Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

zzuzullka
23. mar 2010

kajamatus, vidiš to ma nenapadlo, v prepúšťacej správe mám tie výsledky napísané, tak v štvrtok chcem ísť k svojmu gyndr si vypýtať recept, lebo v nemocnici mi dali lieky len na 3 dni, tak sa popýtam sestričky, prípadne doktora, že čo navrhuje

greeri
23. mar 2010

ahojte tehuľky 🙂
super, že zuz aj klárka ste v poriadku, ešte hádam aj zdenka príde s dobrými správami a všetky detičky si počkajú na ten správny okamih
inak von je kráásne a ja fičím s kvalitným zápalom prínosovej dutiny a hrdla na antibiotikách, tak dúfam, že aspoň čoskoro zaberú 🙂

ciknori
23. mar 2010

Ahoj holky 🙂
140/90 je hraniční, já když se doma někdy změřím ráno když je mi blbě, tak mám třeba 90/60, ale jak přijdu do ordinace, stoupnu si na váhu... a nemám pod 130/80... 😀 Jinak, s tou diabetoložkou je to teda otrava... Nechápu proč by ti to nemohla brát třeba vaše doktorka. Já měla křivku v pořádku, ale zdála se jim spomalená a mimi je dost velké, tak to chtěla doktorka pořád zopakovat. Ve čtvrtek na utz zas byl Krišpín asi o 3 týdny větší než říkala tabulka, tak jsem musela přijít do poradny i druhý den, kde mně vzali krev na glykémii a bylo to v pořádku. Tak snad už uvěří, že je to otázka genetiky - tatínek. Postih ti, myslím, nehrozí a pokud se domluvíš s gynekologem, který uzná, že je to zbytečné, tak to snad bude v pohodě. Protivné by bylo, kdyby to chtěl i on...
Chtěla jsem se poradit ohledně chrániče na matraci, pořizovali jste? A jaký. Myslím, že se to tu trošku řešilo, aby to bylo prodyšné a dítě se nazapařilo jen tím, že na tom leží... Máte někdo zkušenosti s tím od emitexu?

lucik...
23. mar 2010

Já měla tlak vždycky ukázkovej ale poslední dobou mam asi nízkej, protože se mi pořád motá hlava a je mi tak divně ☹

nikkka
23. mar 2010

budete nieco kupovat aj do kocika? ja som nasla na stranke pampyshop.com nieco...

antynka1
23. mar 2010

A co myslíš tím něco do kočárku?

zdenkapo
23. mar 2010

ahoj holky,tak jsem konečně doma,fakt záhul teda dneska 😒

ráno jsem šla k dr v 7 hodin, prohlédla mě,udělala stěry na streptokoka,UTZ,vnitřní vyštření a potom se rozhodla,že mi radši natočí CTG,tak jsem tam dalších 20 minut ležela. CTG bylo v pořádku,ale prý vody málo,tak že mě poslala do porodnice do poradny primářky,aby ona rozhodla co a jak.... tak mi dělali další podrobný UTZ a primářka rozhodla,že mám ještě příští úterý přijít k ní,a pak se uvidí... Anička prý vypadá v pořádku a váhový odhad má 2717g,což je prý ještě norma,ale radši už nebudu jíst žádné sladké....


holky kolik máte váhové odhady teď na mimča?


co jste byly na testu na cukrovku a dělali vám odběry až po 2 hodinách jíte normálně sladké? já si říkám,co když bych to po té hodině měla vyšší,ale snad ne.... a jakou teda máte váhu mimča teď?


chránič matrace budu mít nakonec tento http://www.detskedeky.cz/chranice-matraci-chran...

greeri
23. mar 2010

cinkori, my máme chránič na matrac tento: http://www.mimisk.sk/product_info.php?cPath=23_...
s tým od emitexu nemám skúsenosť, ale vcelku všetky veci od nich vyzerajú dosť kvalitné, tak myslím, že aj ten chránič by mohol byť 🙂
nikka, ak myslíš či do kočiarika budeme kupovať podušku a paplónik, tak ja osobne nie, najprv tam bude bábo v zavinovačke-perinke, príp. prikryté dekou, potom v lete možno bude aj odkryté, no a v zime vo fusaku a deke zababušené 🙂 teda si to aspoň takto predstavujem :D
a tlak, to som tiež mala skôr nižší a tera mám 120/80 🙂

lucik...
23. mar 2010

zdeni gratuluju že to relativně dobře dopadlo 😉

jim se zdá anička hodně veliká nebo co je za problém? Dyť to je normální váha ne, za 4 týdny už bys měla rodit..

bramburka
23. mar 2010

my potřebujeme chránič matrace pro Xenuli...na normoš 2m postýlku...akutně, už se mi v noci zase po...

jinak jsem se vratili z gastro, ukázkovej hysterák, rikali, že máme přijít za rok nebo až nám něco bude. My máme totiž strašně úzkostnou doktorku, která s každým prdem někam posílá a už mě to nebaví, protože je to h... akorát má malá takový fobie z doktorů, že já vubec nevim, jak se mnou bude chodit na poradny s miminkem. No snad nebude nemocná, aby mezitím trošku upustila. Ach jo. Den dovči na hovno co si Jirka bral. teda vzal si jen pul den, no...

greeri
23. mar 2010

zdeni tak celkom dobré správy, ešte týždeň k dobru 🙂
a mne robili odber na cukrovku a jem normálne sladké
a bábo teraz neviem koľko váži, lebo naposledy sme boli na utz 30+6

greeri
23. mar 2010

som chcela napísať odber po dvoch hodinách 🙂 🙂

bramburka
23. mar 2010

Zdeni, nevim, Xenuš vážila v 37+2 podle UZ 2500 kg, narodila se ten den večer, měla 3200 g, spis se mi zdá menší než vetsí, dyk jsi uz 36. týden, asi je uplně v normě. 😉 my jsme v 30+2 meli 1650g

lucik...
23. mar 2010

zdeni mě když dělali testy na cukrovku tak jsem měla hodnoty 4,4 - 5,6 - 4,7

nikkka
23. mar 2010

antyka myslim, nieco ako paplonik..kedysi sa davala aj poduska mala na okrasu..teraz sa to uz moc nedava..pride mi to take smutne, len babatko tam polozit bez nicoho, deka je moc tepla hlavne na leto...

zdenkapo
23. mar 2010

Lucik
no ne nijak extremně,jen takové utrousení,že je pěkná teda.... tento váhový odhad měl Tomášek 3 dny před porodem,tak doufám,že nebude nějak velká teda...

Bram
já objednala ten chránič matrace viz. odkaz výše i na TOmáškovu postel- 90x200cm

lucik...
23. mar 2010

zdeni a kolik měl tomášek když se narodil? Musíš brát že je to jen odhad... Může mít víc ale klidně i míň... Kamarádka měla v 32tt odhat stejný jako já 1900g a malý se narodil ve 40tt a měl 3390g

antynka1
23. mar 2010

Zdeni - tak celkem dobrý, to je dobře 🙂
Ty odhady jsou fakt naprd - jak už jsem tu psala, ségře odhadovaly nejméně 4 kg a malý měl 2,8 kg.....

zdenkapo
23. mar 2010

Greeri
no tak nejsem sama....

Bram
no právě mám obavy,aby neměla ještě víc,než odhadujou,ale nějak veliká snad nebude...



Adelka
já mám taky brát hořčík až do porodu,že je to pro dítě prospěšné,že se mu líp daří

lucik...
23. mar 2010

zdeni holčičky bývají většinou menší ne 😵 😵 😵 neboj 😵

antynka1
23. mar 2010

Tohle jsou ty tabulky z těch Slovenských stránek s průměrnými hodnotami - takže myslím, že Anička je úplně v pohodě:
30. tyzden - 40cm - 1320g
31. tyzden - 41cm - 1500g
32. tyzden - 42.5cm - 1700g
33. tyzden - 43.7cm - 1920g
34. tyzden - 45cm - 2145g
35. tyzden - 46.2cm - 2380g
36. tyzden - 47.4cm - 2622g
37. tyzden - 48.6cm - 2860g
38. tyzden - 49.8cm - 3083g
39. tyzden - 50.7cm - 3288g
40. tyzden - 51.2cm - 3460g
41. tyzden - 51.7cm - 3600g
42. tyzden - 51.3cm - 3717g

ciknori
23. mar 2010

Já byla na ultrazvuku ve čtvrtek (32+6) a změřila 2400, tak se vyděsila a přeměřila a bylo 2300... No, já už se začala smát, jak zadávala jednotlivé parametry, tak u hlavičky vyskočil 39. týden... Tak aspoň vím, že bude po tatínkovi - má velkou hlavu, ale představa, že ještě poroste... říkám si, že teď už bude spíš přibývat než růst a taky, že je to jen odhad. Ale zas třeba švagrová tvrdí, že se ji u obou dětí sekli maximálně o 10dkg.

bramburka
23. mar 2010

tak uz mam i odsavacku, na MMB najednou inzerat, pani z Prahy, za 1500 tu co jsem mela Medela Swing a zaruka do 09/11 super cena a jeste ji prodam!

zdenkapo
23. mar 2010

Lucik
TOmášek měl odhad 3 dny před porodem 2700g a měl 3200g,proto se obávám,aby neměla ještě víc,no uvidíme,třeba asi fakt nebudu rodit v termínu,tak tolik při porodu mít nebude...

Anty
tak podle těch tabulek by to šlo,když má teď odhad 2717g

a jde vidět,jak je důležitý,jak je ten utz podrobný,moje gyn mi dávala minulé úterý odhad 2120g,takže to musela mít víc.... minule mi v té porodce taky naměřili víc....

razíme ne chvíli ven...

bramburka
23. mar 2010

oni tam totiz nemaji vahu, ale odhadují to z délky kostí a tak... myslim, ze v ty porodce to moc nemeri, jen tak mrknou a odhadnou, kdyz meri podrobne, asi je to presnejsi

bramburka
23. mar 2010

u nas ve spuntiku ji maji mnohem levnejsi ten chranič http://www.spuntik.cz/scarlett-matracovy-chrani...

bramburka
23. mar 2010

ted maji v akci i v jysku, ale nevim, zda je to odolné proti promočení, to asi ne, koupim to v tom špuntíkovi

xxx.klarka
23. mar 2010

tý jo, vy jste toho nakecali 🙂

jsem ráda, že jste v pořádku adelka a zdenka🙂 Tak snad ještě vydržíte chvilku 🙂

já mám chránič matrace od emitexu, objednávala jsem ho s tou zavinovačkou z babymax.cz nebo jak byla ta stránka, tak snad bude dobrý.
dneska jsem vyprala 2 pračky, a máma mi to pověsila, tak jsem ráda. Snad to venku pěkně uschne. Máma mi koupila 2 volné trička kde se pěkně schová bříško a netlačí, tak jsem ráda. Pak vyfotím. A taky mi koupila krásný bodyna pro maličkou, jsou úžasný 😵 😵 😵
Teď peru hračky pro maličkou, tak je potom nechám doma na sušáku uschnout, snad budou v pořádku, zapla jsem to na studené praní.

bramburka
23. mar 2010

klarko, hračky budou OK, ja je strkam i do sušičky, plyšáci jsou pak takový nadejchaný 🙂 ale ona si s nimi stejně jeste par mesicu nebude hrát 🙂

lucik...
23. mar 2010

klari ja nosim ted manžela trička 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre