Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

antynka1
26. mar 2010

Meda - cože jsi to měla? 😀

medan29
26. mar 2010

je to polévka ze zabijačky

lucik...
26. mar 2010

Ahoj holky 🙂

Já mám maliník a lněné semínko taky doma a od pondělí začnu papat a pít 😵

Nevím kdo se ptal, ale miminko narozené po 36tt už se bere jako donošené, takže v pohodě 😵 U nás v porodce berou už od ukončeného 34tt, to už je totiž překonaná ta nejrizikovější doba a miminka už pak dýchají sama 😵

doli1
26. mar 2010

holky já jsem zralá jít znovu spat a to jsem dnes spala fakt dobře 😕

xxx.klarka
26. mar 2010

anty - to víš, dostala jsem rozum 😀 néé, si teď kupuju tmavé pečivo často. Jsem si udělala pěkně housku se sýrem a vysočinou a k tomu rajčátka a okurku 😀 k obědu dušenou mrkev dneska s bramborem 😀 se mi to nějak sešlo ta zdravá strava 😀

maden - jéé tak to mi nic neříká 😀 drahý se chystá na zítra bude zabíjet 😀

lucík, u nás to je taky tak. Ale radši jsem se ptala 🙂

doli, to závidím. Já na prd, malá se mi cpala furt na jednu stranu, bojím se aby se zase neotočila blbě. 😒

antynka1
26. mar 2010

Medan - tak tomu se u nás říká prdelačka 🙂 Ale to nejím, už díky tomu názvu 🙂
S těmi týdny, o jsem tak pochopila, tak jsou takové tři milníky - první je 28 tt., potom 34 tt. a pak ten 36 tt. Ten první je doba, kdy je velká šance na přežití, ten druhý ten je, že už většinou je to dítě jako donošené a ten 36 tt. to už bývá úplně v pohodě.

medan29
26. mar 2010

xxx.klarka :tak to já tu polévku úplně miluji 😀
Jinak u nás v Porodnici berou až od 36tt, jinak se vše vozí do OV

doli1
26. mar 2010

klarka podle mě se už neotočí špatně. jak jsem tu včera četla tak skoro všichni už mají prcky otočený jen ta moje stávkuje nebo je tu ještě někdo KP?

medan29
26. mar 2010

doli1 :bud v klidu , moje prdolka je už sice hlavičkou dolů ale doktor říkal že se mu už stalo že mimi se otočilo i hodinu před porodem

doli1
26. mar 2010

já mám ráda hodně věcí ze zabijačky.před vánocemi jsme zabijeli to byli hody.mám raději černou polévku s kroupama a bramborem

lucik...
26. mar 2010

doli to nevím.. Ale bylo vás tu hodně KP a nemyslím že se všichni otočili...

xxx.klarka
26. mar 2010

medan, já nic z toho nejím ... jen vidím z čeho a jak se to dělá a je mi blbě 😀

doli, snad ne, mi včera přišlo že leží příčně, cítila jsem pohyby jak na levo tak na pravo. A furt se mi na tom jednou boku boulí, tak nevím ..

medan29
26. mar 2010

Tak nás čekají hody příští víkend na velikonoce 😀 jen mamka je trochu nesvá co má nachystat přítelkyni od bráchy když ona nejí maso 😀

antynka1
26. mar 2010

Tak to já ty jídla ze zabijačky nemám ráda...... Asi to bude tím, že nejsem moc masožravec, dokonce jsem byla 4 roky vegetariánka...

medan29
26. mar 2010

xxx.klarka:tak já u zabijačky nikdy nebyla tak to neřeším 😀

doli1
26. mar 2010

medan u mě nehrozí.mám to dědičně daný.s holkama v naší rodině jsou velké problémi.dokonce má mamka a sestřenka při první holce podstoupili to děsné otáčení mimi a stejně se přetočili zpět a porody byli KP v obouch případech dopadli strašně.

xxx.klarka
26. mar 2010

medan, to bych taky nevěděla. Já teda maso můžu, ale jen libové 😀 a nejlépe kuřecí. Já u zabíjačky byla a dost často, jelikož drahý zabíjí na kšeft 😀

kely
26. mar 2010

Tak já prdelajdu taky nemusím, ale dala bych si tlačenku s cibulí a octem 😝 😀
Na snídani jsme měli chleba s lučinou a pažitkou a malá to zajedla zmrzlninou no zdravá strava nade vše 😝 😅

Já malou měla hlavičkou dolů ale ted mám pocit, že je tam nějak jinak, no jsem zvědava na příští čtvrtek. Já to totiž nepoznám, ono se mi tam hrozně mele,ale škytavku cítím dole, tak to bude asi o.k. co myslíte?

medan29
26. mar 2010

Jé tlačenku mám v mražáku ale dnes mám spíš chut na kuřecí salát 😀

lucik...
26. mar 2010

doli tak v tom případě by pro tebe byl určitě lepší CS ne..?

Klari já mam malou hlavičkou dolu už od nějakého 28tt a taky jí celou dobu cítím hlavně na stranách 😀

xxx.klarka
26. mar 2010

kely, já taky nepoznám jak malá leží. Škytavku jsme měli jen jednou ...

medan, ten jsme před tím než jsem byla v nemocnici měli s drahým každý večer k večeři 😀 ten taky můžu. Máme koupenou čerstvou zeleninu tak přemýšlím že bych si ho dala k večeři zase😀 bych mohla furt.

lucik, já jenom na těch stranách 😀 nevím jak to dělá. Snad leží dobře, uvidíme v pondělí. 🙂

kely
26. mar 2010

Tak já bych si dnes dala pizzu nebo smaženej sýr 😝 ale budeme mít rizoto a brokolicovou polévku.

antynka1
26. mar 2010

Tak to já Prďolka občas citím taky na stranách - kope najednou na obou bocích - vůbec nevím, jak to dělá 😀

blanka.k
26. mar 2010

Dobré ránko, vítám nové těhule 😉
Babara - já jsem brala ATB na streptokoka, protože ani v nemocnici nevěděli, jeslti ty bolesti nemám náhodou od něj, tak holt to zkoušeli 😅 Ale co mám ve 2 knihách o těhu i co pak potvrdila moje gyn., je to skoro zbytečné, protože je skoro jistota, že po pár týdnech se ty mrchy vrátí 😉 Ani v tom 36.tt bych je prostě nebrala. nebo nejdeš do porodky na monitor, že by ses zeptala tam?
Adel - drž se!
S tou MD a dovčou bacha na to, ž enež požádáte o RD, tak musíte požádat (nastoupit na dovču), jak požádáte (nastoupíte) od RD, tak máte už s dovčou smůlu, takže hned po skončení MD si zajistit tu dovču 😉 A nárok na celou dovču je po odpracování (kam se počítá i PN) asi 60 dní za tento rok, což asi všechny máme předpokládám. Akorát za každých asi 100 dní na PN se odečítá 1/12 dovči za rok...tak nějak 😉
Ten maliník kupujete kde? V lékárně? A má to být čaj z lístků? (třeba v čajovnách se prodávají suš.maliny jako čaj...)
Včerejší nnákupy byly veselé - npařed jsem asi hodinu a půl seděly s kamarádkou (má 5m mimčo) na obědě, pak jsem šli do obchod.centra , po asi 3 obchodech malá chtěla nakojit, tak jsem šly do kavárny, zase se nacpaly všeho možného, pak ona šla domů a mě po 2 obchodech volal M., že jede z práce, tak jsem se připojila a šli jsme na přednášku ohledně nějakého dění na radnici atd. A po ní rovnou do pizerky, takže jsem domů došla v půl 10 večer, totálně mrtvá, tak dlouho jsem od září nikde nebyla 😅 Takže jsem si nic nekoupila, ale jen se celý den cpala 😀

kely
26. mar 2010

Blani já kupuju v lékárně a lístky.

lucik...
26. mar 2010

blani tak hlavně že sis to pořádně užila 😵 😵 😵

xxx.klarka
26. mar 2010

anty, já právě včera taky cítila na obou bocích najednou, nechápu jak to udělala 😀 proto se ptám.

doli1
26. mar 2010

lucik.pokud bude stále KP tak do přirozeného porodu nejdu ani náhodou.jedině CS.
jdu ven papa

lucik...
26. mar 2010

klari tady máme oblečky na cestu domů 🙂

tiffani05
26. mar 2010

Dobry den vam prajem tehu..dneska sa citim velmi fajn aj ked sa mi trosku toci hlava ale inak v pohode a ako ste na tom vy??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre