Máj 2010. Kto vtedy čaká bábo?

michalag
24. aug 2009

Ahojte 🙂 ,
je tu uz niektorá ktorá vie že čaká bábo v máji 2010? Dufam ze sa coskoro tato tema rozrastie 😵 🙂 😵

hladala som ci tu uz nahodou podobna tema nie je, ak ano tak sa vopred ospravedlnujem

kely
27. mar 2010

Já ted dožehlila a můžu si jít lehnout jsem jakási kaput.

kely
27. mar 2010

U nás vanu mají, ale u první jsem to nevyužila mě bylo nejlíp na záchodě, když jsem seděla 😀 😝

lucik...
27. mar 2010

u nás vanu taky mají - ne teda tu do které se rodí, ale to bych stejně něchtěla.. Mají s tryskama, kde můžeš být až do porodu, ale chtěj za to 500 😀 Tak nevím, sprcha bude asi lepší 😀

zuzka81
27. mar 2010

Lucik ja som do vane rodila a nemôžem si to vynachváliť, som toho nazoru pokial si môžeme porod ulahčit prečo nie?

antynka1
27. mar 2010

U nás taky mají vanu - ale ne na porod. A vana je za 100,-. No hlavně musím prďolce domluvit, aby se narodila buď před malováním nebo až po něm 🙂 Já jinam nechci!!!!!

zdenkapo
27. mar 2010

Anty
u nás tak malujou v dobu,kdy mám termín,tak doufám,že se s primářkou domluvim na tom dřívějším vyvolání,abych mohla tu rodit... no,uvidíme...

bramburka
27. mar 2010

my jsme male obcas sladké dali a mam pocit, ze je to super, ze to nemá jako vzácnost. Moje teorie je, nedělat to dětem vzácné, malá mi dnes s klidnou tváří vymění lízátko za rohlík a hranolky za rýži, prostě protože jí nepřipadá nijak zvláštní. My taky nejíme hranolky každej den a mohli bysme, jde o to, že obcas dostala gumovej medvídek Haribo nebo perník, buchtu, bábovku, piškot a prostě dnes si dá radši rohlík se sýrem. Mám kamaradku, co to takhle odpírala a její chlapeček odmítá dnes jíst jinde než u mekáče nebo bonbony, děs a to do 2 let neznal bonbon.

Ale s tou vodou je to pravda. Kdyz vydrzite, a budete davat cistou vodu (zadne caje -hl. ne ty granulovane, deti se nauci pit vodu jako jedine pití - muj synovec je toho dukazem, bude mu 8 a vyzaduje pouze vodu). Jenze Xnedě bylo 10 mesicu v létě, bylo vedro, ona si vody cucla asi tak deci za celej den... no a kdyz do toho dostala trochu jablíčka nebo stavy Hipp tak vyzahla litr (samo ředěné maximálně), no takže zvítězila hydratace nad učením...

antynka1
27. mar 2010

Zdeni - to jsme na tom stejně - mě malují přesně na termín dle MS...... Malují od 24.5-31.5. a já mám dle MS termín 29.5. Dle UTZ by to mělo být později - tak doufám, že se trefíme.....

bramburka
27. mar 2010

vanu u nas maji, ale me to vadilo, ja jsem byla 1x ve sprše a nejlíp mi bylo u otevřeného okna - byla kosa a padal sníh a jak to bylo mrazivý, tak to bylo super.

kely
27. mar 2010

Bramburka píšeš to přesně, malá je taky v poho. V obchodě mi neřve že chce tyhle bonbony, nebo tohle, ona je štastná s rohlíkem a kusem salámu 😀 Ale každej at si to stejně dělá dle sebe.Jako to by s mojí chutí na sladké ani nešlo ji tu chut tajit 😀

kely
27. mar 2010

Ona vlastně sladkou chut měla už ode mě z mlíčka, já jak jsem jen odsávala tak tam měla vždycky tak 2cm smetanu 😅 já jedla hrozně sladké jak jsem kojila, to bylo šílené. A když jsem to mlíko ochutnala tak to byla teda kvalitka 😀

bibi13
27. mar 2010

no ja som trošku poupratovala a som det.. a teraz som vyvarila cumlik a odsavačku.. a môžem si to hned schovať do porodky..

bibi13
27. mar 2010

inak, ja som straaašne zvedava ako chutí to mliečko.. 😀 😀 😀 😀
ale neviem či sa odvažim koštnuť..

bramburka
27. mar 2010

Kely ono to mateřské mliko je opravdu sladké, no, takže k tomu ty děti mají sklony, to je pravda. Ale jsem taky stastna, kdyz dnes v Bille - vsude jsou ty onbony, čokošky, vsechno a ona Hele mami, rohlík, nez jsme dosli k pokladne, by slupnutej a ja ho zapomela nahlasit, coz se mi stava celkem casto, ze mi krámy sponzorujou svačiny...driv to bylo lepsi, jeste mela pulku v ruce nez jsme dosli k pokladně a jak rikam, uplně ze všech jídel na světě má nejradši salátovou okurku

kely
27. mar 2010

Možná mám blbej dotaz berete si odsavačku do porodky? A jak to tam budete dělat kdyby náhodou jste ji potřebovali. Necháte si ji tam vyvářet a co flaše. Já právě nevím jak to udělat, poprvé jsem to tam neměla a asi by se to hodilo. Ale ted jsi nejsem jista 😔

bramburka
27. mar 2010

Bibi, sim tě, koštni, je to nasladlé mleko, neni na tom nic bléé, ale Jirka muj teda kdyz mel uchutnat, tak neocutnala to jsem myslela ochutnat jako z lahve, aby vedel, zda to neni moc horky... 😀

bramburka
27. mar 2010

nevim zda koupit pampersky, nebo Huggiesky, ty ted maji v akci v tescu za 399 a ktomu 4 balení ubrousku zdarma, ale nejak nevim nevim furt

antynka1
27. mar 2010

Já odsávačku asi zatím kupovat nebudu - koupím jí až bude potřebovat - jenom někdě manžovi nechám lísteček kde a co koupit v případě potřeby. A s jakou máte dobrou zkušenost? Hodně si chválí Avent a Medelu. A je lepší elektrická nebo manuální?

lucik...
27. mar 2010

kely já jí brát nebudu, ani ji nemám.. a pokud bude potřeba tak myslim že v porodce je určitě mají a popř. poženu manžela do obchodu - nechám mu doma kam pro ni má jet a jakou má koupit a pak mi ji doveze

lucik...
27. mar 2010

anty hodně si chválí všichni tu medelu... a taky by mě zajímalo jestli je lepší manuální nebo elektrická

zuzka81
27. mar 2010

kely ja si odsavačku beriem zo sebou už vyvarenu aj s flaškou, viem že som ju potrebovala aj u prveho lebo tolko ešte nepapal a musela som si odsavat lebo ma prsia boleli .

kely
27. mar 2010

Tak to se nám stává taky 😀 a jednu dobu chtěla i ty sýry na tyčce a to než jsme objeli obchodák to měla v sobě a prodavačka razila jen prázdnou krabičku 😀 Já prostě nevydržím jí to nedát, když ona to tam vidí, vím že se to dost kritizuje, ale v obchodě jim to nevadí, tak to neřeším.

kely
27. mar 2010

Tak já mám Medelu, a kdybych měla opět jen odsávat tak bych si pořídila elektrickou, jinak si myslím že stačí manuál ale třeba to ani nebudete potřebovat tak bych fakt počkala. Tak já ji šupnu do kabely i s flašou, ale snad tohle dítě bude savec 😀 a když ne se svět nezboří. Uvidíme

kely
27. mar 2010

A děkuji!!

bibi13
27. mar 2010

ok, tak to koštnem..🙂)))))

inak včera dávali v správach, že sa to nemá prehanať so sterilizaciou.. a práve hovorili o maminách, ktoré to prehanaju, že si potom môžu za to samé, ked je ich babatko na niečo alergické..

kely
27. mar 2010

Já myslím že se vším zlatá střední cesta, to se mi osvědčilo, sterilní prostředí určitě ne. Já jen měla strach aby mi tam sestry nenadávali že si to tam sama tak dělám. Ale uvidím nebudu předbíhat, možná už moc přemýšlím dopředu.

bramburka
27. mar 2010

holky tak na dosavacky jsem expert, protoze jsem od 9. tydne pouze odsavala a vydrzela jsem plně odsavat (s 1 prikrmem) do 8 mi měsíců:

takže:
Avent - na prd, strasne boli, je hrozna
Medela - je super, nejlepsi a tu ted mam je Medela Swing - elektrická, dvoufázová, drahá
ruční je medela harmony - je taky super, ale boplí z toho ruka, ale doporučila bych ji koupit a potom ev. prodat a koupit jinou, mit ji jen tak pro jistotu
elektrická obyč je mini elektric, je naprosto dostatecna, levnější, akorat mi vadilo, že dělá rambajz, ale pro přílezitostne odsavaní super

v zadnym pripadě nebrat jakékoliv pístové

do porodky je to nesmysl, melo by se sterilizovat 24h pred pouzitim, oni tam maji, vestinou medely, pujci vam je, ale doma ji mejte, protoze jsou 2 problémy, kdy ji potrebujete:
1. moc mlika - boli prsa , ja odstrikavala do umyvadla pul hodiny, bylo to skoda, mohlo to jit do mrazaku
2. malo mlika - perfektne to nastartuje laktaci a me to udrzelo laktaci bez kojení 8 mesicu, 5x denne jsem odsala na 6 davek mlika a neutratila jsem za nutráč. Odsati 1 davky mi trvalo asi 15 minut , ona to vypila za 10 minut a bylo nakojeno

kely
27. mar 2010

Bramburka tak to jsi skvělá já to vydržela od 1. týdne do konce 9. měsíce. Konečně poznávám někoho kdo to taky takhle měl 😵
A já měla právě mechanickou, a ted už bych vzala jen elektriku, tak si to hned značím kdyby náhodou.

lucik...
27. mar 2010

tyy jo holky tak to vás obdivuju... 😕

Brambu takže ta medela harmony stačí?

bibi13
27. mar 2010

no u nas do porodky určite odsavačku zobrať.. aspon tak mi bolo povedané.. takže zase záleží od porodnice..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre