Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zuzka81
23. mar 2010

vidím že tu riešite aj dovolenky , my ju asi odložíme na budúci rok, ale s rodičmi by som fakt neišla aj ked by sme sa mali určite všetci spolu super aj decka by postražili, ale radšej nie.
Tu postielku radšej ideme poskladat, neviem ako by to dopadlo ak by ju skladal manžel sám 😀 na postielku by sa to asi ani nepodobalo.
zuzul mne dr tiež odporučil užívat železo, ale odmietla som aj ked mam menej červených krviniek, ale narobilo by to určite viac škody ako asohu ak by som to užívala a vôbec nenamietal, že ked nechcem tak dobre. Teraz ma viac trápia opuchy prstov a tváre, normalne sa nemôžem na seba poterat. 😝

lucik...
23. mar 2010

mishu tak naši taky plánují jak si malou budou brát na dovču 😉 Tak na jednu stranu proč ne, když chtějí 😉

nikkka
23. mar 2010

my mame mensi problem s koliskou, mame ju na povale a medzicasom sme tam vymenili - zmensili vchod na tu povalu a teraz neviem ako tu kolisku odtial dostaneme dole...to bude este zabavne..

aaadus
23. mar 2010

Manžel zase plánuje dovolenou tak, že malého šupneme k našim a my pojedeme k moři. No představuje si to jako hurvínek válku, ale ono mu za chvíli zklapne 😀

lucik...
23. mar 2010

aaadus já taky manžovi říkala že až si naši vezmou malou k moři tak my pojedem někam sami 😀 😀 😀 A on řikal že by to neuděla 😀 Já taky ne, dělala sem si srandu.. Třeba jen někam na romantický víkend, ale to je tak vše 😀

nikkka
23. mar 2010

ja by som chcela ist na konci leta do chorvatska aj s malym...lenze zatial to chcem iba ja.. ☹

aaadus
23. mar 2010

lucik já jsem mu to říkala, že teď mu to příjde strašně jednoduché nechat dítě týden u našich, ale realita bude úplně jiná. Já jsem mu rovnou říkala, že bez malého na delší dobu nepojedu nikam, to by mi asi utrhlo srdce a nedokázala bych si dovču užít

antynka1
23. mar 2010

Tak to my jezdíme na dovču odkajkživa samy - s rodiči bych nejela - každý máme rád svůj klid - akorát občas místo dovolené jedeme k nim na Vysočinu. Oni se raději válí u moře a my raději vezmeme batoh a couráme se po horách - takže každý preferujeme něco jiného - tím je to tedy dáno 🙂

antynka1
23. mar 2010

No jiank jsem teď chvíli uklízela a po chvilce mě začalo zase bolet břicho - já jak neležím, tak je to hned znát... Ach jo, připadám sijak hypochondr..... Ona Dr. ví, proč mi doporučila klidový režim a ležet... Ae štve mě, že nejsem schopná nic dělat, maximálně tak uvařit a vyprat....... No ale co, ono se to nepos....... Mimi je důležitější 🙂

nikkka
23. mar 2010

my sme na nasu prvu dovolenku zobrali mojich synovcov - to uz boli vtedy pubertaci..no my sme boli pod takym dozorom v noci, ze sme museli matrac davat na zem, lebo poculi vsetko 😀

antynka1
23. mar 2010

Jo a to jsem taky chtěla chodit cvičit - tak o tom si můžu nechat jenom zdát.....

adelka89
23. mar 2010

nazdarek holky.
Tak k te hlenove zatce mi doktorka nerekla nic, jen ze by to moc neresila, tak to neresim 😅
cipek zkraceny, pootevreny, maly hlavickou tam kde ma byt tzn dolu 😉
stale klidovy rezim, rikala ze na nemocnici uz to neni , tak jsem ji rovnou rekla, ze bych tam uz ani nesla, ze budu radej odpocivat doma. Mam jen lezet, brat magnezko a ten guajacuran na to ale asi kaslu, spim docela v pohode a magnezko by se uz prece ve 36tt nemelo, ne?
Mam zakazane cviceni takze uz jsem ho odhlasila, stejne mi zbyvaly uz jen 2 lekce..
Ale co se mi teda vubec nelibilo je muj tlak. Vzdycky jsem mela problem s nizkym tlakem a dneska 140/90. Doktorka mi na to nic nerekla, myslite ze je takovy tlak normalni?

lucik...
23. mar 2010

adel to je dobře že ti kontrola dobře dopadla 😉 řekla bych že ten tlak je vyšší...

zzuzullka
23. mar 2010

baby prosím vedeli by ste mi niektorá poradiť, že čo sa stane keď prestanem chodiť na kotnrolu na cukrovku? či z toho môžem mať nejaký postih. lebo lekárka ma tan núti chodiť každé 2 týždne a pritom mi len prvý krát vyšli trošku zvýšené hodnoty, ale fakt len hranične a odvtedy mám cukor stále v norme aj včera v nemocnici mi robili odbery 3 krát za deň a dokonca aj poobede a po čokoláde som mala výsledky v norme a volala som si lekárke že či tam musím aj tak chodiť, keďže mi hrozí predčasný pôrod a mám nakázaný kľudový režim a že teda tú cukrovku fakt nemám, ale je to krava a povedala, že tam musím normálne chodiť, takže teraz by som tam mala ísť za 3 týždne. a normálne by som sa na ňu vykašlala a prestala tam chodiť, len neviem či mi potom nehrozí nejaký postih alebo niečo 😖

antynka1
23. mar 2010

Adelko - tak super :- Ten tlak je podle mě mě zvýšený, ale kdyby to něco znamenalo, tak něco řekne, ne?Máš strach kvůli preklampsii? Podle mě není zvýšený nějak moc - pokud vím, tak normál se pohybuje kolem 120/80.

lucik...
23. mar 2010

zuzul to já vůbec netuším.. ale postih snad ne, vždyť je to tvoje zdraví = tvoje věc.. bych řekla...

antynka1
23. mar 2010

Zuzulka - postih si myslím, že ne - ale budou ti hodně nadávat a to by mě tedy nestálo za to.....

aaadus
23. mar 2010

adelka to je dobře, že poradna dopadla ok. A tlak je vyšší, ale pokud to dr neřeší, taky bych to neřešila

aaadus
23. mar 2010

zuzul to neporadím, jenom by jsi asi dostala vynadáno

antynka1
23. mar 2010

Adelko - tohle si přečti tvoje hodnoty jsou považovány za hraniční co se týká vysokého krevního tlaku, takže je to ještě v pohodě:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Arteriální_hypertenze

zzuzullka
23. mar 2010

tiež si myslím, že by doktorka nebola vôbec rada, ale ja sa proste bojím, už o jedno bábo sme prišli a nechcem teraz zbytočne riskovať a hlavne keď mám ten cukor fakt v poriadku a to pritom tú dietu vôbec nedodržujem a normálne jem čokoládu. a tam to chodí tak, že tam musím ísť ráno, zoberú mi krv, to musím zaniesť do labáku, potom spät k doktorke a ešte na autobus potom a je to fakt dosť behania a hlavne je to na celé doobedie...tak mám fakt strach aby som malého neohrozila...inak na poradńu to chodím pravidelne, to by som neriskovala, len proste ten cukor mi príde zbytočný. aj v nemocnici sa smiali keď som povedala, že kam chodím na cukor a aké mám hodnoty, tak mi narovinu povedali ,že tá lekárka len preháňa a snaží sa nahnať pacientov..asi má z nás peniaze

lucik...
23. mar 2010

zuzul to víš že z tebe má peníze... ☹ Podle ti max. vynadá, nic víc..

adelka89
23. mar 2010

diky holky za rady. Preklampsie mi snad jeste nehrozi, bilkovinu v moci nemam 😒
uvidime, necham to tak, kdybych se necitila dobre tak radsi pojedem.
Dneska sbalim tu tasku a chci si nacancat postylku 🙂

nikkka
23. mar 2010

a zuzulka priamo v tej ambulancii kam chodis na cukrovku si sa nepytala ci tam mas chodit? skus sa spytat tam a potom jednoducho povedz svojej doktorke, ze ti povedali, ze uz nemusis chodit a hotovo..

nikkka
23. mar 2010

adelka ja mam vzdy tlak 135/80 a to az na druhy pokus, prvy pokus je vzdy okolo 150...

adelka89
23. mar 2010

nikka no mne ten tlak sestra prave merilla dneska 3x.. porad vysoky. Ale kdyz nemam tu bilkovinu v moci tak to nebude nic vazneho

kajamatus
23. mar 2010

Zuzullka tak ja na cukor chodim 1x za mesiac, hodnoty v norme, iba ma vzdy mudr. dohuka ze som vela pribrala 15 kg. 😒 😒 😒 no o nej je vseobecne zname ze pokial nechudnes ziadne pekne slovo od nej nepocujes a maximalne som mala pribrat za cela tehulkovanie 12 kg. nechape ze ja nie som tabulkova.
Ja by som sa na tvojom mieste odvolala na vysledky z nemocnice kde Ti brali 3x krv, prepustaciu spravu kde by si tie hodnoty mala mat uvede zalozila do materskej knizky a prebrala s gynekologom.

Adelka magnezko podla mojho gyndoska mozem do konca 36t.t. a potom uz nie.

zzuzullka
23. mar 2010

nika, skúšala som sa dohodnúť priamo s tou doktorkou s diabetickej ambulanice, aj som jej navrhal, že by som si dala teda tú krv zobrať vždy tu v našej dedine u lekára, ale povedala, že to proste nejde, že tam musím chodiť...tak fakt neviem čo urobím 😠

nikkka
23. mar 2010

ale ja tomu tlaku nerozumiem, vzdy som mavala nizky tlak..a teraz zrazu taky vysoky a este mi ho musia merat na viac krat, uz minule ma sestricka ukludnovala, lebo mne ten tlak stupne akonahle vkrocim do ordinacie..

antynka1
23. mar 2010

Nevíte co Zdenka? Dnes se mělo rozhodnout, jestli půjde na vyvolání. Má na někoho číslo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre