Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

antynka1
22. mar 2010

S pronajímáním bytu mám taky blbé zkušenosti... Bývalá nájemnice během třech měsíců byt docela zničila a ještě mi dodndes dluží docela dost peněz.... Teď máme jiné nájemníky - sice platí, ale se spoždením a občas jsou na ně stížnosti, že jsou hluční - smlouvu jim už neprodloužím, akorát nevím, jak jim to mám říct...

adelka89
22. mar 2010

aadus, anty hromadky uz mame asi 2 mesice 😀 jen to protridit a dat do tasky, to zvladne prip. i manzel 😀
ad hypoteka a pronajem... nam momentalne nezbyva nic lepsiho nez ten najem, v Brne bydlet cely zivot nechceme tak to resime prozatim najmem, takze asi neporadim...

aaadus
22. mar 2010

antyn se nesmíš bát jim to říct. Pokud to máš smluvně dobře upravené, neměl by být problém. Jo to jsem se tě chtěla zeptat, jak to dopadlo s tou tvojí bývalou dr?

antynka1
22. mar 2010

A ještě k hypotéce - u některých bank nabízejí za mírný poplatek třeba možnost na pár měsíců přestat splácet nebo si snížit splátku, když jsi v nouzi - nabízí to Česká spořitelna- což je super- jenom na vysvětlení, nejsem agent banky, ale vzaly jsem si dost velkou hypotéku, tkaže jsem dost zjišťovaly 🙂
A ten byt za 150.000 to je družstevní? A časem by přešel do vašeho osobního vlastnictví?

aaadus
22. mar 2010

adelka tož to jo, naházet do tašky to zvládne i manžel, to je fakt 😀

aaadus
22. mar 2010

My máme hypotéku už nějaké 3-4 roky a brali jsme si ji jako čerpání toho, co už jsme měli naspořené a zbytek splácíme

antynka1
22. mar 2010

Já jsem na tohle měkká - asi vyšlu manžela 🙂 Mě tyhle situace stresují a nemám je ráda.... A už jsem domluveni s kamarádem, že tam půjde bydlet 🙂
A k té doktorce - poslala jsem jí dopis, který mi napsal právník a od té doby je naštěstí klid - no i když nevím jestli to náhodou není klid před bouří.......

zdenkapo
22. mar 2010

Klarko
to teda bych radši investovala do svého,než být v pronajatém,mi byli v pronájmu rok a když jsme pak spočítali,že,když si vezmem úvěr,tak na tom budem pomalu líp,než platit pronájem a nic z toho,tak jsme do toho šli a to jsme šli z 2 +0 do 3 +1 bytu a tam jsme teda bydleli 3 roky a pak do baráku... akorát jeslti je to družstevní,tak ti hypotéku nedaj, mi si tenkrát museli vzít překlenovací úvěr ze stavebního spoření a pak to až po roce převáděli do OS

Blani
přeju ať to TOmáškovi dobře s ledvinama dopadne,.... u nás v porodce teda dělaj ještě během pobytu v porodce sono ledvim,hlavičky,kyčlí a nevim co jsem to měla v tom jeho průkazu ještě vše zaškrtlé...

Adelko
to teda máš jako prvorodička odvahu,já vidět,že za mě jde něco krvavého,obvzlášť pokud je tam čerstvá krev,tak bych teda hned jela k dr. nebo na pohotovost... nikdy nevíš pořádně co to je, může to být hlenová zátka,ale taky odlučující se vak blan,ale to by ti asi k tomu zašl trochu odtékat voda...

aaadus
22. mar 2010

antyn právník ti určo řekl jestli je v právu nebo není ne? Já si myslím, že už ti dá pokoj 😉

xxx.klarka
22. mar 2010

Uvidíme jak se nakonec rozhodneme 🙂

antynka1
22. mar 2010

Adus - právník mi řekl, že kdyby to chtěla dát na Policii, že to stejně pravděpodobně smetou ze stolu. Ale že samozřejmě nemůže vyloučit, že si mě povzou k výslechu..... Ale vzhledem k tomu, že se na těch webovkách objevily na ní další blbá hodnocení, tak snad bude natolik rozumná, že dá pokoj..... A jinak v právu by byla, pokud bych tam lhala - ale já tam nelžu 🙂

xxx.klarka
22. mar 2010

zdenka, ten 2+1 je pronájem v OS majitele bytovky. Ten 2+1 ve městě za těch 150tisíc je v družstevním vlastnictví. Ale zase, tady jde o to, že by jsme nemuseli pryč z vesnice a to je pro drahou polovičku to nejdůležitější. Je tady od jakživa a já ho docela i chápu že prostě nechce do města jen v nejhorším případě, což toho není.

xxx.klarka
22. mar 2010

U nové verze koníka s emi líbí, že může být diskuze v oblíbených a že když pošlu příspěvěk tak mi to nenajede do rozpisu tímat jako předtím 🙂

zdenkapo
22. mar 2010

KLarko
tj,já jen že na družstevní byt ti nedaj hypotéku...

doli1
22. mar 2010

klárka hlavně že už jsi doma.
kámoška má taky bytovku ve svém vlastnictví a kvůli blbím zákonům nemůžou vykopat nájemníky.kvůli smlouvám který kdysi sepsali.nejlepší by byli všechny tři varianty 😀 😀 😀 😀 rozhodně vlastnit byt ve městě a pronajímat ho je dobrá věc.vyděláš tim na splátky na ten úvěr a můžete mít všechno.
já dnes byla s maminama na prochajdě s kočárkama a jsem děsně utahaná i jsem vytuhle ale je tam krásně.

adelka89
22. mar 2010

Zdeni, vim, ze ke konci tehotenstvi uz spineni neni nic neobvykleho, krve byla jenom trocha, srdicko malickeho krasne slysime pres brisko a zadne problemy nemam, tak envim proc bych se mela stresovat, zitra jdu do poradny.

doli1
22. mar 2010

vidim že dnes jsou tu jen dobré zprávy.hlavně že děti se umoudřili a otočili se hlavičkama dobře.jen ta naše potvůrka e určo neotočila a podle pohybů stále ani nedotočila 😖
adelko já bych nestresovala pokud je to jen trochu krve a ještě nějaký hleník tak je to zádká a něco se tam chystá.kdyby měl každý jezdit se zátkou na pohotovost měli by znás radost.pokud se odlučuje placenta krvácení by bylo stále a vytrvalé i v začátcích.takže žádný stres jsi v 36tt ono to možná ještě týden může trvat a bude to super ale tažku bych si určo zabalila.

xxx.klarka
22. mar 2010

zdenka, já vím, na ten by jsme nepotřebovali hypotéku ani uvěr, 150tisíc by jsme dali dohromady 😉

doli, přesně. Věcné břemeno je problém jako blázen 😀 Uvidíme jak se domluvíme a jak to všechno dopadne. 🙂

aaadus
22. mar 2010

adelka jj, přesně jak píše doli. Kdyby se odlučovala placenta, krvácení by neustávalo a sílilo by. Ty jo, to jsem normálně zvědavá co ti zítra dr řekne jestli už se ti to chystá na porod

yanika
22. mar 2010

klarka vitaj a je super, ze uz si domka!
adelka: Ty si fakt odvazna... len tak s kludom skonstatovat, ze Ti asi odisla hlienova zatka 😉 Tak som zvedava ci sa zajtra este ozves hihi.. drzim palce!!!!!

blanka.k
22. mar 2010

V Brně taky je lepší mít hypošku než nájem. 😉 My jsme ji ještě před těmi 4 lety vychytali dobře, i cena bytu byla mnohem níž než dnes, sousedi v nájmu platí za dvoupokoják 12.000 bez inkasa, což mi máme o něco vyšší hypotéku na mnohem větší byt 😅 Te´d prý spíš frčí nájmy než hypo, právě kvůli krizi, ne každý na ni dosáhne, nebo má strach kdyby se něco po...jak ji bude splácet. My taky máme hypo, že můžeme na půl roku přestat splácet, kdyby se něco pokazilo. Na hypo na DB chtějí většinou do zástavy jinou nemovitost.
Zdeni - díky.

blanka.k
22. mar 2010

ježíš, zas vidím ty hrubky co jsem napsala 😅 🤐

adelka89
22. mar 2010

diky holky 🙂 za uklidneni, ono to pomuze, i kdyz se clovek snazi nebyt ve stresu, sama dobre vim, ze to neni nic vazneho, ale vite jak 🙂
aadus no ja jsem prave taky dost zvedava, minuly tyden CS 3 vim ze to nic neznamena 🙂 ale mudra rikala, ze cipek zacina pracovat a mluvila o tom, ze treba uz pojedeme do porodnice, ze se to klidne muze stat 🙂 snazila jsem se odpocivat,ale byli jsme u nasich a musela jsem obehat ty urady,takze myslim, ze lepsi to uz nebude 🙂
Taky nemam vubec chut na jidlo a hlad taky ne, vcera jsem skoro nevecerela a dneska jsem obedvala jen polivku... no nevim treba se uz neco zacina dit 😅

antynka1
22. mar 2010

Adelka - tak nás hlavně informuj - jakmile se neozveš, hned tě všchny budeme vidět v porodnici 😀

adelka89
22. mar 2010

yanika no ja nevim co to bylo, prave podle me hlenova zatka vypada trochu jinak, uvidime, stresovat se nebudu tim malemu moc nepomuzu 😉

adelka89
22. mar 2010

anty jasne 🙂 mam kdyztak cislo na Blanku, budu vas informovat, k doktorce jdu dopoledne.

doli1
22. mar 2010

andelka ještě nechodíš do porodnice?
pujdeš do těch bohunic?

xxx.klarka
22. mar 2010

adelka, to jsem na Tebe zvědavá 🙂

doli1
22. mar 2010

mě dneska kámoška vykládala o CS u milošů tak mám vyškrtnutou další porodnice kam určo nepujdu takže už mi zbyvá jen bohunice

babara
22. mar 2010

klary, super, ze jsi zpet s dobryma zpravama. A kdy byste se mohli stehovat do bytu po pani? Asi az po porodu?

adelka, to jsu na tebe zvedava s cim zitra prijdes ;) Ale rekla bych, ze jeste tyden dva vydrzis 🙂
ja teda zatku nemela krvavou, jen ruzovou a bylo ji teda dost, byl to jediny priznak pred tou mou vyvolavackou (asi den dva pred nastupem)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre