Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zzuzullka
16. mar 2010

ja ani neviem, že od akého tt prijímajú v našej porodnici, ale myslím, že keby som tam aj teraz prišla, že rodím tak ma snáď nepošlú domov, že na to nie sú pripravení. si myslím, že buď by mi zavolali oni záchranku aby ma ešte pred pôrodom niekam previezla alebo by som porodila tam a potom by ma previezli...aspoň tak si teda myslím, že by to malo fungovať 😅

doli1
16. mar 2010

blani pokud bude KP tak bohunice pokud se otočí tak vyškov.do vyškova s KP nejdu ani náhodou.
klarka a to jsou jenom poslíčci ted si představ tohle po 5min a v horšim několik hodin po 2min.

zzuzullka
16. mar 2010

zdenka, no veď ja vôbec nič nemám zistené, to som ale zodpovedná rodička, že 😅 sa chystám dnes spýtať na poradni gyndr, alebo sestričky že ako sa postupuje keby niečo. a hlavne sa nesmiem zabudnúť spýtať, že či so mnou budú ešte niečo robiť kvôli tomu že ja mám krv negat. a mm pozit. alebo či stačia tie protilátky čo mi dali v lete po potrate

xxx.klarka
16. mar 2010

doli, to je hrozné. Až jsem normálně v jednu chvíli přemýšlela, že pojedu k dr. zda tohle je normální.

zdenkapo
16. mar 2010

Zuzu
tak to si radši zjisti,ale u nás se jde rovnou do porodnice... a pokud máš RH- a manža + tak to by něco měli dělat...

doli1
16. mar 2010

zuzulka já mám taky neg a mm pozit.šimi má po manžovi pozit i když se narodil museli mu něco pichat ale mě nee nebo si to nepamatuji

doli1
16. mar 2010

klarka hlavně aby to nezačalo byt pravidelné

zdenkapo
16. mar 2010

Zuzu
já vim,že jedné mamině tenkrát v porodce říkali,že musí mít mimi taky něco aplikované, některá mimi musí mít transfusy krve,radši se na to zeptej..

zzuzullka
16. mar 2010

no ja viem, že keď som sa pýtala, že prečo sme o prvé bábo prišli, tak mi jeden lekár povedal, že to je kvôli tým rozdelnym skupinám a druhý mi povedal, že keďže som bola prvý krát tehu tak to kvôli tomu nie je a po vyčistení mi dali protilátky...tak teraz fakt neviem...ale o toto bábo už nechceme prísť a už vôbec nie kvôli takej banalite ako sú rozdielne skupiny, tak sa musím na to poriadne informovať

blanka.k
16. mar 2010

Mě taky bylo řečeno, že rozdílné Rh u prvního mimča nějak většinou nevadí, že až ty další těhu se řeší a hlídají. 😉
Adel - MF mám, chci kouknout do Takka a pak objendat v mall.cz 😉

doli1
16. mar 2010

to bych nikdy neřekla že by Rh mohl byt takoví problém.mě teda nikdo nic neřikal a vim že je máme rozdílné

adelka89
16. mar 2010

jj, blani ja taky tak 🙂 do takka pujdem s manzelem, potrebuje si tam koupit kosili a ta sleva je tam jen jeden den. A v Mallu chce manzel koupit malemu nejakou hracku lamaze 🙂 maji je tam fakt hodne levne a jeste s tou slevou 🙂 dneska jdu do tchiba a do drogerek, aspon se nebudu nudit 🙂

zzuzullka
16. mar 2010

doli, ale záleží na tom aj ako rozdielne. ak má žena negat. a muž pozit. tak to je problém, ale ak má žena pozit. a muž negat. tak to problém nie je. aspoň teda tak som to čítala

doli1
16. mar 2010

u nás je to já neg a mm pozit.šimi taky pozit

helka1
16. mar 2010

Ahojky , obcas vas citam, ale vacsinou nie, lebo tu sa diskutuje o 106 🙂 . Len chcem prispiet co sa tyka protilatok. Ja som 0 Rh- , manzel 0 Rh+ , pri prvom aj 2 tehu mi to kontrolovali, vysledky mam v poriadku. Hned po porode brali mojim detom krv na zistenie krvnej skupiny a kedze drobci zdedili krv po mne , tak nic mi nepichli, problem by bol, keby mali pozitivnu krvnu skupinu, mne by museli pichnut Rhegu, tak sa vola ta injekcia a musi sa stihnut do niekolko hodin po porode, lebo v dalsom tehu moze byt problem. Ak by krv matky potom prisla do styku s pozitivnou krvou dietatka, tak telo by sa mohlo zacat "branit" .

adelka89
16. mar 2010

zuzul RH faktor ti vysetrovali uz pri prvnich odberech v poradne, takze doktorka o tom vi a urcite bude postupovat tak jak ma. Je fakt ze u prvniho tehotenstvi tam vyraznejsi riziko pro plod ani pro matku neni, u dalsiho tehotenstvi se to uz resi podstatne vic. Mamince se po porodu pichne injekce antiD-globulinu. Vim ze jsme se o tom ucili ve skole, ale uz si tohoi moc nepamatuju 🙂 kazdopadne se poptej v poradne 🙂
http://www.porodnice.cz/co-je-rh-faktor

helka1
16. mar 2010
adelka89
16. mar 2010

helka napsala jsi to presne 🙂 Rheda je antiD-globulin a musi se apl. do 72h. po porodu. Proto ti taky Zuzul davali tu injekci po potratu, prave kvuli tomu, aby tve telo se pri pristim tehu nezacalo "branit" proti vyvijejicimu se plodu

doli1
16. mar 2010

divám se na svoje vysledky testů a mám tam napsaný že nevytvařim protilátky tak asi proto se to neřeší

adelka89
16. mar 2010

doli asi jo podle me to kontroluji jeste v prubehu tehu

helka1
16. mar 2010

a este aj tu : http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=569

Prave aj dnes mi brali krv na vysetrenie protilatok 😉

doli1
16. mar 2010

mě dělali testy v listopadu a ted taky ale stoho výsledky ještě nemám.

zzuzullka
16. mar 2010

babulky, ďakujem za vysvetlenie, tak dúfam, že tento raz bude všetko v poriadku. sa už neviem dočkať kedy pôjdeme za poradňu aby som drobca videla. ideme až o 15:30, a chcela by som aby mi gyndr urobil nejakú peknú foto, napr. foto tváričky ale neviem či to pôjde...no uvidíme 🙂

adelka89
16. mar 2010

zuzul tak snad bude malicky dobre natoceny 🙂 ja jsem na utz ve 30tt videla jen hlavicku zezadu 😀 ale ted na poslednim utz se mi malicky ukazal krasne z profilu, ale foto nemam ☹

antynka1
16. mar 2010

Holky je kolostrum průhledné? Teď mi z bradavek vyteklo po zmáčknutí něco průhledného.... Ale jen malinko.

m.c.
16. mar 2010

Ahoj, absolutně nestíhám dočítat. Zahlídla jsem že Zdenka neměla dneska moc pozitivní zprávy na kontrole, no Anička už bude určitě v pořádku i kdyby se musela narodit dřív. Drž se!

Potom myslím Blanka psala že se mimčo asi přetočilo, no mi dneska zas mimčo škytalo a cítila jsem to úplně dole, tak pokud je pravda že tak kde cítím škytání je hlavička, tak by bylo taky přetočený. Ale moc tomu nevěřím, protože absolutně netuším kdy by se přetočilo, žádný "přemety" jsem v břiše necítila 😉

adelka89
16. mar 2010

anty kolostrum muze byt pruhledne ale i bile ci nazloutle, ja mam spise nazloutle

xxx.klarka
16. mar 2010

Holky, mě to nedá. Jdu si radši asi připravit věci do porodky. 😀

Břicho mi nepřestává bolet a sprcha taky moc nepomohla. Psala jsem email mojí dr. tak uvidím co mi odepíše. Maličkou cítím, tak to snad bude v pořádku.

antynka1
16. mar 2010

Adelko, díky 🙂

adelka89
16. mar 2010

anty neni zac 🙂
Klarko a ty bolesti mas nejake pravidelne? Nepomaha ani odpocinek? Zkus si fakt lehnout do nejake ulevove polohy mne tak casto tvrdne bolestive bricho ale vetsinou pomuze kdyz si na chvili lehnu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre