkla, byly dost velký na šněrování, asi to zítra zkusím 😀 🤐

pugie
15. mar 2010

Ahoj holky, i když moc nestíhám psát, tak na Vás sem tam hodim očko, abych byla trochu v obraze 😉 máme za sebou 3.ultrazvuk a už druhej doktor nám potvrdil holčičku 😵 dneska jsem byla i v poradně, měla jsem dost nízkej tlak, trpim tim i normálně a omdlela jsem jim tam v čekárně, chjo, to bylo pozdvižení ☹

Jak jste tu probírali nosítka, šátky atd., nemáte někdo zkušenosti s timhle od firmy lodger? http://www.ondalek.cz/produkt/lodger-nositko-a-...

bibi, tak ty šaty musí být srdeční záležitost, co 😉

monika.c
15. mar 2010

ahoje dievcta,uz som tu dlho nebola,nejako nestiham,ale citam vas poctivo 😉 u nas zhruba nic nove,tento tyzden v praci koncim,uz sa aj tesim ale na druhej strane mi bude luto,uz som si zvykla aj deticky boli super ale budem mat doma dve svoje,tak dufam,ze mi budu stacit 😵 ked ste sa tu bavili o piti a jedeni pocas prvej doby porodnej,tak vam mozem povedat,ze teda ja osobne som na jedenie ani nepomyslela,ani na pitie a aj ked som dala nieco do ust,tak som to vyzvracala,takze teraz si budem brat naozaj len nejaku flasku s vodou 😉 a k tej plodovej vode,dr.vam sice povedia,ze do 48 hod.od odtecenia vam vyvolaju porod,len niekedy je to inak 😖 mne plodovka odtiekla v noci z pondelka do utorka,tak sme hned bezali do porodnice,no ale kontrakcie neprisli ani po 48 hod.len ma stale sledovali,voda mi stale odtekala,je pravda,ze som mala atb,ale to som mala aj streptokoka,takze preto mi ich davali ,no a nakoniec, konecne vo stvrtok rano mi pichli vyvolavacku a Luky sa narodil poobee o 3.20 😉 nemam najlepsie spomienky na porod a mozno preto sa obavam aj tohto a to som este navyse v cudzom svete,tak ja len dufam,ze vsetko dobre dopadne 😉

lucik...
15. mar 2010

pugie zkušenost nemám, ale taky jsem ho chtěla koupit...

pugie
15. mar 2010

lucik, já už ho mám právě doma 😵

lucik...
15. mar 2010

pugie a proč se ptáš na zkušenosti 😀 😀 😀 Já o něm pořád uvažuju a nemůžu se rozhodnout 😀

pugie
15. mar 2010

protože je to jako dárek 😵 moc recenzí jsem nenašla, tak mě napadlo, jestli ho nemá třeba někdo už vyzkoušenej.. leda bych do něj mohla na zkoušku strčit psa 😀 😉

bondy1
16. mar 2010

Ahojte bambulky,
len v rýchlosti preletím čo ste písali ale pripsievať nestíham - aj naše chlapčiatko je už natočené dole hlavou, asi by sme to tušili aj bez ultrazvuku - noci začínajú byť perné - minimálne 5 x pochod na toaletu - a pocit pred a po sa veĺmi nelíši 😅 už len vydržať 🙂 pekný dník všetkým

bondy1
16. mar 2010

pugie 😀 my sme na e-bay okukovali baba sling - majú ho za normálnu cenu a nevyzerá zle...

arcik
16. mar 2010

dobré ránko babule...

teda holky ty noci začínaj bejt čimdál horší....si připadám jak když jsem pařila celou noc to je děs,močák mi vykazuje nutkání na každou kapičku takže se u nás dveře na WC netrhnou a malej do mě kope šťouchá a mlátí jak zběsilej....fuu jsem na něj zvědavá až vyleze,jestli byde takovej čipera jako teď tak to rovnou dávám sbohem spánku 😢

co se týče tý plodovky tak mě odtekla něco před půlnocí,pak jsem dostala v nemocnici kapačky a ATB kvůli těm infekcím a nevim čemu všemu a malá se narodila až ve 22:40 takže byla ez vody téměř 24 hodin bez nějakejch drobnejch....
a kámoška co rodila přirozeně dvojky ve 34tt tak byla bez vody 2 dny než jí začali vyvolávat porod...nechápu do dneška ale je to tak..takže asi záleží na porodnici a přístupu 😒

a Klárko buď v pohodě,včera večer jsem bylana pohotovosti na emrgency u nás a umřela tam jedna paní přímo před kartotékou takže dobrý zase si to tak neber...mě omejvali..neumřeola přímo jen tam zkolabovala a začali jí oživovat...pak s ní odjeli a za chvilku přišel sanitář říct tý holce že je konec....no tak asi tak 😔

arcik
16. mar 2010

dneska mě čeká poslední lítačka,musim na finančák na ossz a zp a končim..pak jen porodka a porodopis a už jen chození na gyndu 🙂 a pak venčení kočíku 😀

xxx.klarka
16. mar 2010

ahojky,

holky mě dneska bolí břicho jakobych to měla dostat, je to normální??

zuzana39
16. mar 2010

Dobré ránko,práve idem z nemocnice,bola som tam na kontrole,zatial všetko ok,len vraj je malý vačší,a mám vela plodovej vody,takže za týždeň zas na uzv.aspoň ho zas uvidím 🙂

vladkaz1
16. mar 2010

ahojte 🙂

bramburka
16. mar 2010

klarko, me taky, zrovna jsem si toho vsimla, trochu za to asi muze celje pul litr jahodovyho jogurtu

adelka89
16. mar 2010

dobre rano
arcik to se mas mne to ceka jeste v pondeli 😖 ale snad uz to vsechno vyridim a bude klid.
Prave mi prislo epi no 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre