Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

miska1981
24. mar 2010

ahojte majovciatka 🙂

tak dnes som bola na poradni, vyfasovala som nejake cipky, dohodla som sa na tom odbere pupocnikovej krvi, dufam, ze to nikdy nebudem potrebovat, ale budem mat kludnejsie srdiecko a objednala som monitor dychu, lebo este ten mi chybal.

vcera som oprala prvu pracku mimi veciciek a ked som to videla na susiaku dojalo ma to a mm na mna pozera, ci zas tie tehu hormony 😅 ale tie male vonave vecicky to je nieco nadherne, uz sa to blizi zavratnym tempom...

ja este nemam zabalenu tasku do porodnice...stale si myslim, ze mna sa to este netyka 😉 ale tak ste ma inspirovali a pojdem to cim skor napravit.

baby ja sa tak tesim...nejaka som dnes dojata na vsetko...mam otazocku este:

tie co mate monitor dychu aky hruby mate matrac? ja mam 10 cm a bojim sa ci bude fungovat....

sonita
24. mar 2010

ja som strašne túžila po druhom dievčatku aj dcérke po sestričke no teraz sa strašne tešíme na malého a už by som ho ani nevymenila.Super tepláky som objadnala-hnedé za 12eur a čierne leggins za 25eur,mám aj odtial nohavice sivomodre za 20eur sú suprové.

nikkka
24. mar 2010

ale to je aj tak super ze vam to vyslo, ze budete mat parik...to by som chcela aj ja tak...

sonita
24. mar 2010

nikkka -to nám každý hovorí a aspoň mm sa velmi teší lebo on túžil po chlapcovi,no ako som už písala ani ja by som ho už nevymenila už čakám kedy bude tu náš malí.

hepinka
24. mar 2010

ahojte babenky, ja sem-tam nakuknem co mate nove, ale celkom prehlad nemam. Dik za pochvalu foto, kto si pozrel moje brusko u fotografky🙂 Ja este nachystana vobec nie som - mam rozlozenu postielku aj prebal. pult, kocik mam sice kupeny, ale nie je doma, veci do porodky este nezbalene.. 😝 uz sa zacinam bat aj ked este snad mame cas ved som v 31.tyzdni. Tak sa drzte a uzivajte si tieto krasne dni.

xxx.klarka
24. mar 2010

Já jsem teď nalepila první fotografie a zapsala poznámky do deníčku pro naší berušku. 🙂 Tak se z toho těším 😵 😵

nikkka
24. mar 2010

tak asi sme prave dostikutali - su to take pravidelne zasklby ako keby? neviem to popisat...a ak sa da teda podla toho urcit poloha, tak som to citila na ľavo dole, takze to uz by sme mohli byt natoceny skoro spravnym smerom..

bramburka
24. mar 2010

ad deníček, skončila jsem v pul roce, jsem fakt ostuda ☹

lucik...
24. mar 2010

Mno já deníček mám taky, ale ještě jsem tam nezapsala ani čárku 😀

xxx.klarka
24. mar 2010

lucik, myslím že máme ten samí že 🙂 já jsem se na to chystalo než mě vzali do nemocnice, a dneska jsem se nudila, tak jsem vystříhala fotky a zapsala první informace 🙂 jsem ráda, zahřálo mě to u srdce a těším se až tam budou přibívat foto maličké 😀 😵 😵

lucik...
24. mar 2010

klari jo mame ten stejný 😀 Já nejdřív musim nějaký fotky vyhrabat 😀 Až budu mít na CD ty fotky bříška, tak k nim dám nějaké ještě dovyvolat a pak začnu lepit 😀 Ale to už možná bude malá na světě 😀 😀 😀

bibi13
24. mar 2010

blani, aku maš cestovnu postielku? ja s stále neviem vybrať.. ☹

blanka.k
24. mar 2010

Bibi - mám tuto... http://www.detskyraj.cz/zbozi/8878-pierre-cardi...
Co jsem koukala v obchodech , ono je asi jedno, co je to za značku, hlvaně jsem chtěla aby měla černou síťku, průlez bokem pro větší dítě, na boku kapsář, kolečka a to vyšší patro pro novorozence. 😉 A barva černá, čevrená nebo žlutá 😉
Půvpdně jsem chtěla tuto, ale nemá to patro, to se dá za cca 500,- dokoupit. 😉 http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=20354938&tab=1

blanka.k
24. mar 2010

Jo ještě ta naše postýlka má nějaké světýlko v rohu, vibrace, melodii na uspávání, a přebalovací pult nahoře. Ale to jsem ani nechtěla, spíš s emi líbila tak nějak designově, ani jsem ji ještě nerozdělala, jeslti to všechno funguje 😅 To světýlko si myslím, že je dobrá věc. 😉

zdenkapo
24. mar 2010

holky taky se přidávám k Doli,já nikdy netoužila po holčičce,ale teď jsem fakt moc ráda a když jsem viděla manžu na tom 4D utz,když nám dr. ukazoval,že je to holčička,tak to bylo krásné jakou měl radost a já pak taky.... a brzy už jí budem mít doma 🙂

Miska
já mám Babysence II a jednu matraci molitan 10cm na noc a 6cm molitan přes den a určo to bude fungovat přes ten molitan,spíš bych se obávala kokosu a tvrdých matrací.... to bych nejdřív zjistila zda to bude fungovat,než bych koupila....

xxx.klarka
24. mar 2010

Byli jsme si vybrat teda postel do nového bytečku a máme vybráno. 🙂 Je dobré že jí mají na skladě furt, takže si jí pak můžeme hnedka odvést a na nic nečekat což je super. Pěkně jsem to zvládla ... břicho jen 1x ztvrdlo což je super.🙂

Za chvíli drahý donese ze sklepa postýlku a zítra ji pomalu umyju, tchýně mi půjčí parní čistič, tak to půjde samo. Chci mít jistotu že je v pořádku a celá. Kdo ví jak dlouho ještě vydržím 2v1. 🙂

houbik
24. mar 2010

Ahoj holky, tak se zas po delsi dobe ozyvam, ja dnes zas byla v praci a ve ctvrtek a v patek asi pujdu zas 😖 uz je to teda cim dal narocnejsi, byt doma je mnoohem lepsi 😉 no zacla jsem uz taky neco prat, ale zbyva toho jeste hafo a taky musim jeste nejake veci dokoupit, tak snad to vse stiham...tasku do porodnice jeste nemam vubec, pac jeste nemam vse dokoupeny 😖 chtela jsem se vas zeptat, vy co mate matraci kokos / pohanka, kterou stranou to davate nahoru ted ze zacatku? taky jsem se chtela zeptat, zda kupujete nejaky krem na opalovani, prip. ktery? jo a odkdy pit ten malinikovy caj? 🙂 to je zas dotazu, ja vim 🙂

miska1981
24. mar 2010

zdenka tak ja mam 10 cm ale kokos-molitan-pohanka, tak teraz sa bojim, ze mi to nebude fungovat, nema niekto ten isty matrac, alebo co mam robit??? ak mi to nebude fungovat su to zbytocne vyhodene nemale peniaze ☹

blanka.k
24. mar 2010

Klárko - to je suepr, pak hoď odkaz, ať se taky můžeme kochat 😉 A ten nový byteček po té paní je 3 pokoják? S balkonem/terasou, kam třeba šoupneš kočárek... Jsem zvědavá, co? 😅
Houbik - teda, ty jsi akční, doufám, že to v p ráci aspoň ocení 🤐 A matrace se dává tou kokosouvou stranou nahoru, ta je tvrdší a pro úplně malý mimčo lepší 😉 čaj netuším, jsem na něj nějak zapomněla si ho pořídit. Krém na opalování netuším, můj M. má kožní problémy (ztrátu pigmentu), tak se musí mzata těma nejvyššíma faktorama, takž emáme doma nějaké 50+ Biodermu a Vichy, tak asi napřed zkusím něco z toho. nebo koupím nějaký dětský a bude se tím mazat i M. 😀 Každopádně bych to kupovala v lékárně pro takovýho mrňouska 😉

xxx.klarka
24. mar 2010

Blani, nakonec jsme se rozhodli pro tuto postel http://www.nabytekpaulsro.cz/?ui=_5XbqD6FtaH208... 🙂 Ne je to 2 pokojový, pro zatím nám to stačí. Nepotřebujeme extra velký. Balkon ani terasa, za barákem je zahrádka takže v klidu a přes silnici bydlí tchýně a ta má barák a velkou zahradu, takže bude vždy kam šouplnout kočák. 😀

xxx.klarka
24. mar 2010

Holky, jak jste udělali že se Vám sem vloží foto?? 🙂 že se nemusí klikat na odkaz.

blanka.k
24. mar 2010

Klárko - tak to je super, zahradu závidím 😅

blanka.k
24. mar 2010

Když přidáváš další příspěvek, tak pod tím (nad talčítkem odešli odpověď) je nabídka Přidej fotky k příspěvku 😉

xxx.klarka
24. mar 2010

blani, když né na zahradu za barák, tak na zahradu ke tchýni, a navíc za barákem tady máme i dětské hřiště s lavičkama, kam nikdo skoro nechodí 🙂 😀

blani, aha, budu muset zkusit 🙂 a to musím mít tu foto uloženou v pc nebo jak? 😅 jsme jelito na tohle. 😕

blanka.k
24. mar 2010

Klárko - to nevím, já to ještě nezkoušela 😀

miska1981
24. mar 2010

ozaj ako je mozne, ze dnes som bola na poradni a mam prist az za styri tyzdne?
nemalo by sa teraz uz chodit castejsie? ako casto chodite vy?
a ani na pasy do nemocky ma neposlala, vy ste ako na tom???

bramburka
24. mar 2010

Misko, jestli jsi 34., to je mi teda divny, ez bys mela prijit az 38. a delala ti aspon stěry na streptokoka?

janulka04
24. mar 2010

ahoj, babulky, nestiham vas docitat..
...dnes malej robili zubky pod narkozou, narkoza ok, len sa jej nechcelo spat potom, co mala este aspon dve hodinky oddychovat, ja som bola u dokiho, lebo mi stale velmi opuchaju koncatiny, teda skor prava viac, tak mi na tie spuchnute nohy predpisal masazne pancuchy...som si vybrala take podvazkove...lebo som si mohla vybrat, ze farbu, ci tam ma byt krajka a kadejake hovadiny a je to zadara, tak budem za sexicu...
😝
😀
inac, mi zobrali aj krv, ze ako to mam po tom brani zeleza, co mi dal vo stvrtok a nic moc, na to ze ho beriem, zelezo este aj klesa, mam este mensie hodnoty od stvrtka...doki nechapal a doooost dlho tukal perom do stola....chudak...bol zo mna hotovy a navyse od stvrtka mam +3,5kila.. 😔 .ale ze vraj voda, povedal, tlak mam v norme..tak ja neviem.. 😒 .ale hlasim, ze som +16kil.. 😀 .s 😝 uper, ze?
ale potesil, ma,...ze sa nemam bat, lebo bude dobre...o 10 tyzdnov vraj ...chcel byt vtipny asi
😝

miska1981
24. mar 2010

nerobila, povedala, ze za mesiac mi zoberie krv a bude robit ten ster.
kamoska chodi k tej istej dr., je v 32tt a poslala ju na pasy v 36tt , tak ja nechapem ☹

blanka.k
24. mar 2010

Miska - já byla na kontrole ve 30.tt, 34tt a jdu 36tt na ten stěr na streptokoka, a na pasy (monitor) se tu chodí až od 38tt 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre