Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

yanika
24. mar 2010

doli: mne napr. dnes v noci tvrdlo brucho a bolo to dost bolestive.. cele je ako kamen a poriadne vystupi, bolo to v takych intervaloch a budila som sa nato, ale stacilo otocit na druhy bok, predychat do bruska a bolo po bolesti, akurat ze mam dnes zase svalovicu na bruchu hihi..

Mne sa najviac "paci" ako mi maly vzdy rano lezi az niekde pod zaludkom, taka velka hrca 🙂 a citim ho tiez vsade, ale podla stikutania si myslim, ze je stale otoceny hlavickou dole... dufam 😅

nikkka
24. mar 2010

necitim nejake silne kopance..ale hlavne cez den uplne hore pod rebrami mi chodi taka"gula" z boka na bok...a je to aj pekne citit ze je to nieco tvrdsie a ked sa toho dotknem, tak mi utecie.. 🙂 stikutku som asi este nezaregistrovala, mozno nieco sa na to podobalo dvakrat a podla toho mame hlavicku niekde na lavo na boku...

zdenkapo
24. mar 2010

Holky
dávala jsem Tomáška převáně na bok a Lucik a Nika- i do kočárku- proč by to nešlo? leží tam jako v postýlce pohodlně... ale můžete dávat mimi i na záda,ale vždy střídat polohy hlavičky

Anty
postýlky má být vyvýšená tou kratší částí celá,takže na matraci si pak mimi položíš jak budeš chtít a monitor ti bude v pohodě fungovat

lucik...
24. mar 2010

zdeni tak když bude v kočárku spát tak jo, ale když budem jezdit tak asi ne ne?

zdenkapo
24. mar 2010

Lucik
to záleží na každém mimču,jak se mu bude líbit hajat, Tomášek třeba když chtěl v kočárku na procházce spinkat,tak rád hajal na boku... ony ty malé děti spí s pokrčenýma nožičkama,takže krásně drží na boku a nepřekuluje se.... to pak si vychytáš sama podle Viktorky 😉

doli1
24. mar 2010

mě když tvrdne břicho tak je to nepřijemné,špatně se mi dýchá a polívá mě horko ale tohle je jiné.taková chvilková bolest v podbříšku ale nic pravidelného
budu dávat určo na bok ale podkládat postýlku nebudu to jsme dělali jen když měl prcek rýmu jinak nee.boky jsme střídali.po kojení vždy jiná strana

lucik...
24. mar 2010

zdeni jo jo, děkuji 😵 😵 😵

nikkka
24. mar 2010

poznam jednu mamicku co asi nestriedala polohy hlavicky a to male malo taku hranatu hlavu - vylezanu...

m.c.
24. mar 2010

Peťula má jednu stranu hlavičky slehlou, protože jsem to pokládání na bok podcenila 😒 . Naštěstí už to není skoro vidět, ale teď si na to určitě dám větší pozor.

sonita
24. mar 2010

aj ja budem malého opierať o postielku či kolísku a prelážať ho z boku na bok aj pri malej som to tak robila a osvedčilo sa mi to.

nikkka
24. mar 2010

juuuj tesim sa na zajtra, idem rano na poradnu a potom mam volno, nepojdem do prace 🙂

lucik...
24. mar 2010

nikky super, si odpočineš 😉
Já jdu do poradny až v pondělí, už se těšim, dlouho sem tam nebyla, tak sem furt jak na trní, jestli je vše ok.. však to znáte 😀 A je to moje předposlední poradna 😀 😀 😀

xxx.klarka
24. mar 2010

lucik, i já jdu v pondělí. Ale až v půl 12. achjooo ☹ už se těším, co mi řekne doktorka a tak.

nikkka
24. mar 2010

ja som zvedava co mi doktor zajtra povie, mal by mi dat konecne papier na matersku...
neviem ani od kedy sa chodi potom do nemocnice na poradnu..ale este asi pojdem par krat k mojmu,,

lucik...
24. mar 2010

nikky do porodky se chodí od 36tt - 37tt 😉

nikkka
24. mar 2010

jaaaj tak to este par krat urcite navstivim toho mojho doktora..
dufam, ze bude krpec dobre otoceny, potom mi doktor ukaze v 3D jeho tvaricku a da mi foto...a mozno aj neodolam a spytam sa co to bude..

lucik...
24. mar 2010

no to asi ještě párkrát jo 😉
jeee, ty to ještě nevíš??? Bych to nevydržela 😀

pugie
24. mar 2010

Ahojte, tak konečně nám tu svítí krásně sluníčko.. hned jsem vyprala povlečení do postýlky a jdu to pověsit na balkon 🙂 jinak máme pokojíček konečně vymalovanej, skříň včera taky dovezli a M složil přebalovák (to byly nervy 😀 😝 ) postýlku si necháme na víkend..
Už máte všechny připravenou tašku do porodnice? já tak nějak věci nakoupený mám, ale jsou všude možně, ještě si musim koupit tu tašku, máme jen obrovskou, to bych vypadala jak hokejista, co jde na trénink 😵

xxx.klarka
24. mar 2010

nikka, já bych taky nevydržela nevědět co nosím v bříšku. Obdivuju Ty co si to nenechají říct vůbec 🙂

nikkka
24. mar 2010

mne je to jedno ci to bude chlapcek alebo dievcatko...uz uz som sa minule chcela opytat doktora, ale drobec sa nam nechce aj tak ukazat... 🙂

sonita
24. mar 2010

ani ja by som to nevydržala môj mm nechcel vediet čo to bude no on by to vydržal,no boli sme v 20tt na4d a dr.sa ani neopýtal 😠 či chceme vedieť hned to povedal ten ...... 😠 ☹ ..v Hlohovci sme boli viac by som ani knemu nešla 😝

lucik...
24. mar 2010

nikky mě to taky bylo víceméně jedno ( i když holčičku sem si přála 😀 ) ale chtěla jsem to vědět, bych to nevydržela 😀

Včera nám lukáše babička řekla, že si máme někde vybrat pro malou náušnice nebo řetízek, že to kupuje všem pravnoučátkům.. Tak sem řekal že náušnice mají zamluvené moji rodiče, tak tedy řetízek.. Mě ti potěšilo, mi udělala radost 😉

pugie já ještě nemam sbaleno.. Už asi všechno mam koupené a tak různě se to doma válí, teď jsem vyprala ty košile tak to vyžehlim a o víkendu sbalim

sonita
24. mar 2010

dnes malý dosť kope myslela som si že lebo sedím pri počítači alebo zato že som písala že len štukne pár krát a teraz ma napadlo či nie je hladný lebo od 6-rána som hore a to som ešte ani nejedla.ja viem že som ani teraz neni hladná ale musím skrz prcka ,takže bežím jesť.

nikkka
24. mar 2010

ja som strasne chcela dievcatko...aj som bola presvedcena ze to je dievcatko...ale potom som zacala pochybovat, tak si myslim, ze je to chlapec...takze sa nechame prekvapit, ked som to tak dlho vydrzala, tak este tych par tyzdnov to musim vydrzat.. 🙂 ale zvedava som.....odolavam...

pugie
24. mar 2010

Anty, taky jsem to před chvílí četla, ach jo... hovada 🙄

marcelka82
24. mar 2010

Ahojte. Dávno som tu nebola.
Pripájam sa. Ja som vždy chcela dievčatko. Keď som otehotnela, žila som s tým, že bude chlapec. No a lekár potvrdil pred Vianocami dievčatko. 😀 😀 😀 A ja si stále aj tak myslím že sa narodí chlapec. 😀 😀 😀

pugie ja sa chystám zbaliť tašku dnes alebo zajtra. Začína mi stúpať tlak a puchnú nohy. Takže najvyšší čas.

doli1
24. mar 2010

já vůbec holku nechtěla-netoužila jsem po ní jako jiné maminky.chtěli jsme dva kluky ani mě nelákala kvůli oblečení a tak. kolem 10tt mi něco začalo říkat že to bude holka a v 18tt už jsem o tom byla přesvědčená a taky to bylo potvrzeno ve 20tt ted se na holčičku těšim ale musela jsem se stim vyrovnat a i blanka potvrdí že stále mluvim v mužském rodě i manža už se tomu směje. 😀 😀 někdy sedim nad těma růžovíma věcma a říkám si to bude sranda když se narodí kluk 😅
já některé věci do porodky i pro malou vůbec ještě nemám koupený 😒

sonita
24. mar 2010

Už som sa najedla.Ja ale to som nesedela celý den pri pc lebo som robila aj domáce práce,aj som bola pre malú ,aj na pošte som bola pre balíky švagrinka mi poslala z Londonu 13ks body pre malého od0 do3 mesiacou a 5 ks od 6-12mesiacou a dcérke také ako podprsenku.A mne prišiel balík od moja moda som si objednala tepláky a sú super.

blanka.k
24. mar 2010

Přidávám se k Doli - my chtěli s M. kluka oba hrozně moc, prostě jsem mu taky říkali od začátku klučičím jménem, no, naštětstí to vyšlo. A druhé bych taky chtěla kluka, M. je to prý docela jedno, že hlavěn že aspoň 1 kluk bude. 😅
Jinak mě nějak štve MMB... napsala jsem asi 5 prodejcům kvůli fusaku, furt jak mají barvy skladem a apk vám napíšou, že skladem mají 1 barvu z 25, nebo se nezovou vůbec. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre